Автор Тема: Матури 2008  (Прочетена 46802 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Отговор на: Матури 2008
« Отговор #60 -: 2008-05-20, 17:11 »
Светле, доколкото разбрах ше е лесно да изкараш 3, но за високи оценки никой нищо не казва! Предполагам, че количественото превъзходство на слабоумници е наложило тази система. Сигурно ше има 1 млн. тъпи въпроси, на които няма как по някое време да не се объркаш, но слабоумника се ше нацели неколко, колкото за тройка! Той е щастлив, че е изкарал, а дълбочината на твоите знания - никой не го интересува!
Трябваше формата да е есе или някаква форма на литературен анализ, на изучавана творба, където да се следи и за езикова култура... но как тогава тия дето по цял ден се шляят, пият и се е*ат ше си земат изпита..?

Според мене не трябва да се притесняваш! Както въпросите са объркващи за тебе, така ше са объркващи и за конкурентите ти. Концентрираш се, внимаваш и гледаш да не се изпопритесниш.. страшно няма! Ако ти имаш 4, едва ли ше има много хора с оценки над 4! :)
« Последна редакция: 2008-05-20, 17:15 от MuTaKa »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #62 -: 2008-05-20, 17:42 »
Трябваше формата да е есе или някаква форма на литературен анализ, на изучавана творба, където да се следи и за езикова култура... но как тогава тия дето по цял ден се шляят, пият и се е*ат ше си земат изпита..?
Против :)
Поне по мое гимназиално време имаше доста анализи... о да! С произведението учителката даваше и „необходимата“ критика. Първо четеш произведението, после четеш какво мисли по въпроса определения критик. Всъщност първата част можеш да я пропуснеш - изпитват те за анализ, а не за познаване на произведението. Ако изрецитираш дословно (поне докато не те прекъснат с „достатъчно") имаш 6, ако пропуснеш някой параграф - 5. Ако се опиташ да вмъкнеш някоя своя теза или объркаш критика - 3, 4 максимум. Аз лично си вземах класните с дословно преписване ксерокопирани на свършил тонер критичари. По принцип си пишех на A4 и си давах вид на притеснен, така че никога не се опитаха да проверяват всичките листи на чина ми.
С „анал-иза“, който се практикува в гимназиите можеш да станеш маймуна, максимум папагалче. Не и Sapiens. То в строевата подготовка в казармата има повече тренировка на мисълта. Някак си успяват тия неща да ги опорочат до степен на „анти“. Тия хора масово мразят да се замислят (да не би да влязат в нарушение случайно), предпочитат да им декламират. Ако кажеш че Ботев е извършил терористичен акт с отвличането на Радецки примерно, или че Вапцаров просто го е мързяло да работи, най-вероятно ще те сритат без шанс за аргументация или контрааргументиране.

Поддържам че това, дето в момента е входящ тест за НБУ си е екстра - 50/50 IQ и обща култура (ама разбъркано тип първите нива на „стани богат", покривайки всички сфери). Можеш да мислиш - ще изкараш. Учил си или си се интересувал - ще изкараш. Ако имаш и двете - печелиш и продължаваш напред.
Според мен Езикова Култура, Есе, Чужд език, Офис пакет и Интернет също трябва да са задължителни, преди изобщо да бъдеш допуснат до горния тест. Просто защото един съвременен индивид без тях не би бил конкурентен на трудовия пазар и всякакво друго обучение би останало просто излишно.

Пак си признавам че не съм решил нито една задача по математка или физика от 7-и клас насам. През цялата гимназия съм учил сигурно общо под два чеса и си завърших успешно ПМГ-то с отличен. Без всъщност да научавам каквото и да било :). След като нещата са праволинейни, а импровизациите се наказват, най-интересно е да измисляш shortcut-и от точка А до точка Б (след като знаеш къде точно е Б).

P.S. Като гледам тая тема, все се сещам за един професор по Компютърни Технологии, шеф на департамент.
Ако не му влизаш в лекциите - лошо (как би могъл да се научиш на нещо иначе, нали така...). Ама първата лекция като я почне с един сериоозен тон „Колеги, преди да започнем работа с компутура, влизаме в биОс-а и настройваме Уиндоус-а за работа!“ хапеш бузи, за да не се изхилиш, че съвсем лошо. Най-здравословно е да си дремеш с отворени очи и заинтересован вид и в никакъв случай да не се заслушваш.
« Последна редакция: 2008-05-20, 18:36 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #63 -: 2008-05-20, 19:13 »
Има един тъничък момент с критиците. Получават достатъчно пари, за да живеят от това и достатъчно признание, за да бъдат публикувани изобщо само одобрените от съответната институция. Тъй като това е общо взето доволно мързелива професия - и една статийка да си изсмучеш от пръстите/заемеш от студенти и колеги годишно си в бизнеса, а българина си е разбирач голем по-рождение има кандидати. Шанс да станат професионални критици получават тези които са А. дословно верни на текущия политически курс и Б. имат роднина в министерството. Блог-ър не може да бъде критик.

Имах прекрасния шанс да наблюдавам как Ботев се превръща от първия комунист-интернационалист, загинал за (бъдещата) партия в патриот :D. Мисленето може, стига да е в държавно определената посока и разумни граници. Ако погледнеш отстрани обаче много неща и гледни точки просто няма да ги срещнеш в образователната система.

Абе впрочем Христо Луков, Списаревски или Селското Възстание още ли не се споменават в ни един учебник   :-\ ? Баси инерцията ако е така!

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
« Отговор #64 -: 2008-05-20, 20:54 »
Е, не мога да се съглася, че е мързелива професия. Да, може голяма част от тия критици да имат огромно самочувствие и да не влагат особени усилия в това, което правят. Но аз мога да ти изброя в момента няколко души, на които искрено се възхищавам.

1.Милена Кирова.
2.Валери Стефанов.
3.Никола Георгиев(ето някои интересни неща- http://liternet.bg/publish/ngeorgiev/statii/vik1.htm
А докато учих за "Тютюн" тая статия ми направи много добро впечатление - http://liternet.bg/publish13/st_simeovova/neosyshtestvenoto.htm

Просто допреди си мислех, че литературата е просто разтягане на локуми, подбиране на въздействащи думи. Сега, когато се впуснах по-надълбоко, намерих много красиви неща. Толкова статии ми минаха през ръцете, тия, които пишат критиката, която чета, разглеждат дадена творба толкова философски, че ми взеха вниманието. А езикът на Валери Стефанов е много нестандартен и грабващ. Яд ме е,че не мога да намеря някоя от най-добрите му статии в нета, имам ги на книжка...

Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #65 -: 2008-05-20, 21:43 »
Да си кажа с 2 думи мнението по горните няколко поста (че бързам и имам 5-минутка само):

1. За отличен на матура - това е трудно възможно, по мое мнение. Причината е идиотската структура на някои въпроси и т.3
2. Тестът в НБУ много ми харесва и на мен, макар и да не ми е особено богата общата култура. Факт е, че покрива доста широка област и си заслужава правенето.
3. Есетата предполагат лична оценка, която се проверява от двама 3-ти 'човеци'. Разбирай това, което ти си написала и смяташ за правилно, вярно, коректно - може изобщо да не се разбере правилно от другия или да не е в унисон с неговото мнение. Това се отнася и за т.4, където критикът е фен на Дебелянов, а ти леко споменаваш заобиколно, че е депресирано ЕМО, и оттам получаваш точка надолу. Не си измислям - слушал съм разговори на проверяващи съчинения на 7-мокласници ;)
4. ЛИС- овете изобщо не са лична оценка или нещо такова. Има си структура - какви блокове да съдържа, какво да съдържат. Почти задължително е да познаваш автора, произведението, от коя книга/цикъл е, използваните фигури. Трудно се оправяш само с обща култура или познания начатъчни - аз лично на това ще разчитам (нямам време и желание да чета някои неща), но без горепосочените губиш адски много точки. И, естествено, личната оценка и нивото на 'пресяване' на проверяващия - въпрос на шанс.
Signature.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #66 -: 2008-05-20, 22:08 »
Съгласна съм, че има и лично отношение при проверяването. А не би трябвало да е така. Не е задължително да мислиш като другия, за да харесаш есето му. Ако видиш, че пише интересно, грабващо, че изпозлва силни аргуемнти, защо трябва да се гадняриш и да намаляваш оценката? Е, не всички мислят така, готино им е да демонстрират власт, ама все тая...Много зависи кой ще ми провери матурата и в какво настроение ще е, когато го прави. Дано имам късмет.
(Георги Константинов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #67 -: 2008-05-20, 22:26 »
Верно бе...

Късмет и успееех :)!

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #68 -: 2008-05-20, 22:51 »
Мерси. Съжалявам, че малко се отклоних от темата, но на моменти има общо с нея. Моята втора матура ще е по английски. Другите какво си избраха?
(Георги Константинов)

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
« Отговор #69 -: 2008-05-21, 01:34 »
Философия.Всички се чудят как можах да запиша точно този цикъл, но всъщност матурата е много лесна.Включва всички изучавани предмети от този цикъл освен Свят и Личност. 4 години не погледнах по тези предмети и грам, не учих, лигавех се.Направих 3 пробни матури и от 50 въпроса имам по 5 грешки. Есето е най-трудната част.Още повече че трябва да разсъждаваш в/у няква сентенция на някой учен.Мисля че ще се справя поне за 4 ;)

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #70 -: 2008-05-21, 12:10 »
Punky, успех! Аз отначало щях да избера Философия, но после се отказах. Аз също не съм учила в даскало много-много, помня някакви отделни неща като Das Man и т.н. В последствие ме хвана страх да не се проваля и записах английски език. Все пак сме такава паралелка, трябва да се справим чат-пат.
(Георги Константинов)

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #71 -: 2008-06-05, 17:31 »
Ало, зрелостниците  :P ,
какво направихте с матурите?
(Георги Константинов)

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
« Отговор #72 -: 2008-06-05, 20:01 »
Ще видим на 20-ти ;D

А сега сериозно:
По БЕЛ имам 3 грешки на теста, надявам се резюмето и интерпретацията ми да са окей, за да хвана поне 5 ;)
По Философия ... не бях виждала по-отвратителни въпроси ... преписахме доволно всички, надявам се и есето ми да е окей ... ше видим ::)

Ами ти, Сиси ?

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #73 -: 2008-06-06, 00:11 »
Мила, ако имаш наистина само 3 грешки и резюмето и есето ти са добре, може да имаш 6, а ти викаш "поне" 5.

Аз на теста имам 3 или 4 грешки, някъде там!
Едната ми е на въпроса за свързване на параграфите, другото е от недоглеждане (забравила съм да членувам 1 от 3те думи на упражнението с "животът" и "живота"), а третата е на последната задача за тропите. "Пурпурен гняв" съм го писала, че е епитет метафора, а то си е само метафора. В някви тестове, които съм правила преди за някои думи така имаше по 2 думи, но не знам на мен дали ще ми го зачетат...
(Георги Константинов)

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
« Отговор #74 -: 2008-06-06, 11:53 »
Аз пък имам малоумна грешка на 2-ри въпрос, щото си мислих че се пише 'нейн', това е грешка от форумите ... :(
Другата ми грешка е за кое не е вярно и бяха изоброени Чичовци, Старопланински Легенди, Железният Светилник и още нещо. Оградих Легендите, щото си мислех че другите са верни, а то били Чичовци /даже не знам за какво се разказва/ :-[ 3-тата ми грешка е за членуването - написах 'някой', а трябваше 'някого' - тези доста ги бъркам.
Аз мисля, че ще има доста високи оценки от 1-вата матура, беше някак си жалко лесна :)

Неактивен american

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
« Отговор #75 -: 2008-06-08, 11:11 »
за  Цитат от: MuTaKa на 2008-05-20
Мутак, прав си за образованието, то си е от миналия век. Особено за компютрите. МАтурите са инструмент да се вдига общото ниво (летва), няма друг начин, другото е провинциализъм.

Абе защо не учат децата да пишат на компютър? Гледам млади хора зад бюрата кълват с по един пръст и една страница я пишат един час! В щатите в средното образование учат "машинопис" на компютър - като накараш някой да ти напише нещо, няма значение дали е вишист, си пише без да гледа в калвиатурата!  Имат си изпит за скорост на писане, има си норма. Тези хора в българия цял живот ще ядат своето и вашето време, ще напредват, но бавно, и никога няма да стигнат скоростта на едно хлапе. Това се науча бързо, но само с методика и тренировки. Никой, в нито една съвременна фирма, вече не се пише на ръка. Аз от години не съм виждал ръопис. Тревожи ме, че една нация като не може да пише няма никакви шансове.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #76 -: 2008-06-08, 11:58 »
Проблема е по-сериозен и се казва „ниска ефективност". Каква „ниска", от направо трагична.
80% от времето си прекарват в рутини от този сорт или в мързел и интриги. После все някой е виновен юе заплатата е на 20%.
Ми как да е на 100 бе, като и ти и работодателите ти са в конкурентна среда? Получаваш в общи линии това, което си изработил. Като реално изработваш 20%, що псуваш че получаваш 20? Комунистически менталитет. Още разчитат някой от горе да оправи работата, вместо да си мърдат трътките. За съжаление образователната система само затвърждава горното убеждение. Като 12-13 години при формирането си като личности тия хора слушат „мрънмрън, ама ТЕ не ни дават високи заплати. Не, няма да си мръдна пръста да ши науча на нещо извън задължителната програма (разбирай „да отбия нормата някак си")", естествено че ще станат и те такива.

Все се сещам за един мноого прост пример.
В Белгия, Швейцария и Франция гледат крави. От векове селектират породи, имунизират си ги, грижат се. Хигиена, автоматизация. Един фермер без много зор се грижи за 200-300 животни, които дават по 20-25 литра мляко.
В България държавата полага някакви грижи за подобряване на племенния фонд 20-30 години. После хоп - „ДО-ЛУ БКП!“, щастливо разтурват ТКЗС-тата. Дедовците си дръпват по две кравички и се заемат с отглеждането им по методи от преди няколко века. За 10-ина години се омешват обратно породи за мляко и месо. Дедото, разбира се виждал бактерия и за него такова нещо нема. Не помни и за доминантните алели (щото е блял, пък са го пуснали да завърши, и учителите норма гонят). Никога не му е идвано на ум да си update-ва познанията (той е балканец - по рождение от всичко разбира). В резултат - половината мляко просто не отговаря на елементарни хигиенни норми, ама ДВСК си затварят очите, мир да има. Няма кланица, мелко- или месокомбинат дето да отговарят не елементарни санитарни изисквания - пак същото.
Дядото гледа 2 крави. Подради сринатия генофонд, неефективното хранене и болести те дават по 5-6 литра мляко на ден.

Е, като са долу-горе изравнени цените на фуражите и млякото, кой би печелил повече? Белгиеца с 200x25 или българина с 2x6? Много сложна задачка за някои дето реват пред камери, блокират шосета и драматично разливат по улиците. И пак субсидии от данъците и залъка на някой друг, дето все пак се опитва да ефективен.

Долу-горе същата работа по офисите. И пак все някой друг трябва да им е виновен (не че политиците са ангелчета).

Особено като се опре до образование и работа (да, има връзка) българина е отчайващо ПРОСТ. Не глупав, и си е доста хитър (да не се бърка с „умен“). Ама е прост.
« Последна редакция: 2008-06-08, 12:04 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #77 -: 2008-06-08, 12:09 »
Особено като се опре до образование и работа (да, има връзка)
Да бе, верно ли?  :D

Кога ли ще го схване някой  :-X Иначе и на мен Средновековието ми е любимата епоха, ама поне да си нещо рицар там, благородник.  :P
Caralho Voador

Неактивен american

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #78 -: 2008-06-08, 12:22 »
Дай за матурите.
Та в една държава дето са "прости" правят тестове при завършване на 4то отделение - един тест за всички щати. От резултата зависят цените на имотите. Защо - когато си търсиш квартира или да купиш дом, гледаш три неща: криминалната обстановка (статистиката), пътища наоколо и нивото на училищата. Никой родител не иска детето му да учи в местното училище, ако е слабо. Района около хубавите училища се замогва и облагородява, защото хората имат по-високи доходи. Бедните пък обратно - първо гледат нисък наем. След няколко години в един град се оформят бедни и богати квартали, и това е съвсем в реда на нещата - не ти се иска да ти се мотаят разни отрепки в квартала, нали?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #79 -: 2008-06-08, 12:52 »
Дай за матурите.
Та в една държава дето са "прости" правят тестове при завършване на 4то отделение - един тест за всички щати. От резултата зависят цените на имотите. Защо - когато си търсиш квартира или да купиш дом, гледаш три неща: криминалната обстановка (статистиката), пътища наоколо и нивото на училищата. Никой родител не иска детето му да учи в местното училище, ако е слабо. Района около хубавите училища се замогва и облагородява, защото хората имат по-високи доходи. Бедните пък обратно - първо гледат нисък наем. След няколко години в един град се оформят бедни и богати квартали, и това е съвсем в реда на нещата - не ти се иска да ти се мотаят разни отрепки в квартала, нали?
Еми логично е, но при положение, че се отпускат и стипендии за по-умните деца, чиито родители нямат възможност да се преместят до по-хубавите училища. Нолидж из пауър или както са казали древните римляни: Сапиенция ест потенция.
Caralho Voador

Неактивен american

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #80 -: 2008-06-08, 13:02 »
Еми логично е, но при положение, че се отпускат и стипендии за по-умните деца, чиито родители нямат възможност да се преместят до по-хубавите училища. Нолидж из пауър или както са казали древните римляни: Сапиенция ест потенция.
Дават степендии, и то яко. Моят син записа частен колеж и като ни показаха финансовия му план взех да се почесвам. Абе скачаме, поне за първата гоидина - заем, па после ще видим. Излезе, че се охарчих само първата година. До завършването му дадоха "California Grands" и от мен искаха само $45 на месец. Заваърши го, момчето, колежа с песен! И аз пях :-)

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #81 -: 2008-06-15, 00:45 »
Е, резултати няма ли вече?

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
« Отговор #82 -: 2008-06-15, 02:20 »
Във вторник :-X

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #83 -: 2008-06-15, 11:19 »
Направо се изприщих от чакане  >:(
(Георги Константинов)

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #84 -: 2008-06-15, 19:33 »
Абе май-май няма да е във вторник, а чак в сряда. То вече ми е все тая де - аз така и така предполагам какви ще са ми оценките и ще се различават с някви стотни 100% . Тааа... какво толкова ви пука какви оценки имате на матурите - ако не са двойки няма значение;)
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #85 -: 2008-06-15, 20:00 »
Как какво ни пука? На мен лично матурите са ми от огромно значение. В УНСС и СУ имам 3 изпита по журналистика. Първият е премахнат(беше да се пише тема преди) и на негово място сега се взима оценката от матурата по БЕЛ. Да не говорим, че трябва да имам минимум 4 и на двете матури, за да имам право да кандидатствам в УНСС. И след като влизат в балообразуването, а за желаната от мен специалност местата са малко, то трябва да имам над 5.00 и на двете матури...Ето затова съм толкова притеснена и чакам с нетърпение.
Имам информация, че трябвало да излязат вторник следобяд резултатите, но не знам дали е вярно.
(Георги Константинов)

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #86 -: 2008-06-15, 20:19 »
И да го мислиш, и да не го мислиш - писала си вече, проверено е, чакаш само да го обявят официално. :) Аз лично излизам да пийна някоя и друга биричка - нищо по- конструктивно не мога да сторя  8)
Signature.

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #87 -: 2008-06-16, 10:57 »
Как какво ни пука? На мен лично матурите са ми от огромно значение. В УНСС и СУ имам 3 изпита по журналистика. Първият е премахнат(беше да се пише тема преди) и на негово място сега се взима оценката от матурата по БЕЛ. Да не говорим, че трябва да имам минимум 4 и на двете матури, за да имам право да кандидатствам в УНСС. И след като влизат в балообразуването, а за желаната от мен специалност местата са малко, то трябва да имам над 5.00 и на двете матури...Ето затова съм толкова притеснена и чакам с нетърпение.
Имам информация, че трябвало да излязат вторник следобяд резултатите, но не знам дали е вярно.

Виж сега - и аз съм на абсолютно същото дередже, но искаш да ми кажеш,че се съмняваш,че може да не си изкарала 4 на втората матура или пък българския ти няма да е над 5? Вярвайте си малко от малко, бе хора!!!Това с "трябва да имам над 5 и на двете матури" хич не е така, ако ти е висока дипломата- не всички кандидатстващи журналистика са отличници, така че ако ти си такава шансът ти се увеличава доста. Take it easy! И Марио е прав - защо да седя и да се чудя вместо да отида да разпусна малко преди следващите изпити?
« Последна редакция: 2008-06-16, 11:00 от KpaTyHkA »
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Do I Care?
    • Профил
« Отговор #88 -: 2008-06-16, 12:20 »
Не е точно така.Може да си отличник в училище, но ако нямаше 4-ки на матурите нямаш право да кандидатстваш в УНСС.Това е разликата ;) И винаги има съмнения, никога не можеш да бъдеш сигурен кфо ше им скимне на проверяващите.Не казвай голяма дума, за да не го духаш после, както казвам аз ;)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #89 -: 2008-06-16, 12:50 »
хихи... като изпитите след "подготве" на времето.
Моите оценки втория срок бяха 2, 2, 2, 3.25, 2, 2, 4.25, 2, 2, 2, 2. Така и не си седнах на задника да прочета нещо
На изпита (който всъщност определя дали минаваш и също е оценка за годината) - 4,50 и 6 :D :D :D. Тия със шестиците цяла година дето само седяха и съвестно учкаха - 4 и 4 :D :D :D

Деца, деца, бе бъркайте изпита/матурата с контролното и дъската. Доста различни неща са, често и с различни резултати.