Автор Тема: Photoshop Error?  (Прочетена 7105 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 694
    • Профил
Photoshop Error?
« -: 2006-08-28, 15:35 »
е това ако някой знае защо е ? Да пробвам да увелича виртуалното памет ли?

egoist

• Гост
Photoshop Error?
« Отговор #1 -: 2006-08-28, 15:46 »
Преинстал на Фотошоп за по-сигурно.Какво общо има виртуалната памет!?

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Photoshop Error?
« Отговор #2 -: 2006-08-28, 17:50 »
Не знам. Сложих си 9 CS
« Последна редакция: 2006-08-28, 17:50 от Vrashkov »

egoist

• Гост
Photoshop Error?
« Отговор #3 -: 2006-08-29, 01:08 »
Е, аз съм си доволна от 8-цата... засега!

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Photoshop Error?
« Отговор #4 -: 2006-08-29, 10:41 »
Оффф да не се порадва човек. От днес 9 CS ми рестартира компютъра????
Сериозно ! Всичко е ок, но като пусна фотошопа и почна да работя нещо и след 2-3 минути все едно има токов удар?
Тая простотия каква е?

rock_ur_body

• Гост
Photoshop Error?
« Отговор #5 -: 2006-08-29, 11:37 »
когато компютъра забие толкова зле, че никакви команди да не могат да го оправят се ресва сам. явно рам-а не стига за Фотошоп; според мен пробвай да намалиш програмките които се стартират със windows.

иначе аз имам проблеми с моя компютър който се изключва /преди се ресваше, но май сега положението е по-тежко/ занесох го на поправка и те ми го разглобиха, почистиха му частите и поставиха някакъв чип до процесора който да го охлажда. 35 лири по-късно положението е м-а-а-лко по-добре. виж дали нещо такова не би помогнало и за твоя компютър.

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Photoshop Error?
« Отговор #6 -: 2006-08-29, 12:01 »
Ами на машината , на която това се случва има 1ГБ рам... Колко повече може да иска?
А и той дори не стига до том,че първо да забие. Просто директен рестарт?!?!
Не знам, но на 350Мhz P2 съм върхил с photoshop 8 Cs същото, което се опитах днес да направя тук,... Невъзможно ми се вижда да е от машината...
Освен пак да преинсталирам, или де да знам и аз...

ПС - Единстеваната програма, която се стартира с уин-а е НОД32. А тя изглежда много лека.
« Последна редакция: 2006-08-29, 12:03 от Vrashkov »

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Photoshop Error?
« Отговор #7 -: 2006-09-09, 01:13 »
На мен най-често ми прегрява видеото, щот е слабичка а аз си я тормозя... и в тоя ред на мисли, съм получавал същата грешка на CS8...
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Photoshop Error?
« Отговор #8 -: 2006-09-09, 01:43 »
Бе възможно е и хардуерен да е проблема - понякога просто чаркуляците в компа не се разбират помежду си. От опит ти го казвам щото често ми се е случвало. И на такива съобщемия съм се начел. Иначе може и програмата да не се разбира с джамеца - особено ако е ХР и нещо не му хареса си рестартира без да пита копелето...Абе майкросъкска му работа

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Photoshop Error?
« Отговор #9 -: 2006-09-09, 10:58 »
А като стана дума за фотошоп някой може ли да ми даде линк за exe-то?
Щото си дръпнах някъф,аам той пък няма нито Save,нито Save As и мога само да си джиткам на него без да сейфам.Та..ше съм много благодарна,ако някой намери  

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Photoshop Error?
« Отговор #10 -: 2006-09-09, 13:26 »
Цитат на: Punkass
А като стана дума за фотошоп някой може ли да ми даде линк за exe-то?
Щото си дръпнах някъф,аам той пък няма нито Save,нито Save As и мога само да си джиткам на него без да сейфам.Та..ше съм много благодарна,ако някой намери  

http://kaldata.com/comments.php?id=6533&ca...light=Photoshop

ТУк е 9-ката май, по- долу в коментарите има линкове към генератори.

А проблемът може и да е хардуерен - ползвал ли си друга по- тежка програма на компютъра или пък някоя по- нова игра? Може да издиша видеото, може рамта (ако е на една платка) да е бъгава, може да е от процесора, ако се пренатоварва, захранването... Проблеми не липсват  Опитай с нещо друго тежко - софтуер за анимации или някоя среда за разработка под Джава, или тежък гейм, за да разбереш дали проблема е във фотошопа или в компютъра. Може да провериш и версията, към която съм дал линк, дали ще сработи.
Signature.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Photoshop Error?
« Отговор #11 -: 2006-09-09, 17:45 »
Мерси много  

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Photoshop Error?
« Отговор #12 -: 2006-09-09, 18:39 »
Ам накрая отново си ползвам 8 CS ...Нямам оплаквания. Май просто нещо в компютъра не се разбира с 9 CS....Благодаря все пак на всички!!!

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Photoshop Error?
« Отговор #13 -: 2006-09-09, 18:43 »
Не съм професионален дизайнер, дори почти не използвам графичен софтуер, но за моите нужди 8.0 е достатъчно удобен и мощен, надявам се и на теб да не ти трябва функционалността на 9-ката
Signature.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Photoshop Error?
« Отговор #14 -: 2006-09-11, 18:21 »
Edit > Preferences > Plug-Ins & Scratch Disks (сред Cratch-овете гледай да има споменат и цял харддиск с поне 2-3 гига свободни на него) > рестарт на програмата. Ако не сработи просто инсталацията ти е скапана.

CS2 по принцип е up-ната да може да ползва над 3.5 GB RAM, въпреки че  за нормална работа 1-1.5 се приема за ОК. Все пак обаче имай в предвид че е Mac-native, порт-нат за Windows, и все пак управлението на паметта си му е Mac-овско (демек 1-колкото и RAM да имаш, трябва да има няколко гига на раположение за swap, 2-има навика да чака да му кажеш колко рам да си захапва при стартиране и да си седи в нея, ама тия по подразбиране може да не са му достатъчно).

С колко RAM-си? Ако си с над гигабайт, това не би трябвало да гърми така при стартиране, а чак по време на работа  ), При всики положения, цъкни му да и има хард, с чието свободно място да разполага за Scratch.

Всяка следваща версия удвоява харуерните изисквания (много буквално го приемат закона на Мур тия пичове), тък че си е в рамките на нормалното с една версия да нямаш проблем, а на следващата да не и стига хардуера.
« Последна редакция: 2006-09-11, 18:23 от tech_noir »

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Photoshop Error?
« Отговор #15 -: 2006-09-16, 11:45 »
Според мене ти пече процесора. По принцип през лятото като е по-висока температурата и го натовариш с тежка програма, а вентилатора ти е мърляв и не работи на оборотите, на които би трябвало е нормално да забива и да се рестартира. Аз имаш подобен проблем в старата работа миналата година лятото, ма ме мързеше да се занимавам. Правех си сеивове, щото го усещах - преди да се рестартира или изключи почва да цикли и монитора се едно трепери.
Лошото е че след 1 месец такъв тормоз дъното изпуши  .. на мене ми дремеше де - служебен компютър...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Photoshop Error?
« Отговор #16 -: 2006-09-16, 14:50 »
Ама забива, не дава грешка в паметта...

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
Photoshop Error?
« Отговор #17 -: 2006-09-16, 20:43 »
За протокола; колкото и памет да имате PS винаги е гладен за още и още и още и още и още.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Photoshop Error?
« Отговор #18 -: 2006-09-17, 13:45 »
Зависи с какво се занимаваш. Ако не е печат, около гигабайт, гигабайт и половина обикновено си е ОК. Ако е печат, вече нещата изглеждат малко по-различно.

Впрочем това важи и за размера на монитора.

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Photoshop Error?
« Отговор #19 -: 2006-09-17, 18:49 »
Ами не успях да разбера къде е проблема.
Това дето казва Митака има логика , но ако е така - няма май какво да направя.
Иначе ,да , 8 цс ми е предостатъчен, може би защотото съм достатъчно неук да не намирам разлика между него и девятката. Както и да е, мерси на всички, явна машината отново е слаба за нещо...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Photoshop Error?
« Отговор #20 -: 2006-09-20, 11:30 »
Тъпото е че както от 5.5 до CS почти нямаше съществени нововъведения, в CS2 най накрая има нещо ново, ползно (за мен) - Smart Objects - Позволяват ти да си дървиш векторни обекти в слоеве и да си ги мачкаш колкот сакаш без проблем, докато не ги растеризираш.

Бе я пробвай с друга инсталация (мога да ти дам някой път със сигурност читава), и преди това, това горе дето го писах за swap-овете.