Автор Тема: Българските Медици  (Прочетена 32536 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #30 -: 2006-12-20, 17:59 »
то се знае 4е вси4ко е за пари и заради голямият им външен дълг отнеха 8 години от живота на тези хора а сега дори искат да ги екзекутират тва просто не ви ли избива на расизам
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Българските Медици
« Отговор #31 -: 2006-12-20, 18:29 »
Тези хора си излежаха присъдите за тези 8 години.То не бяха нерви,изправяне на нокти,нападки от разярени майки и бащи.Сринаха им живота,а накрая и ттфа решение....
Либия определено не са в добра позиция....Нит тъй нит инак...
Заплашват ни със смъртна присъда толкова време само и само да им опростим дълговете.
А аз знам,че тази присъда пак няма да е окончателна и нищо чудно още 8 години да се протакват нещата.То тфа за нашите медици живот ли е ? Сигурно вече им е все едно....Вече знам,че има и по-прост от нашия народ - либийския ...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #32 -: 2006-12-20, 19:53 »
Чуков: Либия използва делото срещу медиците ни за натиск върху Запада  
2006-12-20 09:52

"Делото срещу българските медицински сестри и палестинския лекар е инструмент в ръцете на либийския режим, като начин за упражняване на натиск върху Запада. Логиката на нашето дело е логиката на делото в Локърби", това каза в интервю за предаването „Дарик кафе” арабистът Владимир Чуков и добави:

"Либия гледа на България като част от ЕС, като част от НАТО и най-общото казано като част от Запада. Чрез натиск се опитват да си възстановят мястото, което считат, че имсе полага, а не чрез нормалните демократични преговори и респективно спазване на правата на човека.

Ако говорим за България мисля, че нашите възможности са твърде ограничени. Колкото и да корим нашите държавници, нашите политици, тук определено си има елемент на популизъм. Аз мисля, че ние няма какво толкова много да направим, да се опитаме да подходим със средствата със средствата, с които палестинци и израелци си нанасят удари под кръста.

Бихме могли, това вече е въпрос на високо политическо решение, практически да обявим една съдебна война на Либия, като се заведе дело към всички онези хора в Либия, които правят външната им политика, в съответно най-посещаваните от тях места в чужбина: Брюксел, Мадрид, Рим, Париж, Вашингтон, за нарушаване правата на българките. По силата на подобен тип юридическа процедура, те биха били автоматично привикани като ответници по такова потенциално дело, ако си спомняте Шаром никога не стъпи в Брюксел, защото има заведено дело срещу него. "

http://darik.net/view.php?p=article&tid=1&id=106563
« Последна редакция: 2006-12-20, 19:54 от tech_noir »

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
Българските Медици
« Отговор #33 -: 2006-12-20, 22:31 »
Ето малко обобщение на реакциите по света; http://www.mediapool.bg/show/?storyid=124558&srcpos=2 интересно, е че всички помагат до колкото могат/или до колкото искат да се види, че УЖ помагат.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #34 -: 2006-12-27, 11:40 »
За докторите ясно, всички ги защитават, ама мен ме чопли едно червейче - кой, все пак е заразил либийчетата със СПИН?
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #35 -: 2006-12-27, 14:01 »
липса на бюджет + ембарго > многократно използване на консумативи като спринцовките

в комбинация с традиционно високите култура, образованост и работливост (да ги изваряват поне) на арабите, както и съседите им на юг с потресаващи нива на HIV-позитивност... не мисля че е е необходимо да е умишлено.

Подобни случки в по-черните афринаански страни са си ежедневие, ама не обвиняват и не се тръшкат на никого.
В Южна Африка преид няколко години стреснати от огромното разпространение на СПИН сред чернокожото население (буквално всеки трети), организират мащабна образователна кампания. Пращат стотици чернокожи надничари да разнасят по гетата и селцата на всичко живо презерватив + брошурка как и за кво е тва. След две седмици правят инспекция как върви програмата.
За да не забравят че трявбва да се дава гумичка + брошурка на всеки, съвестните черни работници масово раздавали на всеки брошурка+кондом боднати с... телбод. "Ползвайте това и никакви болести няма да ви ловят".
« Последна редакция: 2006-12-27, 14:09 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #36 -: 2006-12-27, 15:33 »
Многократно исползаните консумативи (спринцовки) и българските медици ли са ги исползвали?

Доколкото знам от собствен опит, по корумпирано алчно и безпринципно племе от лекарита - са само даскалите. Та не бих се учудил нашите родни лекари да вземат пари от чужда разведка та да заразят деца със СПИН, също така не бих се учудил ако са заразили децата поради лекарска небрежност и неграмотност - имаме го колкото си щеш!
Не, не твърдя че е станало така, просто оставам безпристрастен наблюдател, аз, лично, истината не я знам - така че не мога да защитавам медиците в Либия, а ми ако се окажа че са виновни? Защо всички приемат на доверие, че нашите доктори са бели и чисти души с ангелски крилца зад гърба си, като всички сме ги виждали в професионална светлина, и да си говорим правичката свестните лекари (има ги и такива) са толкова малко и такава голяма рядкост? А за сестрите ... там просто нямам думи!!!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #37 -: 2006-12-27, 15:36 »
Пхахаха, тия неграта колко са кухи, братчее!      

Но за либийците трябва да са отбележи, че не страдат от "липса на бюджет"  и не от там идва "многократното използване на консумативите", а от ниската култура и съответно хигиена в болниците. Нашите медицински работници по принцип са много по-добри от арабите, но нищо чудно да са се "заразили" от тяхната немарливост там...
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #38 -: 2006-12-27, 15:58 »
Бе не ми се вярва да е корупция и небрежност. Поне до колкото познавам майка ми и колегите и (детски доктори, детско интензивно и т.н.). Колкото и корупция и нямане, иглите и спринцовките задължително минават през стерилизиатор (като са свършили еднократните и просто няма какво, 10 минути при 1000 градуса Целзии и грам бацил не остава. Вътреболничната инфекция все е било нещото което най-много ги ужасява.

Иначе майка ми по татово време преподаваше медицина. Tогава нали точно либииците, виетнамците и т.н. се учехa на медицина тука, та с либийките се процедираше като сега със гърците "пиши му тройка там, че трябва да ги скyсаме всичките и ще ни се карат". Майка ми още стиска зъби прi споменa за типичната арабска другарка, гледаща я с овчи поглед и "Ми не знам", "Е, знаеш ли нещо изобщо, какво научи?", "Ми нищо", "Ми що си дошла тука да учиш?", "Ми щото държавата ми плаща пък както се върна с диплома че съм грамотна ще ме дадат на по-богат мъж".
При положение че им е така подготвен медицинския състав, не би ме учудила никаква брутална немарливост.

Редакция: Александр, аз пък не виждам чие разузнаване ще е чака толкова малоумно (освен арабските), да иска такова нещо. Резултата е или изолация на Либия радикални ислямисти да започнат гражданска война. И в двата случая запада остава без нефт, а ислямистите едва ли биха тръгнализда използват хритианиз а подобно нещо (натопяването е друга история).
« Последна редакция: 2006-12-27, 16:06 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #39 -: 2006-12-27, 16:04 »
Да де, ама нашите нали точно за това са били там, да им покажат как трябва всичко да се прави по правилата, да им дадът пример, така да се каже ...
Аз пак казвам - не знам, не познавам никоя от сестрите в Либия, нито някой доктор от там, така че дума нямам по въпроса, всичко може да е... за тая работа, както казват нашите нови, демократични братя, американците - си има съд, каквото съда постанови, това ще да е!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #40 -: 2006-12-27, 16:11 »
Цитат на: tech_noir
Бе не мис е вярва да е корупция и небрежност. Поне до колкото познавам майка ми и колегите и (детски доктори, детско интензивно и т.н.). Колкото и корупция и нямане, иглите и спринцовките задължително минават през стерилизиатор (като са свършили еднократните и просто няма какво, 10 минути при 1000 градуса Целзии и грам бацил не остава. Вътреболничната инфекция все е било нещото което най-много ги ужасява.

Да де, ама това е в България! А в Либия май наште (даже и педиатрите и детските сестри) са се държали по-различно...То тва е било 100 % провокирано и от "циганските номера" на либийците с бавенето на заплатите и др. Хипотетично може и някои да са си мислели: "Абе те тия цигани не са се къпали от години, завел си на лекар детето, а не му измил г*за, що пък аз трябва да му изварявам спринцовката?!" или нещо от сорта... Това чисто хипотетично де, по-вероятно е либийска сестра да е направила "гафа".
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #41 -: 2006-12-27, 16:56 »
Абе и в България, много - много не искат да ходят на български доктор, то баща ми, като трябваше да си оперира пердето - орева орталъка, ама нещя да си прави операцията в България ... що ли?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #42 -: 2006-12-27, 17:01 »
Цитат на: Александр
Абе и в България, много - много не искат да ходят на български доктор, то баща ми, като трябваше да си оперира пердето - орева орталъка, ама нещя да си прави операцията в България ... що ли?
Ама не е отишъл да си я прави в Либия, нали?
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #43 -: 2006-12-28, 09:35 »
Не, сигурно не се е сетил за там...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #44 -: 2006-12-28, 18:53 »
За незабелязалите банера долу на началната страница, BGFreaks вече е сред медиите, подкрепящи инициативата "Не сте сами" - http://www.nestesami.com/ . Малко информативно го казвам, но реших че едва ли някой тук би се обявил против.

Да, съзнавам че от цялата инициатива едва ли ще има някакъв огромен ефект за да има смисъл, но за момента не виждам по-смислено нещо, което бихме могли да направим пък все е по-добре отколкото да правим НИЩО.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #45 -: 2006-12-31, 13:31 »
Кампания в Google в подкрепа на българските медици  

В празничните новогодишни дни търсенето с ключова дума Libya в най-популярната търсачка Google ще показва текст на английски език "Освободете българските медици, осъдени на смърт в Либия. Те са невинни!".      

Потребителите на Google, изписващи Либия на арабски език, също ще виждат съобщението. Линк от съобщението води към подписката на сайта www.podpiski.org, която е активна от началото на 2006 г. и е координирана с френската  правозащитна организация "Заедно  против смъртното наказание". Това съобщи Атанас Чобанов от вестник "Парижки вести".

Подписката е преведена на 16 езика с  доброволната помощ на преводачи, работещи за европейските институции.  

Кампанията в Google е финансирана от българи в чужбина. Инициаторите желаят кампанията да се разшири с други ключови думи като Кадафи, Триполи, СПИН, а финансовите усилия да бъдат разпределени по страни и езици за по-голям ефект. Те апелират към българските фирми, рекламиращи в Google да променят временно текста на рекламните съобщения, за да подкрепят кампанията. /БТА/

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #46 -: 2007-01-03, 12:54 »
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]"Освободете българските медици, осъдени на смърт в Либия. Те са невинни!". [/quote]

Хм, какво служи за доказателство че медиците са невинни, та нали ги е осъдил съд, или само американският съд е най справедливия съд в света? Медиците са осъдени от легитимен либийски съд, и до сега твърдението че са невинни си остава едно голословно бръщолевене не подкрепено с никакви доказателства!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #47 -: 2007-01-03, 14:22 »
доказателства и в горния ми пост
иначе "не е важно кой как гласува, а кой брои гласовете", нали  

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #48 -: 2007-01-03, 15:46 »
Дълбоко подкожно не вярвам на българските лекари и сестри. Знам до каква степен са некадърни, мързеливи и недисциплинирани. На българина по принцип дисциплината му липсва, а когато се касае за работа в третия свят, тогава той хептем се отпуска! Това са мои впечатления лични, основани на личен опит. Знам колко мъчно се работи с българи, знам до какви висоти на мързела и безотговорноста стигат, виждал съм доктори да димят с цигара на обекти където е СТРОГО ЗАБРАНЕНО ПУШЕНЕТО, ВНИМАНИЕ, ПЕТРОЛ, ОГНЕОПАСНО!!! и така на татък, предупреждения колкото щеш, на един местен доктор (българин! само те си го позволяваха!) му размазах фаса във цайсите - пушеше в кислородния цех!!!!!!!!!!! Виждал съм докторята как къркат спирт, и то повече от бачкаторите, е то е ясно - нали спирта е в тях, вечно пияни, некадърни връзкари които са си уредили командировчица за да докарат ВАЛУТА! Виждал съм как сестри продават спирт на работници (във държава където пиенето е забранено), абе какво ли не съм виждал - та за това НЕ ИМ ВЯРВАМ И НЕ ГИ ПОДКРЕПЯМ!
« Последна редакция: 2007-01-03, 15:47 от ????????? »

Nina

• Гост
Българските Медици
« Отговор #49 -: 2007-01-03, 17:45 »
Александр, защо реши точно, че сме само българите?
аз живея извън страната и мога да ти кажа, че и тук някои индивиди са доста зле... това си опира до човека не до националността! нещо повече, всички българи тук които познавам предпочитат да ходят на лекар в БГ именно защото тия тук са такива кретени

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #50 -: 2007-01-04, 09:36 »
А къде, по точно живеете? Аз, например пред български лекар предпочитам руски. Виж, за запад не знам, много малко съм имал допир със западното здравеопазване ... не, не правилно се изразих, много малко съм имал допир със запада изобщо, а със тамошните лекъри - хич не съм имал допир, но (!) имал съм контакт със австрийски специалисти (не лекари, инженери) - какво да кажа, на ниво са толкова добри, колкото и руските - сиреч, много добри са (за съжаление не мога да кажа това за българските, между впрочем, аз също съм българин и признавам че аз също не правя изключение - гола вода съм)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #51 -: 2007-01-04, 11:31 »
Оле, като прочетох по-горния пост на Алекс и се сетих бащата кво ми е разправял за Кувейт и руските лекари дето работели там как си варяли ракия, и я продавали на местните на черно. А байдъуей той отиде там не с връзки, както и мнозина други, а с изпити, тестове итн. Връзкари по-масово може да са били медиците, работещи в чужбина по Тошово време, ама тия след това са по-скоро някои от най-способните, които са отишли "на гурбет" заради пълната мизерия в легалното заплащане в България.
« Последна редакция: 2007-01-04, 12:22 от Don Dada »
Caralho Voador

Nina

• Гост
Българските Медици
« Отговор #52 -: 2007-01-04, 12:07 »
А къде, по точно живеете? Аз, например пред български лекар предпочитам руски. Виж, за запад не знам, много малко съм имал допир със западното здравеопазване ... не, не правилно се изразих, много малко съм имал допир със запада изобщо, а със тамошните лекъри - хич не съм имал допир, но (!) имал съм контакт със австрийски специалисти (не лекари, инженери) - какво да кажа, на ниво са толкова добри, колкото и руските - сиреч, много добри са (за съжаление не мога да кажа това за българските, между впрочем, аз също съм българин и признавам че аз също не правя изключение - гола вода съм)
аз съм в Англия.
за руснаците не знам, но честно казано ми е трудно да повярвам как някой българин ще си пие водчицата точно под носа на някой руснак и вторият няма да се включи  

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #53 -: 2007-01-04, 12:59 »
Кадафи: Фондът за семействата на заразените със СПИН деца е празен

Международният фонд за подпомагане на семействата на болните от СПИН либийски деца е празен. Това заявява либийският лидер Муамар Кадафи в последната си реч, произнесена в края на миналата година пред религиозни личности, посланици и ръководители на народни комитети по случай настъпването на Новата година.

Според либийския лидер тези, които казват, че са създали Международния фонд, лъжат света.

Международният фонд за подпомагане на семействата на заразените със СПИН либийски деца бе създаден на 23 декември 2005 година по инициатива на ЕС. До този момент ЕС и България са внесли в него най-малко 3,5 милиона евро.

В последната си реч след произнасянето на смъртните присъди на петте български медицински сестри либийският лидер Муамар Кадафи обаче твърди, че фондът е празен.

“Какво да кажа за тези, които мамят света, като казват, че са създали Международен фонд за подпомагане, лечение и обезщетение на заразените деца – това е лъжа, фондът е празен! Нека разобличим тези държави, които твърдят, че са създали Международен фонд за решаване на проблемите на тези деца. Това е лъжа, празна каса. Нито една държава или фирма не е дарила пари за децата.”

В речта си Муамар Кадафи силно обвързва съдбата на либиеца, който е осъден на доживотен затвор за атентата над Локърби, с тази на българските медицински сестри и палестинския лекар.

“Абдел Басет ал Меграхи е невинен. Международните наблюдатели признаха, че в залата на съда е имало представители на чужди разузнавателни служби. И същите тези представители шепнеха нещо на съдиите. Това означава, че съдът е съмнителен, невалиден. И въпреки това никой не нареди Меграхи да бъде освободен. Сега ние казваме: Нека шотландският съд го освободи! Вие казвате: Не, няма да го освободим! Няма да излезе на свобода ли? Тогава и медиците няма да излязат.“

В речта си либийският лидер нарича свободата на българките и палестинеца „глупости без значение” и твърди, че истинската загадка е защо те са инжектирали либийските деца със СПИН, както и каква е ползата на България от това.

Чуйте повече в звуковия файл

http://darik.net/view_article.php?article_id=108836

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #54 -: 2007-01-04, 13:04 »
Е, не, това вече е прекалено       Аз предлагам да им обявим война на тия нещастни мангали, даже и без НАТО можем да се справим с тях, а ако ги окупираме и бензинът ще поевтинее  
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #55 -: 2007-01-04, 13:40 »
Цитат на: Nina
аз съм в Англия.
за руснаците не знам, но честно казано ми е трудно да повярвам как някой българин ще си пие водчицата точно под носа на някой руснак и вторият няма да се включи  

Със колко руснака сте работил и колко руски специалисти познавате?

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #56 -: 2007-01-04, 13:44 »
Цитат на: Don Dada
Е, не, това вече е прекалено       Аз предлагам да им обявим война на тия нещастни мангали, даже и без НАТО можем да се справим с тях, а ако ги окупираме и бензинът ще поевтинее  

Аха, представям си как непобедимата българска армия извършва десат в Либия, да.... лошото е че десантният ни хелекоптер е на ремонт, а самолетоносач още не сме си купили, единствения вариянт който виждам, това е да ги засипем с медицински сестри... ах, да и ракетите сме си нарязали, онези със среден обсег на действие, така че и да ги обстреляме не можем, а пари в бюджета няма, иначе можеше да си прекараме двете роти, дето ни останаха след съкращение на армията с "Хемус Ер", ама сега и пари за билети нема...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #57 -: 2007-01-04, 13:50 »
В "Арсенал" и другите наследени от Варшавския договор заводи все ще е останало нещо  
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #58 -: 2007-01-04, 13:53 »
Спомни си кой е един от основните клиенти на Аресенал ever...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Българските Медици
« Отговор #59 -: 2007-01-04, 14:06 »
Цитат на: tech_noir
Спомни си кой е един от основните клиенти на Аресенал ever...
Точно де! Няма да ни бият със собствените ни оръжия, я!

Пък и НАТО да вземе да се намеси в края на краищата; за кво сме влизали в тоя съюз все пак?! За да може някакъв пръшляв дикататор и циганската му държава да се гаври безнаказано с гражданите ни?!? Кадафи направо се гаври с цялата ни държава и с ЕС като твърди, че никакви пари не били преведени за сметка на децата
Caralho Voador