Автор Тема: Уличните кучета  (Прочетена 28356 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.    

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Отговор на: Уличните кучета
« Отговор #120 -: 2007-08-13, 22:23 »
Много благородно си постъпила като си убила птичките, аз трябва ли да сложа отрова в ястията на комшийчетата деца, че ми надуват главата по всяко време и дивеят около блока? Можеше първо да опиташ с по-нормални мерки като разговор или оплакване...

Аз съм твърдо против хората, които си позволяват да отровят бездомните кучета поради някакви несериозни причини. Преди време почина домашното куче на комшийката ми, отровили го. Не знам дали отровата е била за него или просто като са го разхождали я е поело, но фактите са на лице. Много деца и домашни кучета страдат заради своеволията на "загрижени граждани". Според мен едно куче трябва да е умъртвено само когато е много болно или агресивно, не защото на някой му скимнало да е прави на велик!

Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #121 -: 2007-08-13, 22:26 »
Mia то т'ва  беше идея само
И даже нямаш доказателства че е моя или че няма как да се заруди спонтанну в нечия чужда тиква. Сега да отговарям за действията и на тълпите ревностни последователи ли... (то аз и за мойте си не мога).

За флуд-а... Понякога се случва, после не е огромен проблем темата да се почисти (аз лично с около 50-ина поста в минута). Виж, ако е системно и нарочно си има специални мерки (понеже аз превеждах интерфейса на форумчето - сега са ми в tab-че "бруталии" ;) )
« Последна редакция: 2007-08-13, 22:56 от tech_noir »

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #122 -: 2007-08-13, 22:43 »
Цитат
За флуд-а... Понякога се случва, после не е огромен проблем темата да се почисти (аз лично с около 50-ина поста в минута)
Няма трийш хубавата тема! Виж колко интересно стана. Тва мойто  пак е флууд

Цитат
Оубликувано от: SHEMETNA 
Много благородно си постъпила като си убила птичките, аз трябва ли да сложа отрова в ястията на комшийчетата деца, че ми надуват главата по всяко време и дивеят около блока? Можеше първо да опиташ с по-нормални мерки като разговор или оплакване...

Да бе! Я иди разговаряй с гълъб - много ползотворно ще се получи... Или пък с тия пискливи лястовички... Аз пробвах, не се разбрахме. Виж котето оправи едни други пилета и на лястовиците ше види сметката. Виж аз комшийските дечурлига ги плаша с кучетата... Става!

Иначе мойте кучета ги изтребват най-редовно... Страх ги е хората и хвърлят отрова в двора(по лична самоинициатива или нареждане отгоре)... Едно даже го заклаха, пак в двора (показно, за да ударят където най боли)... Е вярвайте ми, тогава бях способна на убийство... Ама всичко се преодолява... взехме си друго...

Тех, да разбирам ли, че и ти месо не ручаш, нито пилешко, нито мляко, нито яйца? Ми те зайците ги убиват като телетата... От тележки кожи ти правят обувките, от заешки - палтенцата...  А тия  богати фукли, дет могат да си позволят палто от бяла лисица, драна още докато е жива, та тези фукли не пътуват с градския транспорт...

а,... и кравата си има теле да я облекчава...

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #123 -: 2007-08-13, 23:10 »
А знайш ли какво е за една кокошка да разбере,че никога няма да види петел, че никога няма да има пиленца, които да пиукат след нея, че няма да има възможност да им рие в пясъка за червейчета... А знайш ли че няма кокоши психолози?! Има кокоши тръни, ама тва е друг въпрос...  Като ви е жал, спрете да се храните... с каквото и да е... А знайте ли че марулите са изкупувани на безценица от горките бабки, които не знаят даже кво е салам...
Извод: Спрете да ядете... кат сте толко загрижени

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #124 -: 2007-08-13, 23:19 »
мишка, не се опитвай да ми преиначаваш думите, много добре ме разбра, че не ти говорех за разговор между момичето и животните, а между нея и комшията, който по нейни думи:
Цитат
реши да си гледка гълъбчета, които весело си ачкаха по первазите ни и аз трябваше да ги бърша всеки ден. Хапнаха кат' за последно милите.

Змия,браво, ако това те кара да се чувстваш по - добре, супер! Ама това ли беше решението?Ясно ви е, че ако човекът беше спрял да ги храни и ако ги бяхте изгонили, проблемът нямаше да съществува, ама по-лесно е да ги отровите.
Не сравнявам децата с птици, казвам, че не може да правиш каквото си искаш с чуждите животи, само защото някой ти нарушава спокойствието!
Не съм слагала розови очила, аз казах, че наистина понякога животните трябва да бъдат умъртвявани, но само ако се налага поради болест или агресия. Не гледам през розови очила, просто обичам животните и мразя, когато някой безпричинно отнема живота на някое от тях. Особено обичам кучетата. Стига с тъпите въпроси дали ям месо, споменах в някой от по-горните си постове. Ям яйца, пия мляко(макар и рядко), но това няма нищо общо. Кравите ги боляло като ги доят ли? И баща ми го боли като стои по цял ден прав и оправя какви ли не машини и му падат железа по тялото или някакви части, но си върши работата, всеки търпи нещо на тоя свят, а повярвай ми, една крава т е по-добре само да я доят веднъж на ден, отколкото на бездомно куче, което го подтритват хората ей-така, пъдят го, децата го целят с камъни и един ден някой му отнема живота, защото го дразни...

Не галя "кирливите псета" по улиците често, но се е случвало и повярвай ми, в очите им виждам повече човещина, отколкото на повечето хора около мен и да ти кажа, колкото и да са крастави, рядко могат да ме отблъснат в сравнение с повечето нагли, зли и груби индивиди по света.

ПС: Не ми викай "жено"...
« Последна редакция: 2007-08-13, 23:25 от SHEMETNA »
(Георги Константинов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #125 -: 2007-08-13, 23:29 »
Аз с удоволствие бих гледал гълъбчета на балкона (както малък, баща ми все намираше малки, паднали на земята и го отглеждахме докато укрепват, даже ги учихме да летят в хола та от тогава си ги обичам). Зараждат се ята тука и много красиво си летят между блоковете :) .
Ама имам котка. Загубих предишните си два котарака, които паднаха от балкона. Не искам да я изкушавам са се засили и да излети и тя, та не оставям трохички на гълъбите. Гледам си катеричките, кълвачите и разните други по дърветата срещу прозореца и толкоз.

И... мен не ме бърка ако цапат. На едно от предишните работни места, често се работеше до 3 сутринта. През деня, естествено прозорци не се отварят, ама посред нощ обичахме да пушим на прозореца (6-и етаж). Понякога забравяхме някой прозорец отворен. в 9:30 пристигаш на работа, включваш компа и мишката ти скърца - 2-3 милиметра прах навсякъде и деня ти започва с почистване на работното. В сравнение с трафика и строежите, колко ще да изцапат едни гълъби. Преди година останах без домашен любимец. И както по принцип рядко имам контакт с хора "на живо" през деня, веднъж се улових че цял ден си зяпам един молец, кацнал на монитора. Требе си живинка.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #126 -: 2007-08-13, 23:29 »
само да вметна, че аз несъм змията, а мишката И а аз те питах за разговорите с гургулиците... Да те светна, щото си  от софия - оня е нямало да спре да ги храни, щото ги е угоявал за да ги изяде той. И кравите ги доят ТРИ ПЪТИ ДНЕВНО и кравата не получава заплатка, затова че я доят, а само разходка, за да пасе, малко фуражче (не винаги )и й вземат детето за да  я ... доят, щото телетата и те мляко искат, телето става на салам или на друга крава, зависи от пола... И не поставяй  кравата до баща си

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #127 -: 2007-08-13, 23:46 »
mishka, бях се объркала отначало, мислех, че змията е казала онова за разгоовра с птиците, после си поравих поста.
Както и да е, не съм от София, от "село" съм, както може би ти би се изразила за малък град, но не мисля, че това е важно сега. Искам да кажа, че на мен не ми се струва и никога няма да приема за нормално безпричинния терор към бездомните кучета.
Кокошките и кравите си ги отглеждат с такава функция(за мляко и яйца), колкото и гадно да звучи, но е така, не става дума за тях сега, а за кучетата. Убедила съм се, че могат да бъдат много добри приятели и са много умни(повечето), затова не ми се струва нормално изтребването им.
(Георги Константинов)

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
« Отговор #128 -: 2007-08-13, 23:54 »
Аз знам колко пъти се доят козите, защото дядо имаше кози...
Inside all of us there si hope...

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #129 -: 2007-08-13, 23:57 »
Последно и спирам

Ти да не мислиш, че аз не обичам кучетата... Аз сега имам 5(не знам за кой път го пиша тва) През годините бройката е стигала до 10 татко има сгради за охраняване... Всичките съм ги гледала вкъщи... Обаче както "змията  каза -  по-добре да ги убият, вместо да ходят крастави, гладни и болни по улиците. А за птичките - пречат - събуждат ме рано с чурулукане... Някак изнервящо е... С  тех съм съгласна, че си има нужда от животинка... АЗ все имам нещо до мене, я коте, я куче, я някоя незадоволена кокошка(тва е шега). Ама мойте животни са здрави, сити и обичани...

И верно никой не знай колко пъти се дои кравата ;D ;D ;D
Цитат
Оубликувано от: tech_noir
Аз знам! Аз знам!
http://www.google.bg/search?hl=bg&client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Abg%3Aofficial&hs=qM1&q=%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8+%D0%B4%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%B5+%D0%BF%D1%8A%D1%82%D0%B8+%D0%BD%D0%B0+%D0%B4%D0%B5%D0%BD&btnG=%D0%A2%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5&meta=
Не те е срам - тва е мамене. така не става... В гугъл и баба може(не мойта, де)
Цитат

Аз знам колко пъти се доят козите, защото 
дядо ти ги е доял 2 пъти, познах ли? Не е нужно да ми отговаряш, аз знам

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #130 -: 2007-08-14, 09:39 »
Ако си носим в джобчето тубичка темперни или акрилни боички и всеки път като засечем кожичка в градския транспорт или на улицата нежно се отъркваме, може би мъничко ще се замислят при избора на следващата дрешка :)

Абе, Тех, как ще засечеш в градския транспорт кожа от ценно животно? Те, където се возят тези кожи не мож се добра, обикновено около тях се разхождат един, двама биковрати, които нямат никакви задръжки да ти перфорират собствената кожа. А в градския транспорт можеш да сасипеш телешкия бокс, на някой нещастник дето е пестил за него цяла година, по този начин няма да помогнеш на телето, но човечеца ще се почувства адски зле.

Цитат
Оубликувано от: SHEMETNA 

Вижте сега, то хуманност бива, ама прекаления светец и богу не е мил - така казваше дядо ми. Аз птиче месо си похапвам най редовно, ама досега не съм посегнал на комшийските деца - да си направя гювеч от тях.

Цитат
Искам да кажа, че на мен не ми се струва и никога няма да приема за нормално безпричинния терор към бездомните кучета.

Терора не е безпричинен, по малките градове няма проблем с бездомните кучета, но в София проблема е направо грандиозен, може би се дължи на това че в София има най голям процент откачалки на квадратен метър, и стреснатите и откачени лелки пред блоковете са се загрижили за по стотина бездомни псета, и не дават не само да ги убиват, но дори и да ги кастрират, та затова София е заприличала на някоя арабска столица от преди сто години!

А за птичките ... хм, никога не са ми пречили, напротив, даже ми е приятно да чуруликат ... то и бездомните псета не ми пречат, докато не стъпа в някое кучешко лайно, особенно готино е зимата, говното се невижда, а като влезеш в колата и от парното се растопи и тръгне из салона един аромат... Абе псетата задължително трябва да се трепят от хигиенна гледна точка, а за другото - както се реши. Ах да, всички тези приюти за бездомни помияри са нещо адски нехуманно, да бъркат в джоба на пенсионерите - нашите майки и бащи, баби и дядовци и с тези пари да хранят кучетата - това е връх на цинизма!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #131 -: 2007-08-17, 14:02 »
Кучета разкъсаха едногодишно момченце

Цитат
Момченце на една година било разкъсано от скитащи кучета в района на кравеферма край село Самоводене, Великотърновско. Инцидентът е станал вчера около 19 часа, съобщава БНР.
Момченцето и тригодишната му сестричката били оставени сами в битовите помещения на кравефермата. Те излезли на двора, където ги нападнала глутница от десетина кучета.
Момиченцето не е пострадало, момченцето починало веднага от множеството разкъсвания.
Майката открила тялото на починалото си дете. Тя е от село Ганчовец, Дряновско, и от няколко дни работи в кравефермата.
Майката сигнализирала полицията. Води се разследване.

http://news.ibox.bg/news/id_523450148

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #132 -: 2007-11-27, 22:45 »
Кучета убиха жена
Яна Зафирова
27 ноември 2007 18:12

56-годишна англичанка, жител на стралджанското село Недялско, почина, след като бе нахапана от кучета. По първоначални данни на полицията в Ямбол жената е починала от кръвозагуба.

Тя разхождала кучето си край селото, когато била нападната и нахапана по краката от други 8 кучета. По-късно кметът на Стралджа Митко Андонов съобщи за Дарик, че кучетата ще бъдат упоени утре сутринта от лекар.

"Предполага се, че кучетата са бездомни, но това тепърва ще се изяснява", каза още Митко Андонов. Според Андонов англичанката Маргарет живеела заедно със свой сънародник, който е инвалид и се грижела за него. Къщата, която обитавали, била собственост на ямболска фирма.

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=202257

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #133 -: 2007-11-28, 12:45 »
Това ми хареса! Улични кучета хапят англичани - това са кучета-патриоти! Пък нали и всичките му разни еко-откачалки се субсидират имено от запада! Храни куче да те лае ... или хапе!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #134 -: 2007-11-29, 00:00 »
Напоследък, откакто се застуди, май позачестиха нападенията на кучета - напомня ми малко на глутниците вълци, голяма напаст. И мен напоследък се опитват да ме хапят - веднъж по тротоара едно ме ръфна леко за якето, наскоро край офиса един пес ме потупа по джинсите, а и забелязвам повишеа активност покрай блока ми. Миналата седмица се връщах от работа и до входната врата се събрали 5-6 тлъсти бездомни песа, а съседката от 1-вия етаж им мята храна през прозореца - точно до входа! Ако засека тъпата стара пачавра пред входа, ще я залея с кофа мед и ще пусна кошер оси, нали трябва и те някак да живеят...  :-X
Signature.

Miss Си

• Гост
Re: Уличните кучета
« Отговор #135 -: 2011-12-16, 11:14 »
Моляяя за малко помощ с вашите отговори :)
Взехме си малко хъски,което живееше при приятели познати (утях) и те твърдят че то няма буби(бълхи) :o :o :o :o ,но когато го взехме му намерих и направо за миг се отказах да го прегръщам и искам :(:(:(:( Имам един въпрос ,който ме мъчи много,понеже аз не съм запозната въобще ... тези буби опасни ли са за нас... могат ли да ни налазят и нас????????
Консултирах се с ветеринар и той каза да вземем пудра за тези гадини,защото още е малко за други третирания !

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #136 -: 2011-12-16, 12:18 »
;D

http://www.zoosviat.net/shop/index.php?main_page=product_info&products_id=441  -  за два дена се е изчистило напълно..
другото решение е да го изкъпете с шампоан против гадини и после яко пудра (не му давайте да се ближе много много)
и по-малко истерии ;)

Miss Си

• Гост
« Отговор #137 -: 2011-12-16, 13:26 »
 :-*Mnogo blagodarq...
no mn.se spekoh :o

Miss Си

• Гост
« Отговор #138 -: 2011-12-16, 13:28 »
aa taka o6te edin v1pros.... h1skito mi e na 40 dena... ne e li mnogo malko za k1pkane?
PLS,davaite vsqkakvi suveti ... nova sum v oblastta :(

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #139 -: 2011-12-16, 13:38 »
нищо няма да му стане. само бъди внимателна и му пази главичката - нослето, очите и ушите от водата и шампоана.

Miss Си

• Гост
« Отговор #140 -: 2011-12-17, 21:54 »
Здравейте!
Някой използвал ли е Тапилан противопаразитна пудра?
Напудрих моето хъски и сравнително бързо окапаха 2,3 гадини :§ ,но не смених постелята му,както пише в описанието на продукта,защото пише че трябва да сложа друга наръсена с пудрата,а това въобще не ми се вижда правилно,защото то се ближе и може да му стане нещо :(:!( ...Та се питах някой използвал ли е тази пудра и имали ефект и за напред???Моля ви ..да ми разсяните!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #141 -: 2014-12-08, 11:36 »
Сестра ми ползва пудра за голямо куче и котки, няма проблем.

Не ме не мис е е налагало засега. Даваме си на кученцето хапчето за вътрешни и външни паразити при прегледите при ветеринар и освен един кърлеж веднъж, нищо не е хващал.

Неактивен IvanVT

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Отслабни с конджак
« Отговор #142 -: 2015-01-29, 13:30 »
Кучетата вече не са проблем на много места, но бездомните котки са!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #143 -: 2015-01-31, 10:05 »
Кучетата вече не са проблем на много места, но бездомните котки са!
Какъв ли пък проблем биха могли да бъдат бездомните котки? Между пропериращите страни с подходящ климат, в които съм бил, са пълни с улични котки, които са толкова загладени и мързеливи, че от тях практическа полза няма. Виж в Истанбул успях да снимам една как си хваща гълъб директно във въздуха. Вероятно трябва да се очаква, че в нашите по-бедни балкански държавици котките ще ядат плъховете и така фактически ще упражняват единствената полезна практическа дейност, заради която са отглеждани.
Caralho Voador

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
« Отговор #144 -: 2015-02-22, 18:21 »
Може би има предвид напастта от бълхи, която се е населила в доста от столичните мазета и гаражи. Но пак не мога да се съглася... проблемът не са самите животните, а говедата, които ги изхвърлят на улицата, липсата на адекватната грижа за тях, както и внимание и помощ за организациите, които се опитват да помагат.
.....quod me nutrit me destruit.....