Автор Тема: Кирилица в Notepad  (Прочетена 7940 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
Кирилица в Notepad
« -: 2006-12-16, 13:21 »
абе имам мно особен проблем, не иска да ми разпознае кирилицата на Note pada о0 дори когато енкодинга му е на cyrillyc ох май така се пишеше :Р от какво може да е това? какво да права?
« Последна редакция: 2006-12-16, 15:11 от tech_noir »
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Кирилица в Notepad
« Отговор #1 -: 2006-12-16, 13:27 »
Format > Font > някакъв шрифт поддържащ кирилца и Script: Cyrillic ?

Неактивен dreamer

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 106
    • Профил
Кирилица в Notepad
« Отговор #2 -: 2006-12-16, 21:49 »
Всъщност и при мен не става...мислех си че е защото преинсталнаха компа и нямам доста неща...ама сигурно не е?
I knew the moment had arrived
for killing the past and coming back to life.

Nina

• Гост
Кирилица в Notepad
« Отговор #3 -: 2006-12-17, 17:02 »
и при мен не става... тъпия windows media player не ми разчита субтитрите на БГски за Yamakasi. ако пробвам с друг player дали ще стане
също пробвах да го излъжа като го направих във word което пoне се четеше... след това смених екстеншана на .sub но WMP не го четеше  

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Кирилица в Notepad
« Отговор #4 -: 2006-12-17, 17:21 »
Цитат на: Nina
и при мен не става... тъпия windows media player не ми разчита субтитрите на БГски за Yamakasi. ако пробвам с друг player дали ще стане
също пробвах да го излъжа като го направих във word което пoне се четеше... след това смених екстеншана на .sub но WMP не го четеше  

Аз до сега не съм чувал за WMP който да чете субтитри.... пък камо ли български.... Що не пробваш с друг плеър
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Кирилица в Notepad
« Отговор #5 -: 2006-12-17, 19:02 »
Zoom Player
Gom Player
Mv2 Player

Тия ползвам под Win и няма проблеми с титрите или отварянето на странни файлове. Ценното на първото особено е че е доста добро за модерните видеофайлове с множество алтернативни звукови писти и титри (т.е. когато едиун фим е с няколко алтернативни езика да можеш да си ги сменяш в движение). Gom до колкотo знам е подобен по фънкционалност, но го ползвма от скоро за DVD не съм го разцъквал много.

Gom, си идва със собствени вградени кодеци, подобно на VLC (няма нужда да се бориш преди това с 1000 вида кодеци докато си подкараш филмчето, и двата са много добри за стриим-ове - онлайн телевизия, уебкамерки, гледане на филми директно от сървър без да се налага да ги сваляш преди това или "счупени" недоизтеглени файлове, които с друго не тръгват (разбира се това важи и за музиката, а VLC с малка настройка става и да излъчваш радио/телевизия онлайн)
« Последна редакция: 2006-12-17, 19:03 от tech_noir »

Nina

• Гост
Кирилица в Notepad
« Отговор #6 -: 2006-12-17, 22:05 »
Цитат на: ZAZO

Аз до сега не съм чувал за WMP който да чете субтитри.... пък камо ли български.... Що не пробваш с друг плеър
английските специално ги чете. просто трябва да са в една папка и файла със субтитрите трябва да е със същото име като филма  

иначе tech, zoom player също не ми чете субтитрите, но пък много ми харесва катo дизайн. мерси все пак за идеята  

ако на някой случааайно му попаднат английски субтритри за Yamakasi - Les fils du vent бих била доста благодарна ако ги сподели  

p.s. какво стана със старото смайли с усмивката за : ) ... беше по сладко от новото
« Последна редакция: 2006-12-17, 22:06 от Nina »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Кирилица в Notepad
« Отговор #7 -: 2006-12-17, 23:15 »
a... абе ти сигурна ли си че за шритфт в настройките не титрите си дала някой, дето има кирилица и си сложила кирилски енкодинг?

ще видим емотиконките по някое време.

Nina

• Гост
Кирилица в Notepad
« Отговор #8 -: 2006-12-18, 00:18 »

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Кирилица в Notepad
« Отговор #9 -: 2006-12-18, 09:47 »
не съм лъжкиня  

http://www.yousendit.com/transfer.php?acti...837651A54ABD176

При мен се чете пушка.

Как са Regional and Language Options от Control Panel-а - всичко ли е на български там?
Signature.