Автор Тема: Имаме ли държава?  (Прочетена 2237 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Имаме ли държава?
« -: 2008-04-23, 19:40 »
На първия етаж има един старец. Кротък и мил човечец.

Снощи се прибираме, той беше на площадката и стенеше. Попитахме го добре ли е и единственото което успя да каже беше "умирам". Разтърчахме се да намерим телефон на близките му (по случайност знаехме че сина му е в квартала на две преки) и междувременно звъним на Бърза Помощ. Инфарт, инсулт, треска... при всички положения имаше нужда от квалифицирана и оборудвана медицинска помощ ВЕДНАГА.

Каква беше реакцията на 150...
Казваме адреса и че човек спешно се нуждае от помощ
- Какво му е?
- Човека е много зле, не може да си каже даже името, как да ни обясни какво му е? Пратете линейка, спешно е!
- Разберете какво му е и тогава се обаждайте!
... и затвориха  :-X :-X :-X

-------

- 12 години училище, включително елитна гимназия. После университет (частен). Нищичко научено там не ми е влязло в употреба в реалния живот, освен основите на немския като втори чужд в гимназията;
- Когато ни разбиха апартамента, полицаите дойдоха, огледаха се и казаха че след като няма пострадал било прекалено дребно за да се занимават;
- на улицата под нас има дупки. През около метър;
- на лекар не съм ходил май от 96-а, като си чупих първия път ръката (то пък и така ми я гипсираха че още имам белези... от бинта, от там нататък си се шинирах сам, ебал съм ги)
- Правителството ни ни включва във военни и политически пактове, без да си направи труда едно обществено проучване да пусне, камо ли да се допита искаме ли.

АБЕ АЗ ЗА ЧИИ БЕ МАМА ИМ ПРОСТА ДЕБА ПЛАЩАМ ЧИННО ДАНЪЦИ И ОСИГУРОВКИ ПОСЛЕДНИТЕ ДЕСЕТИНА ГОДИНИ?!?! Като спокойно можеше и да не го правя през повечето време. Какво получавам срещу тях?
« Последна редакция: 2008-05-16, 14:12 от tech_noir »

rock_ur_body

• Гост
Отговор на: Имаме ли държава?
« Отговор #1 -: 2008-04-23, 20:03 »
като бях във Pусе се наложи да извикаме линейка за един когото подозирахме, че е епилептик и е получил пристъп, а се оказа, че бил надрусан... не подозирахме, че може да е дрогиран, по дяволите беше с малкото си детенце на има няма 7 годинки. усетихме се, че така стоят нещата когато се дърпаше да влиза в линейката и като се пооправи малко и чу сирената искаше да тръгва да бяга на някъде си, защото знаеше, че ще го усетят. на тия дето работят по спешните служби явно им е писнало от такива и явно са се наслушали на фалшиви обаждания, защото искаха да говорят с възрастен, а не с teenager ... а това което ме учуди най-много беше, че когато закъсалите ни казаха да извикаме линейка, набрах номера, но не званеше а имаше обхват... българският ми номер е на vivatel - не знам дали това е било проблема. искрено се надявам да не ми се налага да викам полиция, че ако и тогава се окаже, че не мога да звънна от GSM  :-\

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #2 -: 2008-04-24, 18:26 »
Под секвоята...:-X
Caralho Voador

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
« Отговор #3 -: 2008-05-16, 12:36 »
Моето семейство имаме доста проблеми с бърза помощ, за жалост ни се е налаголо доста често да имаме нужда от тях. Единият от пътищата за малко да убият дядо ми.. Какво се случва..
Баба ми и дядо ми сами вкъщи. Дядо ми изведнъж получава болки в сърцето, затруднено дишане(лек удар -инфаркт). Баба ми притеснена звънка на майка ми, тя на бърза помощ. Оттам майка ми по най-бързия начин отива до баба ми и дядо ми(живеехме на 5-10 мин от тях). Линейката още я няма, дядо ми г/д е по-добре. Идва линейката с 30мин забавяне(е, нормално за България...). Преглеждат дядо ми и казват, е човекът е напълно здрав и няма нужда от медицинска помощ и си отиват. След час-два дядо ми получава нов удар, вика се линейка отново, идва пак със закъснение. Жената(лекарката) се качва горе разбира, че вече е идвана линейка и се оказва , че мъжа й е идвал предишния път. Звънка му, за да го пита за какво става въпрос и той и заявява, че дядо ми е супер здрав. Жената преглежда набързо дядо ми и казва , че няма да го качат в линейката, тъй като нищо му няма, едва ли не дига скандал на майка ми, защо ги разкарват вече 2ри път. Майка ми супер много се ядосва-добре, че е била тя, застанала е на вратата и е казала, че няма да пусне лекарката да излезне, докато дядо ми не получи необходимата медицинска помощ. И че дядо ми, ако почине, тя ще е виновна. "Тази" им казва на наще да запалят колата и да го закарат сами до болницата, тъй като линейката трябвало да ходи до други повиквания. Майка ми им дига няма такъв скандал и в крайна сметка с много разправии, линейката закарва дядо ми в Исул май беше. Там лекарите го преглеждат и казват , че няма да приемат дядо ми, тъй като този човек за тях е жив труп, че е получил супер масивния инфаркт и , че не могат да го спасят  :o . Майка ми пали колата и отива в Александровска болница - частна болница. Там си плащаме , за да се опитат да му помогнат. В крайна сметка сега дядо ми е добре, благодарение на майка ми, въпреки че си отиваше и лекарите не искаха да помогнат!!
За какво говорим? Това е само един случай, сигурно всеки ден се случват такива... трагедии..
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Re: Имаме ли държава?
« Отговор #4 -: 2014-05-24, 15:47 »
Миналата неделя заведох майка ми при Дани...
Майка ми кара Корла, все още в гаранция и т.н.
Пътуват си със сестра ми в посока София. Поукъснели, изморени, по тъмно... Майка ми изтървала отбивката за София след Плевен и забила около Дъбник. На някакъв мост БАМ!. Решава че е гръмнала гума, спира зад един ТИР на аварийки и слиза да види. Вдлъбнатина на 5 сантиметра под прозореца на задна дясна врата. 3-4 сантиметра широка и пак толкова дълбока. Мъничко по-бавно и на същото място място е щяла да е главата на сестра ми. Зад нея спира още един ТИР с предно стъкло на "паяжина" камък на седалката до шофьора (ако на някого му е интересно, мога да кача снимки). Някой замеря с камъни преминаващите през моста откъм полето по тъмно с доста сериозна сила. ТИР-овете се оказват транзитни чужденци. Както и да е, викат полиция, пишат обяснения...
Седмица по-късно тъкмо е успяла с направо молби (по настояване на застрахователите) да накара местните полицаи в крайна сметка да заведат ПТП-то. Случайно се засича със съпругата на местния полицейски шеф в районното, познали се, защото на времето майка ми им спасявала детето. От дума на дума и обяснила що е там... "О, да, ние си ги знаеме, те се хвалят. Удрят ТИР-ове за да ги спрат, та да им източат нафтата и да отмъкнат каквото могат от товара и шофьора. То това отдавна се случва."
...

--------------------------------------

Звъни ми баба ми - 90+ годишна женица.. с патерица... живее сама в апартамент в средно голям град, студува зиме, но категорично отказва да и помагаме с финансите. "Намерих и другите пари, ще пратиш ли човек да ги вземе?" "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"
Телефонна измама, зле съм бил, ала-бала. Пратил съм някакво момче да вземе едни 500 лева (къташе си ги неприкосновени... за погребение), ама и трябвало време чичо (пенсиониран майор ВВС) да изтегли заем за другите. ОК, ясно, чакат още пари, идеално за капан. Казвам че са я измамили, ама ако се обадят да не се издава че знае и моментално да се обадят в полицията, за да могат там да отреагират. Иначе братовчедите са си бая здрави, имам тук-таме разни познати ама... сигурно пустите германци са ме развалили по някое време.
Два дни по-късно чичо все пак успява да заведе жалба, след като чака на сума опашки и само дето не му се смеят в лицето.
Реакцията от полицаите "Ми имАл пари - дал. И да ги хванем к'во? Знаете ли колко са такива, да не сте само вие? Като ги хванем к'во да ги правим?"