Автор Тема: Уличните кучета  (Прочетена 28416 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #30 -: 2007-06-05, 22:55 »
Хех, няма аборигенски прояви в моята глава, можеш да бъдеш сигурен!
Просто кастрирането на животните и пускането ЖИВИ И ЗДРАВИ е по - добър вариант пред убиването! Хората, които ме познават, знаят...Ако зависеше от мен, щях да събера всички бездомни и самотни животинки, да ги гледам и да им се радвам, ако имах голяма къща, сигурно щеше да прилича на кучкарник! Обожавам животните, мразя изолаторите и гадните условия на живот, които предлагат. Мразя злите хора, които изпитват ей така неприязън към кучетата. Но ако кастрацията ще остави животните живи, аз съм ЗА. И още нещо. Ако не знаеш, от скоро се кастрират и домашните кучета, защото така живеят по - дълго време и страдат от по - малко болести. Така че не ми казвай, че моите прояви са аборигенски.  
« Последна редакция: 2007-06-05, 22:55 от SHEMETNA »
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Уличните кучета
« Отговор #31 -: 2007-06-05, 22:58 »
Цитат на: SHEMETNA
Така че не ми казвай, че моите прояви са аборигенски.  
Ти самата си го каза, както вече написах!
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #32 -: 2007-06-05, 23:01 »
Цитат на: Eye-of-every-storm
Защо да не бъдат кастрирани? Аборигенско е да ги тровиме с кайма, да ги убиваме с мъчения, да ги държим гладни. Кастрацията е нормален метод, четох някъде, че така се намалява вероятността кучето да боледува. Ако кастрираш едно куче и така му осигуряваш здраве, това аборигенско ли е?!  Не мисля! Жестоко и глупаво е да ги гърмят кучетата, да ги тровят и т.н
(Георги Константинов)

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #33 -: 2007-06-05, 23:09 »
Не само! Ти, явно, обичаш четитиногите, но рязането на пениси не е естествен подбор! Не е нормално, може да е ПО-добро, но не е нормално, природно, от-само-себе-си действие! Не е Хуманно към тях. по-този начин им убиваш нагоните и целите на съществуането им. Като птиче в клетка!!!!!! Заменяш лошото с лошо!
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #34 -: 2007-06-05, 23:29 »
Не заменям лошото с лошо. Избирам по - малкото лошо... То не е и нормално до вчера домашни кученца(болонки и т.н), да бъдат захвърляни на улицата от "грижовните" им стопани, но това става. Факт. Ако хората искат да спрат размножаването на тези кучета, нека има кастрации, по - удачен вариант е от убийствата на всички кучета! Но за жалост...кастрациите в изолаторите се правят в ужасни условия и доколкото знам не винаги са надеждни. Чувала съм, че има много случаи на родилки, които са били уж кастрирани.    
« Последна редакция: 2007-06-05, 23:40 от SHEMETNA »
(Георги Константинов)

Неактивен target_audience

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 219
    • Профил
    • http://marilynmanson.7.forumer.com/
Уличните кучета
« Отговор #35 -: 2007-06-06, 01:33 »
рязането на пениси не е естествен подбор!
 Кастрацията не представлява рязане на пенис...ако му го отрежат от къде ще пикае?
But I'm just a pitiful anonymous... with diesel power!

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Уличните кучета
« Отговор #36 -: 2007-06-06, 01:40 »
Не само! Ти, явно, обичаш четитиногите, но рязането на пениси не е естествен подбор! Не е нормално, може да е ПО-добро, но не е нормално, природно, от-само-себе-си действие! Не е Хуманно към тях. по-този начин им убиваш нагоните и целите на съществуането им. Като птиче в клетка!!!!!! Заменяш лошото с лошо!

Е какво толкова, спира му производството на тестостерон или по-скоро драстично се намалява... Вярно е - стават лениви, не са агресивни, не се гонят едно друго, нито си гонят опашката от кеф, обаче всичко друго е наред. Може би им се убива желанието за секс, ама.. наистина мисля,че е по-добре от това да отнемеш живот.

Съгласна съм с Митака, вместо да се взимат "маркови" кучета, да се вземе куче от приют. Просто няма да имаш право да го развъждаш и толкоз. Аз мойто коте си го взех от кофата за боклук преди 8 години и хич не е лоша мачката  Ако имах възможност да си гледам куче, може би щях да предпочета няко миловидно пумиярче
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #37 -: 2007-06-06, 08:19 »
Цитат на: KpaTyHkA
Е какво толкова, спира му производството на тестостерон или по-скоро драстично се намалява... Вярно е - стават лениви, не са агресивни, не се гонят едно друго, нито си гонят опашката от кеф, обаче всичко друго е наред. Може би им се убива желанието за секс, ама.. наистина мисля,че е по-добре от това да отнемеш живот.
Всъщност желанието им, както и самата им възможност да правят секс и да се размножават след кастрацията би трябвало напълно да изчезне   . Макар че Гор Видал (той обаче е обратен) твърди, че ако един мъж бъде кастриран между 20-30 годишна възраст, може и след операцийката да получава ерекция и да прави секс, това ми се вижда доста трудоемко и невероятно...

А за кучетата- те наистина са най-добрите приятели на човека и не е добре да се отнасяме така с тях. Както казва Kurupt- "A bitch is a bitch and the dog is a man's best friend"   Но що се отнася до помиярите- те представляват източник на зарази, събират се на глутници, нападат беззащитни деца и старци, на мен самия като дете ми биха 12 инжекции против бяс в корема, защото ме ухапа един такъв помияр...Изобщо - те са нещо вредно и опасно и трябва да се изтребват или да се излавят и да се прибират в приюти, макар че и идея си нямам за какво биха ги използвали там. Всякакви сантименти по въпроса трябва да се оставят настрана  
Caralho Voador

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #38 -: 2007-06-06, 10:03 »

Аве ти си ми някъв супер интересен!!!
Вадиш изказвания от контекста и се заяждаш, в смисал жалко  и смешно    защото не можеш да си защитиш тезата
Евалата на Аленксандър той поне го прави (макар и да не съм съгласен с методите му)
Бездомните ку4ета трябва да се кастрират и както каза SHEMTNA ше си умрат сами4ки но не и да се избиват
трябва да се спре изхвърлянето на нови и нови бездомни ку4ета на улицата от "съвестни"стопани
А за циганите НА САПУН  с който ще измием улиците и светнем пове4е от Виена,Париж или която и да е друга европейска столоца но това е друга тема в която мога да се добават още неща
Та за ку4етата, ми чисто и просто хората са виновни
както се казва няма лошо животно има лош стопанин
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #39 -: 2007-06-06, 10:29 »
Мда, лудоста напредва... Цяла плеяда съфорумци (с изключение на дон Дада) са готови да защитават бездомните помияри, а пенсионерите... ами пенсионерите нека стават храна за същите тези псета! Имам чувството че разума става дефицит в наши дни...
А защо, никой от кучезащитниците не ми отговори дали яде месо? Тоест - съгласниса да изтребват сладките и невинни прасенца, кравички и теленца, а за кучетата - твърдо не? Няма логика господа, няма логика! Не трябва толкова да се вдетинявате, щом харесвате животните - гледайте си ги, но така както го регламентира закона!
От такива хуманисти като вас, господа хуманисти - света стана едно много не приятно място за живеене!

На въпроса дали съм имал куче - да имал съм, живееше на двора, пазеше къщата - каквато си му и беше професията, като умря - хвърлих го в кофата за буклук - където си му и беше мястото, аз към хора трудно се привързвам, а към куче съвсем не мога да се привържа, в една къща, кучето е полезен предмет и толкоз.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #40 -: 2007-06-06, 10:31 »
Цитат на: OutOfSpace
Аве ти си ми някъв супер интересен!!!
Вадиш изказвания от контекста и се заяждаш, в смисал жалко  и смешно    защото не можеш да си защитиш тезата
Ами нищо не твърдя, без да се осланям на писанията на Шеметна, щото казва, че обича животните. Избирането на по-малкото лошо не е най-доброто. Заяждане няма. Просто липсва достоверност. Жалкото е, че си говориш за своя двор.

За тезата, която не съм защитил - - - - - """"по-този начин им убиваш нагоните и целите на съществуането им""""
« Последна редакция: 2007-06-06, 10:36 от Eye-of-every-storm »

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #41 -: 2007-06-06, 10:33 »
Цитат на: Александр
в една къща, кучето е полезен предмет и толкоз.
С теб съм. И не ям месо.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #42 -: 2007-06-06, 10:34 »
Цитат на: OutOfSpace

Та за ку4етата, ми чисто и просто хората са виновни
както се казва няма лошо животно има лош стопанин

Правилно, за това трябва да се въведат задължителни паспорти за домашните кучета, всяка година да се водят на задължителен ветеринарен преглед, в случай на смърт на животното да се уведомява ветеринар, като в паспорта на кучето се поставя съответната отметка, така ако некачествен стопанин изгони животното си на улицата - веднага ще бъде хванат и ще понесе санкция. Тази методика ще бъда доста плодотворна, но ще е скъпо за собствениците на домашен любимец, но като искаш куче - ще плащаш!
P.S. Ако кучето забременее - ще трябва пак да се уведоми ветеринар - и който не иска малките кученца, срещу съответната такса ще може да ги "приспи" при ветеринаря.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #43 -: 2007-06-06, 11:35 »
Или иначе казано данък за домашни любимци и съответно отчетност като в по-цивилизованите страни (включително Япония и Китай)   . Както и специални паркчета за кучешки тоалетни (мда, определено затруднява собствениците ходенето с кола до  тоалетната на кучето) - иначе си ходиш с пликчета или хартийки, с които събираш и изхвърлящ изпражненията, щото иначе - 500 Евро на първия полицай.
Децата не е добре да играят с лайна, а в градовете се предполага хората да доминират. Куче без каишка извън кучешки парк - в изолатора.
« Последна редакция: 2007-06-06, 11:36 от tech_noir »

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #44 -: 2007-06-06, 13:00 »
Мда, лудоста напредва... Цяла плеяда съфорумци (с изключение на дон Дада) са готови да защитават бездомните помияри, а пенсионерите... ами пенсионерите нека стават храна за същите тези псета! Имам чувството че разума става дефицит в наши дни...
На въпроса дали съм имал куче - да имал съм, живееше на двора, пазеше къщата - каквато си му и беше професията, като умря - хвърлих го в кофата за буклук - където си му и беше мястото, аз към хора трудно се привързвам, а към куче съвсем не мога да се привържа, в една къща, кучето е полезен предмет и толкоз.
Май разумът е в пре-много при теб, но е изместил докрай свойството ти да изпитваш чувства! Как може едно куче години наред да ти служи вярно, а ти грам да не се привържеш към него?

В такива моменти се радвам, че не съм разумна(по твое мнение), по - добре неразумна, отколкото безчувствена  
(Георги Константинов)

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #45 -: 2007-06-06, 13:04 »
Ами нищо не твърдя, без да се осланям на писанията на Шеметна, щото казва, че обича животните. Избирането на по-малкото лошо не е най-доброто. Заяждане няма. Просто липсва достоверност. Жалкото е, че си говориш за своя двор.

За тезата, която не съм защитил - - - - - """"по-този начин им убиваш нагоните и целите на съществуането им""""
Не се опитвай да ме"затапиш", очевидно е, че няма как да направим най - доброто за бездомните кучета. Най - доброто би било, ако ВСИЧКИ те си намерят дом и ДОБРИ стопани, които да ги гледат, да им дадат обич и така докато са живи кучетата, а улицата да остане пуста, просто защото никой няма да се откаже от домашния си любимец. Но както се сещаш, това най - добро решение е неизпълнимо! Затова следващият вариант остава кастрацията(която както казах е полезна!), така кучето може да не създаде поколение, но ще бъде живо и здраво и даже ще страда от по - малко болести. Сравни го с убийството и ще видиш, че е много по - добър вариант! Да, обичам животните и никога не бих убила куче с евтина кайма и не бих сметнала куче за предмет, окраса в дома! Ако в даден момент започна да мисля и чувствам така, то моля, отровете ме с каквито кайми искате...
(Георги Константинов)

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #46 -: 2007-06-06, 13:14 »
Е, стигнахме до консенсус, брао!

Фактите са си факти. По улиците щъкат наистина много бездомни псета. При все хуманността ми, не, нямам никакво намерение да седя в страни и да им се радвам на животинките, докато си обикалят на глутници и (ако не друго) оакват ортълъка, да не говорим за по-гадни неща. На запад, органите които се занимават с този проблем не само кастрират бездомните четириноги, но и намаляват популацията им. Чрез инжекция или куршум, намаляват я. Преседява добичето известно време в клетката. Никой не изявява желание да го направи свой любимец и иде ред на палача.

Аз ям месо, въпреки че не схващам логиката на въпроса. И мляко пия, ама съгласете се стадо крави в "Х. Димитър" и кози в Люлин (как не си носих апарата) не са приятна гледка. Еле пък за европейска столица. Защо го казвам, защото все ще изплува някой анималист да плаче що сме ний изгонили добичетата от центъра на София.

Обичам и кучета, и котки, ама да ме видите какво става, кат заваря някоя маца да си точи ноктите на капака на колата...

Бездомните животни трябва да изчезнат от улиците. Това си е.

А до зиганите, то пак ние сме си виновни. Ще ми се вдигат на бунт, че са им спрели тока, щото не са си платили. Ми да си се бунтуват. Кат си го платят с лихвите ще им го пуснем. Но...

Живот и здраве дано поумнеем...
« Последна редакция: 2007-06-06, 17:10 от Zago »
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #47 -: 2007-06-06, 13:28 »
тука не знам как е ....ама в канада то няма бездомни кучета ...но има там някъв минимален процент ....който ние не виждаме ...аз лично не съм го видяла ... та този минимален процент ....първо ги прибират в приют за бездомни и правят визити на хора които биха искали кученце котенце...и отиват и си го взимат от там ...отделно нали си го и търсиш ....там има срок в който ако си е твое и си го изгубил 3 дена то седи без никой друг да може да го вземе...ако никой след някъде около седмица не го вземе кучето или котето се кара в друг приют извън града където го кастрират ....след което там също може някой да го вземе ...седи колкото седи ако е здраво след изследвания котето или кучето се връща обратно на улицата с някво нещо на ухото няква пластина .... с някъв надпис...а ако е болно бива приспивано ...и това е ...има и такива нови дето в момента са приюти за изтормозени животни където се възстановяват и биват осиновени от хора на които се предлагат...там 1 долар на ден некви ей такива ...save the starving animals...кви ли не от типа на амнести само че за животни
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #48 -: 2007-06-06, 14:05 »
[Май разумът е в пре-много при теб, но е изместил докрай свойството ти да изпитваш чувства! Как може едно куче години наред да ти служи вярно, а ти грам да не се привържеш към него?

В такива моменти се радвам, че не съм разумна(по твое мнение), по - добре неразумна, отколкото безчувствена  

Че то и хладилника ми служи години на ред, ама като се счупи - хоп - в кофата, и не съм се привързал към него, а вие? Пък и защо безчувствен? Не съм безчувствен, просто съм прагматик - привърженик съм на рационалните решения, а чувствата са хубаво нещо, но не трябва да влияят върху решенията, правилното решение се взима само под въздействието на разума, след трезва преценка на нещата, а не от емоционална гледна точка.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #49 -: 2007-06-06, 16:48 »
Цитат на: Zago
съгласете се стадо крави в "Х. Димитър" и кози в Люлин (как не си носих апарата) не са приятна гледка.
  Offtopic ама не се сдържах. НБУ - иначе доста модерно обзаведени сгради, ама наоколо е поляна, а в съседство - техникум по Селско стопанство - Бузема.
Аулата - приятно приглушено осветление, жужат медитативно климатици, италианец - побелял професор по дизайн прави някаква много интересна съпоставка между българската плакатна школа от 70-те на миналия век и западноевропейските през последните сто години (в полза на българската   ). Свързал е лаптоп-а си с вградената в мрежа и от проектор, висящ от тавана, на бялата стена зад него се прожектират висококонтрастни кадри от подготвената презентация. Слушаме внимателно в чистите си меки седалки и от време на време отпиваме фантичка и си записваме въпроси.
В един момент покрай прозорците със звънене и блеене преминава стадо кози, съпроводено с гръмко и цветисто "МАААММАТААА... ".

2 минути пауза, докато горкия римлянин си затвори устата и още толкова докато се сети до къде е стигнал  
« Последна редакция: 2007-06-06, 16:50 от tech_noir »

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Уличните кучета
« Отговор #50 -: 2007-06-06, 16:50 »
няма такова нещо        

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #51 -: 2007-06-06, 19:48 »
[Май разумът е в пре-много при теб, но е изместил докрай свойството ти да изпитваш чувства! Как може едно куче години наред да ти служи вярно, а ти грам да не се привържеш към него?

Че то и хладилника ми служи години на ред, ама като се счупи - хоп - в кофата, и не съм се привързал към него, а вие?
Хм, не мисля, че можеш да сравниш хладилника с живо същество. Все едно да сравня старата ми чанта с баба ми...
(Георги Константинов)

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #52 -: 2007-06-07, 01:11 »
На мен лично до са помярите не са ми направили нищо лошо. Лаяли са ме, когато минавам с мойто куче, но тва е нормално. Има гадни песове , дет може да се метнат на някоя баба или просто някой нормален човечец, наистина е кофти, но това са озлобени кучета, които са озлобени точно заради някви куче-мразци. Кучетата са умни животни, когато ги нападат, и те нападат, когато нищо не им правиш, и те нищо няма да ти направят (има изкл, но са малко, те заслужават да бъдат приспани).
Твърдо ПРОТИВ съм за масово избиване на уличните кучета.. все пак са живи същества, и то беззащитни.. Кастрацията е хубаво решение, но много трудно може да се направи в София, по-нагоре някой беше споменал защо... да не повтаряме.. и все пак , ако малко по-организирано се кастрират уличните кучета, броят им ще намалее, и то не малко.  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #53 -: 2007-06-07, 01:22 »
Ами ако си заселим Виетнамци?

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #54 -: 2007-06-07, 02:10 »
Читава идея - второто поколение от смесени бракове има страшно яки представители от женски пол   . Опасявам се само че стандарта им сега е по-висок от нашия и малко трудно. По-вероятно китайци и филипинци.
Впрочем някой да е виждал да се мотае безстопанствено куче на североизток от Халите?  
« Последна редакция: 2007-06-07, 02:10 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #55 -: 2007-06-07, 10:16 »
Цитат на: Cuddles
На мен лично до са помярите не са ми направили нищо лошо. Лаяли са ме, когато минавам с мойто куче, но тва е нормално. Има гадни песове , дет може да се метнат на някоя баба или просто някой нормален човечец, наистина е кофти, но това са озлобени кучета, които са озлобени точно заради някви куче-мразци. Кучетата са умни животни, когато ги нападат, и те нападат, когато нищо не им правиш, и те нищо няма да ти направят (има изкл, но са малко, те заслужават да бъдат приспани).
Твърдо ПРОТИВ съм за масово избиване на уличните кучета.. все пак са живи същества, и то беззащитни.. Кастрацията е хубаво решение, но много трудно може да се направи в София, по-нагоре някой беше споменал защо... да не повтаряме.. и все пак , ако малко по-организирано се кастрират уличните кучета, броят им ще намалее, и то не малко.  

Пак се връщам към въпроса за месото!
Значи, за да се избиват живи същества с цел изяждането им - е хуманно, а да се избиват с цел защита на гражданите е не хуманно? Не мога да разбера тази логика! Явно съм затъпял с годините!

Кучетата, дори и да са мирни и да не хапят - те разнасят БОЛЕСТИ И ЗАРАЗИ!!!! Играе си вашето детенце в пясъка пред блока или в градинката, а там са се изсрали всички квартални песове! Какво да се прави, като и в парковете е пълно с дръгливи песове? Да не пускаш децата си на улицата ли? А най ме е страх от дружелюбните песове - та тях ги пипат децата, да ги погалуят и така на татък, племенницата ми даже беше домъкнала едно в къщи! Децата не разбират, а тенията, пък и другите болести които разнасят псетата - са страшна работа! Вие бихте ли искали - ВАШЕТО дете да пипне нещо такова, а? Егати хуманноста, да слагаш живота на някакво си безпризорно псе на по високо стъпало от живота на собственото ви дете!!!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #56 -: 2007-06-07, 10:45 »
Тенията се лекува. С метилите са ужасна работа (кучетата са междинен гостоприемник). Заиграе се накой с куче-носител, забравя за случая и след 15-20 години изведнъж черния му дроб почва да става на решето. Няма хапчета, няма оперативно лечение (дори трансплантациа). Просто умираш с години от това че гадинките си правят тунелчета в органите ти. В по-лекия случай можеш да станеш междинен (и ядейки заразено месо, а контрола последните години не е на ниво), тогава обикновено с 30-40 операции те оправят и оживяваш.

Не се случва много често, все пак десетилетията ветеринарен контрол и медицина дават резултат, ама си е доста гадна тръпка.
« Последна редакция: 2007-06-07, 10:47 от tech_noir »

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Уличните кучета
« Отговор #57 -: 2007-06-07, 10:57 »
Цитат на: tech_noir
Тенията се лекува. С метилите са ужасна работа (кучетата са междинен гостоприемник). Заиграе се накой с куче-носител, забравя за случая и след 15-20 години изведнъж черния му дроб почва да става на решето. Няма хапчета, няма оперативно лечение (дори трансплантациа). Просто умираш с години от това че гадинките си правят тунелчета в органите ти. В по-лекия случай можеш да станеш междинен (и ядейки заразено месо, а контрола последните години не е на ниво), тогава обикновено с 30-40 операции те оправят и оживяваш.

Не се случва много често, все пак десетилетията ветеринарен контрол и медицина дават резултат, ама си е доста гадна тръпка.

Това за метилите не съм го учил, странно...не предполагах, че работата е толкова сериозна  

По темата, нищо не пречи, тия кученца да се водят на някакви пусти острови, през някакъв период от време да минава някакъв контейнеровоз с органични отпадъци(годни за ядене)...Хем си хвърляме боклука, хем кучетата
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #58 -: 2007-06-07, 11:00 »
Цитат на: DESOLATOR
По темата, нищо не пречи, тия кученца да се водят на някакви пусти острови, през някакъв период от време да минава някакъв контейнеровоз с органични отпадъци(годни за ядене)...Хем си хвърляме боклука, хем кучетата
Този остров може да бъде Илиянци!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Уличните кучета
« Отговор #59 -: 2007-06-07, 12:08 »
Цитат на: DESOLATOR
Това за метилите не съм го учил, странно...не предполагах, че работата е толкова сериозна  
Явно са го махнали от програмата, по мое време беше в гимназиалните учебници по биология (после позадълбах де)
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/81072010.htm