Автор Тема: Какъв лаптоп  (Прочетена 24711 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Какъв лаптоп
« -: 2007-07-11, 07:53 »
От известно време на сам ме е замотала една идея-фикс: Искам лаптоп, по ред причини, невлизащи в темата тук.

Та проблемът ми е: В цялото разнообразие на пазара какво да търся?

-давам до 1800 лв.
-трябва ми wireless;
-да е "използваем" и след 3 години;

Помогнете ми да се ориентирам в избора си. Какво да търся, на какво да наблегна, кое е излишно?

Предварително мерси!
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Какъв лаптоп
« Отговор #1 -: 2007-07-11, 12:48 »
След три години ще можеш да го ползваш, но не и за игри. Наблегни на Intel Centrino Duo платформата, поне 2х512мб рам и по-големичък харддиск...ако играеш игри, ще ти трябва и по-добра видеокарта...с една дума, кажи за какво ще го използваш и ще ти препоръчам няколко модела
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #2 -: 2007-07-11, 13:23 »
Хм, не мога да кажа, че хич игри няма да се играят на него, но за в момента тези, по които се зарибявам не са толкова изискващи (Х2; Freelancer, SHIII)...

Най-натоварващото, може би, ще е Солидуъркс, Аутокади и нещо от сорта.

Определено двуядреното процесорче с 1 МB RAM, но нататък нищо не ми е ясно... Видео картите за лаптопите са ми абсолютна terra incognita, както и полезните устройства към тях.
Control is an illusion.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #3 -: 2007-07-11, 13:36 »
Freelancer-a нареждам на един пиедестал с Х2 "Заплагата", но...

За Тошибичката - тъкмо за нея си мислих... Мерси.
Control is an illusion.

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Какъв лаптоп
« Отговор #4 -: 2007-07-11, 13:41 »
Радвам се че съм помогнал  Ако все пак избереш друг модел - да знаеш че Toshiba са с най-добро съотношение качество/цена

Неактивен Kiko

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #5 -: 2007-07-14, 15:21 »
Не е така, за 1800 лв. може да вземе нещо доста по-добро, например това:

http://www.xoticpc.com/product_info.php?products_id=1983

Тази тошиба отстъпва във всеки един аспект, а струва почти 2 бона.

Особено като графична производителност е 4-5 пъти по-слаба. Няма база за сровнение между 7300Go и 8600Go.

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Какъв лаптоп
« Отговор #6 -: 2007-07-14, 17:58 »
Ентусиасте, ентусиасте    Доста по-добро било...Колко такива лаптопа са ти минали през ръцете, че да твърдиш подобно нещо   А за отстъпването във всеки един аспект...няма да коментирам

Неактивен Kiko

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #7 -: 2007-07-14, 23:46 »
Ех, от точно този страхотен модел на пръсти се броят, само няколко  Но напълно достатъчно, за да си направя заключенията, та дори и без да са ти минавали през ръцете, то е очевадно, за някой който си има поне малко напредстава от хардуер.

Няма да коментираш, защото не можеш да назовеш 1 аспект, в който тошибата да превъзхожда, то е ясно.

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Какъв лаптоп
« Отговор #8 -: 2007-07-15, 00:26 »
Цитат на: Kiko
Няма да коментираш, защото не можеш да назовеш 1 аспект, в който тошибата да превъзхожда, то е ясно.

Ами гледай сега, Тошибата е с 2.0Ghz Core 2 Duo(защо ли си мисля, че въобще не знаеш какво е това), лаптопчето от линка ти също се предлага с такъв процесор на такава тактова честота, рамта при тошибата се състои от "скромните" 1024мб ДДР2 667, еднакво количество с това на лаптопа от линка ти. Идва един по-интересен момент, при модела на Тошиба имаме цели 120гб харддиск, при моделите от твойте линкове имаме 80тки...какво остана..едната видеокарта, която превъзхожда... И явно верно не си докосвал Тошиба, че да претендираш с такива марки  

Неактивен Kiko

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #9 -: 2007-07-15, 02:49 »
Ами първото нещо, което не си догледал, че в линка лаптопа е конфигурируем, т. е. ти гледаш базовата конфигурация, а тази, която визирам аз е с T7100 процесор, 2 GB RAM и 120 HDD.

Просто си неосведомен, както и 99% от редовите user-и. Не ти се сърдя, нито търся конфликт, просто реших да помогна с професионално мнение, тъй като се занимавам със сглобяване на лаптопи.

Конкретно проца на тошибата не е Core2Duo, a CoreDuo. Има редица разлики в архитектурата, наред с това CoreDuo не е 64 битов, конкретно T2450 работи на 533 системна шина, а T7100 на 800 и е част от новата платформа на Intel Santa Rosa. Накратко това са различни поколения процесори.

Основното е обаче разликата в графичната подсистема, която е чудовищна. А това е един от основните фактори, които оказват влияние върху крайната цена. Хубаво разгледай тоя линк
http://www.notebookcheck.net/Mobile-Graphi...List.844.0.html
3500 точки на 8600GT в 3dmark06 с/у 700 на 7300. Точно 5 пъти.    
Айде сега ми кажи пак защо човекът да си купува такова дърво

Докосвал съм най-различни лаптопи, но никога с особено желание от т. нар. "маркови", които не са нищо повече от премаркирани продукти на оригиналния производител с яко надута цена. Та нали и марката струва пари. В нея са наляти милиони и милиарди долари за реклама. Трябва от някъде да ги избият след това.  

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Какъв лаптоп
« Отговор #10 -: 2007-07-15, 02:55 »
Абе знам какво е Кор дуо и Кор 2 Дуо, та нали имам образци в нас. Я сега ти сподели, каква е основната разлика между Yonah и Merom, че като гледам се правиш на много осведомен "необикновен" юзър . После можеш да ми кажеш и за смисълът от EMT64 и SSSE3    Пък колкото до мен...обикновения...па на 100гхз конкурси съм ходил, там се занимаваме с едно нещо, наречено Овърклок, 4то място от БГ май не говори за много неосведоменост

ПП: Който сравнява една графична система по 3Д Маркове....ами....от това по-голяма некомпетентност няма 

ППП: Не всички Yonah работят на 533мхз шина, някои се възползват от 667

Цитат
премаркирани продукти на оригиналния производител с яко надута цена

Мда...дай всички да си купуваме боклуци като Турбо Х, дето ги сглабят сульо и пульо
« Последна редакция: 2008-11-20, 17:55 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #11 -: 2007-07-19, 11:05 »
Цитат
120 HDD.

Малиииййй!!! На секретарката в офиса и стои комп с 80 гигабайта хард, и аз се чудя с какво да го запълня и за какво е изобщо (обраха ми офиса, и най слабата конфигурация беше тази!), а във къщи харда е 20 гигабайта и ми е екстра... Леле - 120 гига - какво толкоз ще качвате на този лаптоп бре, хора?
« Последна редакция: 2008-11-20, 17:55 от tech_noir »
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #12 -: 2007-07-19, 12:44 »
Брат, домашното ми писи е с 80 ГБ и, повярвай, за нищо не ми стигат... Но, всеки с нуждите си...
Control is an illusion.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #13 -: 2007-07-19, 13:08 »
Първата ми конфигурация беше с хард 80 мегабайта и десет инчов, цветен дисплей, беше супер яка, огромен хард и ЦВЕТЕН дисплей!   Вършеше страхотна работа и беше супер бърза. Сега, след като от онези времена минаха повече 15 години, върша на компа пак същата работа, ама ми трябва 80 гигабайта диск и двайсе и кусур монитор, там има и други някакви подобрения, ама божичко, за какво ми е всичко това, щом върша на компютъра си все същата работа???? Това си е жив компютърен рекет - рекетират хората да си купуват все по мощни и по-мощни компютри...  

P.S. Даже и игрички си играех на първия компютр, и игричките по ми харесваха от съвременните...
« Последна редакция: 2007-07-19, 13:09 от ????????? »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #14 -: 2007-07-19, 13:10 »
Единственно плазмените монитори ме радват - заемат малко място...
« Последна редакция: 2007-07-19, 13:11 от ????????? »

Неактивен ???????

• septic schizo
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 45
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #15 -: 2007-07-19, 14:12 »
Цитат на: Александр
Първата ми конфигурация беше с хард 80 мегабайта и десет инчов, цветен дисплей, беше супер яка, огромен хард и ЦВЕТЕН дисплей!   Вършеше страхотна работа и беше супер бърза. Сега, след като от онези времена минаха повече 15 години, върша на компа пак същата работа, ама ми трябва 80 гигабайта диск и двайсе и кусур монитор, там има и други някакви подобрения, ама божичко, за какво ми е всичко това, щом върша на компютъра си все същата работа???? Това си е жив компютърен рекет - рекетират хората да си купуват все по мощни и по-мощни компютри...  

P.S. Даже и игрички си играех на първия компютр, и игричките по ми харесваха от съвременните...

Хехе.    Ако напредваш в използването на компютъра си, определено новите и бързи машини имат значение. A aко разцъкваш из форумчета и ръгаш solitaire примерно, не. Дори и само за нетЯ да го ползваш, стария кош пак ще е по-бавен.

Вече без голям хард не може, по простата причина, че прогреса в компютърните системи и Мехнологии напредва както софтуеърно, така и хардуеърно. Филми, игри, програми, приложения - всичко заема повече място на харда. Искат си по-голям ресурс, по-бРъз процесор, повече рам.... Но пък са несравними по качество на графика, звук и всичко, сравнено с тези преди 10 години. Пропорционалност, не рекет.  

Между другото ми е интересен развоя на темата, защото по една или друга причина и аз се ослушвам за добра мобилна конфигурация, с която да заменя дрЪвото о'кАщи.  
« Последна редакция: 2007-07-19, 14:15 от freak »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #16 -: 2007-07-19, 16:46 »
Цитат на: freak
Хехе.    Ако напредваш в използването на компютъра си, определено новите и бързи машини имат значение. A aко разцъкваш из форумчета и ръгаш solitaire примерно, не. Дори и само за нетЯ да го ползваш, стария кош пак ще е по-бавен.

Аз съм бизнесмен! Може ли въпрос? Защо на мойта секретарка, за да напише две страници делово писмо и е нужен компютър, чийто ресурси биха могли, на времето, да управляват 2000 бойни, съветски спътника? Филми, в офиса ми, не се гледат! А да купя за офиса си, нова (!) конфигурация с параметрите на мойта стара, и тази конфигурация да може да напише същото делово писмо, което да може да бъде прочетено спокойно на всякъде - е невъзможно! Е, питам ви, това не е ли рекет?

Неактивен ???????

• septic schizo
  • потребител/ка
  • *
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #17 -: 2007-07-19, 20:26 »
Ма не бе и аз съм бизнесмен.  Ский оферта и заставай на челна стойка:
  • Cyrix 166 Mhz
  • 16 MB RAM
  • 400 MB Western Digital HDD (още върти)
  • Amaga Monitor 14" супер запазен
  • CREATIVE CD-ROM 4X
  • Има нек'ва саунд карта, ама няма клавиатура и мишка 'щот не са нa PS/2 ми на онуй аналоговото с пинчетата.
Buy one, get one free. Има нумизматична стойност. Секретарката ако е запалена по археология и половинчасов Loading, please wait... за Microsoft Windows '95 PLUS с всичките му такъми и офиси, имаме сделка!

Цена: 16 лв. с начислен ДДС.  

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #18 -: 2007-07-20, 09:32 »
Гаранция даваш ли?

Не бе, вече съм купил компютри, от онези, дето стават и за игри и за филми и процесора е над 2 гигахерца, въпроса е в друго - че това ми не трябва. Ама за да кача Виноус ХР, а по късно явно ще4 трябва и Виста - трябва постоянно и напълно безмислено да обновявам конфигурациите....

Ох, явно мойта болка е непонятна за повечето... как то и да е, ще си се възмущавам тихо...

Неактивен Kiko

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #19 -: 2007-07-20, 23:53 »
Цитат на: Mia
Кико, аре кажи като сглобяваш лаптопи, колко пари ще ми струва да си сменя клавиатурата?

E зависи какъв е лаптопът. Търси се конкретно за всеки модел. Ако ще стандартна за 15" модел, не повече от 20 $, за едно HP nx8220 наскоро ми излезе цели 50 Euro с доставката от ebay.
« Последна редакция: 2007-07-20, 23:56 от Kiko »

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Какъв лаптоп
« Отговор #20 -: 2007-07-20, 23:55 »
freak, мога да ти намеря мишка на сериен порт и клавиатура на АТ... ше ти струват 1.95 лв., ако не искаш фактура - няма да плащаш ДДС-то!  
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен ???????

• septic schizo
  • потребител/ка
  • *
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #21 -: 2007-07-21, 09:18 »
Александр, цената се променя. За пълна работеща desktop конфигурация с антикварна стойност, минимум 1200 U$ Dollaz без ДДС. Рекет...  
« Последна редакция: 2007-07-21, 09:19 от freak »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #22 -: 2007-07-23, 16:18 »
От Toshiba са ми кофти впечатленията.
Един бивш шеф имаше - ползваше си го за офис-машинка. На втория месец почнаха да хвърчат клавиши.
Половинката има един доста актуален Toshiba Equium 17' и т.н.... добре бачка (дисплея можеше и да е по-добър) ама много тежък, батерията вече за нищо не става, кофти охлаждане (и през зимата като се сложи на колене забива, сега е изобщо неизползваем    без сложни системи от стойки и външни вентилатори - на практика е по-немобилен и неудобен и от десктоп).

От Dell (много яки, ама тежки) и Sony Vaio (изглеждат кекави, ама са ултралеки и тънки) съм приятно впечатлен.

egoist

• Гост
Какъв лаптоп
« Отговор #23 -: 2007-07-23, 20:19 »
Какво можете да ми кажете за HP?

Неактивен ???????

• septic schizo
  • потребител/ка
  • *
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #24 -: 2007-07-23, 20:52 »
Една дума. Лайна.   Майката му е IBM, ама си е жива цифромания.

egoist

• Гост
Какъв лаптоп
« Отговор #25 -: 2007-07-23, 20:56 »
Една дума. Лайна.   Майката му е IBM, ама си е жива цифромания.
Тц, тц... Можеше и с повечко думи. И все пак НР не са от най-евтините!

Неактивен ???????

• septic schizo
  • потребител/ка
  • *
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #26 -: 2007-07-23, 22:23 »
Да, ама не са и от най-хубавите.

Ако искаш нещо качествено, особено при сегашните светкавични промени в технологиите, тря'а заложиш на марка. Иначе се ебаваш сама. В дупето. Честно.
« Последна редакция: 2007-07-23, 22:24 от freak »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #27 -: 2007-07-24, 11:22 »
Да, ама не са и от най-хубавите.

Ако искаш нещо качествено, особено при сегашните светкавични промени в технологиите, тря'а заложиш на марка. Иначе се ебаваш сама. В дупето. Честно.

Винаги съм мислил че НР са марка...  

Неактивен ???????

• septic schizo
  • потребител/ка
  • *
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #28 -: 2007-07-24, 13:07 »
Цитат на: Александр
Винаги съм мислил

Лъжеш.  

То всичко е марка. От там идва лафа "Куча Марка".

egoist
, за к'во ше я ползваш бараката? Ако не си адски претенциозна, има доста добри модели на Acer и TOSHIBA на прилични цени. Аз като разглеждах последно си харесах една тошиба за към 2 бона с всичко. Core2Duo, Wireless b/g, bluetooth, 120 GB HDD, TV-out,  15.4", 128 MB Ge-Force... Общо взето свястна конфигурация.

За подобни характеристики в лаптоп на Sony или IBM ще се ръснеш в ниските 5 бона. Надявам се Александр, разбира какво имах предвид под "марка".  

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Какъв лаптоп
« Отговор #29 -: 2007-07-24, 13:59 »
Та, не-разбрах, НР - куча марка ли са?  
« Последна редакция: 2007-07-25, 10:25 от ????????? »