Автор Тема: Българските Медици  (Прочетена 32535 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #90 -: 2007-05-28, 19:48 »
^^^ Oще един "в час"...
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #91 -: 2007-05-28, 20:58 »
и да съм в час и да не съм в час ...не аз съм отишла на гурбет на  майна си райна и да действам по специално мото "гъз главЪ затрива" нито пък съм отишла да дискриминирам мюсюлмани в собствената им страна и да действам толкова немарливо, че да предизвикам епидемия със смъртни последици само защото "ми те са цигани, да са опраат" и после да ма изтезават и да ме правят кво ли не...не съм си купила аз билета и не ходя аз да се бутам в устата на вълка да му боцкам малките вълчета...ай сиктир на цялата история...
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

Неактивен Wizard

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 115
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/FrozWulf
Българските Медици
« Отговор #92 -: 2007-05-28, 20:58 »
Да, наистина момичето съвсем не е в час. А ужким аз не съм гледал новините. Медиците ни няма как да са извършителите, дори по немарливост тъй като (както всеки знае) децата са заразени преди българите изобщо да стъпят в Либия. Всъщност истинския виновник също беше споменат но него няма как да го осъдят дори да убие собственоръчно всяко дете в държавата си.
Както и да е, с извинения за песимизма си - всичко това няма значение. Благодарение на закоравялата българска практика да лижем гъзовете на всички медиците ни никога няма да видят България отново. А и представете си либииски съдия, който да се осмели да ги оправдае. Той дори няма да доживее собствената си екзекуция поради огромните фанатизирани разярени тълпи които ще го оглозгат по - бързо от пасаж прегладнели пирани.
Гадно е да си българин. Колкото и да се гордеем с родината си и да се изтъкваме като способни, умни и какви ли не, винаги ние сме излизали най - прецакани. И случаят с медиците ще остане в историята ни като поредния, в който са се подиграли с нас.
... а на седмия ден Бог създаде и цацата...

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #93 -: 2007-05-28, 22:04 »
абе да ги пуснат...и докато пътуват към летището да ги разстрелят ...и да го направят все едно терористичен акт
да ги утрепят хлъднокръвно зад решетките докато спат
да ги екзекутират с камъни
аз тия живи ги неща ...още по-малко па в бг...
изроди!
НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА КОЙ ВИНОВЕ КОЙ НЕ...българите винаги са се осирали най-яко и са винаги най-некадърни ако тряя са некадърни и ако са кадърни ще са винаги най-кадърните ние златна среда нямаме!
тия като кучета да ги убият...аз на лекар не вярвам! те в бг са си немърливи камо ли па ...нейде другаде....до края на съществуването на страната ни да не ги признае света да не им признава дипломата дано ...който и да било....
аз са махам от тука ...ще ходя при други лекари дето стават на работа...не тия уроди тука...и вида ли българин лекар ще го плюя в лицето ....
тук таме има свестен в бг....броят се на половината ми пръсти от левия крак...
« Последна редакция: 2007-05-28, 22:08 от Eva »

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #94 -: 2007-05-29, 22:35 »
Цитат на: Eva
тук таме има свестен в бг....броят се на половината ми пръсти от левия крак...

Вероятно са два пъти повече от тези на десния ти крак...
Но както и да е, нека оставим аритметиката на крайниците ти на специализирните органи...

Що се отнася до отношението ти относно въпроса с медиците, то не го приемам. Ако имаш доказателства, че наистина медицинските ни сестри са заразили, при това умишлено, либийските деца, то моля предостави ни ги. Ако не друго ще възтържествува истината (нещо, което за мен е по-важно), да не говорим за сензацията. Но до момента самата заинтересувана страна не е успяла да даде достатъчно красноречиви доказателства за това. Напротив. Ред светила в проблематиката на ХИВ/СПИН доказват обратното.

Аз, лично, се чувствам засегнат от постовете ти. Е, едва ли ще ти наруша съня, но пък си го казах.

Факт е, че в момента здравеопазването ни е в колапс, но това не се дължи единствено на кадрите там.
И ако си мислиш, че тези души са отишли да практикуват в Либия от нямай какво да правят, то най-малкото което мога да кажа е, че си крайно заблуден елемент, на който не си заслужава да се обръща внимание.
« Последна редакция: 2007-05-29, 22:37 от Zago »
Control is an illusion.

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #95 -: 2007-05-29, 23:51 »
бе аре бе ти ще ми кажеш...да имам сведение от човек който е работил с тях, че един от тях е минавал 50 деца на един път ...с една игла...да имам го това като сведение...
а що се отнася до нямането на къде...има на къде...ама тряя си мръднеш гъза да го постигнеш ...а гурбета...аз самата съм била в семейство на гурбетчии и самата аз съм била на гурбет...и казвам! НИКОЙ НЕ БИВА ДА БЪДЕ ПОДЦЕНЯВАМ И УНИЖАВАН А ЧУЖБИНАТА ПОНЯКОГА ТОЧНО ТОВА ПРАВИ... като виждат, че лекарите се признават само в ония ориенти там а не в европа където е чисто и нормално и цивилизовано - аз ли ги бих по тъпите тикви да ходят? и в бг се праат пари - лекарите го правят... и рушвети гребат и ко ли не...и все им е добре, колкото и да са некадърни ...
майната му...още няколко живота преебани и преебали други и т.н.
верижна реакция ...ай да мрът нямам търпение!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #96 -: 2007-05-30, 01:54 »
Евче, ти лично кога за последно работи със западно или централно-европейци?

За сведенията - по принцип всеки има сведения за какво ли не (все пак сме си балканци и сведенията за какво чул познатия на познатия на познатия си играят важна роля). За конкретния случай потвърдени сведения липсват, но нещата вече да далеч извън него.
Мен вече истината не ме и интересува. Не и докато ислямистки проповедници обясняват че христианите и евреите са виновни за всичкото възможно нещастие на света и трябва да бъдем почистени от него, а христианина е като крава - ако видиш такъв на улицата можеш да го вземеш и да правиш каквото си искаш (примерно да го заколиш и да го хапнеш). Не и до като пържат джипове с огнехвъргачки и после разнасят труповете по улиците за прослава на пророка.
Просото защото ониа момчета там не си губят времето да си задават въпроси и да дискутират, за тах истината винаги е ясна и докато ние го правим и вместо да действаме с години спорим помежду си сме обречени да ме губещите.
Избираш избираш си страна, защитаваш я дано излезе печалившата. Принципно в такива конфилкти имаш относителната безопасност на стадото (в което по правило си и роден/а).

Стига да на почнеш да плюеш околните вместо да смениш лагера, защото в най-добрия сличай се отдръпват и те оставят за мишена.
През Втората световна германците и руснаците с такива са ги приковавали на някоя скала, близо до маршрут на противника с оръжие, малко муниции и храна. Викали са им "Кукушка". В техен интерес е да избият максимално от другите, преди да са ги докопали (живеят няколко минути повече), после противниковите снайперисти тренират на тях. По-полезно, отколкото просто да ги разстрелят за предателство/пропаганда на противника.
« Последна редакция: 2007-05-30, 01:55 от tech_noir »

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #97 -: 2007-05-30, 10:54 »
Ще кажа само едно, за ничии лагер не съм, защото съм родена дете на света- не дете на България, не на Канада, не на никой! Аз защитавам правдата...и за мен тя е една...без никакъв смисъл - не биха ни нарочили ...и не биха нарочили само тези точно ...
не ме интересува какво мислите... евреи ли са мюсюлмани ли са ...като умрем всичко сме едно и също нещо ...няма религии там горе...
как го знам няма да казвам! Но определено съм за човещината, а такава българите ни там не са проявили и съответно заслужават последствията...за мен дете не бива да бъде убито по този жесток начин- толкова невинно...децата ли ходят да горят джипове и да носят трупове в името на Аллах ?
Децата ли ходят да говорят против евреите и христяните и да искат да очистят света от него ?
не! ЕДНО ДЕТЕ ИСКА ШАНСА ...ПРОСТО ШАНСА ДА СТАНЕ ЧОВЕК....ГОЛЯМ ЧОВЕК И САМ ДА ПРЕДПОЧЕТЕ СЪДБАТА СИ и вярата си, и всичко ...ШАНСА ЧОВЕК- ШАНС, КОЙТО ТЕЗИ ДЕЦА ПО ВИНА НА НАШИТЕ УРОДИ, НЯМА ДА ИМАТ...това е от мен
отново
смърт за българските медици!

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #98 -: 2007-06-02, 08:43 »
Eвче, вервам, че си за човещината, ама ся ако се и оточниш тая човещина под каква форма да ти се поднесе: накълцана, разстреляна, пасирана, препечена...

Била за правдата, ми чи кой нее?
По последни данни онеправданите са и децата и медиците ни. Едните щото са заразеени, другитее щото са нарочени. И недей си мисли, че ако някой има полза, няма да ни нарочат.

А ти може да идеш да пиеш една хладка водица (да не те заболи гърлото), че май се засиня от злост и жлъч, Евче...

Ай, със здраве.
« Последна редакция: 2007-06-02, 08:44 от Zago »
Control is an illusion.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #99 -: 2007-06-02, 23:39 »
Дете на света, а? Ех ех ех. Поколението което избра "Пепси" - жал ми е за вас...
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #100 -: 2007-06-03, 00:48 »
Охо, някой е чел Пелевин

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #101 -: 2007-06-04, 09:43 »
Цитат на: Zago
Eвче, вервам, че си за човещината, ама ся ако се и оточниш тая човещина под каква форма да ти се поднесе: накълцана, разстреляна, пасирана, препечена...

Била за правдата, ми чи кой нее?
По последни данни онеправданите са и децата и медиците ни. Едните щото са заразеени, другитее щото са нарочени. И недей си мисли, че ако някой има полза, няма да ни нарочат.

А ти може да идеш да пиеш една хладка водица (да не те заболи гърлото), че май се засиня от злост и жлъч, Евче...

Ай, със здраве.
хаххааххаахха тва много ми хареса          хахахаххахахах а не много готино ...наистина ... а александр твойто поколение по добро ли е ? на метилов алкохол и прясно изпечени афганистанци ? още жива душа да те види трезвен не са е родила а?
« Последна редакция: 2007-06-04, 09:46 от Eva »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #102 -: 2007-06-05, 09:41 »
Темата за медиците почна да преминава в някаква кавга. А жалко, темата по принцип си е актуална. Признавам, че и аз, имах такъв грях, да разсъждавам от гледна точка на това, дали медиците са ни виновни или не, да си мисля, ако са виновни - трябва да бъдат обесни, а има вероятност и да са виновни. Но номера е съвсем друг, не е важно дали нашите медици са виновни ли не, важното е че са български граждани и какво прави държавата ни за тяхното спасение? Господу помомолимся? Дааа, при тези обстоятелства - май не е много приятно да се осланяш на закрилата на държавата, а нали именно за това плащаме данъци! Другите държави (даже и Чехия - която не евелика сила) - първо спасяват гражданите си, а след това почват да се чешат по главата - виновни ли са или не, а при нас....

Особенно отвратителен е факта на исползуването на медиците за евтин PR - то кой ли не си прави реклама на техен гръб - грозна картина...

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\'][/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]а александр твойто поколение по добро ли е ? на метилов алкохол и прясно изпечени афганистанци ? още жива душа да те види трезвен не са е родила а?[/quote]

Не - ако е на въпрос, мойто поколение избра "пепсито", та докара тази беля на главата на твойто поколение....
По въпроса за метелиовия алкохол и афганците - не знам, какво лошо има в препечени муджахеди? Или муджахедите са ти симпатични? В такъв случай ти препоръчвам лека екскурзийка в определени географски ширини - и много бързо ще си промениш мнението, но ще бъде късно.
Хм, а за пиенето - нямам спомен да сме пили заедно, да сме въртяли бизнес или да имаме нежно приятелство - откъде тогава такива сведения? Или начина ми на писане те навежда на мисълта че съч вечно къркан? Не съм, пиша трезвен, а това че мислите ми, са ти непонятни - няма вина метиловия алкохол...

Неактивен Eva

• зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #103 -: 2007-06-06, 10:07 »
o не мислитете са ми непонятни - пращаше ми навремето съобщения всеки ден и споделяше че си бил къркан като си ги писал..отделно от това имам сведения за държанието ти от хора които са били с теб и много много не те харесват  дано се сетиш за кой говоря...    
що се отнася до медиците - убедена съм, че са виновни ...то просто си личи...наречете го както искате 6то чувство етс мен лично никога не ме лъже....изкарвайте на яве тяхната невинност, че са натопени, че, преди 10 милиона години либийците пак са се опитали да натопят българи там с някви крави ли кво беше ...все таз! и едните и другите са виновни ...точка.. за мен са виновни па да не говорим за тва дет знам, че ако го кажа тая тема ще я изтриете и ще напишете " Смърт за медиците" нова тема нямам намерение да обръщам процеса на развитие -тоест вашата наостреност и омраза към либийците....утре мога да си запазя билет за нейде по света и да ви гледкам по СНН и да се кефя...как се изтрепвате с либийците... хааххаххахах  че кой би пропуснал такъв сейр...аз с кеф бих го гледала и така ми се ще да стане .... макар че е малко вероятно ....все пак две ненужни на света държави стават най сетне полезни - стават шутовете на човечеството - зрелището след което изчезват...бахти якото...
« Последна редакция: 2007-06-06, 10:08 от Eva »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #104 -: 2007-06-06, 10:52 »
Темата с либийците взе да ми напомня...
Едно време, в далечното мрачно минало, когато по магазините имаше опашки(... сега са в енергото и топлофикация    ), та тогава на някоя опашка се появяваше, обикновено, някоя бабичка, която започва скандал, при това нямаше значение за какво се кара - скандала можеше да започне за това че този на опашката пред бабето е с вратовръзка или без такава, че е небръснат или че исполза одеколон - в същност бабичката се редеше на опашката колкото да се скара - по този начин тя се разтоварваше... такива работи!

[!--quoteo--][div class=\'quotetop\'][/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]o не мислитете са ми непонятни - пращаше ми навремето съобщения всеки ден и споделяше че си бил къркан като си ги писал..отделно от това имам сведения за държанието ти от хора които са били с теб и много много не те харесват  дано се сетиш за кой говоря...  [/quote]

Не се сещам и не помня, може в пияно състояние (не твърдя че не пия) и да съм пратил някое съобщение, едва ли е било оскърбително - до колкото се познавам, но ако е било такова - моля за извинение. А по въпроса за това дали някой ме харесва или не - как мислиш - дали ми пука? Във всички теми и дискусии които водя - никога не съм проявявал лично отношение, именно за това, предполагам, във форума едва ли ще се намери някой който да ме харесва ... мислиш ли че ми пука? Даже повече ще кажа, мен и на живо много малко хора ме харесват, но аз не съм политик, отдавна съм не зависим и никога не съм се стремял да се харесам на някого или да се доказвам - защото съм истински свободен човек! Всичко хубаво!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #106 -: 2007-07-24, 10:35 »
СВОБОДНИ И В БЪЛГАРИЯ

Българските медицински сестри Кристияна Вълчева, Нася Ненова, Валя Червеняшка, Валентина Сиропулу, Снежана Димитрова, д-р Здравко Георгиев и палестинският лекар с българско гражданство Ашраф ал-Хаджудж вече са на българска земя, предаде репортер на БГНЕС.

Медиците пристигнаха в България със самолета на френското президентство точно в 9:51 ч. след близо 9 години в либийски затвори. Първи от самолета слязоха медицинските сестри, след това д-р Ашраф и Здравко Георгиев. Още на пистата те бяха посрещнати развълнувано от най-близките си, някои от които не са виждали с години, както и от Росен Марков, който е председател на инициативния комитет за спасяването им и при всеки процес в Либия организираше мирен протест пред либийското посолство в София.

Медиците ни бяха придружавани в самолета от съпругата на френския президент Никола Саркози Сесилия Саркози, еврокомисарят по външните отношения Бенита Фереро-Валднер и генералният секретар на френското президентство Клод Геан.

На Летище София те бяха посрещнати от най-близките си и всички български държавни ръководители - президентът Георги Първанов и съпругата му Зорка Първанова, премиерът Сергей Станишев, председателят на Народното събрание Георги Пирински, вицепремиерът и министър на външните работи Ивайло Калфин, главният прокурор Борис Велчев и други. Тук е и френският посланик в София Етиен дьо Понсен. Очаквайте още подробности. /БГНЕС

http://bgnes.com/index.php?o=view&m=news_r...id=10&id=521489

Неактивен CRYSTAL`EYES

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 464
  • ????????????
    • Профил
    • http://myspace.com/erin_everly
Българските Медици
« Отговор #107 -: 2007-07-24, 10:59 »
Ох, миличките...   Най-сетне са си у дома.      
Dr. Cameron: Men should grow up.
Dr. Gregory House: Yeah. And dogs should stop licking their "workplace-acceptable" euphemism for testicles. It's not gonna happen

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #108 -: 2007-07-24, 11:19 »
МЕДИЦИТE ВЕЧЕ СА СВОБОДНИ ГРАЖДАНИ

Президентът на Република България издаде указ за помилването на медиците. Това съобщи на правителствения ВИП Ивайло Калфин.
В съобщението, прочетено от външния министър, се казва, че държавният глава е убеден в тяхната невинност.
Веднага след прочитането на съобщението, президентът отиде да поздрави медиците.

Българските медицински сестри и доктор Здравко Георгиев са в правителствения ВИП на летище София.

Очакват първите им изявления на българска земя, както и изявления на официалните представители.

"Благодаря на България и Европейския съюз" - това бяха първите думи на палестинския лекар с българско гражданство Ашраф. Той каза, че се очаква утре семейството му да пристигне от Холандия в България.

Снежана Димитрова каза: "Никога не съм имала смъртна присъда. Тя никога не е била моя".

Нася Ненова пък беше внесена в сградата на правителствения ВИП на ръце.

Сънародниците ни са най-после в България. Благодаря на всички, които ни съдействаха – ЕК, г-жа Фереро – Валднер, г-жа Саркози, на нашите партньори от Германия и Великобритания, ще пожелая „Добре дошли” на нашите сънародници!”. Това бяха първите думи на министъра на външните работи Ивайло Калфин на летище „София”.
Генералният секретар на Елисейския дворец Клод Геан заяви по повод завръщането на медицинските ни сестри в родината, че това е един момент на голяма радост. Тази сутрин лицата на медиците греят от радост. Преди десет дни видях очите им-те бяха тъжни, посочи Геан.

“Преди два медеца беше избран нов президент на Франция, който в преидзборната си кампания даде обещание да направи всичко възможно, за да бъдат спасени българските сестри. Сега тази мисия завърши с успех благодарение на сътрудничеството на нашите партньори”, каза още генералният секретар на Елисейския дворец. Той посочи, че трябва да се обърне внимание и на един друг аспект от трудните преговори с Либия, а именно състоянието на заразените със СПИН деца. Тези деца трябва да бъдат лекувани.Това също е цел, посочи Клод Геан.

Той благодари на либийските власти, които са разбрали хуманитарните аргументи. Отваря се нова страница на нашите отношения с Либия, която иска да покаже, че е отворена за ЕС.

http://darik.net/view_article.php?article_id=165791

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #109 -: 2007-07-24, 11:33 »
Цитат на: tech_noir
МЕДИЦИТE ВЕЧЕ СА СВОБОДНИ ГРАЖДАНИ

[img]http://darik.net/uploads/news_images/200707/photo_big_165791.jpg\" border=\"0\" alt=\"\" /]

Президентът на Република България издаде указ за помилването на медиците. Това съобщи на правителствения ВИП Ивайло Калфин.

Какъв кеф! Не ни излезе евтино тази работа, странно, защо трябва да се взимат пари от моите данъци? И то на фона на постоянното повишаване на цените ... Та аз, не съм заразявал никого със СПИН, защо тогава трябва да плащам? Няма справедливост на този свят...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #110 -: 2007-07-24, 12:44 »
СВОБОДНИ И В БЪЛГАРИЯ - ОБОБЩЕНИЕ

Българските медицински сестри Кристияна Вълчева, Нася Ненова, Валя Червеняшка, Валентина Сиропулу, Снежана Димитрова, д-р Здравко Георгиев и палестинският лекар с българско гражданство Ашраф ал-Хаджудж вече са на българска земя и са свободни, предаде репортер на БГНЕС.

Медиците пристигнаха в България със самолета на френското президентство точно в 9:51 ч. след 8 години и половина в либийски затвори. 45 минути след слизането им от самолета държавният глава Георги Първанов издаде указ за тяхното помилване.

В този щастлив ден можем да се поздравим. Смятам, че дължим този ден на хуманитарен успех на едни колективни усилия на ЕС, но трябва да подчертая и ролята на Франция. Това заяви европейският комисар по външни отношения Бенита Фереро-Валднер след пристигането на българските медици от Либия. Фереро-Валднер подчерта ролята за положителната развръзка на случая с нашите медици на председателствата на Великобритания, Германия, Португалия и Франция. Те положиха усилия за положителен резултат. Също така трябва да се отбележат и усилията на Италия, каза Фереро-Валднер. Днес изживяваме един чудесен момент, това е чудесен момент и за ЕС и за България. Днес откриваме и нова страница в отношенията с Либия. Това е един момент на радост, каза още тя. Генералният секретар на френското президентство Клод Геан също подчерта, че това са моменти на радост и огромно вълнение. Бях впечатлен от тъжните лица на вашите сънародници, когато отидох в Либия, но тази сутрин техните лица грееха от радост, посочи той.

Искам да възстановя живота си приблизително в този вид, в който беше преди много години, заяви Кристияна Вълчева. Надеждата умира последна. Непрекъснато се надявахме, страхувахме се да го кажем, в последните дни през цялото време мълчахме, но всяка една от нас имаше надежда, каза Кристияна. В 4 часа сутринта ни го съобщиха, в 6 без 15 напуснахме голямата порта на затвора Джудейда и се качихме на френския самолет, обясни тя. В такова състояние съм, че все още нищо не усещам. Знам, че съм свободна, че съм на българска земя, но все още не мога да го осъзная като действителност, посочи Кристияна. Спомените ми от Либия не са само лоши, обикновените хора в Либия са едни нормални и добри хора, подчерта тя.

Живях за този момент и го дочаках. Никога не съм имала смъртна присъда, тя не е била моя, заяви Снежана Димитрова. Д-р Здравко Георгиев извика: "Свободни сме, слава Богу свободни сме! Винаги съм вярвал в това".

На летището се стекоха стотици обикновени граждани, дошли да изразят солидарността си с медиците ни.

Това е един хубав ден за България, за българите, разбира се за медиците и техните роднини. Това заяви президентът Георги Първанов. На въпрос какво се е случило в последните часове, което е дало възможност за щастливата развръзка, президентът каза: "Воля, твърдост, категоричност в преговорите". Това, че успяхме след влизането на България в ЕС да превърнем този проблем в проблем на отношенията в между Либия и ЕС, а не само на отношенията между Либия и България, беше решаващо. Това, че имаше позиция и на ЕК, на ЕП, на Съвета на външните министри, много катализира процеса на разговори с либийската страна и доведе до този положителен край, заяви премиерът Сергей Станишев. Той съобщи, че при посрещането е казал на сестрите ни: "Добре дошли, драмата свърши". Вече са у дома, а тук и стените помагат, вече са свободни хора. Беше много вълнуващо. Най-важното е, че са живи и здрави. Тези 8 години вече за тях може да са само един кошмар, който вече е отминал, посочи премиерът. Той допълни, че утре ще има заседание на Министерски съвет, на което ще бъдат обсъдени всички детайли по отношение на здравните осигуровки, както и за подкрепата, която ще бъде оказвана на медиците оттук нататък.

Нито към медиците, нито към нас като държава Либия може да има някакви претенции, заяви главният прокурор Борис Велчев след като президентът Георги Първанов издаде указ за помилване на медиците ни, които се завърнаха днес от Либия. Ние ще спазим договора, допълни главният прокурор. Велчев съобщи, че делото срещу мъчителите няма идея да бъде приключвано. Софийската градска прокуратура до този момент е свършила макар и не много публично голяма работа по това дело. Разпитани са десетки свидетели. Това дело обаче не може да продължи истински без показания от измъчваните, посочи главният прокурор. Нека да си починат медиците, но такъв разговор ще се състои, допълни той.

Българските медици бяха откарани с два буса към Резиденция Бояна, където ще прекарат няколко дни в спокойна обстановка заедно с близките си. Те ще преминат и медицински прегледи. /БГНЕС

http://bgnes.com/index.php?o=view&m=news_r...id=10&id=521532

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #111 -: 2007-07-24, 13:58 »
За малко да повърна, докато го четох...
Е, какво, на печелившите честито....

ИСКАМ СИ ПАРИТЕ!!!! ВЪРНЕТЕ МИ ДАНЪЦИТЕ!!!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #112 -: 2007-07-24, 17:34 »
Гледах преди малко пресконференциите. Парите се очакват от дарения, фондове и неправителствени организации от цяла Европа. Никакви правителствени (от което и да е европейско правителство) засега. В края на краищата на цяла Европа си и трябва петрол дето да не е руски, както и евтина африканска работна ръка и метали. Парите така или иначе ще се върнат, похарчени обратно в Европа.
« Последна редакция: 2007-07-24, 17:36 от tech_noir »

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #113 -: 2007-07-24, 19:40 »
Каквото и да си говорим, върнаха се живи и здрави! Със здраве и да си останат и бързо да забравт изминалите 9 години...

Добре са си дошли!
Control is an illusion.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #114 -: 2007-07-24, 22:14 »
Аз, доколкото разбрах, кинтите за обезщетения си ги дава самата Либия  ЕС все пак трябва да има алтернатива на руското "черно злато"  , а пък за самата африканска страна ембаргото продължава твърде дълго...Но "поживьом, увидем"  
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

egoist

• Гост
Българските Медици
« Отговор #116 -: 2007-07-24, 22:19 »
Цинкях като някоя ученичка, която се сблъсква за пръв път с несподелена любов!!!
Радвам се за хората, но съм и малко притеснена. Този 9-годишен стрес ще ги срине точно... сега.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #117 -: 2007-07-24, 22:42 »
Цитат на: tech_noir
http://darik.net/view_article.php?article_id=166001
За това си говорим  
Caralho Voador

egoist

• Гост
Българските Медици
« Отговор #118 -: 2007-07-24, 22:54 »
Цитат на: TheSeXLoTtErY
Много се радвам,че се прибраха,но адски силно впечатление ми направи как се беха нагласили... Еб*х го затвора заклевам се! Забелязахте ли че беха с перф прически и прясно прясно боядисани коси...

ДОБРЕ ДОШЛИ!
Пиле, нещо май не гледаш много телевизия?! Те от доста време вече поподдържат външният си вид!!!

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #119 -: 2007-07-25, 00:49 »
Добре дошли са!!!    

Горките, най-накрая в България... дано се съвземат малко или много от целия този ад, който развали психиката ... и живота им  
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"