Автор Тема: Неграмотен народ!  (Прочетена 21749 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Неграмотен народ!
« Отговор #30 -: 2006-12-28, 10:03 »
Цитат на: InfernalFlames
Хаха напомни ми за една позната    спомням си като бяхме 5-6ти клас и си пишеха с някакво момче което беше от другата смяна в същата стая ... и наща пише на гардероба "Ас сам Борислава" та така .. пък от тогава май няма мн градация в т'ва отношение ... всъщност не знам дали вече не е забравила как въобще се пише  
Имам познат 17-годишен, който още пише мейли и съобщения с 'Ас'...
Signature.

Неактивен kric

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kricc
Неграмотен народ!
« Отговор #31 -: 2006-12-28, 10:58 »
Цитат на: gfw_cyclone
Гледай сега аз тия неща нарочно ги пиша по тоя начин и мноо добре знам правилната форма как е. Мисълта ми беше че е пълно с хора дето си нямат понятие от проста граматика.

Нещо от сорта...

Не отричам, че има много хора които нямат и най-малко понятие как се пише правилно, но исках да кажа че не всички които грешат са от тях. Май се разбахме вече
"Недей ми разказва за безоблачни дни,
недей ми обещавай лазури и слънче.
Аз си имам сивото на мъглата и дъжда,
аз съм собственик на лошото време."
                                    Богомил Райнов

Неактивен tadivitan

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #32 -: 2007-04-03, 22:53 »
Аз уж съм поетична душа,но много мразя литературата и правописа  
Но наистина елементарни грешки съм забелязвал,особенно в интерпространството...
My battery is low...I gotta go!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #33 -: 2007-04-04, 01:47 »
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/browse/type:3 (не е супербогат речника ама по-добре от хич, хем възпитателно и образоватено някак си действа.)

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #34 -: 2007-04-04, 10:28 »
Благодаря, Тех  
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен _Vivisection_

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #35 -: 2007-04-05, 18:56 »
Да, днешната младеж става все по-неграмотна. В момента наистина грамотните младежи са рядкост, а по времето на майка ми е било задължително и абсолютно нормално. Никой не е казвал: "Аз пиша бързо и не се старая да бъде правилно"  

Всичко се корени в книгите /макар че съм намирала доста пунктуационни грешки дори в по-стари книги   /. Във форуми съм срещала хора да си признават, че не четат или че не помнят какво са чели последно...и не ги е срам  

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен ShaMana

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #37 -: 2007-06-16, 09:53 »
Цитат на: _Vivisection_
Да, днешната младеж става все по-неграмотна. В момента наистина грамотните младежи са рядкост, а по времето на майка ми е било задължително и абсолютно нормално. Никой не е казвал: "Аз пиша бързо и не се старая да бъде правилно"  

Всичко се корени в книгите /макар че съм намирала доста пунктуационни грешки дори в по-стари книги   /. Във форуми съм срещала хора да си признават, че не четат или че не помнят какво са чели последно...и не ги е срам  

За жалост е така, но очевидно на никой не му пука за това. Приципно теза неграмостност е породена просто от неща който в момента не бих коментирал, но е факт.

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Неграмотен народ!
« Отговор #38 -: 2007-06-16, 11:31 »
Цитат на: ShaMana

За жалост е така, но очевидно на никой не му пука за това. Приципно теза неграмостност е породена просто от неща който в момента не бих коментирал, но е факт.
Е, хубаво е, че казваш това, но с толко грешки, че респект няма.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен ShaMana

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #39 -: 2007-06-16, 21:04 »
Цитат на: Eye-of-every-storm

Е, хубаво е, че казваш това, но с толко грешки, че респект няма.

За правилен правопис даже не искам и да со говорим. Първо защото това е форум и хич не ми дреме къде и защо съм сложил запетайките. Второ защото искам поне един да ми претендира, че пише правилно (аз не го правя) Трето: Неграмотноста за която говоря далеч надвишава две или три пунктуационни грешки, ами достига съвсем различни висоти тъй чеее ...
« Последна редакция: 2007-06-16, 21:05 от ShaMana »

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #40 -: 2007-06-16, 23:10 »
За правилен правопис даже не искам и да со говорим. Първо защото това е форум и хич не ми дреме къде и защо съм сложил запетайките. Второ защото искам поне един да ми претендира, че пише правилно (аз не го правя) Трето: Неграмотноста за която говоря далеч надвишава две или три пунктуационни грешки, ами достига съвсем различни висоти тъй чеее ...
Множественото число на който е коИто- това е неграмотност.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен ShaMana

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #41 -: 2007-06-18, 23:27 »

О драги 0ми смехурко тук си в голяма заблуда. Хубаво за теб, че си се изживял в използване на твойте 'легендарни' граматически умения и си успял да се усъваршенстваш в 'редактиране' на чужди постове. Ами да. Това те прави един наистина УНИКАЛЕН вглъбен в себе си зубар. Егото пречи на личността приятелю a относно мойте постове, когато напиша книга ще ми пука как пиша когато пиша текст за университет да речем ще ми пука как пиша ама когато пиша във форум с БДС настроена клавиатура е да ти кажа баш ми е през ***** как пиша. А да относно умствения багаж ми ограничението в доказване на останалите че са по глупави от теб е просто смешни и малко коплексарско. Не те познавам и незнам какъв човек си но да ти кажа едно да напишеш дума грешно не те прави глупав, ами да точиш изрази и фрази от тика "Типично женско е да се ражда. Типично мъжко е да ти миришат краката. Хаехахееххаеа" виж това малко надвишава ограничен..... Нямам време да се занимавам нямам и намерение. Ако искаш да ми спориш моята грамотност или умствен багаж моля обърни се лично към мен следващия път.

ПП А да и да гледаш колко грешки има няма никЪкво значение оти мен неми дреме.
« Последна редакция: 2007-06-19, 09:10 от ShaMana »

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #42 -: 2007-06-18, 23:57 »
О драги ми смехурко тук си в голяма заблуда. Хубаво за теб, че си се изживял в използване на твойте 'легендарни' граматически умения и си успял да се усъваршенстваш в 'редактиране' на чужди постове. Ами да. Това те прави един наистина УНИКАЛЕН, вглъбен в себе си зубар. Егото пречи на личността приятелю. А относно мойте постове, когато напиша книга ще ми пука как пиша, когато пиша текст за университет да речем, ще ми пука как пиша, ама когато пиша във форум с БДС настроена клавиатура е да ти кажа баш ми е през ***** как пиша. А да относно умствения багаж, ми ограничението в доказване на останалите, че са по глупави от теб е просто смешни и малко коплексарско. Не те познавам и незнам какъв човек си, но да ти кажа едно, да напишеш дума грешно не те прави глупав, ами да точиш изрази и фрази от тика "Типично женско е да се ражда. Типично мъжко е да ти миришат краката. Хаехахееххаеа" виж това малко надвишава ограничен..... Нямам време да се занимавам, нямам и намерение. Ако искаш да ми спориш моята грамотност или умствен багаж, моля обърни се лично към мен следващия път.

ПП А да и да гледаш колко грешки има няма никЪкво значение оти мен не ми дреме.
И бре, колко се афектира. Пий нещо.

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Неграмотен народ!
« Отговор #43 -: 2007-06-19, 00:02 »
В интерес на истината тук не става дума за просто някаква грешка, породена от използването на компютър "с БДС настроена клавиатура", тва е неграмотност в пълната и форма  Между другото е масова практика, направо се е обособило като мода някаква, редовно в профили на разни хора виждам изкази от сорта на "нещата, който ме кефят", "за всички, който говорят глупости" и т.н. Голям смях пада, въпреки че тва си е направо трагично! А ако ти ПУКА наистина за грамотността (това между другото се пише с двт "т", не с едно), ще пишеш грамотно навсякъде, независимо дали е във форум, в дипломна работа или на парче тоалетна хартия! Ае поздрави!
« Последна редакция: 2007-06-19, 00:05 от Metalcho »

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Неграмотен народ!
« Отговор #44 -: 2007-06-19, 09:55 »
Цитат на: Metalcho
В интерес на истината тук не става дума за просто някаква грешка, породена от използването на компютър "с БДС настроена клавиатура", тва е неграмотност в пълната и форма  Между другото е масова практика, направо се е обособило като мода някаква, редовно в профили на разни хора виждам изкази от сорта на "нещата, който ме кефят", "за всички, който говорят глупости" и т.н. Голям смях пада, въпреки че тва си е направо трагично! А ако ти ПУКА наистина за грамотността (това между другото се пише с двт "т", не с едно), ще пишеш грамотно навсякъде, независимо дали е във форум, в дипломна работа или на парче тоалетна хартия! Ае поздрави!
E, са. Не тормози момчето. Трудно му е да пише И. Пък двойното Т само усложнява изговора.

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Отговор на: Неграмотен народ!
« Отговор #45 -: 2007-09-11, 14:43 »
В Царево :

[изтрит от администратор - прекалено голям файл]
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен elms

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 166
    • Профил
« Отговор #46 -: 2007-10-15, 00:45 »
евала за тази темичка!!!

(bow)
Да бъдем хора докато науката не е открила, че сме нещо друго

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
« Отговор #47 -: 2007-10-17, 00:26 »
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #48 -: 2007-10-17, 01:40 »
Mежу друуто некой да фърли око на темата за педалите...Уеуе мауе шо напраи бре 'Танасе...

egoist

• Гост
« Отговор #49 -: 2007-10-19, 16:51 »
Цитат
zdr.nabiram valci za sayzat mi. ako iskash vles nqma mn silni no ako iskash vles .
Т'ва е едно от ежедневните съобщения, които получавам в Bitefight. 9 от 10 са такива...  :o
« Последна редакция: 2007-10-19, 17:00 от egoist »

egoist

• Гост
« Отговор #50 -: 2007-10-19, 16:51 »
Пич, т'ва не е от неграмотност. Т'ва нарочно е направено.

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
« Отговор #51 -: 2007-10-20, 15:16 »
личи си по почерка
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

egoist

• Гост
« Отговор #52 -: 2007-10-21, 12:29 »
Из цяла София виждам подобни "грешки". Казвам ти, че е умишлено.  :)

egoist

• Гост
« Отговор #53 -: 2007-11-02, 16:56 »
НеАм думи просто! ::)
Цитат
e pich iskash xubav sauz ela v toq tyozi sauz shteti predostavi mnogo vuzmojnosti za razvitie v tozi sauz nie se zashtitavameee

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #54 -: 2007-11-02, 17:36 »
Не знам дали съм ти казвал, но често съдя за хората в Интернет по правописа. Изключвам много възрастни хора с начално образование и хора, които скоро са пристигнали в България. Като цяло считам, че усвояването на добър правопис е признак за добри ментални или духовни качества.
Signature.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #55 -: 2007-11-02, 17:48 »
На същото мнение!
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

egoist

• Гост
« Отговор #56 -: 2007-11-02, 19:03 »
...считам, че усвояването на добър правопис е признак за добри ментални или духовни качества.
И аз така.
Такива съобщения получавам на ден поне по две. Т'ва е ХИПЕР МАСОВО ЯВЛЕНИЕ! Ужас! Остави 6liokavica-та, 'щото в сайта само на латински може да се пише, но ... този правопис?!  >:( Тц, тц...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #57 -: 2007-11-02, 19:40 »
Остави 6liokavica-та, 'щото в сайта само на латински може да се пише
да бе да... за ogame ли става дума? Колкото и да е недоклатен, може си и още как.

egoist

• Гост
« Отговор #58 -: 2007-11-02, 19:41 »
Za Bitefight!  ;)

Неактивен BreathingSilence

• зарибен/а
  • потребител/ка
  • Публикации: 85
  • Somewhere over the rainbow
    • Профил
« Отговор #59 -: 2008-03-31, 11:28 »
Цитат на: Punkass
Никога не съм имала проблеми с правопис или пунктуация.Връщат ми есета по литература без нищо червено на листа    Аз съм дъ бест бе   
Пред 'бе' се пише запетая. 
Хуа, хуа... Това беше бруталничко...
Та по темата... Аз също правя много грешки при това съвсем тъпи... При мен(като гледам май и при вас) причината за тези грешки е не неграмотността, а в старанието по- бързо да стават нещата забравяме запетайки и тиренца... На мен в училище ми дават листи и листи домашна и толкова се сбърквам, че понякога забравям в текст ИЗОБЩО да слагам всякакви препинателни знаци или както си пиша на български да превключа на маймуница(латиница) и да запиша на български с латински букви...
"Но тя не дойде. Защото тя не съществува. За мен тя няма име, няма форми и черти. Оставих да изчезне и нейното видение и тя се стопи, както последната вечерна сянка се разтапя в обркъжаващата нощ. "