Автор Тема: Индивидуализъм  (Прочетена 13706 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен hristina

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
    • Somemetalsam
Индивидуализъм
« -: 2008-05-13, 16:47 »
"Още повече че българките по принцип си страдат от липса на индивидуалност, а ги е страх от замисляне за каквото и да е."
 Българите страдат......, не е само при жените. Всеки един от нас робува по някакъв начин , на мода,на музика, на обществени норми. Дори тези , които си слагат етикета "различен".

Айде сега даже и не мислим... не прекалявай :)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
Индивидуализъм
« Отговор #1 -: 2008-05-13, 16:52 »
Няма, просто тъжни наблюдения.
Погледни статистиките на по 5 произволни мъжки и женски (около двойно повече са) профила тук. Теми, среден обем на мнението.

Хем онзи ден чистих "Верижни" (около 10 000 поста)
« Последна редакция: 2008-05-13, 16:55 от tech_noir »

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Индивидуализъм
« Отговор #2 -: 2008-05-13, 17:08 »
Off: Аз ли изпуснах нещо?
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен hristina

• потребител/ка
  • *
    • Профил
    • Somemetalsam
Индивидуализъм
« Отговор #3 -: 2008-05-13, 17:11 »
Сега в определението "мислещ човек", за мен не попадат хората под 16(да не кажа и повече.)  Искам да кажа , че от една незряла личност не може да се очаква повече от това.

Според мен понякога няма, какво да кажем понеже не сме компетенти по толкова много въпроси колкото ни се иска(това чак на мен ми прозвуча нереално но ...може да се приеме, като довод)

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Индивидуализъм
« Отговор #4 -: 2008-05-13, 18:01 »
Ахаа... Включих!

Сега в определението "мислещ човек", за мен не попадат хората под 16...

А за мен в това определение не попадат хора, които не мислят... зрелостта е нещо съвсем различно!

Според мен понякога няма, какво да кажем понеже не сме компетенти по толкова много въпроси колкото ни се иска(това чак на мен ми прозвуча нереално но ...може да се приеме, като довод)

Това е най-подходящия момент да замълчим и да се усмихнем многозначително!

Колкото за липсата на индивидуалност - hristina е права.. всички страдат от липса на индивидуалност... даже не само българите, а и хората по целата Земя! Всички се влияят, освен тия дето живеят високо в Родопите. При тия, които си слагат етикета "различен" обикновено липсата е най-ярко изразена! Групират се по интереси, почват да се обличат по един и същи начин, до такава степен, че в един момент решаваш, че това е един вид униформа. Говорят по един и същи начин, държат се по един и същи начин, прическите им са идентични, слушат една и съща музика, обикновено само един вид, щот точно тя е "различна"... се едно гледаш клонинги! И тези хора имат наглостта да кажат "Комерса е скапан, ти си комерсиален, ние сме различни!".. от кое? От другите "различни"?

ПП: Искате ли да се преместиме във "Философия", а тука да слагаме снимки на жени, които са се превърнали в модели за подръжание, макат и само като външност..?
« Последна редакция: 2008-05-13, 18:04 от MuTaKa »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен hristina

• потребител/ка
  • *
    • Профил
    • Somemetalsam
Индивидуализъм
« Отговор #5 -: 2008-05-13, 18:43 »
16 ще ме извиниш, си доста далеч от истината за живота. Да може ид а разсъдаваш по- правилно от повечето но не е достатъчно за да отговаряш да нещата, които "мислиш"!

Виж за липсата на индивидуалност можем да поговорим....когато преметите във Философия!

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Индивидуализъм
« Отговор #6 -: 2008-05-13, 18:52 »
16 ще ме извиниш, си доста далеч от истината за живота...

Всъщност ставам на 23 в неделя... и пак съм на светлинни години от истината за живота!

Съгласен съм, че преценката на едно момче или момиче на 16 в дадена ситуация може да бъде незряла, но това не ни дава основание да го изключиме от категорията "мислещ".
... и побеждават.

Неактивен hristina

• потребител/ка
  • *
    • Профил
    • Somemetalsam
Отговор на: Индивидуализъм
« Отговор #7 -: 2008-05-13, 23:26 »
Предлагам да се уточним тогава, какво се разбира под "мислещ"?

След това за индивидуалноста. Аз лично уточнявам не съм различна аз съм като всички! А може би индивидуалноста е точно в това да се самоопределиш, като човек от някоя гръпа! (простете ми края на работният ден никаква ме няма )  :'(

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #8 -: 2008-05-14, 09:33 »
Ми всеки човек е мислещ малко или много, но с течение на времето мислещите много са пратили мислещите малко (и бавно) в групата на немислещите. Това са хора, които можем да наречем homo erectus. Те се водят предимно от инстинктите и първосигналните си нужди, докато разумът остава на заден план!

Колкото до индивидуалността - аз нямам време да гледам дали съм като някой или дали съм различен от другите! Тъжно ше ми е ако съм уникален и други като мене нема...
Айде със здраве... обещавам, че ако днес взривя лабораторията ше е по уникален начин.. с индивидуален подход ше го направя! ;D
... и побеждават.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #9 -: 2008-05-14, 09:36 »
Ако си позволя да перифразирам една стара бг мъдрословица: "Прекаленият индивидуалист и Богу не е драг" ;)
Caralho Voador

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #10 -: 2008-05-14, 10:00 »
Индивидуалност?! Crap! За какво си говорите?! За вълци единаци? Нима хората, живеещи в едно общество могат да са 100 % индивидуални? Не. Не мисля.

Всеки един е уникален. Съмнявам се, че ще се намерят 2 индивида на таз планета, които да имат 100% индентичност на вкусовете, индентичност на характерите и индентичност на физиологията. Не мисля.

Копиране? Ами те тва го е имало, има го и ще го има во веки... И как иначе? За съжаление генетичната памет не е заложена в генотипа на хомо сапиенса.

Нима леки нюанси в характера на човек го прави индивидуален, уникален и неповторим?

Относно попкултурата (ако може така да се изразя) - е това и преди си го е имало и сега си го има. И преди нчкои са се дразнили и сега някои се дразнят. И какво? След 20-ина години (живот и здраве) потомците ни ще си разсъждават върху същите тези проблемчета на общестото, културата и т.н. По-късно техните потомци ще преминат по същата, тъпкана с векове, пътека на "Да бъда или да не бъда" уникален, индивидуален и пр....

Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #11 -: 2008-05-14, 10:35 »
ц, ц, ц.. Първоначално имах в предвид специално жените.
Улавям се, че ми е трудно да запомня някоя с нещо. Сред стотиците контакти знам коя къде какво и как(което пак често съвпада) работи и... нищо повече. Плашещото е, ако някоя подхване някакъв социален разговор съм в състояние да го поддържам без проблем докато се сетя коя беше. Толкова еднакъв начин на мислене, вкусове и стремежи. Същото важи като реша да се сближавам с някоя в сайт за запознанства да речем (понякога десетки на ден, деформации) - пейст-ната схема работи безотказно. Дори не става нужда да се моря да чета 6lyokavitza-та ?. Проблема е после в запомнянето - и снимка да гледам, обикновено е трудно да бъде разграничена от десетки други - еднакъв стил, грим, пози, гримаси. Знаейки възрастовата група няма проблем.

Наречете го "късмет", ама с мъжете не е така - веднага се сещам с какво е специален. Nofearinc да речем че освен програмист е и музикант. Кой в какви социални или технологични каузи участва, какви течения подкрепя или не, любими непрофесионални занимания и т.н.

Неактивен hristina

• потребител/ка
  • *
    • Профил
    • Somemetalsam
« Отговор #12 -: 2008-05-14, 11:17 »
 Ще ме извиниш за  това, което ще кажа. А не е ли възможно ти да си подбираш еднакви....? Аз не мога да преценя понеже не посещавам такива сайтове.  Но ти сам казваш за възрастовата граница , а в случая тя е определяща нивото на мислещите.
 Освен това , ще помниш интереси които споделяш. Т.е  вероянто с мъжката част имате близки интереси.

Опитвам се да извъртя нещата в посоката в която когато не сте с подобни интереси не намираш допирни точки, и това е възможната причина да ти се стуват еднакви.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #13 -: 2008-05-14, 11:53 »
Става дума за общо взето radom контакти (същото е и със служебните) и при двата пола (хубаво де, очевидно не чатя с магазинерки и шофьори от градския транспорт, защото просто не са онлайн).

Възрастовата група според мен не се отразява особено на личностния светоглед. Просто при 15-годишните кариерата (като косвен признак за размера на стабилните финансови приходи, съответно перспективи за жилище, деца и евентуално мързелив начин на живот) не e пръв приоритет, докато не са принудени сами да се грижат за прехраната си.
Казваш че си оператор в интернет-клубче и не ти отговарят повече. Казваш, че имаш собствена малка фирма или си мениджър в голяма и изведнъж ставаш страшно интересен събеседник, неустоимо секси и идеална компания за кафе и кино (разбира се моментално следва въпроса "имаш ли си приятелка и ако да, до колко сериозна и перспективна е връзката").
« Последна редакция: 2008-05-14, 12:02 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #14 -: 2008-05-14, 12:07 »
Доста е дразнещо, нали >:( Такива, освен за *бане за нищо друго не стават.
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #15 -: 2008-05-14, 12:18 »
*бане за нищо друго не стават.
И това е скучно. Някои office самурай-ки се оказват неподозирани таланти и иначе свитички девойки - тигрици (и обратното), ама като почнат дългосрочните планове на втората сутрин ти става ясно защо при първа възможност за физически контакт са те намерили толкова неустоимо сексапилен  ??? без на практика да те познават.

Хей, има изключения, разбира се. ама са тооолкова редки съкровища  :(

Не че примамката "цици, гъз и намеци за улеснен достъп до путка" не действа на мъжете, ама в по-малък процент.
« Последна редакция: 2008-05-14, 12:25 от tech_noir »

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
« Отговор #16 -: 2008-05-14, 12:47 »
 Абе не мисля, че е само при жените това. Точно в тези сайтове за запознанства всяко момче едно и също ми пише и разговора ни свършва по едно и също време. Изтъркани лафове, въпроси от рода на "къде ходиш на дискотека" и при отговоря "рядко ходя на дискотеки" повече няма отговор от негова страна. Даже вече всеки, който погледна ми се струва еднакъв... И разбира се рядко се случва да няма писмо от тип "карам еди каква си кола, искаш ли да те повозя?". Е, не искам разбира се, ще си се возя на мойто пежле, идеално ми е.
 А пък и все си мисля, че момчетата сами си търсите точно тези еднотипните момичета. Със Сашко от моя клас един ден разглеждахме профилите в sofianci.com. И единствените профили, които той искаше да гледа бяха на разголени, с много грим момичета. Когато му посочех някое нормално изглеждащо момиче  ми вика "чакай , чакай да я видя тая" и цъка на поредната, която прилича на предишната.
« Последна редакция: 2008-05-14, 12:58 от Stardust »
Inside all of us there si hope...

Неактивен hristina

• потребител/ка
  • *
    • Профил
    • Somemetalsam
« Отговор #17 -: 2008-05-14, 14:44 »
Много са факторите,  на които трябва да се обрърне внимание. Масата обаче съм съгласна са скубличенца дето  единстената цел в живота е да красят предната седалка на някое бмв. Но до тук ги докараха мъжкото съсловие от баровци, които започнаха просто да си пазаруват плът. Е  по- лесно е да си намериш дърт пергиш, отколкото да бачкаш по 10 тина часа на ден.

Странно ми е, защото аз познавам много умни млади жени.  Къде гледаш ти не мога да разбера :)

Въздържам се от коментар горните тикви за какво стават и за какво не.

egoist

• Гост
« Отговор #18 -: 2008-05-14, 15:57 »
Христина, май на тези кукли в БМВ-тата си им е много гот. Нито готвят, нито чистят. Рай! Само фризьорски салони, масажи, кафета и парцалки... ЕХ!!!   ;)

Неактивен hristina

• потребител/ка
  • *
    • Профил
    • Somemetalsam
« Отговор #19 -: 2008-05-14, 16:05 »
Е супер си е ! Ако и вечер те и пообиива чичкото екстра ;)

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #20 -: 2008-05-14, 16:12 »
Ей така, истимаро, ще си пробутам едно оплакване мъничко... А бе не ви ли мирише на завист бе? Тина, душко, що пък всички да ги бият бе? Все негативи, негативи... Е, не така!

Пък и, като се огледаш малко, надали "масата" момичета са такива... Е, 20-тина процента навярно, но чак пък масата... Може би защото предимно тези девойки си киснат из кафетата, та са по-забележими (-ителни)...

И определено никак не съм съгласен, че всички (дори 50 %) от девойките в България могат да влязат в рамките на разглежданите от Хриси и Тех образи! Вярно има ги и такива, но айде сега... Защо аз нямам такъв проблем?
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

egoist

• Гост
« Отговор #21 -: 2008-05-14, 17:45 »
И аз "понамирисвам" нещо ... гнило в Тинчето.  ;)

egoist

• Гост
« Отговор #22 -: 2008-05-14, 17:50 »
Е супер си е ! Ако и вечер те и пообиива чичкото екстра ;)
Няма! Ти като си послушна като кученце всичко си е олрайд. То всеки може да те поступа. НЕ е нужно да е чичкото с паричките...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #23 -: 2008-05-14, 17:56 »
Offtopic: Ама чичкото е свикнал с причките и като му писнеш ти праща едни батковци да си ги вземат обратно  :D
Освен историите за мутри, които после подаряват наложницата на гардовете си за играчка, наскоро чувах за една дето е трябвало да връща силикона (човека пари дал за операцията, ей!). Цирк  :D

Разбира се остава най-масов край да си ги отработва с лихвите на някоя холандска, немска или полска магистрала.
« Последна редакция: 2008-05-14, 17:59 от tech_noir »

egoist

• Гост
« Отговор #24 -: 2008-05-14, 18:06 »
Тя, Силвето (от Големият брат 2) за т'ва сама си събра парички за силикон, за да не може после чичко-паричко да си го вземе или както тя се изрази "да тупне по масата и да каже - ай, с'а да си ми върнеш силикона!" ХАаххахахаххаххах! Смех!
Добре си им е на девойките - то си им е вродено да могат да търпят. Не ги мислете тях. Те не са най-зле. Я виж тия новите - ЕМОТА. Те са за жалене направо! Живи да ги ожалиш (дет' му се вика)!!! К'во му е готиното да си депресе?!  :o ::)

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #25 -: 2008-05-14, 19:32 »
Еее..да ама поне емотата се осъзнават по-рано..Не знам де, аз поне 20-23 годишно емо не съм виждала (слава Богу!) ;D ;D

egoist

• Гост
« Отговор #26 -: 2008-05-14, 19:40 »
Така е, защото те се самоубиват като си прерязват вените (например) и не могат да доживеят до дълбооока старост.  ;)

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #27 -: 2008-05-14, 19:56 »
Хахахахахахах ;D ;D :D баси злетата ;D ама сигурно е така ;D ;D :D ох..

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
« Отговор #28 -: 2008-05-14, 21:46 »
ц, ц, ц.. Първоначално имах в предвид специално жените.
Улавям се, че ми е трудно да запомня някоя с нещо. Сред стотиците контакти знам коя къде какво и как(което пак често съвпада) работи и... нищо повече. Плашещото е, ако някоя подхване някакъв социален разговор съм в състояние да го поддържам без проблем докато се сетя коя беше. Толкова еднакъв начин на мислене, вкусове и стремежи. Същото важи като реша да се сближавам с някоя в сайт за запознанства да речем (понякога десетки на ден, деформации) - пейст-ната схема работи безотказно. Дори не става нужда да се моря да чета 6lyokavitza-та ?. Проблема е после в запомнянето - и снимка да гледам, обикновено е трудно да бъде разграничена от десетки други - еднакъв стил, грим, пози, гримаси. Знаейки възрастовата група няма проблем.

Наречете го "късмет", ама с мъжете не е така - веднага се сещам с какво е специален. Nofearinc да речем че освен програмист е и музикант. Кой в какви социални или технологични каузи участва, какви течения подкрепя или не, любими непрофесионални занимания и т.н.

Tex какво искаш да кажеш...всички трябва да сме всестранно развити личности за да ни запомниш ли?Хубаво.Това както и да е .. да кажем, че си търсиш конкурентно способна .. компания.Ама ако не се лъжа точно ти обясняваше как всичките се хвърляли да бъдат различни и строго индивидуални пък после всичките били еднакви - еднакви грим, прически, стремежи.Съжалявам ама как да имаш различни стремежи, когато цялата планета се е юрнала в една посока и дай ти на обратно а?За да си различна...специална... прическата ти да не е "като на мацка", грима ти да не е "като на мацка", облеклото ти да не е "като на мацка".И в един момент отиваш да си търсиш работа (например) , ама някоя от редовните мацки или иначе казано модерни жени вече е заела мястото.Тя е привлекателна .. има предизвикателна визия и "хваща окото" маалко повече от тебе, защото ТОВА е стандарта, това е изискването за визия на средностатистическия вкус.Ми хубаво, случва се - ще си намериш друга работа....Отиваш да разпуснеш в някой бар с приятелки и забелязваш симпатичен индивид от мъжки пол на бара до тебе... и ха да го заговориш ... редовната мацка(същата или някоя друга няма значение нали изглеждат еднакво..) вече го е забърсала или по-лошия вариант - забърсва го, след като ти вече си го направила.Еми ще го прежалиш, обаче изведнъж взимат тия работи да стават рутина.. и ти не си конкуренция на тези мадами.Няма значение дали си по-умна от тях.Ти ТРЯБВА да бъдеш не само по-умна.. трябва да бъдеш по-красива, по-добре изглеждаща, за да си достойна конкуренция.За това идва и уеднаквяването.Ти трябва да влизаш в стандартите и дори да ги надвишаваш,  ако искаш живота да ти е по-лесен.Иначе можеш цял живот ей така по форумите да си пишеш и да си се възмущаваш, но истината е, че тия жени ще живеят по-добре от тебе, ще изглеждат по-добре от тебе и... още кой знае к'во.
    Може малко да се отклоня от темата, но само една малка част от всичко, което правят жените/момичетата за външния си вид - го правят за себе си.Никой не обича да бъде пренебрегван - да бъде в сянка.Жените се стремят да са на подиума - не зад кулисите.Такива се харесват на срещуположния пол - такива ще бъдат.И не ми излизайте с номера, че имало си там някой, който видиш ли друго харесвал.Еми жив и здрав да е.Може да си търси, сигурно все ще има някоя ентусиастка, която да си прави живота по-интересен.
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #29 -: 2008-05-14, 21:59 »
Ми не, на първо време бих на първо време бих се заинтереслувал просто да не успявам да предвиждам репликите ѝ за следващия половин час   :'(.

Външния вид по принцип мене ме вълнува до толкова, до колкото да не прекарва половината ден пред огледалото или зачетена в статии за отслабване заради него че е дразни. Късоглед съм  8)