Автор Тема: Самоубийството  (Прочетена 52827 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Eva

• Гост
Самоубийството
« Отговор #90 -: 2005-11-16, 19:04 »
Тъй като всички подлежим на антитезата! добро и зло, зло добро май са от едно потекло!
това начетените ще се сетят от къде е...ако не са се сетили ще напомня...

"Три орисници-сестри,
трижди се въртим по три,
три за тебе, три за мене,
три за нея-спри въртене!
Деветорна проклетия,
ха опитай-разплети я!

Макбет!

И така, да продължа нататък. За мен Ботев е самоубиец но както знаем тоз който падне в бой за свобода той не умира. Още една антитеза. Смелостта и прекомерна слабост довели те до ръба, до края... са един плод на човешкото съмнение, себеотрицание и стремеж към едно духовно безсмъртие и самото спокойствие, че това не е точно краят!
 Въпреки всичко това е един мираж. Нека загърбим всички принципи разбирания приоритети, признания, хора абе всичко! Какво остава накрая?
Един безсмислен в живот, който всъшност за миг е забравил, че притежава всико гореспоменато! В такъв момент ти причернява, замайваш се и се отдаваш на порива на чувството.
Чувстваш, че не принадлежиш на този свят, не ти пука за нищо и никой!
Да, после си казваш колко бях глупава, как можах да си помисля дори...о Господи, смили се! За съжаление малко хора имат правото на тези думи, чувствам се късметлиика! Защото аз живея!

"И ясни звезди отново ще ме потопят във блян,
отново ще се чувствам на върха,
ще падам и ще ставам но ще горя във плам!
тук е мойто място, бъдеще, душа!"

нещо имрповизирано...нищо особено...просто нещо образно да ви покажа как изглежда отчасти новият живот...

Аз не бях глупава аз просто изплувах от мрака! Не се потапяйте в него!

Неактивен Mysterious Girl

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 33
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #91 -: 2005-11-17, 00:46 »
не съм чела цялата темо но...самоубииството е слабост но се иска смелост да го направиш
Животът е песен, чиито припев е смъртта!

Неактивен LorD DemoniC

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 108
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #92 -: 2005-11-22, 07:51 »
чисто и за мен е слабост .. имал съм много кофти моменти , но се мисля за силна личност и никога не съм мислил да посегна на себе си дори и живота ми на моменти да е нямъл никакъв смисъл
people always leave ...

Въпросът между доброто
и злото се свежда до
простичък избор:
оцеляваш или загиваш

Неактивен Mistery

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 63
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #93 -: 2005-11-24, 21:54 »
аз съм сагласен с си4ки от тук  мисля 4е да се самообива6 е тъпо

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #94 -: 2005-11-27, 00:51 »
наистина се иска смелост да се самоубиеш, но за мен тези хора са страхлирци(май си противореча )в смисал, че в момент на страдание(голями трудности)те се самоубиват, считайки, че така проблемите им ще сваршат, което е точно проява на страх от живота и бягство от него.  аз го намирам това за много тъпо.
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

egoist

• Гост
Самоубийството
« Отговор #95 -: 2005-11-27, 13:33 »
Абе, ако знаеш, че те преследва руската мафия...може и да се самоубиеш... :vinsent:
« Последна редакция: 2005-12-01, 17:31 от egoist »

Неактивен Mistery

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 63
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #96 -: 2005-11-27, 20:50 »
Е  тогава тва е ре6ението  но пак не е нужно !

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #97 -: 2005-12-01, 17:29 »
Цитат
Абе, ако знаеш, че те преследва руската мафия...може и да самоубиеш... :vinsent:

Голяма глупост! От какъв зор да се хабиш като така и така ще те пречукат? Не е ли по-добре да се насладиш на последните ти оставащи часове или още по-добре да си напрегнеш мозъчето и да се опиташ да измислиш изход от създалото се положение? То ако се самоубиваха хората при такива бизнес проблеми - ебаси мамата, цялата руска мафия щеше да се запиша на борсата да чака помощи за безработни!!!!
« Последна редакция: 2016-08-04, 13:27 от tech_noir »
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен 3m0_Girl <3

• !!!!Не знам добре български!!!!
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 238
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #98 -: 2005-12-19, 15:34 »
Мда Alex имаш право...Самоубийството не е изход на проблемите ти....трябва да седнеш и да размислиш по въпроса...Живота е много кратак за това всеки един трябва да го изживее колкото си може по добре дори и да си има проблеми...всички имат проблеми и ако самоъубийството беше начин да се отървеш от тях живота нямаше да има никакво удоволствие
You're a traitor to my heart <33333
I don't want to kiss anyone,
I don't want to kiss anyone but you
I F**king love you!!!!

Неактивен dreamer

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 106
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #99 -: 2006-02-11, 14:15 »
Самоубийството е бягство.
Да,има по-лоши неща от това да си мъртъв,но това да си теглиш куршума,да стегнеш въжето etc. не е начинът.
I knew the moment had arrived
for killing the past and coming back to life.

Неактивен Brian_

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • http://
Самоубийството
« Отговор #100 -: 2006-03-07, 15:47 »
ок,според мен самоубийството е слабост ,защото е бягство от проблемите,то е нещо като наркоманията-фалшиво удовлетворение,бягство от реалноста....но съзнавайки желанието си да направиш подобна глупост,съзнаваш своята нищожност пред света и неговата гадост,която мразиш и те подтиска до степен на отчаяние....за мен специално това  не е опция....а ако не намираш никакъв смисъл да живееш-направи го напук,само за да докажеш на себе си,че ще се измъкнеш...

опа,нещо много сериозно сстана.... :unsure:
[span style=\'color:gray\']SOMEONE CALL ME AN AMBULANCE![/span]

Неактивен Voodoo_girl

• Not Your Bitch
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 150
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #101 -: 2006-05-19, 21:11 »
Съвсем "в оптимистичен дух" ще добавя само една мисъл:
Самоубийството не разрешава проблемите ни, но ги спира.  

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #102 -: 2006-05-19, 23:09 »
Тва самоубийството е нещо много гадно...
Тези хора,не помислят ли за това,че някои хора ще страдат за тях?!Проблемите са много,но винаги има решение...колкото и трудно да е то.
Преди месец един мъж от моя град се самоуби в съседния град,простреля се пред вратите на манастира..много гадно.Мисля,че е имало за какво още да живее....    
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #103 -: 2006-05-20, 00:57 »
когато прибегне 4овек до тази степен повярвай вси4ко изглежда безндеждно и безсмислено
тогава ти се вижда 4е ти си просто изли6ен и не ти пъка за дръгите ти просто иска6 да си отиде6 от този свят и това е
малко са хората които могат да спасят един самоубиец
за6тото са малко хората които имат способността да ти отворят о4ите за красивите не6та за смислените не6та от живота или просто да обърне6 мисленето на 4овек към по борбена посока към която да се остреми да живее и да се бори с вси4ко и всеки
хората прибегнали към това с лабилна психика а това е не6то което трудно се променя в 4овек  повярвай ми
моето мнение 4е не бива да се опрекват такива хора в краина сметка ние се раждаме сами и умираме сами всеки прави своят избор
« Последна редакция: 2006-05-20, 00:57 от hellloo »
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен 3m0_Girl <3

• !!!!Не знам добре български!!!!
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 238
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #104 -: 2006-06-07, 11:26 »
Наистина тези хора са със слаба психика и е много трудно някой да им отвори очите, за да видят хубавата страна на живота... Все пак е доста жалко, защото млади хора, които още нищо не са видяли от живота, при първия по-сериозен проблем решават, да си дадат край на живота... а след това родители, роднини и приятели страдат за загубата им ....
« Последна редакция: 2006-06-07, 12:22 от rock_ur_body »
You're a traitor to my heart <33333
I don't want to kiss anyone,
I don't want to kiss anyone but you
I F**king love you!!!!

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #105 -: 2006-06-11, 19:07 »
еми това си е самоубийството си е една егоисти4на постъпка но ако си мисли6 4е някои се замисля в  такъв момент мноо се лъже6

Неактивен Eramea

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #106 -: 2006-07-26, 09:43 »
Зависи от къде е погледнато. Вие гледате повърхностно! За да се самоубие един човек, то той трябва да е много силен, но пък за сметка на това за да прибегнеш към самоубийство трябва да си много слаб! тъй че погледнете и двете страни
« Последна редакция: 2006-07-26, 11:22 от tech_noir »
Let the dream come true!

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #107 -: 2006-07-26, 10:42 »
Цитат на: SHEMETNA
Тези хора,не помислят ли за това,че някои хора ще страдат за тях?!Проблемите са много,но винаги има решение...колкото и трудно да е то.

Има и хора, които няма да липсват на никого  Единствените, които продължават да жалеят(след да речем 3-я месец от смъртта на 'младия човек') са родителите му... И то не във всички случаи...
Всички казвате, че самоубийството е нещо мнооого лошо... Но говорите от позицията на поне малко щастливи хора без генерални проблеми. Да, от тази гледна точка е... наистина глупаво да си 'теглиш куршумА'. Но я сега си представете, че живеете в крайна мизерия на място, където на никого не му пука, че сте човешки същества и ви подлагат ежедневно на всевъзможни гаври... Или че... да речем няма къде да отиде, няма кой да ви помогне и ви принуждават да проституирате... Или си представете баща или пастрок, или какъвто и да е роднина, който всяка вечер ви насилва, а няма на кого да кажете... Поставете се в подобна ситуация.

А иначе... има и хора, на които просто не им се живее. В един момент решаваш, че си в огромна тежест на останалите, получаваш, а не даваш нищо от себе си за тях и т.н. И решаваш да изчезнеш. И това ли е егоистична постъпка?
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #108 -: 2006-07-28, 15:49 »
[quote name='erdbeermund' date='Jul 26 2006, 08:42 AM' post='40613']
[quote name='SHEMETNA' post='36654' date='May 19 2006, 10:09 PM']
А иначе... има и хора, на които просто не им се живее. В един момент решаваш, че си в огромна тежест на останалите, получаваш, а не даваш нищо от себе си за тях и т.н. И решаваш да изчезнеш. И това ли е егоистична постъпка?
[/quote]

Прилича ми някои от политиците ... само дето те не решават да се самоубият...
« Последна редакция: 2006-07-28, 15:50 от ????????? »

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #109 -: 2006-07-28, 17:36 »
Или си представете баща или пастрок, или какъвто и да е роднина, който всяка вечер ви насилва, а няма на кого да кажете... Поставете се в подобна ситуация.

да но на тва има и друк изход злобата и умразата макар и да я хулят хората понякога тва е единствения на4ин да се запази6 с надеждата за мъст някой ден

а тва за политиците е да жалко е 4е няма самоубийци между тях

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #110 -: 2006-07-29, 01:39 »
Дори и такъв да е варианта, не смятате ли че има место борбата, а не предаването на позициите? Живота е сложна работа, каза ми го баща ми, преди 100 години, след това преживях какво ли не, и видях такива неща, но никога самоубийството не е било оправдано.

Diva Orxideia

• Гост
Самоубийството
« Отговор #111 -: 2006-07-29, 11:20 »
Цитат на: hellloo
Или си представете баща или пастрок, или какъвто и да е роднина, който всяка вечер ви насилва, а няма на кого да кажете... Поставете се в подобна ситуация.

винаги имаш избор...в случея да изчезнеш или да стоиш и да търпиш това...
може да вземеш мерки така че въпросния дразнител да си отиде на мястото /което бих направила аз/

Цитат на: Александр
Дори и такъв да е варианта, не смятате ли че има место борбата, а не предаването на позициите?

здравей отново   съгласна  

Arha

• Гост
Самоубийството
« Отговор #112 -: 2006-09-29, 11:30 »
Хората могат да изберът много начини да го направят, но изхода е един - бягство от живота, от хората, които ни заобикалят и от самите нас...
« Последна редакция: 2006-09-29, 11:37 от Arha »

Неактивен kric

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kricc
Самоубийството
« Отговор #113 -: 2006-11-21, 22:29 »
Цитат на: Александр
Дори и такъв да е варианта, не смятате ли че има место борбата, а не предаването на позициите? Живота е сложна работа, каза ми го баща ми, преди 100 години, след това преживях какво ли не, и видях такива неща, но никога самоубийството не е било оправдано.

А какво става примерно ако се бориш много години и не получаваш нищо?
Аз не мога да кажа дали самоубийството е показване на слабост или бягане от проблемите. Преди няколко години /доста... не са 2-3/ един мои съсед се самоуби.... хвърли се от 20 етаж.. майка му и баща му са разведени, баща му не е в България, общо са 3 деца/момчета/ не им стигаха парите... живяха много тежко... той може би беше ма 17 години.. или някаде там.. незнам какво беше стало, но явно случилото се беше последната капка за да прелее чашата и за да направи това..... Не мисля че е показал слабост, защото живота който е бил водел и самия факт че се е борил с него показва колко силен е бил. За мен самоубийството не е начина нито някакво решение, мисля че аз лично никога не бих го направила. Дадена ми е една възможност да съм тук... и поне да видя какво ще постигна и докъде ще стигна.. края сам ше си дойде.....
"Недей ми разказва за безоблачни дни,
недей ми обещавай лазури и слънче.
Аз си имам сивото на мъглата и дъжда,
аз съм собственик на лошото време."
                                    Богомил Райнов

Неактивен dreamer

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 106
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #114 -: 2006-11-21, 22:35 »
Нищо от темата не съм прочела,само едно-единствено нещенце ще кажа и млъквам...

Обичам живота.
I knew the moment had arrived
for killing the past and coming back to life.

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #115 -: 2006-11-26, 01:22 »
Ами според мен е сила, защото си успял да се пребориш със себе си   ама, може би и слабост, защото нямаш волята да продължиш да се бориш...

Неактивен Saya

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #116 -: 2006-11-26, 17:51 »
И аз мисля, че е смелост и слабост едновременно!
Смелост, защото от една страна си взел решение и го спазваш независимо от останалите! Смелост сам да решиш кога вече ти стига от живота!
И слабост, защото си нямал силата да продължиш да се бориш!
нещо такова...
People are not perfect...
except when they smile!

Nina

• Гост
Самоубийството
« Отговор #117 -: 2007-02-11, 17:59 »
и аз мисля че самоубийството е слабост тъй като основната цел е да избягаш от проблемите си. ако действително мислиш че живота ти е достатъчно зле че най-доброто решение е самоубийството значи самият акт не би бил толкова труден. избираш по-лесната перскепктива

Неактивен °*.????????.*°

• Пак само луда останах....
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 336
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/Belladonna_Wormwood
Самоубийството
« Отговор #118 -: 2007-02-19, 20:03 »
Кратко ясно и точно: Самоубийството е висша форма на егоизъм...
Мълча и следвам те в нощта, ти мъчиш се да ми избягаш, но знаеш името ми е Смъртта

Неактивен abased

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 152
  • when my mind goes override
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #119 -: 2007-02-28, 04:05 »
... самоубийството е израз на власт - тази, която не са ни дали тези, които всъщност също едва ли я имат: на това, че аз имам решителността да сложа край на това, което се случва. На отмъщение - вие сте виновни за това с нещата, които сте ми причинявали. Сега живейте с това, което се е случило, защото не аз, а вие ме убихте, това трябва да тежи на вашата съвест!
  .. но ... нито тези, които трябва, ще се загрижат, нито всеки, който слага край на живота си, би си помислил точно това.
   Жив съм, не защото е имало за кого от ... 'приятелите си' да живея, а защото бих предал и убил и родителите си, ако го бях направил. Преди някои да сочат с пръст... помислете ако нещата в живота ви се бяха обърнали по друг начин.