Анкета

Следи ли ни правителството?

Да
1 (33.3%)
Не
0 (0%)
Я стига глупости
0 (0%)
Сигурно, но не ме интересува
1 (33.3%)
Друг отговор
1 (33.3%)

Общ брой гласове: 3

Автор Тема: Правителството  (Прочетена 913 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Dark_

• Билкарка
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
    • блог
Правителството
« -: 2014-09-21, 10:27 »
Като цяло от няколко месеца насам разглеждам материали по темата и това, което видях не ми хареса. Това е една обобщаваща информацията досега статия - http://www.washingtonsblog.com/2013/09/the-government-is-spying-on-us-through-our-computers-phones-cars-buses-streetlights-at-airports-and-on-the-street-via-mobile-scanners-and-drones-through-our-smart-meters-and-in-many-other-ways.html

Като цяло се казва, че ни следят чрез камерите на телефоните, компютрите, колите, камери на публични места, автобуси, метро, влакове, кредитни и дебитни карти, чрез smart телевизорите (по-често информацията е използвана за избор на appropriate ads), имейли, чатове, интернет история и тн и тн......

Huffington Post пък предлага да си залепим нещо на камерата на компютъра, когато не я използваме, а за да не могат да включат камерата на телефона да му махаме батерията.
I'm the ghost with the most, babe

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Re: Правителството
« Отговор #1 -: 2014-09-27, 13:26 »
Аз пък изобщо нямам камера на компютъра :)
Освен ако не е на лаптоп, не е ли по-лесно просто да се обърне към стената примерно?

Притеснителното в днешно време със смартфони и т.н. е че дори няма нужда да е правителството, ами всеки може и разните му антивирусни надали биха помогнали. Периодичен factory reset и това е. Със смартфоните може да се следи всичко - местоположение, SMS, мейли, разговори (със запис на разговора) и т.н.

Правителствата на практика няма защо да ти хакват устройството, като им е много по-лесно просто да подслушват при доставчика (от където така или иначе минава всичко) + големите социални мрежи. Всъщност според мен в общия случай така и трябва - много тероризъм и престъпления могат да се спрат, следейки комуникацията на заподозрените.

Успокоителното е че хората, работещи за специално нашето правителство може да имат желание, ама познанията и уменията им май са леко... съмнителни.
« Последна редакция: 2014-09-27, 13:28 от tech_noir »

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
« Отговор #2 -: 2014-10-07, 22:10 »
Аз съм си със съвсем обикновен телефон, без камера и интернет, нямам никакъв проблем. Таблетът ми е без SIM - карта, така че sms - сите ми и разговорите ми са спасени! ;) Истината е, че не се притеснявам толкова от правителството, защото не намирам причина да се занимават със средностатистически мега психопати. :)

Дискусията за това, кое е по - важно сигурността или правото за лично пространство е доста широка. Според мен, обаче и двете са важни и може би намирам смисъл в използването на такъв тип средства по правилния начин.

Дразня се повече от това, че подобен тип информация може да се използва от трети страни. Нямам нищо против определена част от навиците ми и поведението ми в Интернет да се наблюдават от определени сайтове, стига да ми е поискано изрично съгласие за това, но когато не знам и не съм била попитана, вече ми е откровено неприятно.

Преди време свалих едно приложение на Mozilla, наречено Collusion. То следи къде отиват уеб данните на потребителя и кой се възползва от тях. Оставих го да работи цяла седмица и резултатите бяха малко плашещи. :-\

.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен Dark_

• Билкарка
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
    • блог
« Отговор #3 -: 2014-10-25, 16:37 »
Аз имам камера на другия лаптоп и тя е постоянно залепена с черно тиксо :D По-скоро ми прави впечатление, че предната камера на телефона през половината време свети в червено  >:( И между другото Collusion има и разширение за Chrome, дръпнах си го и ще чакам резултати
I'm the ghost with the most, babe