Автор Тема: История на България  (Прочетена 15828 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.    

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
История на България
« -: 2005-06-14, 12:14 »
... значи темата по-скоро трябваше да е история на българите, ма айде..

Офицялната история на България започва през 680 година, когато "идва" хан Аспарух по тия земи.. то всъщност идването се състои в завръщане, ма айде... Във всички сборници и летописи Аспарух се описва като петия български хан... има ли друга страна, чиято история да започва от петия й владетел..? и защо е така манипулирана цялата ситуация?
... всъщност.. българите са един от най-древните народи... първата държава, основана от тях е била Идел - 15 000 пр. Хр.

интересно нали пишете кой каквото знае и мисли, а ако ви е интересно аз ше кажа много от нещата, които знам...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Dimas

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 95
    • Профил
История на България
« Отговор #1 -: 2005-06-14, 12:18 »
аз съм човек, който се интересува от история, но написаното е ново за мен. Кажи къде го прочете. :blink:
Jena bez cici e kato selo bez na4alno u4ili6te - nqma otkyde da po4ne6!

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
История на България
« Отговор #2 -: 2005-06-16, 02:02 »
Цитат
Тя била конфедерация от седем племена, в която се говорело на няколко асирийски и алтайски диалекта
Това има ли нещо общо с теорията за тюркско-алтайския произход на прабългарите!??
« Последна редакция: 2008-03-15, 16:57 от tech_noir »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
История на България
« Отговор #3 -: 2005-06-16, 04:05 »
Уффф, не искам да се заяждам...таа значи со кротце, со благо:
"Джагфар Тарихь" - достоверността на тази книга е под всякаква критика, като се има предвид, че е "открита" в края на 19 век от някакъв татарин от Казан и всъщност обслужва сепаратисткото крило на татарските националисти мюсюлмани от Казанска губерния. Разбира се, прабългарите (правилното е само "българи", но ние слагаме представката "Пра", защото те явно са говрели на език, доста различаващ се от нашия- ние все пак сме повечко славяни)-нито са били диваци, нито турци, но да се твърди, че Шумерската цивилизация, която е най- старата на земята, е наследник на нечия друга е просто смешно...или пък просто слабо фентъзи   . Много мразя, когато историята се превърне в курва на политиката...

Според мен прабългарите са били иранско племе от тези, които едно време са обезглавили персийския цар Кир. По някое време са създали и държава, която обаче е била пометена първо от индоевропейските племена от степите, които са бягали от турско- монголската сила, а след това и от самите тюрко- алтайци и монголи(каквито например са били хуните). Първото нашествие е изгонило българите от поселищата им в съвременен Афганистан и ги е запратило чак в Кавказ, а второто- това на хуните- вече ги е пратило до брега на Атлантика. Много е вероятно Авитохол да е Атила, макар че според мен е по- скоро някакъв "патриарх", легендарна фигура като Ной или Метусалем. (в "Именника" е записано, че е живял 300 години!).Но при Атила българите са в най- елитната част на безбройната му армия и след краха на Хунската империя оцеляват след два века непрекъснати битки с всевъзможни прииждащи от изток и север изроди, за да се настанят най- накрая в земята, която и днес носи тяхното велико име
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
История на България
« Отговор #4 -: 2005-06-16, 16:11 »
самото понятие за българска нация е много сложно, навремето се опитвах да открия, за себе си, какво ще рече чист българин - и много се обърках - като почнах да ровя в историята, видя ми се толкова сложно, че се отказах. И реших, за себе си, да смятам началото на историята на България по официалната версия - 681г. Фактически тогава се създава този народ който населява в наши дни тези географски ширини, тази помес между различни племена. Не можем да твърдим че преди това е имало българи и от каде са дошли или по точно, бих казал така преди 681г. - българите (или техните прадеди) са населявали целия свят, или по-точно Европа и Азия.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
История на България
« Отговор #5 -: 2005-06-20, 01:18 »
Абе 150 години след 681 кансювиги Омуртаг нарежда "славяните" сред числото на враговете си. По твоята логика, Саша, началото на българската история трябва да се сложи около 1000 година. Първият български цар с чисто славянско име е моят адаш Иван Владислав (1015- 1018).
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
История на България
« Отговор #6 -: 2005-06-20, 02:28 »
Съгласен!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
История на България
« Отговор #7 -: 2005-06-20, 02:31 »
Цитат
Съгласен!
Еее, ти пък са, кво се съгласяваш, добър спор можеше да стане
Caralho Voador

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
История на България
« Отговор #8 -: 2005-06-26, 16:20 »
.. аз лично обявих че няма да пиша повече по тия теми... след това си изтрих всички постове... след това се опитах и темата да изтрия ма не можах...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
История на България
« Отговор #9 -: 2005-07-14, 02:10 »
Познанията ми по история неса много голями но мога да кажа няколко неща колкото да се отбележа,а вие ще кажете грешни ли са неса ли.... Значи парво:
Чиста българска нация или чист българин за мен не е много ясно какво е... защо...ами защото през историята на ншата държава не веднаж сменяме територията си и не веднаж биваме под робство... да не споменавам докато достигнем дотук сме обиколили супер мнгого други места....от всякаде имаме малко или много придобита черта...в краина сметка се оказва че кое точно е чистата раса е мн трудно да се каже....

2.Любим момент в историята на БГ определено нареждам великата Българска армия на Симеон, а по точно наи голямата му грешка... Представете си хиляди воиници облечени в обковани със злато дуспехи ...уоу...точно акто ангелите изрисувани по църквите....е за сажаление цялото това злато е можело да бъде използвано за по смислена цел например...за набавяне на обсадни машини но....Тои е бил владетел тои е решавал. ( историята за златните дуспехи научих от Анатол Френски супер историк поне според мен).

И още нещо...защо никога несме били признати за империя... Имахме титла Владетел(немога да се сетя цар,кан, или нещо такова) на българи и ромей, което ще рече владетел на повече от един народ ....а това не е ли вече Император...?
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
История на България
« Отговор #10 -: 2005-07-15, 11:19 »
Цитат
Познанията ми по история неса много голями но мога да кажа няколко неща колкото да се отбележа,а вие ще кажете грешни ли са неса ли.... Значи парво:
Чиста българска нация или чист българин за мен не е много ясно какво е... защо...ами защото през историята на ншата държава не веднаж сменяме територията си и не веднаж биваме под робство... да не споменавам докато достигнем дотук сме обиколили супер мнгого други места....от всякаде имаме малко или много придобита черта...в краина сметка се оказва че кое точно е чистата раса е мн трудно да се каже....

2.Любим момент в историята на БГ определено нареждам великата Българска армия на Симеон, а по точно наи голямата му грешка... Представете си хиляди воиници облечени в обковани със злато дуспехи ...уоу...точно акто ангелите изрисувани по църквите....е за сажаление цялото това злато е можело да бъде използвано за по смислена цел например...за набавяне на обсадни машини но....Тои е бил владетел тои е решавал. ( историята за златните дуспехи научих от Анатол Френски супер историк поне според мен).

И още нещо...защо никога несме били признати за империя... Имахме титла Владетел(немога да се сетя цар,кан, или нещо такова) на българи и ромей, което ще рече владетел на повече от един народ ....а това не е ли вече Император...?
[div align=\"right\"][snapback]5927[/snapback][/div]
1. Чиста раса нема никъде  
2. И по- велики владетели от Симеон не са успявали да превземат Константинопол  
3. Били сме признати за империя- на български цар означава император, а царство- империя  Самата Византия ни признава по времето на Петър Първи- а тя е единствената легитимна държава, която е могла да го направи.
Caralho Voador

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
История на България
« Отговор #11 -: 2005-07-15, 13:10 »
Цитат
Анатол Френски супер историк поне според мен.
Да... самоче не е обективен.. изказванията му са манипулирани от расизма и национализма дето са го обхванали от край време    ... още ли е директор на ТУЕС между другото?
... и побеждават.

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
История на България
« Отговор #12 -: 2005-07-17, 21:02 »
Цитат
Цитат
Анатол Френски супер историк поне според мен.
Да... самоче не е обективен.. изказванията му са манипулирани от расизма и национализма дето са го обхванали от край време    ... още ли е директор на ТУЕС между другото?

още е директор и ми е учител...дам честно казано незнам за расизъм ама определено е луд националист......Но все пак тряаа да има и такива като него които да ни набиват в главата че несме били толкова забравена държава колкото сме в момента....бтв национализма мисля че си го е даржал от както се е родил...дядо му е участвал в освободителните воини поне по неговите думи и някфи такива....аве общо взето само това му тапкат в главата от малак и в краина сметка ти какво очакваш...

Don Dada...аммм 10х полезна информация за царя ...не го знаех мерси
« Последна редакция: 2008-03-15, 16:58 от tech_noir »
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
История на България
« Отговор #13 -: 2005-07-19, 16:17 »
Ето една хубава статиика за основаването на България и прабългарите (има и за Волжко- Камските ни роднини  )
http://www.unionbg.org/post47.html
Caralho Voador

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
История на България
« Отговор #14 -: 2005-07-20, 13:12 »
Цитат
...дядо му е участвал в освободителните воини поне по неговите думи и някфи такива....аве общо взето само това му тапкат в главата от малак и в краина сметка ти какво очакваш...
Ми то и моя прадядо е участвал в освободителните войни, а дядо ми в Балканската... ма не ми е промит мозъка
... и побеждават.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
История на България
« Отговор #15 -: 2005-07-20, 13:16 »
Цитат
Ето една хубава статиика за основаването на България и прабългарите (има и за Волжко- Камските ни роднини  )
.. а преди това?)
... и побеждават.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
История на България
« Отговор #16 -: 2005-07-20, 17:07 »
Цитат
Цитат
Ето една хубава статиика за основаването на България и прабългарите (има и за Волжко- Камските ни роднини  )
.. а преди това?)
Преди това ...нищо! Няма документи! Иначе и аз мисля, че сме по- стар народ, ама като няма- няма, и това си е
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
История на България
« Отговор #17 -: 2005-07-20, 17:29 »
Цитат
Цитат
...дядо му е участвал в освободителните воини поне по неговите думи и някфи такива....аве общо взето само това му тапкат в главата от малак и в краина сметка ти какво очакваш...
Ми то и моя прадядо е участвал в освободителните войни, а дядо ми в Балканската... ма не ми е промит мозъка

Ще ме прощавате за известното отклонение от темита, но какво разбирате под промит мозък?

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
История на България
« Отговор #18 -: 2005-07-21, 11:29 »
Цитат
Ще ме прощавате за известното отклонение от темита, но какво разбирате под промит мозък?
просто когато години наред в главата ти е наливано как ние сме наи великата нация и тн. което всъщност се опитват да ни налеят и в нашите глави ама тъпото си е тъпо и ние(аз) така и не запомняме...  ...нооо ти просто ставаш с предварителна нагласа за нещата което пречи на вярната ти преценка и супер много променя начина на мислене...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
История на България
« Отговор #19 -: 2005-07-21, 17:18 »
Тоест да бъдеш истински патриот на Родината си - значи си с промит мозък? Правилно ли съм разбрал или нещо бъркам?

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
История на България
« Отговор #20 -: 2005-07-21, 20:21 »
Цитат
Тоест да бъдеш истински патриот на Родината си - значи си с промит мозък? Правилно ли съм разбрал или нещо бъркам?

Няма нищо лошо да си патриот стига това да не пречи на разсъдъка ти...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
История на България
« Отговор #21 -: 2005-07-25, 10:51 »
Хм, какво значи да пречи на "разсъдъкати"? Ако човек поставя Родината си НАД всичко - това пречи ли му на разсъдъка? Нима един разумен човек не може и не трябва да обича Родината си?

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
История на България
« Отговор #22 -: 2005-08-20, 23:29 »
Александр малко бъркаш... просто факта че тои обича родината си го кара да пренебрегва важни подробности отностно историята...Ако съдим само по неговото преподаване на земята е имало един народ една империя и само една държава БЪЛГАРИЯ...Щеше да е хубаво да е така но нека бъдем реалисти ...НЕ Е ....! затова ти говоря ...едно е да я обичаш друго е да си се вманячил....

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
История на България
« Отговор #23 -: 2005-08-22, 10:56 »
Отношението към Родината трябва да бъде само едно - вманиачено! Колкото повече народ е вманиачен - толкова по-велика държава ще създадат!

Diva Orxideia

• Гост
История на България
« Отговор #24 -: 2005-08-27, 10:21 »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
История на България
« Отговор #25 -: 2005-09-02, 18:06 »
Цитат
Отношението към Родината трябва да бъде само едно - вманиачено! Колкото повече народ е вманиачен - толкова по-велика държава ще създадат!
Да бе да- по- скоро ще измрат като монголците през средновековието и германците през Първата и Втората световна!
« Последна редакция: 2008-03-15, 16:59 от tech_noir »
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
История на България
« Отговор #26 -: 2005-09-02, 19:09 »
"Вие да не би да сте анархист-индивидуалист?"
Швондер, Кучешко сърдце - Булгаков.
« Последна редакция: 2005-09-02, 21:33 от ????????? »

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
История на България
« Отговор #27 -: 2005-09-14, 11:44 »
Алекс, това звучи малко като "ask not what your country can do for you - ask what you can do for your country!"      

Според мене първото нещо, което трябва да гледа една силна личност е личния интерес и развитие. Силния и велик народ в една силна и велика държава е изграден от силни личности, не от манипулирани слабоумници! Тогава и само тогава имаме велик НАРОД и ОБЩЕСТВО! В противен случай не сме нищо повече от ТАЙФА, ТЪЛПА... РАЯ!!!
... и побеждават.

egoist

• Гост
История на България
« Отговор #28 -: 2005-09-22, 15:28 »
За Бога!!!
Хората бягат от собствената си държава!!!
Защото тя е наша..., собствена.
Трябва,трябва да имаме самосъзнание...
Германците са се самозабравили-затова.
Я ги вижте сега.

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
История на България
« Отговор #29 -: 2005-12-02, 10:42 »
Цитат
1. Не са ги завладявали турци или татари
Верно - представяте ли си кво щеше да стане ако тия печки не беха дошли - България в момента сигурно щеше да се простира от Апенините до Сирия и от Карпатите до Бяло Море
« Последна редакция: 2008-03-15, 16:59 от tech_noir »