Автор Тема: Flash На Дъното  (Прочетена 2358 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
Flash На Дъното
« -: 2006-09-10, 00:44 »
Имам следния проблем от 3 месеца вече :Р моя хард е 40 гигабайта, подариха ми за бала още един който е 160 гигабайта, само че кво става, подкарва се харда и е разделен на 40гб и на 120гб на втория или третия ден се случва нещо и 120-те гб изчезват, след тва като цъкнеш на тях във експлорера и излиза надписче че диска не е форматиран и дали да се форматира "да" или "не" и не смея нищо да натискам, един път натиснах йес и компютъра се рестартира и така почна да се рестартира до безкрайност отново и отново.... реинсталирах уиндоуса, качих си там програмки ала бала квото трябваше наново само че вече нямаше нито 120 гб нито 40 гб..... останах си само със старите 40, обаче трика е там че мога да ги ползвам с програмката Partition Magic влизам си в тях записвам си и тн, само че е крайно неудобно и става доста бавно, един ппознат каза че трябвало да се флашне дъното и ми обяснава ама беше отдавна и не помна, щото дъното не подържало толква много хард ииии тва флашване доколкото разбрах са ъпдети на биоса, ама само бегли спомени имам, таааа идеи кво да права  щото от 40гб хард, 30 да са ти музика е мно шит
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
Flash На Дъното
« Отговор #1 -: 2006-09-10, 13:01 »
Диска АТА или SATA ли е ?

1. Май един ъпдейт на биоса би трябвало да ти свърши работа, но несъм много сигурен. Погледни в сайта на производителя какви нови биоси има. -> тая стъпка не ти я препоръчвам
2. Имаше на времето едни програми за Сийгейт дисковете който позволяват примерно 20gb да работят на p90/100/133/166mhz-ви машини, но за съжаление не си спомням как се казваха.
« Последна редакция: 2006-09-10, 13:02 от FLiNT »