Автор Тема: Маркс, Ницше И Биг Брадър!  (Прочетена 31940 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Маркс, Ницше И Биг Брадър!
« Отговор #60 -: 2006-11-22, 12:08 »
Да допълним, че през комунизма в България не можеш да живееш с приятелката си, ако нямаш сключен брак; мамка му, дори не е можело да си наемете стая в хотел- и това ако не е глупост, те пък на!
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #61 -: 2006-11-22, 12:08 »
Цитат на: avrelian
Цитат на: tech_noir
не отговори горе защо е силна. Или поне толкова по-силна от една технологично развита от сталинското икономическо чудо Червена армия.

Интересно ми е какво е щяло да стане ако я нямаше -40 градусовата зима и зоната на военни действия не беше на хиляди километри от тила и снабдяването.
Коя армия е по-силна се видя на 9 май 1945 г.

И не мога да разбера ти нацист ли си или така ми се струва?
Имам чувстовто, че не можеш да простиш на руснаците, че са защитавали родината си от варварската агресия и подлото нападение?
Баце ти по-скоро ми приличаш на някой който като малък са го учили кво е правил добрия чичко Сталин и как тряа да си добро дете за да станеш пионерче и да наричаш всеки който има различно мнение от твоето "фашист". Тех последното нещо което бих го нарекъл е наци.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7020
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #62 -: 2006-11-22, 12:13 »
Цитат на: avrelian
не отговори горе защо е силна. Или поне толкова по-силна от една технологично развита от сталинското икономическо чудо Червена армия.

Интересно ми е какво е щяло да стане ако я нямаше -40 градусовата зима и зоната на военни действия не беше на хиляди километри от тила и снабдяването.
Коя армия е по-силна се видя на 9 май 1945 г.

И не мога да разбера ти нацист ли си или така ми се струва?
Имам чувстовто, че не можеш да простиш на руснаците, че са защитавали родината си от варварската агресия и подлото нападение?
Интересен въпрос задаваш  . Всичките са маскари, ама и какво значение има . Сталин както знаем е бил мъдър, предвидил е венните действия (заводите в Урал, нали помниш), значи не би трябвало нападението да се квалифицира като "подло". Като за страна без съществени полезни изкопаеми, особено течни горива и с много по-малко население в сравнение с общото на противниците 5-6 годинки война са си добър резултат. Защо войната е започнала изобщо вероятно всеки знае.
« Последна редакция: 2006-11-22, 12:14 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #63 -: 2006-11-22, 16:40 »
Господин avrelian, четох внимателно всички постове от последното ми влизане в сайта да сега, мисля че виждате сега, защо живея с убеждението че битката за душите на българите вече е фатално изгубена!
Постоянството с което вашите опоненти не желаят да приемат фактите, е учудващо! Именно затова създадох тази тема за промитите мозъэци - това са съвременните българи. По средством тъпи сериали, нискокачествена филмова продукция и патологични предавания, българските корумпирани медии успяха окончателно и необратимо да убият душата на българина, да го превърнат в едно тъпо преживно животно, за което олиговренското предаване кръстено на романа на Дж. Оруел е върха на културата, а еталон за вкусна храна е веригата гнусни закусвални Мак Доналдс!

На времето и аз се палех по форумите и се опитвах на някой нещо да доказвам, писах даже и във националистическия форум, като с децка наивност се надявах че там ще успея да намеря патриоти, после разбрах че желанието ми и мечтите за някаква промяна в България - са абсурдни, разбрах че поколения българи са обречени, отчаях се и зарязах писането по форуми, по форуми в които най актуалната тема е: "Как и кога си направих първата чекия и имали аналния секс почва при 13 годишните момичета".  Аз се преорентирах към Руското интернет пространство, защо видях че в Русия все още съществува понятието култура и патриотизм. И изведнъж се появявате вие, значи, може би надежда има? Поне се оказа че не съм сам, може би ще се открият и други като нас? Нямах много време да изуча вашия сайт, но обещавам ви, че в най скоро време ще почна внимателно да го следя. Крайно време е да се направи нещо за тази страна, не може да се позволи България да исчезне и да се превърне в резерват за британски пенсионери!

P.S. Ако имате намерение да ходите на някоя от срещите на форума, аз с удоволствие ще гледам да присътствувам - за да се запозная с вас лично. Затова, в случай че имате желание да посетите едно от тези мероприятия - напишете в съответния раздел.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #64 -: 2006-11-22, 16:44 »
Цитат на: Don Dada
Да допълним, че през комунизма в България не можеш да живееш с приятелката си, ако нямаш сключен брак; мамка му, дори не е можело да си наемете стая в хотел- и това ако не е глупост, те пък на!

Същата глупост е била и през капитализма на запад!
Това че съществува морално общество не е лудост, а много голям плюс! Общество без дисциплина, морал и строги правила, много бързо загнива, деградира и в крайна сметка загива - пример за това е Република България! Или, уважаеми, Дон Дада, за вас е нормално ученичка да прави стриптиз пред директорския кабинет, ученик да гърми с пищов в училище, а наркоманите спокойно да пушат трева пред блока? Ако всичко това за вас е нормално, уважаеми, то ще ви заявя едно - според общочовешките стандарти, вие не сте нормален!
« Последна редакция: 2006-11-22, 16:45 от ????????? »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #65 -: 2006-11-23, 23:13 »
Абе другари, що тая тема все забива в миналото.
Толкова ли комунизма и сталинизма нямат бъдеще според вас?

Седнали сме както някакви селски дядовци на пейка и мрънкаме "ама тогава...", "ами ако беше...", "ама Пешо писал че...".

Било какво било. Ангел или дявол, Сталин си е заминал. И да приемем че е бил гениален бюрократ, способностите му не биха били толкова приложими днес и утре. Просто светът се е променил от тогава.

Какво се прави или може да се направи днес?

Преди години един от бившите ми работодатели (Metagrouppe AG Haburg) беше сред пионерите в корпоративните селища. Идеята е че компанията си изгражда селце в някое спокойно място (получава се нещо както тукашната Бояна) с жилища, магазини, обществено хранене, кино-развлекателен център, детска градина, здравно центърче и разбира се много паркчета, заседателни и презентационни залички. Идеята е служителите и семействата им да си живеят и работят там, без д аим се налага да излизат много-много. Вътре всичко е безплатно или почти безплатно за тях а транспорта на децата до училище да става със собствени бусове. Така се спестават времето и нервите за пътуване до работа, духа на екипност и привързаност към компанията е много по-силен и ефективността значително се качва (когато става дума за интелектуален труд, разбира се).
Сега (6 години по-късно) такива селища вече са доста популярни във Великобритания и Германия. Yahoo, Microsoft и Google изграждат насред прерията градове за по няколко десетки хилади души (и то точно там, защото наблизо има ВЕЦ и щата продава тока с 3% по-евтино от нормалното, спестеното щяло да зиплати строежитте и инфраструктурата включително трите комуникационни сателита за 5 години).
В България подобно градче имат Мтел до Младост, още 6 големи компании в момента строят подобни за служителите си.

Коментар?

Какво мислите за дзайбутсу-тата - команията издържа служителя буквално от детската градина до гроб, заплащайки всичките му разходи и очаквайки преданост в замяна. За резултатите знаем.

Коментар?

GNU General Public Licence
CreativeCommons лиценза

Коментар?
« Последна редакция: 2006-11-23, 23:14 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #66 -: 2006-11-24, 22:22 »
[attachmentid=2601]

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #67 -: 2006-11-24, 23:51 »
Мдааа тия ги бях виждал преди в едни сайтове дето ги беше постнал - мноо са болни  

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #68 -: 2006-11-25, 06:14 »
Цитат на: gfw_cyclone
Мдааа тия ги бях виждал преди в едни сайтове дето ги беше постнал - мноо са болни  
Много са добри  
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #69 -: 2006-11-28, 13:27 »

Какво мислите за дзайбутсу-тата - команията издържа служителя буквално от детската градина до гроб, заплащайки всичките му разходи и очаквайки преданост в замяна. За резултатите знаем.

Коментар?

GNU General Public Licence
CreativeCommons лиценза

Коментар?

Какво мога да мисля по този въпрос? Един ярък пример за една такава компания е "Кремиковци АД", в смисъл всичко беше така докато комбината процъфтяваше, но в един момент фабриката изостана, пари няма и работниците започнаха да страдат. Номера е в тома, че тези хора цял живот са работили в тази компания, вързани са към нея, почти нищо друго не могат да работят, та един ден фабриката като фалира - тези хора отиват на боклука. Разбира се, първокласните специалисти ще ги лапнат като топъл хляб по другите компании, второкласните също, с малко зор, ще се ориентират на някаде, ама обикновения работник какво да прави?

Тея дзабутсу, или както и там да се наричат - малко ми напомнят за робство. Както и да е, това подхожда на азиатския манталитет, на мен въобще не ми е мерак да работя в едно такова ... такъв мравуняк!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #70 -: 2006-11-30, 22:03 »
Ша поглеждаме ли към Comrade Che?
« Последна редакция: 2007-02-15, 14:39 от tech_noir »

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
« Отговор #71 -: 2006-12-01, 05:53 »
Нас червеното знаме роди ни,
нас по пътя ни води смъртта!
Ние сме на всеки километър.
Ние сме на всеки километър.
И така, до края на света!  
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

egoist

• Гост
« Отговор #73 -: 2007-02-15, 14:51 »
Мммм, чудесно!!! Нямам думи!!!

Докато не се изтребим "до крак" няма да мирясаме.
« Последна редакция: 2007-02-15, 15:11 от egoist »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #74 -: 2007-02-15, 15:06 »
Ха, добрите стари "Червени бригади" - те са детенце на българските спец.служби! Виж ти интересно сега кой ги спонсорира - или са взели и мутирали?
Най вероятно, си мисля аз, че в момента са измислица на италианските медии.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #75 -: 2007-02-15, 15:08 »
Цитат на: Александр
интересно сега кой ги спонсорира
Арабите  ?  
« Последна редакция: 2007-02-15, 15:08 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #76 -: 2007-02-23, 17:55 »
Абе "Червените бригади" в Италия май ги има още от времето на съпротивата срещу нацистите и Мусолини...  

Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #77 -: 2007-02-23, 20:20 »
Ахам, възникват като своего рода съпротива, подкрепяна и раздухввана от сещате се кои служби, известни с доста крайните си и на моменти непоследователни действия (да маркират както враг и ликвидират, всеки който ги издразни дори да е поддръжник в общи линии на техните принципи - обвинявани са и за обийството на Пазолини да речем). Общо взето като повечето фанатици толкова се пенят, гризат и собствените си крака. Съответно не стигат далече, което не ги прави по-малко опасни като им навлезеш в обсега.

Мусолини създава единсътвената за времето си работеща схема на симбиоза между оциален популизъм, църква и корпоративни интереси, което неизбежно раздразва доста хора, включително собствените му хардлайнери. В Италия и Гърция подобни анархо-комунистически организации винаги ще намират подръжници и не са лесни за изкореняване.
« Последна редакция: 2007-02-23, 20:20 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #78 -: 2007-02-23, 23:16 »
А забелязал ли си, че това е нещо като симптом за латиноезичните католически страни като цяло (изключвам само Франция до известна степен)? Странно е...
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #79 -: 2007-02-24, 12:33 »
По-скоро мисля че е някаква климатична зависимост (Гърция не е латинска, а там и в италия си е така още от римско/византииско време). Пече едно слънчице, опнали се едини гаджета на площада/плажа... кой щи се завре да бачка на затворено от зори до мрак. Пък и за кво - я скив богатите колко пара имат - СТАЧКА! СИСТЕМАТА КАЛПАВА! НЕМА ДА РАБОТИМ!. По-лесно е да се изкараш красив и смел мъченик-революционер, отколкото да бачкаш.

Един познат май (а може и просот катъо виц да съм го чул), разбравяше по едно време за някакъв разговор с италианец:
"Добре бе братче, AlphaRomeo имат добри дизайнери, двигателите им за Ferrari поорязани, уж всичко трябва да е върха, ама си устават ужасно скапани и кекави коли."
"Ми то за всичко дисциплина си трябва. Не може половината работници в работно време да си лафят, и да си барат гениталите, друга една четвърт я в стачка, я се писали болни и накрая да очакваш да излезе нещо качествено." Закономерно са продаваеми на знчително по-ниска цена от шведските и немски коли, заплатите на работниците са по-ниско щото няма кинти от продажби и кръга се затваря, защото се чувстват неправедливо прецакани.

Не че тука е мноого по-различно де "Я се правим че работим, те се правят че ми плащат", ама се надявам да е временно наследство от социализма и да отшуми.
« Последна редакция: 2007-02-24, 12:37 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #80 -: 2007-02-25, 20:36 »
Не че тука е мноого по-различно де "Я се правим че работим, те се правят че ми плащат", ама се надявам да е временно наследство от социализма и да отшуми.
Е да, едно време са ни викали "прусаците на Балканите"   . Мисля, че би било добре да се направи всичко възможно да си върнем този имидж и водещата роля на полуострова, която сме имали в края на 19 и началото на 20 век. Но, общо взето, съм скептик по въпроса...
« Последна редакция: 2007-04-05, 17:25 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #81 -: 2007-02-26, 10:16 »
Ахам, възникват като своего рода съпротива, подкрепяна и раздухввана от сещате се кои служби, известни с доста крайните си и на моменти непоследователни действия (да маркират както враг и ликвидират, всеки който ги издразни дори да е поддръжник в общи линии на техните принципи - обвинявани са и за обийството на Пазолини да речем).

Хм, не можах да се сетя за кои служби става на въпрос, по описанието на действията ми приличат или на ЦРУ или на Мосад, та за коя по-точно става на въпрос?

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #82 -: 2007-02-26, 10:19 »
Цитат на: Don Dada
А забелязал ли си, че това е нещо като симптом за латиноезичните католически страни като цяло (изключвам само Франция до известна степен)? Странно е...

Недей да изключваш Франция - напълно си подхожда с другите страни, мисля че надминава Италия по революции, бунтове и терористични организации...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #83 -: 2007-02-26, 20:55 »
Е какви пък терористични организации е имало в "буржоазната" и префинена Франция.? Изключвам само периода на войната за Алжир (60-те год. на миналия век) , когато местните франсета за малко да опукат Де Гол, защото се е съгласил да върне колонията на арабите.
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #84 -: 2007-02-27, 10:20 »
Е, франция винаги е бъкала от терористични организациии, тайни служби, и други такива - буржоазната и префинена Франция свършва след края на Първата световна.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #85 -: 2007-02-27, 12:35 »
Е, франция винаги е бъкала от терористични организациии, тайни служби, и други такива - буржоазната и префинена Франция свършва след края на Първата световна.
Ама те не са местни; иначе ясно, че Париж е основната европейска база на повечето такива типчета   . А аз нали съм бил там, още са си буржоазни и префинени, отказват да говорят на английски, уж толерират малцинствата, пък не им дават работа, но им плащат помощи, стига да са френски граждани или "политически" бежанци, на всяка петметрова улица има светофар и пешеходна пътека   , дворци и вили (с добермани, булдози и автоматично отварящи се метални врати с камера), пълно е с арабески и негри, приветливи собственици на ресторанти те подмамват да седнеш в невзрачното им заведение, за да нагостят с отвратителни притоплени пици от супермаркета итн.   , източноевропейските емигранти им въртят бизнеса по хотелчетата, а те си пийват "Бордо", реколта 1975 (примерно) и въздишат по времената на Бел Епок и Наполеон, когато все още са били една от "Великите сили". Такива са си те.
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #86 -: 2007-02-27, 16:11 »
А, по въпроса с английски - пробвай в Москва или Берлин да говориш на английски, то всяка държава която се смята за държава отказва да говори на чужд език, е, това не важи за туристическите райове, де.

То и мен, да ме попитат нещо на английски в София - освен "фак оф" друго няма да чуят, хе...

Дворци и вили - пълно е навсякаде по света с такива работи, а и самите французи са бурни, но съм съгласен с теб, че основните терористични организации идват при тях от чужбина ...

(Във Франция, за съжаление, не съм бил)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #87 -: 2007-02-27, 17:36 »
А, по въпроса с английски - пробвай в Москва или Берлин да говориш на английски, то всяка държава която се смята за държава отказва да говори на чужд език, е, това не важи за туристическите райове, де.

Там е работата, че те и в най-туристическите райони (Ривиерата, където бях аз) отказват да говорят на английски и на какъвто и да било друг език. Даже негрите разправят, че "били французи и не разбирали английски" . Не са като наш'те амбулантни търговци по Черноморието .

Дворци и вили - пълно е навсякаде по света с такива работи...
Там са особено много, повярвай ми! При това не са само новопостроени, а има замъци и сгради още от средновековието. Красиво е.
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Отговор на: Маркс, Ницше И Биг Брадър!
« Отговор #89 -: 2007-10-01, 13:40 »
Е, тези неправителствени организации - обикновено винаги се финансират от чуждо правителство.