Автор Тема: Пиърсинг!  (Прочетена 8942 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Пиърсинг!
« -: 2008-08-28, 02:31 »
Ей сега си мислех... Хм... искам да си дупча веждата...
Ама някак няма да ми отива на сериозния стил, който ше въвеждам в последствие
пък и знам, че ще ми омръзне...

та... къв белег остава, ако я махнеш обицата след 1 година примерно... И до каква степен си личат дупчиците...
ако някой има представа, да свирка...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Отговор на: Пиърсинг!
« Отговор #1 -: 2008-08-28, 10:11 »
Ей сега си мислех... Хм... искам да си дупча веждата...
Ама някак няма да ми отива на сериозния стил, който ше въвеждам в последствие
пък и знам, че ще ми омръзне...

та... къв белег остава, ако я махнеш обицата след 1 година примерно... И до каква степен си личат дупчиците...
ако някой има представа, да свирка...
Ми моите на ушите и носа почти не си личат вече, за веждата не знам.
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #2 -: 2008-08-28, 10:39 »
http://piercing-bg.com/forum/

(не че и тук няма 1-2 компетентни де)
« Последна редакция: 2009-01-28, 15:17 от tech_noir »

Неактивен PooR^CReaTuRe

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 910
  • Your life is over and you're to blame
    • Профил
    • http://www.myspace.com/erm1ne2
« Отговор #3 -: 2008-08-28, 13:28 »
То няма смисъл да я слагаш за 1 година, защото няма да искаш да я свалиш или пък докато се наканиш, вече не трябва да я слагаш. Имай предвид, че всеки пиърсинг малко или много ти променя излъчването. Белега вече зависи до каква степен ти е изхвърлила обицата, а също и от начина на поставяне. Ако я сложиш хоризонтална, белега няма да се вижда заради косъмчетата или просто ще стане съвсем лека и едва забележима драскотинка, като при мен. От вертикалния ще си личи доста повече... Също зависи и от поддръжката. Ако я оставиш да се възпали и я махнеш, докато е възпалена ти давам гаранция от личен опит, че ще остане гаден и брутален белег с почти никакви шансове да се скрие :)
Ае надявам се да съм била полезна:)

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
« Отговор #4 -: 2008-08-28, 15:02 »
Ако смяташ да работиш да знаеш, че много много не толерират хората с пиърсинг ::)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #5 -: 2008-08-28, 15:07 »
Ако смяташ да работиш да знаеш, че много много не толерират хората с пиърсинг ::)
;D
Caralho Voador

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
« Отговор #6 -: 2008-08-28, 16:22 »
Определено е доста относително, но на мен едната ми обица, която беше за няколко дни (поради дразги с наще) не остави никакъв белег. Другата обаче я държах около половин година и в момента си имам две дупчици, доста са мънички, но се забелязват когато се загледа човек. Много зависи от това как ще ти напраят пиърсинга и кой :) Без белег не мисля че ще се разминеш ако я държиш около година, но наскоро един познат ми препоръча някакво кремче (вид антибиотик, ако не се лъжа), който заличава до някаква степен белезите, когато са пресни :)

Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
« Отговор #7 -: 2008-08-28, 16:24 »
;D

Какво се хилиш? Всичките ми познати, които бачкат всеки ден като отидат на работа си махат обиците и като се приберат пак ги слагат.

Неактивен Make*Me*Mad

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
« Отговор #8 -: 2008-08-28, 18:55 »
На мен ми остана един съвсем малък белег на носа.Бързо зарастна.Махнах обицата,защото живота ми тръгна в посока,която ,за съжаление,не толерираше и не допускаше такива неща... ??? .

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
« Отговор #9 -: 2008-08-28, 18:56 »
На мен ми остана един съвсем малък белег на носа.Бързо зарастна.Махнах обицата,защото живота ми тръгна в посока,която ,за съжаление,не толерираше и не допускаше такива неща... ??? .

Късметлия/ка, на мен на носа си ми остана дупка и така и не зарастна, е аз я носих 6 години де. :P ;) :)
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен Make*Me*Mad

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
« Отговор #10 -: 2008-08-28, 19:05 »
Късметлийка не :) -по-скоро предвидлива... Моята я носих по-малко.Знаех,че ако продължа да я нося ще си остане дупка....

Още ми липсва ???

Неактивен PooR^CReaTuRe

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 910
  • Your life is over and you're to blame
    • Профил
    • http://www.myspace.com/erm1ne2
« Отговор #11 -: 2008-08-28, 20:14 »
Много зависи от това как ще ти напраят пиърсинга и кой :)

Спрециално за белег няма значение кой и как ти я прави. Дори и при приятел да отидеш, пак може да те пробие. Единствения проблем е да ти я пробие прекалено на криво, да не говорим, че на веждата трябва да си много тъп, че да ти се възпали. Има вероятност да се появи синина, но това не е заради човека който те е пробил, а защото мястото е такова и тя се маха за седмица-2. Всичко при обиците зависи от поддръжката и от това дали организма ще я приеме, също така и от формата и тежестта на обицата (колкото по-голяма и тежка, толкова по-бързо мигрира и толкова по-голям белег остава). Един пиърсър не носи отговорност за това, което после ще си причиниш. Освен това дори и в градинката да се пробиеш само със спирт и игла за плетене, стига да си поддържаш обицата, шансът да се възпали е минимален :)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #12 -: 2008-08-31, 01:50 »
Помежду другото се сетих как преди време един го бяха хванали и му бяха изскубали всичките обици (бяха към петдесетина), включително и от веждата и от зърното- не беше много приятна гледка  ;)

А иначе даже аз съм пробивал вежда (не мойта де)- с безопасна игла  8) и тая дето й я пробивах май още си ходи с обицата...
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #13 -: 2008-08-31, 13:51 »
Основна причина изобщо да не мисля за пиърс - както се познавам съм в състояние и сам да си го откъсна по невнимание докато се преобличам примерно.
« Последна редакция: 2009-01-26, 10:12 от tech_noir »

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
« Отговор #14 -: 2009-01-26, 10:10 »
На мен от обицата, която имах под долната устна си ми остана белег и то доста забележим. Носих я около година-година и половина.
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 299
  • Intoxicated
    • Профил
« Отговор #15 -: 2009-01-26, 14:32 »
На мен от обицата, която имах под долната устна си ми остана белег и то доста забележим. Носих я около година-година и половина.
Да ти кажа направо си остава дупка.
От вътре се запушва около милиметър...
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #16 -: 2009-01-26, 18:40 »
Таа..Маша, направи ли си пиърсинг? :P

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #17 -: 2009-03-03, 21:42 »
Е, и аз в началото я закачах лекичко, ама то после се свиква ти инстинктивно си дърпаш блузата напред да не се докосне до обицата. :)

marishka

• Гост
Re:Пиърсинг!
« Отговор #18 -: 2009-11-15, 22:41 »
 ;)ami az imah 3 i sega imam 6 dyp4ici abe ob6to vzeto sum kato Franken6tain

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #19 -: 2009-12-03, 22:33 »
Да ви се оплача ;( Тая на веждата ми е много зле. Толкова ми е изтъняла кожата,че всеки момент ще ми падне обицата...Ама не искам да я махам,ама май се налага. А иначе съм убедена,че белегът ше е груууб..

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #20 -: 2010-02-06, 16:57 »
Иии честит ми нов пиърсинг.  ;D  Аз лично много си го харесвам, за разлика от повечето ми познати. Прави ми го Миро от Манията. Не боли особено много, но в случая болката е относителна...Знам, че при този вид пиърс, шансът да го отхвърли тялото е 50 на 50, но при мен май е още рано да се каже, защото е само на една седмица.
Мястото е...не знам как да го обясня, нямам моя снимка сега, но ще потърся и ще постна нещо подобно....  ???

Неактивен synaesthesia

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
« Отговор #21 -: 2010-02-10, 15:13 »
Да ви се оплача ;( Тая на веждата ми е много зле. Толкова ми е изтъняла кожата,че всеки момент ще ми падне обицата...Ама не искам да я махам,ама май се налага. А иначе съм убедена,че белегът ше е груууб..

Съвсем познато. Една моя приятелка имаше пиърсинг на веждата, но кожата и отгоре започна да се изтънява и тя беше принудена да я махне!Той направо си прозираше самия пиърсинг, защото беше черен..и си прозираше през кожата, което е много кофти. И сега доколкото знам , понеже напоследък се виждаме много рядко, белега не чак толкова фатален, но все пак си е в наличие ...
Кво да ти кажа не на всеки му се получава така...а дори и аз не мога да си обясня, защо се получава така.
Иначе сега точно по Коледа и аз си пробих един на долната устна и уж всичко е окей за сега...с ламета нямаше никви ядове, но като сложих халката взе малко да се ебава..но ще го преживея, аз съм инат, няма да я махам я :Д
Абе верно ли имало проблеми с работодателите , когаот си сложиш пиърсинг? о.О Тва няма да го преживея...

Неактивен synaesthesia

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
« Отговор #22 -: 2010-02-10, 15:14 »
@ Mars

И на мен той ми я прави  :D

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
« Отговор #23 -: 2010-02-14, 13:37 »
Сладурче, махнах си пиърса на долната устна след 3 години носене точно заради претенции на работодател :) Тъй че успех! Някой хора са по-толерантни, вярно е - работила съм в големи ресторанти и с него без проблем, но шефовете бяха ток и жица :)  Другото, което исках да ти кажа - споко, нормално е да се ебава с халката, защото е още нова :) после ще се успокои :P

Mars, честита обичка, дано нямаш проблеми с нея :)
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #24 -: 2010-02-27, 18:29 »
Мерси, Иве :)
Засега зараства много добре. Тази на веждата е още жива. А с тази на езика нямам никви проблеми. Бе въобще всичко е чук! :D
@ synaesthesia - Миро се е най-добрия, спор няма! :P :P