Анкета

слушате ли чалга гадовееее :)

Азис на сапун!
26 (56.5%)
Чи аз само тува слушам бье батьеее!
1 (2.2%)
Чaлгарите и уличите кучета и те душа носят, и те имат право на живот!
16 (34.8%)
Това е неизменна част от циганско-турско-българската култура и трябва да се пази и развива!
3 (6.5%)

Общ брой гласове: 43

Автор Тема: За и против чалгата  (Прочетена 70478 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 334
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #30 -: 2005-10-19, 22:54 »
Цитат
твърдо против - не за това че мразя чалгата ами щото това е бизнес - това не е  музика - всичко е силикон,пластични операции и плейбек ... 

Нима само поп-фолк изпълнителите така да ги наречем си правят операции????
Като не пеят добре,поне така да изглеждат.
Плюс това в днешно време всичко е бизнес,малко са хората,които все още правят нещо за удоволствие,а не заради някакъв вид изгода!
« Последна редакция: 2008-05-08, 20:58 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #31 -: 2005-10-20, 00:54 »
Бе то проблема с поп-фолка е че си оперират главно тялото. Е и главата де, ама твърде повърхностно  :devlish:
Mtv - комерсиите (ония тип дето некви негри със златни вериги повтарят еднотипни срички пък едни негърки въртят гюбеци в лъскави анцузи) са ми същите де, не мися че са по-стойностни.

Неактивен tedo_davis

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
    • http://flirt4e.com/picgallery.php?u=131409
За и против чалгата
« Отговор #32 -: 2005-10-20, 08:10 »
Цитат
Цитат
твърдо против - не за това че мразя чалгата ами щото това е бизнес - това не е  музика - всичко е силикон,пластични операции и плейбек ... 

Нима само поп-фолк изпълнителите така да ги наречем си правят операции????
Като не пеят добре,поне така да изглеждат.
Плюс това в днешно време всичко е бизнес,малко са хората,които все още правят нещо за удоволствие,а не заради някакъв вид изгода!
охх да бяха само те ... ама те наблягат повечето на това ... някои слушал ли е повечето чалга хитове?музиката е ... КРАДЕНА ... абсолютно всяка песен е кавър на друга по-неизвестна гръцка,сръбска,румънска и незнам си каква ... верно си е - всичко е бизнес ...

Неактивен Vrashkov

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 694
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #33 -: 2005-10-21, 20:26 »
Аз не разбирам смисъла на въпроса?
Защо трябва да има ЗА и ПРОТИВ? Всеки с вкуса си. По този начин много по-лесно се отсяват голяма част от простите хора. Например - простаците в БИАТ , готините хора - СЕЛЕКТ и тн....
Да, очевадно е ,че за мен чалгата е помия, но  нека да я има

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #34 -: 2005-10-21, 22:17 »
Цитат
Да, очевадно е ,че за мен чалгата е помия, но  нека да я има

Ама то и помия трябва да има,за да може човек да цени истинските неща в живота   а и за всеки влак си има пътници....за съжаление чалгата става все повече слушана от доста голям кръг от хора...сами си правете сметката какви са щом това е музиката номер 1 за тях...  критериите на хората доста западат,а това не е хубаво,защото и стандарта запада,просто защото е по-лесно и достъпно.

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
За и против чалгата
« Отговор #35 -: 2005-10-21, 22:21 »
Айде айде, да не изпадаме в крайности! Че какво и е на чалгата!!?!? И вие какво наричате чалга? Ако ви дам книжка с текстовете на "чалга" текстовете и "помията", от която обществото затъпявало, най-малкото ще се замислите, да не говорим, че на някои може да се натъьиш! Аз мисля, че затъпяването на обществото изобщои няма общо със слушането на поп-фолк

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #36 -: 2005-10-21, 22:31 »
Уффф  <_<
Аз нямам нищо против,е не съм луда фенка,но я слушам в определени моменти,а и наистина има хубави текстове,но както вече установихме повечето от тях са крадени.
Определено има обаче голяма разлика между чалгата преди и тази сега,на светлинни години са една от друга,и въпреки това чалгата се слуша масово от простолюдието (не искам никого да обиждам,даже казах,че и аз слушам до някаква степем),имах предвид,че поп-фолка си е музика за маса,където можеш да се натряскаш до безсъзнание и да заспиш под масата докато комшийката върти гюбеци отгоре!

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
За и против чалгата
« Отговор #37 -: 2005-10-21, 22:35 »
Еми аз за крадени текстове не съм чувал, ама нищо.. може да съм назад с "материала"... Обаче кажи ми какви гюбеци ще въртиш на тва:

Не, че те обичам, просто свикнах със теб
без да го искам!
Не че те обичам, но не мога без теб
дори да дишам.
Не че те обичам, но те искам за мен,
само за мене, не, че те обичам но умирам за теб-
Умирам да съм с теб!

Аз лично доста се скофтям като го чета тва, е да... вероятно съм доста простичко устроен, ама тва ме кара да се замисля, не да пия ракия

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #38 -: 2005-10-21, 22:40 »
:blah: :blah:
Говорех образно казано и ти много добре го знаеш и съм обедена,че ме разбра,но нали си си ти не може да не ми отговориш контра  и айде стига сме флуудили  
И между другото мерси за поздрава  

Неактивен Immortality_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 276
    • Профил
    • http://spaces.msn.com/members/lastbreathbeforethedawn
За и против чалгата
« Отговор #39 -: 2005-10-22, 23:05 »
МММММного добре знам, че няма място за сравнение... за мен Queen са повече от велики и наистина ме заболя да ги сложа до корн или слипкнот... БОЛИ...
просто изказвах мнението си.... и исках да кажа, че комерсиализирането идва от времето на финикийците... и минава през ВСИЧКИ сфери... не само през музиката...  
Que no me da la gana pasar media vida buscando esta droga que tal vez no exista !!!

MaxStorm

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #40 -: 2005-11-22, 19:34 »
Нямам конкретно мнение защото слушак определена музика според настроението

Няма такъв филм обаче да се прибера в 3 на обяд и да си пусна Азисец  

Но на събирания се е случвало да се пуска чалга и то не може да не се съобразяваш с хората около тебе а и с алкохола който си погълнал  

Имало е моменти в който и аз съм слушал Чалга ама кво.... Плюс това повечето ми приятелите са ненадминати в гюбеците      

Сега някой да не реши че съм чалгар или нещо подобно...
Много се кефа на :
House , Funky House , Trance
Deepsky,Tiesto,Marmion,Astral Projection и прочие  

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
За и против чалгата
« Отговор #41 -: 2005-12-06, 03:35 »
Нито ме дразни - нито ме кефи.

Както милиони пъти до сега съм казвал "ЗА ВСЯКА МУЗИКА СИ ИМА СЛУШАТЕЛИ", следователно мен не ми пречи да речем, че моите приятели са някфи върли чалгари и прочие нито пък на тях им пречи, че аз си слушам жиците и електрониката... Пък дълбоко известен факт на всеки тука който знае какво е истински купон, е че на чалга се пие най-сладко и най-приятно! (казвам го от личен опит)

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #42 -: 2005-12-07, 12:30 »
НЕ съм против!

На трезво не мога да слушам чалга,определено,дразни ме, изнервя ме!

Но както на повечето хора, така и на мен, като се напия не ми прави впечатление толкова музиката, чак даже предпочитам неква чалгия. Става  яко весело и смешно  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #43 -: 2005-12-23, 09:52 »
Цитат
НЕ съм против!

Но както на повечето хора, така и на мен, като се напия не ми прави впечатление толкова музиката, чак даже предпочитам неква чалгия. Става  яко весело и смешно 
Тва си е перфектната музика за лигня...  Ама са ми яко смешни тия зарибените фенове на лиричната чалга, дето се разчувстват на определени песнички, а някои даже реват       
Caralho Voador

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #44 -: 2005-12-23, 11:23 »
Цитат
Цитат
НЕ съм против!

Но както на повечето хора, така и на мен, като се напия не ми прави впечатление толкова музиката, чак даже предпочитам неква чалгия. Става  яко весело и смешно 
Тва си е перфектната музика за лигня...  Ама са ми яко смешни тия зарибените фенове на лиричната чалга, дето се разчувстват на определени песнички, а някои даже реват       

хахахах, аааааа да, има ги и такива индивиди    Е те тия са ненормални..

Въпреки, че и аз ВЕДНЪЖ ревах на една чалгия, ама си бях сама вкъщи    хаха
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
За и против чалгата
« Отговор #45 -: 2005-12-23, 11:54 »
Слушали ли сте Pizza? Варненски ska-core - прават си нечовешка ебавка с чалготията в смисъл вкарват некъв гюбек в ска парчета хахахаха даже успях да зарибя Чефо да ги слуша!    

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #46 -: 2005-12-23, 15:11 »
Цитат
Слушали ли сте Pizza? Варненски ska-core - прават си нечовешка ебавка с чалготията в смисъл вкарват некъв гюбек в ска парчета хахахаха даже успях да зарибя Чефо да ги слуша!     

Ааа,значи ти го развали 

Неактивен DaReDeViL

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 342
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #47 -: 2005-12-23, 17:08 »
против

Неактивен Traffic

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 32
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #48 -: 2005-12-25, 17:31 »
   на ч**гата... (и футбола)!

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
За и против чалгата
« Отговор #49 -: 2005-12-27, 04:03 »
Чалгата убива мозъчни клетки... Особено баш' чалгата, в която всяка следваща дума няма абсолютно нищо общо с предходната... За съжаление това е най- комерсиалната музика в България, а на българина му дай комерсиализъм, и ако ще и блъскане по главата да е, важното е да е модерно.
Не мога да слушам чалга (практически), но около мен май само това се слуша и когато съм забравил или нямам възможност да взема MP3 плейъра, се налага да понасям разни простотии от съседските апартаменти. Всеки, на който не му понася, чудесно разбира как се чувствам...
Signature.

Неактивен Alkoholik

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
    • http://??? ??? ?? ?? ???? ?? ?? ?????
За и против чалгата
« Отговор #50 -: 2006-03-29, 13:55 »
Хора моля Ви се на слушайте чалга !!!
Хляба лапа бамя

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
За и против чалгата
« Отговор #51 -: 2006-03-29, 20:24 »
Цитат на: NoFeaRInc
се налага да понасям разни простотии от съседските апартаменти.
Охохохохо при мене в такива случаи има BACKFIRE!!![/size]

Arha

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #52 -: 2006-04-30, 18:22 »
Цитат на: Traffic
 :f*ck: на ч**гата... (и футбола)!
Не че имам кой знае какво против футбола, ама футболистите, които познавам, са си едни "умнички"...
А за чалгата к'во да си говорим...  :sick:

Неактивен NothingMan

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #53 -: 2006-04-30, 18:39 »
Абе защо във всеки божи форум се натъквам на такава дискусия?
Както и да е...не че слушам чалга, ама вече започва да ме притеснява този настървеност, с която "интелигентните" я осъждат.
Значи за да бъде чалгата толково слушана, очевидно трябва да притежава някакви качества, за да се харесва на всички, т.е да бъде масова. А масовосттта/ебаси термина/ присъства във всяко изкуство.
 Ами ето-в чалгата се пее за чувства като любов, мъка, раздяла и т.н- това изпитва всеки един човек. А и мелодията на песента в музикално отношение е елементарна и това я прави лесносмилаема и достъпна.
И ето затова тя предизвиква негативното отношение на хората, които искат да слушат музика, която предизвиква у тях по- фини усещания, но заклемявайки я и опитвайки се да докажат, че те са над такива неща, те един вид отричат част от себе си.
Това не важи само за музиката- ето например аз страшно се дразня, когато някой хвали книги тип "Шифърът на Леонардо", но нямам право да нарека този човек простак или да си правя изводи за неговата интелигентност само защото той харесва масовото. Така е и с чалгата.

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #54 -: 2006-05-17, 11:56 »
Имах период, в който само това слушах преди няколко години   После не я понасях, после послушвах от време на време.....сега много рядко ми се случва да пусна някоя песен, има неща, които ми харесват (нали съм си сантиментална душичка   ) ноо рядко ще седна да слушам вкъщи ..... а на купон без чалга не може да се мине в моята компания, защото доста от хората, които познавам, слушат тая музика     А и не е чак толкова зле в крайна сметка, по-"хард" чалгата като Амет и тн вкарва некво яко настроение като си пийнеш

Неактивен Em1n3mk@

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 58
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #55 -: 2006-05-17, 14:01 »
Мразя шибаната, тъпа чалга. Мразя тези, които я изпълняват. Мразя и някой хора дето я слушат.

Всъщност преди няколко години и аз слушах чалга...       И за мое щастие и мой късмет се оттървах от ая тъпанарщина =]
Жалко, че имам свестни приятелки дето слушат тая музика (колко са свеcтни...  )
« Последна редакция: 2006-05-17, 14:02 от Em1n3mk@ »
R.I.P. Big Proof (1975 - 2006)

"Don't do drugs, don't have unprotected sex, don't be violent. Leave that to me."
   ^Eminem^

"To the people I forgot, you weren't on my mind for some reason and you probably don't deserve any thanks anyway."
   ^Eminem^

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
За и против чалгата
« Отговор #56 -: 2006-05-18, 15:12 »
Аз лично не мога да кажа дали съм за или против чалгата, както и по-нагоре прочетох "всеки с вкуса си".. за мен това не е музика, която е за слушане в ежедневието... не я възприемам добре, но всички или поне голям процент от приятелите, с които се събирам в една компания слушат чалга... а тях си ги обичкам, въпреки че напоследък не са го заслужили и не мога да кажа, че са тъпи, прости селяни или каквато и да е подобна обида... на много хора чалгата не им е на душата, но за да са част от колектива, за да"ги харесват мацките" (както каза един познат като се оправдаваше, защо ходи по дикотеки, въпреки че няма нужда от оправданя според мен) слушат... това е.. човек се приспособява.. колкото и да не харесвам чалгата като съм на купон и се пусне чалга търпя.. дори ако съм пийнала малко мога да стана и да "танцувам"(не съм много пластична ).. така че съветвам някои да помислят малко преди да кажат "мразя чалгата и тези които я слушат" и те са хора и те имат чувства, само че са леко заблудени  За тях и хората, които не слушат чалга за зле, няма смисъл от негативи  
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
За и против чалгата
« Отговор #57 -: 2006-05-18, 22:46 »
Аз не слушам чалга, но не мога да съдя хората, слушащи такава музика...Всеки има правото да слуша каквото иска
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #58 -: 2006-05-19, 22:47 »
Цитат на: ' date='May 17 2006, 11:56 AM
Имах период, в който само това слушах преди няколко години   После не я понасях, после послушвах от време на време.....сега много рядко ми се случва да пусна някоя песен, има неща, които ми харесват (нали съм си сантиментална душичка   ) ноо рядко ще седна да слушам вкъщи ..... а на купон без чалга не може да се мине в моята компания, защото доста от хората, които познавам, слушат тая музика     А и не е чак толкова зле в крайна сметка, по-"хард" чалгата като Амет и тн вкарва некво яко настроение като си пийнеш
е аз съм нямала период, в който да съм харесвала много чалгата и да съм слушала само това, но с всичко друго, казано от l1zard съм съгласна
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

rock_ur_body

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #59 -: 2006-08-23, 20:15 »
Цитат
Какво намирате в чалгата????

-Аз лично намирам смисъла на живота и още много работи. Амет и бат Милко Калайджиев участваха изключително дейно във формирането на личността ми. Музиката на Кати и Глория ми помогнаха да преоткрия себе си, да направя нов старт в живота си - един по-добър старт. Когато бях малък и слушах метъл приятелите ми се дистанцираха от мен защото не виждаха дълбоките философски послания в песните на Cannibal Corpse, Carcass, Emperor и Mayhem. Първия път когато до ушните ми миди се домогна магията на поп-фолка не осъзнах силата и. Махнах с ръка и казах - ех, тея хора само шум записват. Но магията започна да действа - все по-често си тананиках кръшните ритми от парчета като "Я елате пиленца при баткооо" на бат Милко и "Радка пирака", даже метъл варианта на последната ми звучеше като погазване на всичко стойностно в този шедьовър на творчеството на работническата класа. Малко по малко започнах да презаписвам касетките си с преди любимия ми метъл с родното ни музикално богатство.
Сега съм друг човек. По-добър, по-усмихнат и по-доволен от живота.
Поп-фолка, той не е да разгражда, той изгражда!щ
Хау!
« Последна редакция: 2008-05-08, 20:59 от tech_noir »