Автор Тема: В Коя Страна Бихте Живели И Защо?  (Прочетена 30132 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Jade

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 33
  • November Rain
    • Профил
Аз пък искам в Лондон. Влюбих се в този град в момента, в който слязох от самолета. Родена съм да живея там. Обичам места където се случват много неща. Парковете са прекрасни, магазините още повече, на Wembely бих ходила всеки път когато има мач (преживяването си заслужава), има страхотни мюзикъли (аз до това лято такова чудо не бях виждала!), да не говорим за всичките музеи, галерии и библиотеки, в които можеш да се изгубиш и да не се намериш повече. Целият град е направо пропит с история и въпреки мащабите, дори в центъра можеш да намериш тихи кътчета, които да не бъкат от туристи и светкавици от фотоапарати. Харесва ми навалицата, шума, миризмата даже. А самото усещане, че вървиш по стъпките на толкова много известни и велики политици, писатели, поети, актьори, певци....цели групи ако трябва да съм точна, е просто...неописуемо. А да не говорим, че сега всеки път когато видя някой филм, клип или снимка от Лондон от място, на което съм ходила и почвам да подскачам и да крещя, че, видите ли на, АЗ съм била там!!! Не се чувствах малка и незначителна там, въпреки многото хора, даже точно обратното, а и от друга страна не е като в щатите (не, че съм ходила там).....не мисля, че бих могла да живеч да речем в град като Ню Йорк...там като че ли всичко е твърде голямо и високо, този град би могъл да ме накара да се чувствам нищожна, но не и Лондон, той по-скоро ме презареди за месеци напред.

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 82
    • Профил
Да права си...няма как да се забрави такова място. Там може да видиш целият свят събран на едно място, хора от всички раси, всякакви професии ако щеш...начини на живот и всичко е толкова достъпно...там чувстваш как можеш с лекота да промениш живота си както си пожелаеш.

Неактивен Jade

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 33
  • November Rain
    • Профил
Нали?!?! Аз точно така се чувствах, като наркотик е направо. И преди съм говорила с други хора на тая тема, но те все изразяваха някакви такива песимистични мнения, че било много голямо, много шумно, много опасно и т.н. Но аз даже у дома не се чувствам толкова спокойна и сигурна както там...не знам това лошо ли е, защото като съм го споделяла ми обясниха кава ужасна патриотка съм била и някакви такива глупости, на които много се дразня. Това, че съм родена тук, не значи, че смятам да си седя тук доакто умра. Толкова много красиви места има по-света, където бих се чувствала къде къде по-добре. Аз мога да си обичам страната и да се гордея с това, че съм родена в България и без да седя като затворничка в същия град със същите скучни и двулични хора. То Русе вече на нищо не прилича. Събориха го цялото и го застрояват с молове и блокове. Ми не искам пък да живея там!

Неактивен poison

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 586
  • Freak on a Leash
    • Профил
Напоследък много ми се иска да живея във Финландия.   :)

Some of them want to use you.
Some of them want to get used by you.
Some of them want to abuse you.
Some of them want to be abused.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Финландия? При тези цени на алкохола??? И проблемите с цигарите? Нека си живеят там финладците...
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен ivapenkova

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: В Коя Страна Бихте Живели И Защо?
« Отговор #95 -: 2011-01-05, 15:00 »
ФРАНЦИЯ!Страна с култура, ценности, невероятни паркове и забележителности...А хората са предимно спокойни и умеещи да се наслаждават на живота.Не се изнервят по опашки и светофари или от половинчасовото чакане на келнера, който също не си дава зор. По лицата им се чете блажено спокойствие. Любезни, искрено при това. Навсякъде оставаш с впечетление, че им е кеф да те обслужват или да си говорят с теб. Или пък са много добри актьори, не знам. Но ми се струва, че живота там е доста спокоен и хората не се притесняват за нищо или поне не го показват.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #96 -: 2011-01-05, 20:09 »
Мдам, Франция не е лош избор.
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #97 -: 2011-02-27, 16:10 »
Филипините!
няма такава красота, няма такова блажено спокойствие, нямя такова вълшебство!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #98 -: 2011-03-08, 13:00 »
Хм, на последък се замислям за Украина. Доста по евтина е от Русия, малко по евтино от България, чисто, сравнително културно, няма ги рестриктивните европейски закони (изобщо в Евросъюза е много тегаво), близко е и до България и до Русия, може с амтомобил да се ходи. Малко бизнес в България, малко в Русия, а като база за живеене Киев, с опцията да се завърти нещо там. Месечният доход си ми остава същия, а разходите ще ми паднат с около 40%-45%. Разбира се, за тези които работят не е за предпочитане, защото нивото на живот е като тука, цени по ниски, но и заплатите са надолу. Но за мен, май, е перфектния вариянт.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен wladimir

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Pcmuzika - electronic music blog
« Отговор #99 -: 2012-06-22, 20:29 »
Германия - дисциплина, силна икономика, кариерни перспективи; Холандия - особена култура, специфично развити отрасли, стабилна икономика и свободомислие; Австрия или Швейцария поради гореизброените причини.

Неактивен nayden_popov

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #100 -: 2012-09-19, 21:18 »
Като изключим България, предпочитам Англия имам познати там които са ми казвали, че живота там е на ниво, а пак и ми допада като държава най-вече заради мачовете.

Неактивен Мартин

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 24
  • Infozone
    • Профил
« Отговор #101 -: 2013-07-17, 12:56 »
Бих живяла в Италия. Ходихме на екскурзия това лято и направо се влюбих  :P Много е красиво. Ех..мечти. Хубав ден от мен!