Анкета

Russia vs. Usa .. кои бихте подкрепили

Русия
14 (56%)
САЩ
5 (20%)
никои
6 (24%)

Общ брой гласове: 25

Автор Тема: Русия Срещу Usa  (Прочетена 30000 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Русия Срещу Usa
« Отговор #30 -: 2005-12-02, 10:37 »
Moже ама аз викам да не си правиме илюзии - на запад вървиме, за добро или за лошо и пан-славистка държава освен с трета световна война не виждам как може да се създаде...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #31 -: 2005-12-02, 13:38 »
То пан-славянска държа си съществува и създаването и не е необходимо. Русия е тази държава и е достатъчно голяма, при това тя въобще не е тръгнала на запад и няма такава тенденция да върви на там. Трета световна война не е необходима - достатъчно е на власт да дойде про-Руско правителство, а след това се отказваме от членство в Евро-то, гоним американските бази (както в Киргизия) и заявяваме желанието си за присъединяване към, Русия. Всичко това зависи от България, в противен случай България, барабар с българите е обречена на исчезване.

В същност аз не разчитам това да стане, и вече не вярвам в България, именно за това си извадих Руското гражданство и се отказах от "ъ"-то в името си.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #32 -: 2005-12-02, 13:54 »
Е ше ме извиняваш ама няма да загърбя България и да стана руснак! Тва е равносилно на емиграция! Ти самия говореше за суверенна България, а сега руско гражданство и намкво си...

egoist

• Гост
Русия Срещу Usa
« Отговор #33 -: 2005-12-02, 13:56 »
Темата е USA срещу Русия...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #34 -: 2005-12-02, 15:53 »
Цитат
Е ше ме извиняваш ама няма да загърбя България и да стана руснак! Тва е равносилно на емиграция! Ти самия говореше за суверенна България, а сега руско гражданство и намкво си...

Аз продължавам да си МЕЧТАЯ, за такива работи, но вече съм се разочаровал от тази страна и от хората населяващи я, затова не искам да свързвам съдбата и живота си с Европа и Евросъюза, тый като повечето българи са решили да влизат в Евросъюза - значи пътищата ни (моя и на България) се разделят. България, барабар със цялото си население може спокойно да влиза в Евросъюза, а аз си оставам на изток!
« Последна редакция: 2008-03-17, 15:34 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #35 -: 2005-12-02, 16:16 »
Цитат
Темата е USA срещу Русия...

Така е, за това продължавам по темата.

Извечният противник на Руската Империя и Съветския Съюз в миналото, а по настоящем - Руската Федерация е била Англия, в последствие наследника на разпадналата се и разорена Британска Империя се явяват Съединените Щати. Колкото и да е странно, но Русия и Британия (Съединените Щати) никога не са воювали, ако не смятаме битката при Севастопол, но и там основна сила са били Турския и Френски флот. всичко това се дължи на гнусната британска политика - Разделяй и владей, защото британците, а сега и американците - винаги са прилагали тактиката да вадят кестените от огъня с чужди ръце.
Някаде бях писал, че ако съюза между Сталин и Хитлер не се беше распаднал благодарение на гнусните инсинуации и провокации на Чърчил, а също така и благодарение на великото малоумие от което е страдал небезизвесният ефрейтор втори клас и неуспял архитект Адолф Шикългрубер - то краят на цялата съвременна западна цивилизация е бил неизбежен. Тактиката на Чърчил да скара съветския Съюз и Фашистка Германия, и да ги въвлече в една кръвопролитна война, в резултат (по думите на самия алкохолик Уинстън Чърчил) на която победителя ще бъде толкова слаб и изтощен че няма да бъде проблем след това да го преборят - успява, и резултат на това е июнското нападение над Съветския Съюз и четиригодишна кръвопролитна война. В резултат на тази война, както и на почти 40 милиона жертви - западната цивилизация е спасена ... пона за сега.
Номера е в това, драги дами и господа, че аз не съм съвсем убеден че западната цивилизация е най доброто за човечеството! Типичните "болести" на тази цивилизация са престъпноста, наркоманията и безнравственоста! Замислете се - в Америка (апропо на Запад) като искаш да кажеш на някого че изглежда добре - казваш му: "Изглеждаш като един милион долара!" Имено това води до моралното разлагане, затъпяване, а съответно и загниване на същата тази цивилизация. съответно колкото повече държави се "интегрират" там - толкова по-голяма чост от човечеството ще западне.
За сега, за дадения момент - единствения бастион, който стои като кост в гърлото на този аморален, порочен и зъл хищник - Запада - Русия. С цялото си сърце се надявам тази последна крепост да оцелее и да се запази (а тенденциите през последните години са именно такива, което всява надежда), а в последствие да се разшири и разрастне.
Аз ненавиждам запада, както и неговото олицетворение - Америка, аз цял живот ще се боря и ще работя срещу западното разпространение, както и против Щатите.
Това е, благодаря за вниманието!
« Последна редакция: 2008-03-17, 15:34 от tech_noir »

Неактивен SkASk8CkbpT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 113
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #36 -: 2006-03-13, 23:10 »
Нов съм, мернах тази темичка и ме впечатли следната проява на невежество.

Вейдар: Куоут "Русия не се бърка във вътрешната политика на други държави"

Ти или си някакъв псевдо разбирач или просто си отгледан под някво зло комунистическо крило. Както и да е, случайно да си чувал за Чечня... ЕМИ ЧУИ!!! тва е само 1 пример за "бъркане в политиката"...
И освен тва поогледайте наща родная управа... тва последното е банално ама е факт, просто не ми се пишат подробности.
Ska-Jazz-Funk all the way!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #37 -: 2006-03-14, 17:32 »
Аре стига бе: Чечня не е суверенна държава, а автономия в рамките на Руската федерация!

А иначе Русия че се бърка, бърка се...или поне се опитва
Caralho Voador

Неактивен SkASk8CkbpT

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #38 -: 2006-03-15, 13:04 »
През 1991 президентът на Чеченската република Джохар Дудаев обявява независимостта на страната от Русия. От 1994 насам руското правителство прави безуспешни опити да установи с военни средства контрол над цялата територия на страната. По данни на руското правителство в сблъсъците между различни чеченски фракции и руската федерална армия от 1994 насам са загинали над 200?000?души.

Now what do you call that ... не падам от небето уе ей чшшшшш  :hi:

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #39 -: 2006-03-15, 19:21 »
Те и турците в Разград искаха да обявяват незвисимост  

Майтапът настрана ама руснаците воюват с чеченците още от времето на Хаджи Мурат! Аз съм на страната на русите, щото са християни, а тия чеченци са *бахти лошите фанатици (Освен това едно време са ни клали много здраво! Малко преди Руско-турско освободителната война Руската империя потушава един такъв опит на чеченците и черкезите да обявят независимост (всъщност и в двата случая идеята за джихад е по- силна   ) и десетки хиляди диви кавказки субекти преминават на територията на братската Османска империя, където от тях пропищяват арменци, българи и др.)!
Caralho Voador

Неактивен SkASk8CkbpT

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #40 -: 2006-03-15, 20:15 »
Кхъхъм... Начи... Цялата работа е че квито и да са били чеченците, днес просто са, хмм, една голяма, невинна нефтена локва =]

Иначе казано, те колкото и да са си отделени от Русия, съветите си искат нефтените залежи и не ги ебе колко души ше смачкат по пътя. То не е изтребление, то не са бомби ... абе мани противна работа.
То преди има няма 60 години и Германия е била Public Enemy N1, ама в днешно време who cares?!?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #41 -: 2006-03-17, 09:38 »
Като се върнем пак на темата: САЩ правят същото, но в много по-големи мащаби- те завладяват независими страни, където никой не е и чувал за тях преди сто години и се подготвят да нападат други (визирам Иран) без да им дреме от ООН или от квото и да било друго. И това всичкото само за петрола. Е, извинявай, ама това в Чечня просто бледнее на тоя фон. Пък и руснаците имат интереси в Кавказ още от времето на викингските походи и княз Святослав Игоревич!

И това Who cares е смешно! На цифра хора им пука и това, че им пука се е отразило повсеместно! Направо се огорчавам като някой почне да ми се прави на отворен без да разбира грам! Всяко нещо в политиката/историята си има последствие в живота, който живеем и аз, и ти и да му е*а майката, на мен това ми е професията и някой лаик като почне да ми обяснява кое кво било, верно се изнервям!
Caralho Voador

Неактивен SkASk8CkbpT

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #42 -: 2006-03-17, 11:55 »
Пффф с тва who cares искам да кажа че в днешно време немците не трепят еврей и не се опитват да завземат европа бе, то че има последици от фашизма го знаят и 3-годишните =/
« Последна редакция: 2006-03-17, 11:57 от SkASk8CkbpT »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #43 -: 2006-03-17, 12:13 »
Цитат на: SkASk8CkbpT
Пффф с тва who cares искам да кажа че в днешно време немците не трепят еврей и не се опитват да завземат европа бе, то че има последици от фашизма го знаят и 3-годишните =/
Добре де, може и да съм те разбрал погрешно  Ама тия чеченците и днес са си такива мюсюлмански фанатици, квито са били през 19 век. Тяхната версия на исляма се нарича мюридизъм и е може би най- агресивната възможна.
« Последна редакция: 2006-03-17, 12:16 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен SkASk8CkbpT

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #44 -: 2006-03-17, 12:16 »
Абе квито и да са мноо ги трепат, а едва ли сички са си го изпросили...[br
 /]Нека бъде мир  
« Последна редакция: 2006-03-17, 12:18 от SkASk8CkbpT »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #45 -: 2006-07-28, 14:43 »
Цитат на: SkASk8CkbpT
Кхъхъм... Начи... Цялата работа е че квито и да са били чеченците, днес просто са, хмм, една голяма, невинна нефтена локва =]

Кхм, уважаеми, да наречете Чечня "една голяма нефтена локва" - това значи да се изказвате ама абсолютно наподготвен! Чечня не нито голяма, нито нефтена, нито локва! Войната в Чечения се води за усмиряване на арабските террористи, да да именно арабските, именно те са основния контингент който се бута в тази забравена от бога автономия, и проблема е да се спре трафика на наркотици от Чечения в Русия и по нататък.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #46 -: 2006-08-05, 17:39 »
Хмм, интересно е това за наркотиците, щото във Варна имаше едни чеченци (сигурно още са си сила в региона), дето си беха баш генгста и се занимаваха най- вече с хероин...ама не знам дали си е бил техен или турски...то в тая малка Чечня къде място замакови полета?!  
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #47 -: 2006-08-11, 11:23 »
Цитат на: Don Dada
Хмм, интересно е това за наркотиците, щото във Варна имаше едни чеченци (сигурно още са си сила в региона), дето си беха баш генгста и се занимаваха най- вече с хероин...ама не знам дали си е бил техен или турски...то в тая малка Чечня къде място замакови полета?!  

В Чечения - мак няма, той там не расте, но пътя на дрогата минава от там. Високи планини, трудни за патрулиране проходи и граница с бунтовни републики (Абхазия, Южа Осетия, Азербайджан), от там на татък излаз към Туркменистан (Още Съветските макови колхози, а от тогава има доста новички), а и границата с Афганистан - просто е на такъв готин бандитски крастопът!

Чеченците са си били винаги бандити, те така са възпитавани и това им представлява народа - една бандитска сган.

През церско време, император Александър ІІІ (миротворец) организира така наречената "дива дивизия", целта на тази дивизия е била чеченските и дагестански бандити, не да грабят майка Русия, а да правят набези на враждебните на Русия държави. Когото посоче императора и каже дръж - те ходят и го хапят. Именно по времето на Александър Миротворец, Кавказ най накрая е разширен, а границата на Руската империя придобива съвсем невиждан и небивал до тогава размер (1/5 част от сушата). По време на Първата световна война - дивата дивизия е исползувана за потушаване на войнишките бунтова, трябва да си признаем че те с успех са се справяли със задачата - първо никога не са се поддавали на агитация, второ са били доста кръвожадни. Но на фронта, дивата дивизия е била практически неисползваема - чечените освен своята безгранична кръвожадност, са и доста страхливи по природа. Чеченската и дагестанската природа е чакалска но не и вълча. Чечените са много добри воини когато са много и са убедени в победата, но усетят ли че врага е по силен от тях, те се забиват в миша дубка по своите чукари.
Това е.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #48 -: 2006-08-11, 13:09 »
Цитат на: Александр
първо никога не са се поддавали на агитация,

« Последна редакция: 2008-05-02, 09:57 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен revoliution

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 36
    • Профил
    • http://www.last.fm/user/revoliution
Русия Срещу Usa
« Отговор #49 -: 2007-03-25, 14:00 »
За Русия гласувах , но и 2те държави са ми някак си анти , не знам !
f.cked up press
And f.cked up lies
While Lethal's in the back
With f.cked up eyes

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #50 -: 2007-04-13, 17:24 »
Россия, Россия, страна огромная...
Русия, братя мои и сестри, това е изборът ми между двата колоса.
Защо?
По ред причини, сред които АК-то, Су-то и "Гвозиката" не са сред първите.
Някой задавал ли си е въпроса, благодарение на кои две държави САЩ съществува? Да, драги, благодарение на Руската Империя (и Франция). Ако искате да коментираме защо, нека да е в друга тема.
Агресията... Коя по-агресивна? Определено Съединените щати... А аз не обичам агресията.
Законност и ред - в нито една от двете (справка масмедиите);
Определено и двете държави са велики и на този етап едната е в зенита си, за разлика от другата, но докато за САЩ това е първия, то за Русия предстои поредния.

Това е мнението ми.
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Русия Срещу Usa
« Отговор #51 -: 2007-04-13, 20:16 »
Цитат на: Zago
Някой задавал ли си е въпроса, благодарение на кои две държави САЩ съществува? Да, драги, благодарение на Руската Империя (и Франция). Ако искате да коментираме защо, нека да е в друга тема.
Ако искаш, можеш да пуснеш такава тема    Мисля, че може да се получи нещо интересно!
Caralho Voador

Неактивен e-man

• зарибен/а
  • Публикации: 131
    • Профил
Отговор на: Русия Срещу Usa
« Отговор #52 -: 2007-10-25, 19:26 »
Ама какво като съм българка!?
Нищо - аз харесвам българки ...

Неактивен e-man

• зарибен/а
    • Профил
« Отговор #53 -: 2007-10-25, 19:27 »
Цитат
Канада е най-толерантна в социално отношение страна,
Глупости! Най-толерантната е България!!!!!
(Мдаааааа ... Интересни теми има тука...)

Неактивен e-man

• зарибен/а
    • Профил
« Отговор #54 -: 2007-10-25, 19:39 »
Сега и аз да кажа - САЩ не е държава, а социологически експеримент (мое мнение). Няма да спирам на всичко, за което мразя т.нар. американци. Само ще спомена следното - Скоро Мадлин Олбрайт каза публично, че някакси не било справедливо Сибир да е собственост само на Русия. Оставям го без коментар. Почти няма американски филм напоследък, който да съм го изгледал докрая. Обикновено ме издразват след 15-тата минута.
Ако трябва някога да избирам - избирам Русия. И ако някой все още твърди че там е мизерия му препоръчвам да отскочи до Москва.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #55 -: 2007-10-28, 15:37 »
Сега и аз да кажа - САЩ не е държава, а социологически експеримент (мое мнение).

Подкрепям :).

Спорихме сравнително наскоро с един американец (от Манхатан - от там май са най-интелигентните с които съм комуникирал)  на относително неутрална територия - в тайландски форум. Темата беше нещо от сорта на "защо всички ни мразят нас, американците" и както обикновено масовият отговор беше "ревнуват, щото Америка е най-голямата и богата страна".
Вметнах че по територия са трети или четвърти (спорят с Китай), по население трети, по БВП - втори след ЕС (ако ще се мерят федерално, вместо по щати), по БВП на глава от населението - четвърти.
Последва бурна реакция и разговор подобен на:

"ААА!!! ЕС не е страна - това е федерация!"
"Е, то това ва'що, що го броите за страна тогава - законодателството на страните членки е по-синхронизирано, от това на различните ви щати. Америка не е страна - това е континент. Даже два."
"Цитирай един ваш политик да казва че Европа е страна!"
"Никой не твърди, а и няма нужда."
"Ама няма такова нещо като "Европейска нация"!"
"Има достатъчно признати и действащи мултинационални и мултиетнически държави, както и нации разделени в няколко държави. Има общ пазар, парламент, банка, съд, въоръжени сили, синхронизирано законодателство, скоро ще има и конституция и президент. Хващането за "нация" не е много във ваша ползва, понеже някои хора пък мислят че собствен език и култура са задължителни елементи на една нация"
"Съединените щати са сред най-плътно говорещите един език за твое сведение!"
"Така ли? И как се казват езика и националното ви ястие?"
"..."

Неактивен e-man

• зарибен/а
    • Профил
« Отговор #56 -: 2007-10-28, 15:44 »
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D Толкова са зле, завалиите. И празниците им едни - ден на благодарността, ден на ... кво беше там ...

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #57 -: 2007-10-28, 22:38 »
Ахахаха сигурно националното им ястие е печената пуйка ;D
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
« Отговор #58 -: 2007-10-28, 22:53 »
Пхахахах не брато - националното им ястие се каа Биг Мак сеш се...

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #59 -: 2007-10-28, 22:59 »
Сега и аз да кажа - САЩ не е държава, а социологически експеримент (мое мнение).

Подкрепям :).
Напомни ми на "Аз, роботът", където интелектът на роботите излизаше извън контрол, ставаха страшни неща и идваха героите, за да оправят нещата. Типично и тук отрепките на Англия и цяла Европа са екстрадирани в Америка, сега нещата са извън контрол и ще трябва със сърп и чук да се възвърне световния мир :)

П.С. Много ми е кеф, че доларът е мачкан от еврото. ;)

П.С2. - Юрий, САЩ ми е асоциация за фастфуд и поничките в полицейските управления :)
Signature.