Автор Тема: В Коя Страна Бихте Живели И Защо?  (Прочетена 30174 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Темичката май е за тук, ако не- мръднете я при съседите

В коя страна смятате, че бихте се приспособили най- добре и животът би ви дал най- голямо удовлетворение? Абстрахирайки се от България (ако на някой му хрумне да се прави на патриот), къде навън - в Стария континент или другате по света- смятате, че начинът на живот ви устройва напълно- работно време, условия на живот, цени, спокойствие откъм начин на живот, политическа система, образование ,социални условия, полицейси грижи и т.н. Би било добре да дадете и повече информация за страната, ако сте били някога там.
Signature.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
В Коя Страна Бихте Живели И Защо?
« Отговор #1 -: 2006-09-09, 22:59 »
Холандия- хората са интелигентни, образовани, високо заплатени и притежават като че ли вродена култура на обществените взаимоотношения. То последното важи и за повечето развити страни де...

Средиземноморието - тука включвам и България- най-хубавата природа, най-интересната история, приятен климат, манталитета на хората ми допада, заплатите не са най-високите (дори и в Испания и Италия), но какво от това?

Френска Полинезия - по-точно на някой остров с високи планини като Таити или някои от Маркизите. Море, високи вълни, пясък, слънце, планински върхове, прохладен бриз, разклащащ короните на палмите...и мързел по цял ден   Там много кинти не ти трябват, а за да ги направиш не е нужно дори да се катериш по палмата- то кокосовите орехи и сами ще си паднат...все някой ден   Плюс това социалната система на французите е една от най-добрите в света.
« Последна редакция: 2007-04-06, 10:28 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
« Отговор #2 -: 2006-09-10, 01:17 »
Германия
незнам но тая страна ми е влязла под кожата още от 10 годишен
а езика като го 4уя направо изтръпвам всеедно ми пъшкат по телефона
хората може да са малко студени но са то4ни и коректни харесва ми 4е държът на своята нация националисти не6то от което ние можем да се поу4им а и има голям избор от БИРА

Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #3 -: 2006-09-10, 01:22 »
Тo по принцип и аз съм за Германия ,но пък не съм бил там, а и не знам немски, но ме радват също бирата, точността на швабите,  техническото образование , възможността за работа. Вероятно някой ден ще замина там, но не съм бил навън и затова се чудех за страна, в която животът би ви харесал. Аз съм америкофоб, така да се каже, и начинът на живот там не ми харесва, но пък има много, които го одобряват... Всеки с мнението си
« Последна редакция: 2006-09-10, 12:47 от rock_ur_body »
Signature.

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
« Отговор #4 -: 2006-09-10, 02:00 »
и аз не одобрявам тяхния живот (имам предвит американския) имам приятели там и те самите го подвърждават 4е там се превръщаш в робот с еднотипен живот и ограни4ени умствени способности една приятелка отиде там в 7 клас и преско4и 2 класа без проблем може6е и 3 но неисакаше да се 4увства прекалено малка в класа си та мисалта ми е 4е са една мноо странна нация и все пак световна сила но пак казвам предпо4итам Германия там може да не си звършил ви6е образование и да те предпо4етат пред някои 4ужденец а като тук да пускат новини на турски език всеедно сме още под турско робство
но който е могъл да се устрой в Германия не е съжелявал
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
« Отговор #5 -: 2006-09-10, 15:04 »
аз ще си цъкам с език при бушмените в Калахари!

и не си мислете че съм луда ...ама Боговете със сигурност! )
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #6 -: 2006-09-10, 15:22 »
Разкажи малко повече за Калахари и африканското им племе - никога не съм бил много запознат с повечето африкански и азиатски раси.
Signature.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #7 -: 2006-09-10, 20:40 »
Цитат на: NoFeaRInc
Разкажи малко повече за Калахари и африканското им племе - никога не съм бил много запознат с повечето африкански и азиатски раси.
Пхах, най-много да ти разкаже сюжета на "Боговете сигурно са полудели" (мноо як филм между другото!)

Но иначе в Южна Африка също не е никак лошо. По принцип в Африка не е много за бели хора- климатът е или прекалено сух, или прекалено влажен...но в страните, в които има високи планини и плата е готино   Не че съм бил там де, но съм чел много за тях и ми се ще да ги посетя някой ден. А защо не и да поживея в някоя от тях (макар че за момента бих рискувал само с ЮАР, щото в другите си е страшничко и за местните, а камо ли за чужденеците! Накратко; страните с благоприятен климат в Африка от юг на север:
ЮАР - страната на Драконовите планини, на диамантите, златото, Нелсън Мандела, Мака Би и Шака Зулу. Най-проспериращата държава в Африка, което (без да изпадам в расизъм) до голяма степен се дължи на многобройните бели колонисти- ок. 20 % от населението. Повечето от тях са бури т.е. от холандски произход.

Зимбабве - от там даже познавам един негър. Едно време страната е била пълна със златни рудници, но местните са изчерпали повечето още през средновековието. Една от последните освободени от англичаните колонии (1980 г.)- по тяхно време е носела името Южна Родезия.

Танзания= Танганайка + Занзибар. Малко по на юг започва великия африкански разлом, който некъде след 50-тина милиона годинки ще отцепи източната част на Африка и ще я превърне в нов континент. Повечето са савани, което на мен не ми допада особено, но на север се издига масива на Килиманджаро и разни други планини, които са просто прекрасни. Там живее племето на масаите, които са изключително красиви и високи хора и в миналото са били най-дивите воини на Африка.

(следва продължение)
« Последна редакция: 2006-09-10, 20:41 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
« Отговор #8 -: 2006-09-11, 01:12 »
хахахахахахахаха верно тва щях да му разкажа...колко добре ме познаваш просто...
а филма е убиец ...иначе нофеар аз съм си го избрала вече- запазена територия - там ще живея само като насъпи 3тата световна...бушмените никой не ще да ги убива, кой ще ме намери па мене там...и така ))

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #9 -: 2006-09-14, 07:54 »
Цитат на: Eva
хахахахахахахаха верно тва щях да му разкажа...колко добре ме познаваш просто...
а филма е убиец ...иначе нофеар аз съм си го избрала вече- запазена територия - там ще живея само като насъпи 3тата световна...бушмените никой не ще да ги убива, кой ще ме намери па мене там...и така ))
Ааа, бебче, не е вярно, че бушмените никой не ще да ги убива; в миналото те са населявали доста по-голяма територия от днешната, но разни нашественици (най-вече негри банту), които са били по-напреднали технически, са ги избили и са ги натикали в пустините Намиб и Калахари. Принципно средновековните обитатели на Южна Африка дори не са смятали бушмените за хора, защото "не говорели като хора, а само издвали звуци като животните (особения "цъкащ" език, характерен за койсанската лингвистична група)" и "имали опашка" (вероятно се дължи на т.нар. "стеатопигия" т.е. масивни задни части   , х-рни пък за антропологичния тип на койсанците. Един пътешественик от епохата на Просвещението (ако не се лъжа беше някакъв холандски лекар, предшественик на Ливингстън   ) споменава, че е видял бушменка, чието дете се било изправило върху г*за й без да се държи за нея   . Холандските заселници, доколкото знам, също не са имали скрупули спрямо бедните хорица от каменния век и не само са ги стреляли, а и са ги тровели като пилци, за да освободят територия за кравите си   . Добре е, че все пак някои са оцелели...
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #10 -: 2006-09-14, 20:02 »
) Покрай сраженията за Одрин англичаните и французите стоварват на брега подкрепления, сред които има и части от колониите. Един капитан отива при генерал Вазов и съвсем сериозно пита "Господин генерал, тия докараха някакви странничерни същества. Да стреляме ли и по тях?"

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #11 -: 2006-09-16, 08:08 »
Цитат на: tech_noir
) Покрай сраженията за Одрин англичаните и французите стоварват на брега подкрепления, сред които има и части от колониите. Един капитан отива при генерал Вазов и съвсем сериозно пита "Господин генерал, тия докараха някакви странничерни същества. Да стреляме ли и по тях?"
Голем шок е било     !
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #12 -: 2006-09-19, 17:46 »
В Русия, Сибир, по точно - Братск, близо е до езерото Байкал, има страхотен лов и риболов, тишина, спокойствие - вековна тайга...

В същност колебая се ... не е лошо и в Абхазия, в същност много е добре, значи, ако мога да избирам - решавам така - една година в Братск, после с влак се премествам в Гагри (Абхазия) за една година, и така по цикъла. Ах, да, задължително трябва да се пътува с влак - никакви самолети или други превозни средства - който не е пътувал с руски влак - много е испуснал.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #13 -: 2006-09-25, 14:45 »
Както вече венъж казах и сега ще повторя...бих живяла в Испания... за известно време.. харесва ми обстановката там, Заплащането е приемливо, футбола е на ниво  Забележителности си има, природа си има, настроение и обожавам езика

http://www.journey.bg/guide/guide.php?&country=17>ype=1
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #14 -: 2006-09-27, 12:54 »
Прага - Чехия...
Един приятел се прибра от там вчера. Брат му живее там от доста време, има магазин за сувенири. Разказа ми малко, защото говорихме повече за други неща. Но ми допадна доста... нарече го "град на греха"  
Стандарта им е доста висок. Всичко им е подсигурено, имат си правила, които спазват и живеят добре. Климата е като в България, а за мен това е важно. Манталитета на хората е различен от този на т. нар. "западно европейци". Топли са, гостоприемни и купонджии... правят хубава бира, а и "това за чехкините е вярно!"
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен ????????????

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 53
  • ???????,?? ?? ????????...
    • Профил
« Отговор #15 -: 2006-09-29, 14:35 »
Бих си останала тук,защото въпреки че си има ДОСТА минуси,но пък има и един голям(поне за мен) плюс,а имено това че  има свобода на действията  не мога да се представя да вървя по улицата и при всяка грешна стъпка до мен да доприпква чичко полицай и да ми прави забележка (в най-добрия случай) или да ме глобява...
« Последна редакция: 2006-09-29, 14:36 от ???????????? »
Кръв по острието има
Любовта в душата й погина
Погледа й от омраза замъглен е
Вече чувства няма
Вместо сърце-празна яма
Очите й са две парченца лед
Погледа й празен
Тялото й в рани
Дрехите раздрани
Няма ли кой да я спре?
Сърце да й даде...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #16 -: 2006-09-29, 15:58 »
Цитат на: чЕрВеНоКоСкА
Бих си останала тук,защото въпреки че си има ДОСТА минуси,но пък има и един голям(поне за мен) плюс,а имено това че  има свобода на действията  не мога да се представя да вървя по улицата и при всяка грешна стъпка до мен да доприпква чичко полицай и да ми прави забележка (в най-добрия случай) или да ме глобява...

Тука също ще е така! Може и да сте пропуснали новината, но, за съжаление - вече е факт!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #17 -: 2006-09-30, 11:39 »
Тука отдавна вече е много по-зле, отколкото в Европа, щото за един скапан бурен, дето си расте по полето, могат да те заключат, да те бият, да се гаврят с тебе и накрая да полежиш няколко годинки в затвора с разни убийци и изнасилвачи само защото обичаш да ти е весело  
Caralho Voador

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #18 -: 2006-09-30, 23:22 »
Аз знам само за Холандия (и евентаулно за някои други страни), където е легализирано. Затова разпитвам къде може да се живее като хората
Signature.

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 464
  • ????????????
    • Профил
    • http://myspace.com/erin_everly
« Отговор #19 -: 2006-10-08, 10:54 »
Еми...може би на всички изброени от автора на темата условия най-добре пасва Англия. Била съм там, атмосферата е коренно различна от нашенската, там всичко е доста спокойно, подредено на мястото си, всеки си знае работата и реда е просто стъписващо окуражаващ. От друга страна доста от тези фактори ги има и в Япония, с тази разлика че пък нивото на стреса е нечовешко и не мисля, че бих могла да го изтрая, ако не съм само турист там.
Dr. Cameron: Men should grow up.
Dr. Gregory House: Yeah. And dogs should stop licking their "workplace-acceptable" euphemism for testicles. It's not gonna happen

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #20 -: 2006-10-16, 01:46 »
Това за реда хич не ми е по-сърце. Ами ако не ти харесва посоченото ти място? Примерно искаш да станеш доктор, ама тате е шофьор. ОК, завършваш университет с надеждата после някой да те вземе. Да ама нъцки... с какво ще си плащаш сметките докато учиш. Ако "временно" почнеш както сервитьорче, забрав за следването и т.н. Просто примери. Не че е невъзможно, просот е много по-трудно от тук да станенеш това което искаш да си, от това което си в момента (ако има съществена разлика).

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #21 -: 2006-10-16, 10:54 »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #22 -: 2006-10-26, 14:33 »
Пак го обърнахте на политика бе, ей!!!
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #23 -: 2006-10-26, 14:44 »
...А аз си продължавам с обзора за Африка (всъщност вече два пъти се опитвах да продължа с него, но скапаната ми връзка и "хакването" на сайта обезсмисляха усилията ми   )

Уганда- страна в сърцето на Африка, достигната за пръв път от известния авантюрист и преводач на 1001 нощ Ричарс Франсис Бъртън, гледайте филма "Лунните планини" и ще разберете за какво става въпрос   . Безумно красива страна, пълна с езера, гори, реки и шеметно високи планини, в които живеят най-големите, свирепи и подобни на хората маймуни- плнинските горили. За съжаление след оттеглянето на белите от там вече не е толкова привлекателна туристическа дестинация (особено след управлението на канибала Иди Амин Дада), но това не ми пречи да искам силно да я посетя и дори да поживея в нея. Климатът определено е един от най-добрите в Африка заради планините...
« Последна редакция: 2006-10-26, 14:51 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #24 -: 2006-11-06, 16:59 »
[div align=\"center\"]Етиопия - страната на растафари[/div]

Всеки, който слуша реге, трябва да знае, че това е "Обетованата земя" на ямайските растафарианци. Според тяхната (доста измислена според мен) религия тук се е родил, живял и умрял Богът- Император Хайле Селасие (действителна историческа личност). "Раста" идва от неговата титла като млад- "растафари", което означава нещо като "принц". Трудно е да бъде описана накратко тази земя на високи планини, могъщи реки и свещени езера. Не само, че е красива, но и е пълна с исторически забележителности, тъй като цивилизацията там за разлика от почти всички други райони на Африка освен Египет и Нубия, се е зародила още преди 5 000 години. Отново там са бродили и първите хора изобщо (както и на територията на гореизброените от мен страни Уганда, Руанда и Бурунди) - в тези области, отличаващи се с благоприятния климат, според колегите археолози са се появили нашите предци. Етиопия е и първата "черна" (макар че етиопците не са негри, а хамити) страна, която приема християнството - още през 4-ти век. Тук според местните Савската царица донесла ковчега на Свещения Кивот, който й бил даден от самия цар Соломон.
Естествено, колкото и да е красива, страната не е пощадена нито от колониалната експанзия на европейците (епичната битка за независимост с италианците продължава повече от 50 години), нито от комунистическите преврати, нито от СПИН или от гражданските войни, но това е, бих казал, болестен синдром за цяла Африка...В момента страната на Рас Тафари Маконен (чиито сънародници Го убиха) е доста непривлекателно място за живеене що се отнася до политическия режим, спазването на законите и икономиката, но историческите и природните забележителности са си там, така че с удоволствие бих ги посетил и бих поживял покрай тях  
« Последна редакция: 2006-11-06, 17:07 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
« Отговор #25 -: 2006-11-15, 10:10 »
Аз искам да ходя в Маалюля- тва е градче в Сирия, където всичките 8500 жители говорят на арамейски,намира се в подножието на Сирийските планини...малък сладък пустинен град и сме смята за феномен защото е единственото място,където се е запазил този език през вековете- езика на Христос! Език, на който са написани много библейски книги...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #26 -: 2006-11-15, 10:25 »
Aз може би имам малко по-алтернативна гледна точка...

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
« Отговор #27 -: 2006-11-15, 10:30 »
ако не си беше сложил иконката щеше да си по убедителен      

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #28 -: 2006-11-15, 10:35 »
Е той въпроса беше "в коя страна би живял". Ако беше "коя страна би посетил за да научиш повече за културата" щях веднага да си изпрося една обиколчица из Близкия Изток, като почнеме от Армения и Грузия и стигнеме до Кувейт и Катар. Не знам що ама винаги съм се кефел на тоя регион
« Последна редакция: 2006-11-15, 10:36 от gfw_cyclone »

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
« Отговор #29 -: 2006-11-15, 10:36 »
щот си овен за тва )))) и аз по принцип съм така, но на мен наистина ми се живее в Маалюля
« Последна редакция: 2006-11-15, 10:38 от Eva »