Автор Тема: Fx 5500  (Прочетена 3875 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Fx 5500
« -: 2006-05-30, 18:14 »
Бе начи преди около месец оборудвах кашона с GeForce FX 5500. Първата една седмица сичко си беше на 6. Докато не реших просто да си вдигна процесора малко. От тогава игри от рода на Sims 2 си ме изхвърлят когато и както си щат - със сини екрани, без сини екрани, директен рестарт и кво ли още не. Не знам от драйверите ли е (не са ъпдейтвани) от кво е...То не беше преинсталиране, формати, уиндоуси...Абе манджа на макс. Един пич в некъв магазин за РС части каза че тая серия бързо прегрявали...Ама да прегрее от 15 минути Симс? Не е DOOM 3 да кажеш баси! А и дори да беше от тва как така една седмица без проблем си бичих на Tony Hawk's American Wasteland на макс дето товари цифра повече?! Идеи?....
« Последна редакция: 2006-05-30, 18:15 от gfw_cyclone »

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Fx 5500
« Отговор #1 -: 2006-05-30, 19:15 »
Някои игри са несъвместими с определени видео карти... В повечето случаи в README-то примерно пише: "Compatible with GeForce MX400, GeForceMX440, Radeon 9200..." "Uncompatible with these kinds of video cards: GeForce FX5200" и т.н.

Тези 'директен рестарт' и прочие... ЧЕстно казано интересно ми е какво точно питаш- дали не прегрява CPU-то от някои игри и затова да рестартира? Особено след overclock на машината - звучи логично след такава операция да се ебава с температурата.  Я си качи everest например и хвърляй от време на време по един поглед за температурата на машината... Кажи и с какво CPU си и каква ти е средната температура.

Дали картите прегрявали: че те си имат вентилаторче на тях, ако работи, де. Аз съм с MX440 вкъщи, от половин година без вентилаторче (случи му се нещо, мързеше ме да го сменям) и досега работи без ядове. Вярно, не играя игри, но съм ползвал разни google earth например, които си изискват малко или много видео обработка, а денонощно пуснатата машина не прегрява по никакъв начин системата.
Signature.

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Fx 5500
« Отговор #2 -: 2006-05-30, 23:25 »
Цитат на: NoFeaRInc
"Compatible with GeForce MX400, GeForceMX440, Radeon 9200..." "Uncompatible with these kinds of video cards: GeForce FX5200" и т.н.
Хммм по скоро обратното...МХ440 имат мноооо лоша репутация (от такава се отървах с FX-a де)...Иначе не е от процесора щото е 2.5+ а са е на 1.8...Иначе му дадох сичко на default на биоса и уж се държи ама ше видим....Докато не изкара 2 дена без да ме ритне ше го дебна...

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Fx 5500
« Отговор #3 -: 2006-05-30, 23:44 »
Цитат на: gfw_cyclone
Хммм по скоро обратното...МХ440 имат мноооо лоша репутация (от такава се отървах с FX-a де)...Иначе не е от процесора щото е 2.5+ а са е на 1.8...Иначе му дадох сичко на default на биоса и уж се държи ама ше видим....Докато не изкара 2 дена без да ме ритне ше го дебна...
Сравнението беше не на място- GF4 MX440 не е подходяща за игри, абсолютно правилно, неслучайно си взех такава.  Идеята беше да се разграничат двата модела, макар и да са от приблизително един и същ ценови клас, fx5500 е една идея по- стабилна (или поне така се води).

Дръпни си последните драйвъри от nvidia.com и виж дали ще продължава да има проблеми. Знае ли човек дали CPU-то не ти е издуто хардуерно, а не само през BIOS  ... Едно време, като работех в сервиза, бях виждал разни такива опити за манипулация: в магазин за РС-та продават разни CPU-та на по 1000MHz, като ги бръмкат на 1300 - 1400 и ги дават на разни шарани, които нищо не разбират, като им взиамт доста парички.

В тоя ред на мисли, това 2.5+, което го гледаш, е доста относително :-) Ако мислиш, че трябва да означава 2500MHz, това не е съвсем точно  Номерът с плюсчето е някаква измислица на AMD за сравнение с интелските автомати, като това 2.5+ би трябвало да означава, че процесорът отговаря на интелски пентюм на 2.5  Аз съм фен на Intel и не бих го коментирал, но това си е Божия работа
Signature.