Автор Тема: Кристални очички  (Прочетена 12913 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен TheBloodthirstyBunny

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 1182
  • In the middle of Nowhere
    • Профил
    • ???????
Отговор на: Кристални очички
« Отговор #30 -: 2008-03-22, 10:29 »
Аз наскоро си взех очила, защото съм от няколко години с постоянен диоптер - - 0.5 и ме е страх да не се вдигне. Не ги нося обаче, нищо ,че са суепр хубави, защото постоянно някой ги пипне с пръсти или ги изцапам и ме е страх,че с кърпичката ще ги надера. Да не говорим, че веднъж ги изтървах, добре че нищо не им стана... Много съм непохватана.
 От хм... близо вече 10 години цикля пед компютъра. В последните 3-4 прекарвам всяка нощ
близо 5- 8 часа... Сега покрай даскалото гледам само филми :) Чудно как очите ми не са изтекли вече...
 (Никога не е късно де... )

Неактивен Zain

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 35
  • Mali Svet. ????? ????? ????:)
    • Профил
« Отговор #31 -: 2009-01-13, 14:25 »
Еха, и аз имам очила :D. Баба ми си счупи едната леща и ги заеба. Аз ги набарах и счупих и другата ;).
Леле кат си ги сложа изглеждам като декстър ;D. Мазало е няма по тарикатски цаиси.

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 464
  • ????????????
    • Профил
    • http://myspace.com/erin_everly
« Отговор #32 -: 2009-07-25, 10:00 »
Ебаси, трябва да си поръчам очила хем диоптрични, хем за работа с компютър...Сигурно ще ми излязат мама и тати  :(
Dr. Cameron: Men should grow up.
Dr. Gregory House: Yeah. And dogs should stop licking their "workplace-acceptable" euphemism for testicles. It's not gonna happen

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Re: Кристални очички
« Отговор #33 -: 2014-01-21, 19:11 »
Имах един странен случай преди около две години.

По това време бачкай усилено freelance от къщи. Нещо почна да ми е все по-трудно да фокусирам и мислех че нещо съм качил диоптър. Отлагах, отлагах, днес да отида на преглед за диоптър, утре... Накрая майка ми ме заведе вместо на преглед за диоптър, при един неин познат - професор пенсионер. Гледа човека, гледа... и каза че нямам проблем с диоптъра. Мери очно налягане и се оказа че ми е повишено  ??? . Което се получавало от резки смени на кръвното (проблеми с кръвното, за които да знам не бях имал). Т.е. стрес.

Обясни ми човека че ако не почна да го давам по-леко и без да се впрягам, рискува да отлепя ирис, което вече щяло да бъде доста необратимо.

Предписаха ми бета-блокери и проблема изчезна. Питах майка ми до кога трябва да продължава да ги пия... "ами... винаги". Ко? Не! Оказа се че ефекта си се постига идеално с чашка вино като се чувствам напрегнат и никакви хапчета  8) .