Автор Тема: жестове и сигнали за ухажване  (Прочетена 14049 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
аз си пускам теми и си пускам, дано някой да чете поне, това съм го преписал от десета глава на книгата "езика на тялото, скрития смисъл на думите"

Жените използват повечето от основните жестове за перчене, с които си служат и мъжете, включително приглаждането на косата, пооправянето на облеклото, жеста с едната или и с двете ръце на хълбоците, изнасянето на стъпалото и извръщането на тялото по посока на мъжа, продължителния интимен поглед и по-честия визуален контакт. Освен това те са възприели и жеста с пъхването на палците в колана, но жената използва много по-теликатно този типично мъжки жест на агресивност, като обикновено пъхва само единия си палец в колана, в джоба на дрехата си или зад дръжката на чантичката.
 Вълнението и интересът карат зениците на женските очи да се разширяват, а бузите да заруменяват. По-долу изброяваме други типично женски сигнали за ухажване.

Отмятане на главата[/b]

Главата се отмята назад, за да се разпилее примамливо косата по раменете или встрани от лицето. Този жест може да се наблюдава дори при жени с къси коси и мъжки прически

Излагане китките на показ[/b]

Сексуално заинтригуваната жена постепенно излага все повече и по-често гладката кожа на китките си пред погледа на потенциалния партньор. Открай време областта на китките се смята за една от силно еротичните зони на женското тяло. Освен това, когато говори, жената непрестанно показва на мъжа и отворените си длани. Жените пушачки могат без никакви затруднения често-често да излагат китките и дланите си докато пушат. Показването на китките и отмятането на главата са жестове, които хомосексуалните мъже често имитират, когато искат да изглеждат по-женствени (бляк).

Разтворени крака[/b]

(това е доста очевидно че те харесва като е с разтворени крака попринцип хаха)
 Когато мъжът излезе на сцената, жената разтваря краката си малко по-широко от нормалната им стойка, в която са били преди появата му. Жената прави този жест независимо дали е седнала, или стои права и той контрастира със сексуално отбранителна поза, при която краката са плътно кръстосани или прилепени един към друг през цялото време

Полюляване на ханша[/b]

При наличие на сексуална заинтересованост жената полюлява ханша си малко по-подератно, когато върви, за да привлече вниманието към областта на половите си органи.
 Някои от по-завоалираните женски жестове за ухажване, на които се спираме по-долу, от векове се използват за реклама на различни стоки и услуги

Коси погледи[/b]

С полупритворени клепки жената задържа погледа на мъжа достатъчно дълго, за да привлече вниманието му, после бързо отмества очи встрани. Тези коси погледи събуждат съблазнителното чувство, че скришом наблюдаваш нещо вълнуващо и същевременно тебе също те наблюдават скришом, а това усещане разпалва повечето нормални мъже.

Влажни открехнати устни[/b]

Д-р Дезмънд Морис нарича този жест "самоимитация", тъй като неговото предназначение е за да загатне и да символизира женския полож орган. Влажността на устните се постиа било със слюнка, било с козметични продукти. Влажните открехнати устни въздействат като сексуална покана.

Червило[/b]

Когато жената е сексуално възбудена, устните, гърдите и половият и орган набъбват и леко се втвърдяват, тъй като се изпълват с кръв. Използването на червило е техника, позната от хилядолетия, чиято цел е да имитира набъбналия и зачервен от притока на кръв полов орган на сексуално възбудена жена (след такова описание и аз получих приток на кръв)

Игра с цилиндричен предмет[/b]

Поглаждането и обгръщането с пръсти на цигара, столче на чаша за вино, пръст на ръка или какъвто и да било друг дълъг и не особено дебел цилиндричен предмет ясно и недвусмислено издава какво се върти в подсъзнанието на жената.

Кос поглед през рамо[/b]

При този жест на самоимитация рамото символизира окръглената женска гръд, а окото - нейното зърно. На фигура 119 (която няма как да ви покажа, но мисля че си я представяте) може да видите не само косия поглед през рамо, но и разширените зеници, отмятането на главата, изложената на показ китка, продължителния поглед (то в една снимка няма как погледа да не е продължителен), влажните открехнати устни и обгръщането с пръсти на цилиндричен предмет (цигара), като всичко това има за цел да събуди желание за определена марка пури.

Женски пози с кръстосани крака[/b]

Мъжете често седят разкрачени, като агресивно излагат на показ половия си орган, който за тях е символ на могъщество, докато жените обикновено кръстасват крака, за да предпазят своята по деликатна полова област. За да покажат нагласат си за ухажване, жените използват три основни пози с кръстосани крака.
 При насочване на коляното единият крак е сгънат под другия, а коляното е обърнато по посока на мъжа, от когото жената се интересува. Със своята непринуденост и отпуснатост тази поза премахва напрежението и омекотява официалното звучене на разговора, пък и дава възможност за мимолетен показ на бедрата.
 Играта с обувка също издава непринудена и отпусната нагласа, а последователно пъхване и изваждане на крака от обувката е фалически символ, който може направо да подлуди някои мъже.
 Повечето мъже са съгласни, че усукването на краката е най съблазнителната поза, която една жена би могла да заеме при сядане. Това е жест, който жените използват съзнателно, за да привличат вниманието. Д-р Шефлън твърди, че ефектът от тази поза е такъв, защото при нея силно притиснатите едно към друго бедра и прасци създават впечатление за висок мускулен тонус, а както споменахме в началото на тази глава, мускулите се напрягат, когато съответният човек е готов за сексуална изява.
 Други сигнали, които жените използват са бавното кръстосване и разкръстосване на краката пред погледа на мъжа, придружено от леко поглаждане на бедрата, което загатва за желанието на жената да бъде докосвана. Когато използва тези жестове жената често говори по-бавно, по-тихо и с по-нисък глас.
« Последна редакция: 2006-01-07, 18:21 от FANatic »
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Lucifer

• Гост
жестове и сигнали за ухажване
« Отговор #1 -: 2006-01-07, 19:36 »
ммм не...този път не съм съгласен...адски относително си е за всяка жена всяко едно от движенията които прави

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 694
    • Профил
« Отговор #2 -: 2006-01-07, 20:04 »
Цитат
ммм не...този път не съм съгласен...адски относително си е за всяка жена всяко едно от движенията които прави

Правилно. А и нека не забравяме , че жените в по-голямата си част излязоха извън ролята на "Ухажвани" и по-често вместо да направят всичко това , препочитат да привлекат доста по - директно вниманието.
« Последна редакция: 2008-12-25, 01:56 от tech_noir »

Неактивен eLec7R!c

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 76
    • Профил
« Отговор #3 -: 2006-01-07, 21:07 »
е тва за Китките направо ме
 разби  хихихихи
не съм го очаквал....са почвам да наблюдавам

Неактивен love4you

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
« Отговор #4 -: 2006-01-09, 20:24 »
Всичко е относително...има такива,които ги правят тези неща,но има и такива,които правят нещо съвсем различно от написаното...някои директно говорят за желанията си вместо да пращат сигнали...аз например за себе си знам,че това с косата го правя супер често,но не поради друга причина,ами поради притеснение (чисто и просто навик)...и много от горе написаните "сигнали" за доста жени са само навици,а не начин на привличане на мъжкото внимание...е,понякога си ги използваме и тези трикчета,не отричам (макар че на мен отдавна не ми се е случвало)...

Неактивен love4you

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
« Отговор #5 -: 2006-01-10, 10:25 »
Tuk oba4e ne moga da se syglasq s teb...az te razbrah kakvo iska6 da kaje6,no vse pak az sym ot jenskiq pol i znam,4e ponqkoga gi pravim tezi ne6ta celenaso4eno...da,mnogo pyti e nesyznatelno,no NE VINAGI!Tova pyk iskah da kaja az!
P.S.:iskam otnovo da se izvinq,4e ne pi6a na kirilica,no nqmam vyzmojnostta to4no v momenta!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #6 -: 2007-02-24, 21:50 »
Цитат на: wild-girl
А за мъжете???  
Какво за мъжете?
За мъжете... ситуацията е халифакс... тряа да си използваш женската интуиция  
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
« Отговор #7 -: 2007-02-24, 23:03 »
Абе Боги аз като свалям някого си ги правя нещата съвсем умишлено  на никой не се хвърля случаен поглед "обладай ме"    и не съм виждала много жени в 21-ви век да си излагат китките на показ с цел сексуална възбуда    сега една жена седне ли да те съблазнява ще акцентира в/у талия,ханш/дупе,гърди,устни и погледа естествено ...някои показват и част от бельото си като предястие за предстоящото  играят си с презрамката на сутиена или небрежно се показва дантелката на онова дето си мисли ,че са гащи  
« Последна редакция: 2007-02-24, 23:04 от InfernalFlames »
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен elms

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 166
    • Профил
Аааа...тази книжка (май) съм я чела ^^
Да бъдем хора докато науката не е открила, че сме нещо друго

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
бе тия неща се прават подсъзнателно бе Сарче, не помна кво съм писал ама си спомням книжката за жестовете, цялата книжка е посветена на жестовете като цяло, тва са едни такива движения маниери стойки които заемаш/прваиш когато чувстваш сексуално привличане към някой, не става въпрос за съблазнение в книгата, а една жена да съблазни мъж, едва ли е много трудно стига да притежава прилична външност ;)
Ain't Nothing But a GoTh ThnG