Автор Тема: В Коя Страна Бихте Живели И Защо?  (Прочетена 30183 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
Айде. Кога заминаваме   ? Ама не ща точно в Равена или Венеция, южна Италия като че ли повече ми допада- например Амалфи   
Този град е наистина нееееверятен.... мъничко ... приятно ... и страшно красиво ... както и в Позитано....И Помпей не е за отхвърляне де ^^ ...
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 226
    • Профил
Ами, аз може би в Япония, но само ако е много крайно наложително. Не ми се мърда оттук :/ (Освен ако не е за екскурзия,де;) )
Едно време имаше 90%-вата вероятност да отидем да живеем в Нова Зеландия, но аз и сестра ми се тръшкахме всеки ден, щото не искахме да се отделяме от толкова много хора и неща в БГ, та накрая надделяхме и 10-те % се осъществиха,за щастие:) В България съм привързана към твърде много неща и носталгията твърде бързо ще ме съсипе.
After all, what's the point?
Cаuse levitation is possible,
if you're a fly; achieved and gone
Theres time for this and so much more.
It's typical - create a world
A special place of my design
To never cope or never care just use the key.

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Ейй, Нова Зеландия...Веднага бих заминал натам ако имах възможност!
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Малта:
http://youtube.com/v/aQQtg_xA0a4&feature=related

Живот и здраве заминавам есента за няколко месеца  :)

А ако турците на Сюлейман Великолепни не го бяха превзели през 1523 г. (поне замъците на хоспиталиерите си стоят ама то оставаше и да ги съборят) щях да замина не за Малта, а за Родос  ;):
http://youtube.com/v/BLw1UrjTfUc&feature=related
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
ха дано :)

Неактивен BreathingSilence

• зарибен/а
  • потребител/ка
  • Публикации: 85
  • Somewhere over the rainbow
    • Профил
Аз бих желала дори и за мъничко да поживея в Дания, Северна Германия, Норвегия или Финландия... И не по друга причина освен природата и студения климат, който определено предпочитам пред топлия!... За Финландия имам малко повечко доводи... Факта, че финландците поне до колкото съм гледала по снимки имат невероятна архитектура в Хелзинки(до колкото имам информация е от някакъв немски архитект, чието име ми отбягва) и в същото време все още имат мънички схлупени селца в северната част, които може би все още не знаят какво е електричество и течаща вода. Там сякаш светът е замръзнал... Също друга причина да желая да посетя по северни страни това определено е северното сияние, което на снимки изглежда толкова запленително, а в реалност...... :-*
"Но тя не дойде. Защото тя не съществува. За мен тя няма име, няма форми и черти. Оставих да изчезне и нейното видение и тя се стопи, както последната вечерна сянка се разтапя в обркъжаващата нощ. "

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 251
    • Профил
Мен ме кефят доста държави ама бих желал в момента да съм в Австрия или Австралия
Не ме интересува дали ме харесвате или
мразите, важното е, че мислите за мен!!!

Рано или късно всички ще си отидем от този свят

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Мен ме кефят доста държави ама бих желал в момента да съм в Австрия или Австралия
Щото почват с "австр", нали? :D
Caralho Voador

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
:D Ти ме развесели бе човек
Та не е за това ама както и да е. Просто в Австрия има нещо което ме привлича, а за Австралия много ме кефи като страна и климат

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Сигурен ли си че не четеш просто брошури за туристи? Някаква зверска суша ги тормози последните години (глобалното затопляне в комбинация с обърканата от човешката намеса екология). Добитъка мре, а има някакви зверски глоби, ако те спипат да си си поливал градинката пред къщата.
Иначе съм чел че е много relax място в градовете :). Евтинко, fun и не си даваш много зор.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Сигурен ли си че не четеш просто брошури за туристи? Някаква зверска суша ги тормози последните години (глобалното затопляне в комбинация с обърканата от човешката намеса екология). Добитъка мре, а има някакви зверски глоби, ако те спипат да си си поливал градинката пред къщата.
Е то там открай време си е пустиня ;).
Caralho Voador

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Иначе съм чел че е много relax място в градовете :). Евтинко, fun и не си даваш много зор.
Не нечета брошурите точно за това става въпрос,че не си даваш зор и е релакс.В някакво малко гратче ще ми е супер

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Определено бих си останала тук. Анархията е на 6 , няма закони, на никого за нищо не му пука, нищо не е наказуемо. Понякога си мисля, че живея в Рая :D ;D
Dancing with the devil in the pale moonlight...

egoist

• Гост
Да ви кажа честно, че откакто родих ... мисля да сменя климата - серозно! В тоя пумиярник не бих искала да израстне детето ми...  :-\

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Meне са ме заобливали напоследък некви романтични вълни... Aranjuez е град, южно от Madrid. Възпят е в не безизвестната песен "En Aranjuez con Tu amor" (В Аранхуез с твоята любов). Можете да я чуете.. има варянти на Jose Carreras, Andrea Bochelli, Sarah Brightman, Il Divo и др.
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен american

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Най-хубавия климат, поне за Америка, е в Сан Диего, Калифорния - дъжд вали само февруари, през другото време е слънчево около 25C. Сняг няма. Шегуват се, че има два сезона: summer season and fire season.Има палми, плажове, планина (малко е freak). Живота е около брега, 10 мили навътре е полу-пустиня. 30% от населението не са родени в щата - толерантни са към чужденци. Имат добро мнение за руснациа, и нас не слагат в тая група. Българите са около 1200, няма нелегални, повечето са свестни. Заплатите са по-височки от другите щати, а сега с криззата с ипотеките - жилища бол. Цените не се влияят от петрола, инфлацията е ниска (изключвам бензина). Има няколко магазина с български храно, цените са май по-ниски отколкото в БГ.

Неактивен presbuff

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 38
    • Профил
100% Япония!Там всичко е адски организирано и подредено!Много е чисто,хората не крадът и не се избиват (както в BG) ....

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
Вече не искам нищо друго, освен ФРАНЦИЯ (колко скромно!)...
В Париж, в квартала на художниците...Ех......................... :-*

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Напоследък ми се въртят из главицата романтични мечти за Куба или Колумбия...
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Напоследък ми се въртят из главицата романтични мечти за Куба или Колумбия...
Fiesta Tropicana:

:)
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
100% Япония!Там всичко е адски организирано и подредено!Много е чисто,хората не крадът и не се избиват (както в BG) ....

Япония, естественно, е една от най прекрасните страни за живеене! Особенно прекрасен, е 14 часовия работен ден, върховно усещане за свобода носи обичая им да "даряват" на предприятието в което работят половината си отпуска. Прекрасна страна, всяка сутрин когато се будя казвам: "Господи, благодаря ти че не съм японец, кореец или китаец!"
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен presbuff

• потребител/ка
  • *
    • Профил

Япония, естественно, е една от най прекрасните страни за живеене! Особенно прекрасен, е 14 часовия работен ден, върховно усещане за свобода носи обичая им да "даряват" на предприятието в което работят половината си отпуска. Прекрасна страна, всяка сутрин когато се будя казвам: "Господи, благодаря ти че не съм японец, кореец или китаец!"

Това е твоето мнение,но на мен ми харесва!Била съм там и знам какво е!Може да работят 14 часа на ден(което не съм сигурна че е така) но пък им плащат на месец толкова пари,колкото един българин ще изкара за 14 години!
« Последна редакция: 2008-07-16, 00:48 от Metalcho »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Това е твоето мнение,но на мен ми харесва!Била съм там и знам какво е!Може да работят 14 часа на ден(което не съм сигурна че е така) но пък им плащат на месец толкова пари,колкото един българин ще изкара за 14 години!

Разказвал ли съм вица за туриста и эмигранта? Ако не го знаете - ще го преразкажа:
Умира някакъв си човечец, и понеже бил безгрешен свети Петър го праща в рая.
Живее си човека там, и му е екстра. Реки от мед, бреговете от масло. Само дето малко му наскучал този живот. За това, решил той да помоли господ да го пусне малко, на разходка в ада, имал там много приятели, та да ги види – как живеят, какво правят, да си поговори с тях за стари работи, да си припомнят миналото. Господ решил да го пусне, за съботата и неделята до ада, да се поразходи. Издал му виза, връчил му служебен билет и нашия заминал.
Пристига, той, в ада, а там, още на гарата го чака огромна лимузина, качват го в лимузината и го водят в раскошен хотел, а там, в бара, седят всичките му приятели, пият скъпи коняци и отлежало уиски, мезят с черен хайвер, на коленете им седят прекрасни жени – с две думи: страхотен купон. Два дни яли и пили, а на третия ден, нашия човек се прибрал, чудестно отпочинал с най приятни впечатления. Прибрал се и продължил да си живее в рая, а там скука! Няма пиене, няма цигари, а за курви да не говорим. За втори път се помолил на господа нашият човек, да го пусне, пак, за уикенда, да си отпочине при приятелите. “Добре” – отговорил му господ, и пак му издал виза и двупосочен билет. За втори път пристигнал нашия в ада – а там!!! Там, всичко още по хубаво! Дяволите построили още по прекрасен хотел, пристигнали още по красиви жени, а пиенето – по масите само 100 годишни коняци с най редките деликатеси! Човекът се повеселил два дена, а на третия – обратно. Живее си той в рая, ама там скуката му се вижда съвсем непоносима! Поживял той така един месец и му рекъл на господа: “Слушай, уважаеми господи, аз живях праведно на Земята, хайде да ме пуснеш за постоянно в ада?”. “А добре ли си помисли, - отговорил му господ, - да не съжаляваш после?”. “Няма” – казал човека. Тогава господ му издал задграничен паспорт и еднопосочен билет за ада. Пристига нашият човечец в ада, а там, още на гарата го качват двама униформени дявола в патрулката и го карат при един много горещ, и доста дълбок казан с катран. Извеждат го и го хвълят в кипящата смола, на самото дъно на казана. В последният момент, нещастникът се провикнал с пълна сила: “Ама защо така, о господи, нали порано тука беше тый хубаво, а сега някакви казани, някакви врели катрани, какво става?”, господ му отговорил: “Ех синко, та нима не разбираш? По рано ти беше турист, а сега си емигрант!”

Край на притчата. За граматическите грешки - моля да ме извините, нямам нито време нито желание да си проверявам правописа.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
А забеляза ли за колко време ги изхарчват? Наемче, пътна такса, храничка...
До колкото знам почти си прекратиха програмите за чуждестранни студенти, защото им писнало от изпаднали американци и австралийци под мостовете и пейките на метростанциите.

То аз аз много се точех по едно време, ама проучването ми подейства отрезвително.
« Последна редакция: 2008-07-22, 03:15 от tech_noir »

Неактивен presbuff

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Абе не знам!Братчед ми е студент там и там живее и чувам само хубави неща за Япония от него и от баща му!Аз бях при тях за известно време и много ми хареса!През това време естествено братчед ми си ходеше на лекции а вуйчо ми на работа и не сам забелязала да харчат много по себе си колкото по мен,защото съм им гостенка...

Неактивен Invisible

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 36
    • Профил
Не знам как се казва мястото ...Но е там , където няма нещастия , хората не познават думата лицемерие .Не знаят как да лъжат...Омразата не съществува.Човечеството не воюва по между си.Навсякъде царува мир и хармония!
В такъв свят или такава държава бих могла да се впиша-измислена и нереална.Защото навсякъде е едно и също наместваш се и се променяш по принуда, ставаш такъв , какъвто е средата в която си попаднал.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Аз на такова място ше превъртя още втората седмица.
Майка ми ако не ми звънне и не почне да ми се кара за нещо, денят ми е непълноценен. То да беше само майка ми... :(

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Тука в Малта между другото не е никак лошо, ама да си имаш едно от тия частните именийца или поне двуетажна къща с басейн и изглед към морето на някой хълм (примерно на северния бряг или на Гозо, където е по-спокойно). Иначе си пада малко пренаселено...Климатът наистина е влажничък обаче се свиква, щото пък е топло почти през цялата година. Палми, плажчета, готина архитектура, културни забележителности итн.
Caralho Voador

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 82
    • Профил
   Разбира се - България!
   Защо ли? Ще кажете национализъм  - не. Просто е, аз съм българин и моят начин на живот е начина на живот в България, както и на всички вас...наскоро живях в Англия, живял съм и в Русия (не съм видял кой знае колко), но и на  двете места има неща, които на българина ще му се сторят тъпи и не би свикнал. Пример - в Англия няма механа, няма и много заведения - скука. А Русия студ ама кучи...и пак по се адва на нашия начин на живот но не е България.
   А ако се погледне от мечтателска гледна точка - място с много слънце, плажове, море, природа, много весели хора, красиви жени и къде отидохме на Хаваите примерно...и изведнъж някакъв ураган и ти събаря къщата. Ужас!!! Обратно в България.

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 82
    • Профил
Е да може и да има българско кафене в някой заврян негърски квартал примерно Стратфорд :) А аз не видях да продават български вестници никъде???