Анкета

Държиш ли на скъпите марки кецове?

Много ясно, нали затова ги нося. (а.к.а. ДА)
18 (58.1%)
Джагам си с маратонки за 30 кинта и не ме е еня. (а.к.а. НЕ)
4 (12.9%)
Цената няма значение. (а.к.а. нямам отношение)
9 (29%)

Общ брой гласове: 27

Автор Тема: Скъпи Vs. евтини кецове, маратонки и обувки  (Прочетена 63643 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Aз никога не съм казвал че DVS прават прилични чепици. Лично бих ти препоръчал Vans или etnies - щом за година КАРАНЕ нямат дупки още прави си изводите.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Честно казано, не се сещам до какви дефекти може да доведе карането. Я разясни като на пещерняк- подметките ли се изтъркват, на бомбето ли си падаш или какво? За мач примерно е ясно - хем можеш да си изтъркаш подметките от шут, хем да си скапеш кожата отгоре.
Signature.

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Кви дефекти може да докара почти непрекъснатото търкане в шкурка ли? Еми да кажем че средностатистическата гуменка става на гъз за 1 седмица.

Неактивен target_audience

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 219
    • Профил
    • http://marilynmanson.7.forumer.com/
Може би в 99% от случаите скъпото е за предпочитане.Така,че и за кецовете важи същото според мен.  DVS
But I'm just a pitiful anonymous... with diesel power!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Аман от DVS! Аз ви казвам кво издържа най-много щото ги експлоатирам по възможно най-бруталния начин. Ако ше си купуваш кецове само да дупарееш по дръм партита наистина DVS биха били сносен вариант ама ако искаш да държат на поразии виж тва е друга история...

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Цитат на: Target_Audience
Може би в 99% от случаите скъпото е за предпочитане.Така,че и за кецовете важи същото според мен.  DVS
Абе колко пъти съм плащал само марката, без да има защо... Впрочем и сред китарките има яки имитации, които струват в пъти по- малко от оригиналите и са над 90% толкова ефективни. Сещам се и за едни слушалки Сони за 50лв, които смених с Уотсън за 12, защото последните бяха доста по- добри

П.С. Твоите кубинки какви пари бяха?
« Последна редакция: 2007-05-20, 23:15 от NoFeaRInc »
Signature.

Неактивен target_audience

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 219
    • Профил
    • http://marilynmanson.7.forumer.com/
Цитат на: NoFeaRInc
Цитат на: Target_Audience
Абе колко пъти съм плащал само марката, без да има защо... Впрочем и сред китарките има яки имитации, които струват в пъти по- малко от оригиналите и са над 90% толкова ефективни. Сещам се и за едни слушалки Сони за 50лв, които смених с Уотсън за 12, защото последните бяха доста по- добри

П.С. Твоите кубинки какви пари бяха?
Аз кубинки имах отдавна...ако говориш за new rocka,първият беше 340лв(сцепиха се има няма една година...)а този сега струва 240 и съм много доволен от негоА за китарите да си кажем истината професионален и качествен инструмент под 1000лв-само втора ръка.А за ДВСтата тях ги взех заради външният им вид а не за да издържат или да са удобни.Свикнал съм да нося танкове и без друго...
But I'm just a pitiful anonymous... with diesel power!

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
Ми, според мен и не само според мен, марковото си е марково. Напълно си оправдават цената. Аз не, че имам поглед над въпроса със скейта, ама имам приятели, които също твърдят, че по-добре скъпи, но `вековни`, отколкото евтини, но `гъзарски`.
Пък и са много по-удобни-100%.
Краката ти не стават на гъз и се чувстваш доста по-удобно.
Искало ми се е да си взема скъпи кецки, но дефицитът на финанси е факт, за жалост.  
Карам си с Мания  
Хахха-сетих се за марката на народа-Мат Стар   И такива имах... Абсолютна трагедия, според мен! /В момента, в който ми завоняха ги фичнах   /
И така Манииките ми вършат работа за сега.  

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 299
  • Intoxicated
    • Профил
Цитат
Колкото до Globe Vice - еми братото по-горе ше ме прощава ама всяка марка има поне по 1 (понякога са по 5-6) такива модела, изглеждащи по АБСОЛЮТНО ЕДИН И СЪЩ НАЧИН и носени обикновено от разни отиам-на-паметнико-да-пием-бира-и-да-ритам-хек и ма-аз-скоро-шси-купувам-скейт-и-ше-се-уча-мноо-съм-зарибен-братооо. За тоя wannabe underground говора. Дето превъзнасят едни обувки и ги третират все едно не са обувки а едва ли не от тях им се определя социалното положение и тва дали са "ъндърграунд" или не...
Исках да кажа че съм съгласен с теб.
И аз се дразня че станаха мода кецовете, гащиризончетата на кутийки и тн. Както и тениски slipknot, korn, metallica, the exploited...
Но както и да го погледнеш, ако ще са кецове, по-добре vans за 60 лева, отколкото мания за 40...
« Последна редакция: 2008-04-17, 11:07 от tech_noir »
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
My point exactly...

Неактивен Voodoo_girl

• Not Your Bitch
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 150
    • Профил
Лично за мен няма абсолютно никакво значение каква е цента на маратонките, кецовете, обувките, ботушите и т.н., които нося. Важното за мен в случая е да са ми удобни и да ги харесвам. Има ли смисъл да си взимам някакви супер грозни (за мен) или мега неудобни обувки само защото са маркови и да се покажа какво съм гъзарче. От друга страна има ли смисъл да си взема някакви обувки само защото са били на промоция за 10 или 20 кинта при положение, че изобщо не ми харесват и в живота си може да ги сложа  1-2 пъти.
Та аз съм на принципа цената няма значение, важното е да ми харесва въпросният артикул. И все пак си имам някакви граници, на моето положение (ученичка т.е. неработеща през по-голямата част от годината) не бих изръсила родителите ми със 100 кинта за някакви кецове само защото мнооогоо са ми харесали.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Браво, готино мнение.

И много се радвам на хора, които мислят за родителите си.  
Signature.

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Еми ето аз преди като носех маниики и рънърс ги късах през 3 месеца... не знам какво правехм но често се налагаше наще да ми дават по 50 лв за обувка... и кво... 3 - 4 пъти в годината по 50 лв и се получава 200 лв... а като ги изръса един път сто и няколко лева, година - две не им мрънкам за обувки и те си знаят, че имам... те самите са ми казвали, че така им е по - удобно... еми значи така правя... Пък и мен са си ми удобни... да ако си харесам някои евтини обувки си ги купувам... но предпочитам да си носа нещо качествено на крака, което си ми е удобно, не ми осмърдява краката и доста време си е здраво...
Inside all of us there si hope...

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Сериозно, не знам какво ги правите тези кецове, но аз не се сещам за Мания, Булдозер или Рънърс, който да ми е изкарал под 10-12 месеца... В CV- то ще взема да си добавя 'внимателен' и 'пестелив'  
Signature.

Неактивен 4K`NeverMore

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 545
  • Keep Walking!
    • Профил
От 5 години вече ходя само с кецове на DVS (излизали са ми от 120-160 кинта) сменил съм 4 чифта за тези 5 години и съм АДСКИ доволен... понеже преди носех Булдозер, Мания и какви ли още не но проблема беше в това, че ми се изкривяваше подметката настрани... помислих си че може да е нещо от самата ми походка и отидох на лекар за отопедични стелки... но небеше в това проблема пак си ставаше изкривена подметката след първия месец   ...с тези кецове "скъпи" нямам този проблем и си ми е екстра... отделно ми карът по 8 - 12+ месеца (стига да гледаш все пак какво взимаш)

Spencer

• Гост
Като става дума за кецове и аз залагам на скъпитe - много по-качествени са,
а и има много по-голям избор... За DVS нямам лични наблюдения, но доста
приятели са ми се оплаквали. Казват, че след месец - два изглеждат вече
като стари... Аз съм най-доволна от Globe(Gallaz) и сегашните ми - c1rca

Направо съм влюбена в новите ми кецове, а и съм мнодо доволна от тях:

« Последна редакция: 2007-11-26, 19:05 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Сирките мноо бързо се скапват, принципно кецките, ако не ги използваш по основното им предназначение (за каране) би трябвало да ти издържат супер дълго време, а на мене старата ми "Сирка" цъфна след първото ходене до планината. Иначе като модели ги признавам- най-яките са на външен вид. На "Глоуб"-а ми за едно лято му се сцепи подметката...Сега си взех "Етнис", дано те поне си оправдаят парите и да ми издържат по-дълго...
Caralho Voador

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
Свиркай как се справят етниса, че съм решил следващите да са такива.  :)
Signature.

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 226
    • Профил
Ми, и аз съм с "Етнис", засега се справят ОК, макар че ги имам само от около 2 месеца. Но просто си личи кат са истински, "Маниа"-та и "Мат Стар" на още на първата седмица изглеждат изтъркани и баничарски...да,де.
After all, what's the point?
Cаuse levitation is possible,
if you're a fly; achieved and gone
Theres time for this and so much more.
It's typical - create a world
A special place of my design
To never cope or never care just use the key.

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен overneathe

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 51
    • Профил
Мисля, че е време драги ми кецковци да се ориентирате от Рънърс/Булдозер/Мания към ДВС/Глоуб към Озирис/Етнийс/Елемент/Емерика/ДЦ/ЕС/Ейон/Сирка кадето всъщност лежи качествената обувка на пиадестал.
Building an idiot proof machine will only challenge God to make a better idiot.

ripkata

• Гост
Аз лично съм За марковите неща като цяло.Мисля че са много по качествени и си заслужават инвестицията :) Аз съм с Еtnies от лятото и са си в перфектно състояние.След няколко пранета в пералнята нито цветът им е мръднал,нито някъде са се сцепили или неща от този род!
NoFeaRInc лично според мен няма да сбъркаш с Еtnies-ки,а и не съм чула някой да се е оплакал от тях :)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Гадното е, че тук специално има страшно много ментета...Аз кат' се замисля, никога не съм обръщал чак толкова внимание на дрехите, но първите маркови маратонки май си ги взех още по комунизма (нзн дали някой се сеща, но една от първите западни стоки, пробили тука, беше култовият модел на адидас- торшън  :P, даже и реклама по първа програма имаше  ;D).
А от етнис-а ми съм доволен- удобни са, (почти) не пропускат вода, на външен вид ги бива, ама да видим, само на месец са...
Caralho Voador

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Една и съща марка и един и същи модел от години насам... само цветовете сменям чат-пат

Неактивен 4K`NeverMore

• FREAK
  • зарибен/а
  • Keep Walking!
    • Профил
Вече 6 години съм само на DVS ... признавам първите ми 2 модела бяха гола вода, но след вторият път като тръгнах да си копувам кецове не гледах само да са яки на външен вид...
   В момента съм с едни черни велурени ДиВиЕски на 9 месеца и съм сигорен, че който ги види няма да им даде повече от 2 месеца !!! нито са си загубили наситеността на черното (понеже са велур а не гадният набук) и не са се деформирали понеже не са от кожа ами (пак ще кажа) ВЕЛУР...
   Значи DVS не е марка за каране... ритане... и други спортове... това е марка, която има външен вид и достатъчна здравина...
btw... някои замислял ли се е че проблема може да е от самите му крака а не от кецовете... примерно на братчеда винаги му се протриват подметките от към петата понеже си влачи краката постоянно... на един приятел пък му се цепят ВИНАГИ от пред при пръстите без значение каква марка и модел са !!!
  Аз допреди да започна да нося DVS имах изкривяване на стъпалото... и трябваше от малък да нося ортопедични стелки, но винаги ми се изкривяваше подметката на кецовета навътре и беше ядски грозно.... но от както почнах да нося DVS нямах това изкривяване и след първия чифт който смених реших да махна стелките за известно време... и след това повече не ги сложих ;) просто нямах нужда...

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 736
    • Профил
Вече 6 години съм само на DVS ... признавам първите ми 2 модела бяха гола вода, но след вторият път като тръгнах да си копувам кецове не гледах само да са яки на външен вид...
   В момента съм с едни черни велурени ДиВиЕски на 9 месеца и съм сигорен, че който ги види няма да им даде повече от 2 месеца !!! нито са си загубили наситеността на черното (понеже са велур а не гадният набук) и не са се деформирали понеже не са от кожа ами (пак ще кажа) ВЕЛУР...
   Значи DVS не е марка за каране... ритане... и други спортове... това е марка, която има външен вид и достатъчна здравина...
btw... някои замислял ли се е че проблема може да е от самите му крака а не от кецовете... примерно на братчеда винаги му се протриват подметките от към петата понеже си влачи краката постоянно... на един приятел пък му се цепят ВИНАГИ от пред при пръстите без значение каква марка и модел са !!!
  Аз допреди да започна да нося DVS имах изкривяване на стъпалото... и трябваше от малък да нося ортопедични стелки, но винаги ми се изкривяваше подметката на кецовета навътре и беше ядски грозно.... но от както почнах да нося DVS нямах това изкривяване и след първия чифт който смених реших да махна стелките за известно време... и след това повече не ги сложих ;) просто нямах нужда...

еййй обаче км края го изкара като реклама на Космодиск ;D не знам на мене винаги ми си късат на петата...а не съм забелязала да си влача краката и винаги крака ми седи нормално в обувката не хлопа....
~Всё не так плохо, как Вы думаете. На самом деле всё гораздо хуже!~

Неактивен 4K`NeverMore

• FREAK
  • зарибен/а
  • Keep Walking!
    • Профил
еййй обаче км края го изкара като реклама на Космодиск ;D не знам на мене винаги ми си късат на петата...а не съм забелязала да си влача краката и винаги крака ми седи нормално в обувката не хлопа....

Не съм ги изкарал животтворни... просто споделих, че са ми оправили краката до известна степен.
...а това, че ти се късат винаги при петите едвали е от марката кецове.

ripkata

• Гост

Eй така са и мойте :P

Неактивен SnoopCatt

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Мда и мойте са велурени и се надявам да издържат дълго....единствено с някъв спрей ми препоръчаха да ги пръскам за велура пък другото ще си проличи като са истински ;}
« Последна редакция: 2007-12-30, 20:34 от SnoopCatt »

ripkata

• Гост
Тоя спрей наистина помага за велур ;) На мен обаче до сега не ми се е налагало да си мажа кецовете и се надявам да не се наложи скоро.Само за спрея трябва да внимаваш и взимай по скъпичък  да не останеш разочарован  :P

Неактивен Julia

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 406
    • Профил
Ами имах едни DVS къртачи, година и нещо ги носих през големите снегове и дъждове, носих ги и това лято, но им е спукана подметката на дясната пета. Въпреки това просто 140лв си заслужаваха. След тях си купих Адио, за същите пари, но не останах много доволна от тях, по едно време много ми се схващаха краката, бързо почнаха да пропускат. Сега обаче по "гъзарските" магазини не виждам нищо качествено, в което просто да се почувствам добре и така и те навъртяха една годинка вече. Сега се чудя какви да бъдат следващите - скъпи или не!? Разликата е в комфорта, така че може би ще заложа на скъпите.