Автор Тема: E6750 въпроси  (Прочетена 4163 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 694
    • Профил
E6750 въпроси
« -: 2007-10-24, 16:45 »
наложи ми се да си взема по-мощна машина за вкъщи и избрах C2D E6750 @ 2.66Ghz.
Забелязвам обаче, че ненатоварен работи на 1.9 гигахерца, а когато се натовари , което не става лесно, работната му честота се качва до 2.6 гигахерца.
Разръчках си биос-а и докопах някаква Intel SpeedStep technology, която по някаква причина постоанно се опитва да намалява честотата на ядрата. Предполагам,че е свързано с някакъв опит за енергоспестяване, но все пак ми се иска да знам дали това е така?

Освен това, когато се зарежда Вистата, гаджетите на сайдбар-а показват до 90% натоварване на първото ядро. Второто - по-малко. Това го разбирам, Виста явно е сравнително натоварваща система, ама защо в когато зареждането й е приключило тя продължава да гълта около 30 - 40% рам памет. Това си е 1 гигабайт, без никакви стартирани приложения. Рам искам да си купя още поне 2 ГБ, обаче ми се ще и тая Виста да не ми заема толкова много. Нормално ли е да заема толкова? Как мога да намаля този процент. Към ХР не се връщам, ако ще турско да е, но на други предложения ще се радвам.

И последно : нормално ли е да ми заема 18 гигабайта на диска това животно?

Линукс също не е опция. Не разбирам ГИМП... И не знам еквивалент на Илюстратор за Линукс.
За Мак пък излишни 5 бона нямам.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Отговор на: E6750 въпроси
« Отговор #1 -: 2007-10-24, 16:52 »
И не знам еквивалент на Илюстратор за Линукс.
Inkscape, Xara  (Първото е преди всичко SVG редактор впрочем, може да прави главоболия с файловете ако резултата е сложен и за печат)

за другото май е нормално (откъм това че всеки гледам се оплаква), ама не съм го провал тва.
Иначе си бях много доволен от 2000Pro на времето, ама сигурно скоро ще спрат да го поддържат.
« Последна редакция: 2007-10-24, 16:59 от tech_noir »

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #2 -: 2007-10-24, 16:58 »
Това с плаващата честота е "екстра" за намаляване на топлоотделянето и консумацията на енергия в айдъл режим. Вистата е много тежка боза, не знам защо си я инсталирал, само скопяваш иначе мощният процесор...Виста(в зависимост от модификацията и заема от 5 до 15-20 гб....) Не си казал, дали си с аеро скина и тн..от там идва допълнителната "консумация" на ресурси...
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #3 -: 2007-10-24, 17:14 »
Ами сега съм в работата , а тук сме на Макове.
като се прибера вкъщи ще пусна един скрийн и ще ти покажа, защото честно казано не знам с какво съм.
А относно енергията - Колко харчи един такъв компютър, че чак и ток да ми спестяват с технология?
Аз май не съм особено в час, мислех ,че е минимална консумацията. Виж за видео картите чух ,че ми харчели повечко, ама те не знам да имат такива опции за спестяване...и все пак , колко ток отива?

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #4 -: 2007-10-24, 17:21 »
Какво да ти кажа...и аз съм се чудел колко може да харчат тези машини, но определено не е много, моята двуядрена печка с овърклока и вдигане на волтажа(24/7) работи 3ти месец така, а сметката за ток е една и съща...

Иначе ти си с двуядрен Core 2 Duo E6750, псевдоним - Conroe, направен по 0.065 микронна технология на кристала, разполагаш с 2х2мб Л2 кеш и MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3 инструкции

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #5 -: 2007-10-24, 17:28 »
аха , ясно. Туко що обясни на неандерталец основите на ядрената физика:))))))
Ще хвана да си взема просто още 2гб рам и тва е. Тока си е ток, едва ли ще усетя някаква стряскаща разлика.

Мерси.

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #6 -: 2007-10-24, 17:35 »
Такааам, повечето кеш - по-голямо бързодейтвие на процесора в тежките приложения(Фотошоп, КАД, архивиране, видеообработка, видеомоделиране и тн)
Разните му SSE-та и тн...допълнителни инструкции, които дават още производителност при видеообработки, игри и тн...че е правен по 65микронна технология - по-малък кристал, по-ниска работна температура и по-ниска консумация на ел.енергия:))

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #7 -: 2007-10-24, 17:42 »
Той пак се мъчи чат-пат  с фотошопа... Обаче повече пари няма да наливам на тоя етап.
Видях какво си писал за картите, ще шитна 256-цата тогава и взимом още една такава 8600...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #8 -: 2007-10-25, 10:07 »
Маалииийй! Хора, ама вие какво праите с теа компутри бре? Двуядрени, четириядрени, не ви стигат мощности бааах! Аз си карам цял ред години със 1.72 Гигахерца, процесор, и 256 мегабайта памет, 20 гигабайта диск и ми е перфектно, даже още се чудя за какво са ми такива мощности! Мали-мали, аз съм изостанал от света... :-[
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #9 -: 2007-10-25, 11:23 »
Вероятно рендира дълги анимации с много HDRI, raytrace-инг и кадри. Или сложен видеомонтаж. Съвсем успешно си правех на времето biillboard-и 10x20 метра с 1.3 Ghz и 512 RAM.

Щото ако се опитва да ускори работата на Mac-native продуктите на Adobe с многоядрен процесор и видеокарти... абе... оригинално би било поне.

Проблема Александр е че се повече хора почна да ги устройва компютъра им, което не е добре за постояно падащите в последните години продажби на харуер. И понеже както се сещаш североамериканските корпорации производители на хард- и софтуер играят заедно, значи трябва часовника ти да лапа 1-2 гигахерца и гигабайтче RAM постоянно. В случая Vista иначе е необяснимо как може да заема няколко пъти повече ресурси за шаренийките от конкурентните аналогични (но два пъти по-мощни) среди на mac и *nix системите. Не е възможно да са чак толкова некадърни MS като имат и ActiveX на разположение.
« Последна редакция: 2007-10-25, 11:40 от tech_noir »

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #10 -: 2007-10-25, 16:00 »
Върху тази машина имам само криейтив сют цс2 . Макс и Мая още не са пускани дори. Основно ми трябват илюстратор и фотошоп. Причината да взема чак такава машина беше по - скоро в цената за която ми я сглобиха.

На 350мхц пентиум 2 с 256 рам и фотошоп цс 2 също можеш да правиш почти всякакви постери и винили.Айде де - не съвсем всякакви винили... В случая обаче с тази машина доста се улеснява целия процес.