Автор Тема: селянията!  (Прочетена 2416 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
селянията!
« -: 2011-02-21, 11:43 »
втори традиционен събор на блок 535 в ж.к.люлин

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Re: селянията!
« Отговор #1 -: 2011-02-21, 11:58 »
Яко, но къде е сблъсъка? Допускам, че намекваш, че Люлин е в София...но кварталът никога не се е считал за "представителна извадка"  ;D
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #2 -: 2011-02-21, 12:26 »
сблъсъкът е между нас и тях!

иначе... ше почакаме резултатите от преброяването и тогава по сложни формули ше определиме дали люлинчани могат да присъстват в представителната извадка и какъв процент от нея ще заемат :P

Иначе аз съм селянка родом и по душа, ама такива групови мероприятия винаги са ме отвращавали

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #3 -: 2011-02-21, 12:38 »
Всъщност не виждам нищо чак толкова лошо в "груповите мероприятия" (ок, не слушам такава музика), но мястото е кофти избрано - пред блока - на някоя морава или в двора на някоя къща всичко това би седяло далеч по-добре и би изглеждало по-нормално. Но...това е един от онези моменти, в които "модернизацията" се сблъсква с "традициите"  ;D
Caralho Voador

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #4 -: 2011-02-22, 20:26 »
Ми гнусно е, общо взето града не е място за събори, курбани и т.н. Циганския оркестър не виждам как точно се вписва в българските традиции, музиката е противна, народа е прост.
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #5 -: 2011-02-22, 22:20 »
Ми гнусно е, общо взето града не е място за събори, курбани и т.н. Циганския оркестър не виждам как точно се вписва в българските традиции, музиката е противна, народа е прост.
И аз споделям мнението, че е гнусно. Но именно това е "традиционния" (неслучайно го сложих в кавички) начин за празнуване на голяма част от българския народ, включително и циганския оркестър. Народът е точно толкова прост, колкото навсякъде другаде и си мре за такива "групови мероприятия".
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #6 -: 2011-03-24, 20:08 »
И кво сега, това трябва да е подходящ пример за илюстриране на...?
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #7 -: 2011-03-24, 22:55 »
Старая се да давам повод за размишления!  би ми било обидно да давам насоки. всяка моя допълнителна дума би тласнала потока на мисълта ви нанякъде(познаваме се, имаме някакви отношения - къде положителни, къде негативни) затова и не изразявам личната си позиция.
Ако е нужно да обясня, защо се занимавам да разпространявам това видео в интернет пространството въобще, то  го правя, понеже съм преценила, че разсъжденията на тоя човек трябва да бъдат чути от повече хора. Може да има резон във тях, може и да няма. Може и да е прав за някои неща, а може всичко да е баластра(It's a metaphor.)
дори не държа настойчиво да чуя някакво мнение. Средата тука отдавна не е особено продуктивна откъм коментари.
Пък и му правя услуга на човека (все пак наскоро стана ясно, че е познат на баща ми  ;D )

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #8 -: 2017-03-18, 10:54 »
Прави ми впечатлени тия дни гледам една групичка хорица на работа.... IT-та (преди да стане популярно както мястото с големи заплати беше доста geek), млади хора, в случая назначени след курс бивши сервитьори, техници и т.н. всичките от малки населени места, иначе работим лъскава сграда сред едни други лъскави сгради. Държат се в София точно както гатарбайтери... :( То гледам някак да не проявявам по-специално отношение, ама за 3-4 години в един град да научиш в къщи, работа, пътя между тях, гарата, НДК и толкова си е тъпо. Всичко се прави с уговорки, чакане и групово - обяд, разходка до близкия магазин, обяд, пушене за пушачите. Чудесно ама както гледам колко общо имат помежду си май е по-скоро от страх да не се загубят в района.
Сега ме гледат странно че се разсейвам да ходя на обяд с тях. Опитах да обясня че не ми е много ОК от всичките места за хранене наоколо да се завирам ТОЧНО в единственото с тежката миризма на кабапчета и повторението на Шоуто на Слави със звук. Не съм сигурен как да обясня какво имам против.