Автор Тема: Познай цитата! :)  (Прочетена 30856 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Познай цитата! :)
« Отговор #30 -: 2005-09-10, 15:01 »
Ще допълня цитата си и с един жокер; книгата е невероятно добра и КЛАСИчЕСКА в пълния смисъл на тази дума
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #31 -: 2005-09-12, 20:44 »
"Сътворението" на Гор Видал...и съм мноого разочарован  

Това вече трябва да си го чел:

"Така той се разположи там. Враните, които настървени се трупаха от всички посоки, за да си клъвнат хубави черешки, се разхвърчаха ужасени и изумени, като видяха човека на дървото, летяха в кръг около него и грачеха сърдито, а свраките се настаниха на околните овошки и сякаш подигравателно и злобно му се присмиваха.

На шестия ден следобед, когато горещината бе непоносима, той падна от дървото, позадрямал от жегата. Докато бил горе, дошли рояк пчели и си избрали главата му за място, където да си починат. В ужас той се събудил, размахал с всичка сила ръце, за да ги пропъди и загубил равновесие; с писък се изтърси на земята сред порой от пчели, череши и счупени клони. Близначките и другарят им първи стигнаха до местопроизшествието; вгледаха се учудено в него, а момчето Улф го запита как тъй е паднал. Но той само лежеше и охкаше, твърдеше, че е дошъл последният му час. Децата радостно започнаха да берат череши от клоните, които той, политайки, бе откъртил от дървото, но това разгневи пчелите. Те ги нападнаха и всички с писък се разбягаха.

Цялото домакинство събираше тръстика долу при реката; вкъщи бяха само Юлва и две прислужнички. Те се втурнаха да ги спасяват. Отнесоха учителя в тъкачната стая и го сложиха на леглото. Щом слугините чуха какво се е случило, така се разкикотнха. че Юлва загуби търпение и ги зашлеви, като им нареди веднага да доведат отец Вилибалд, който бе с останалите на реката.

На Юлва и беше жал за учителя и тя направи каквото можа, за да се чувствува удобно; подкрепи го и с чаша от най-хубавата си бира. Пчелите не го бяха ужилили, но той подозираше, че при падането си е счупил рамото. Юлва се зачуди дали това не е божие наказание заради случката с Торгун в гората и той се съгласи с нея.

- Какво знаеш ти за това? - попита учителят.

- Всичко - отвърна Юлва. - Торгун сама ми разказа; но не се страхувай, никой друг няма да разбере - и двете знаем как да си държим езика зад зъбите, когато трябва. С едно мога да те успокоя, тя те хвалеше много и не съжалява за това, което сте извършили, макар че за малко да ви донесе голямо нещастие.

- Аз съжалявам - рече учителят, - въпреки че нищо няма да спечеля от това. Господ ме е проклел, не мога да стоя до млада жена. без да се събуди страстно желание у мен. Дори дните, които прекарах на дървото, не ме пречистиха от тази похотливост, мислите ми бяха насочени по-скоро към плътски грехове, отколкото към Господа.

Юлва се засмя.

- Но сега пчелният рояк и падането ти помогнаха - рече тя, - защото, както виждаш, седиш сам с мен на място, където никой не би могъл да ни безпокои достатъчно дълго време, а и аз се мисля за не по-малко хубава от Торгун. Но смятам, че поне от това изкушение, бедни ми глупако, ще излезеш, без да съгрешиш.

- Ти не знаеш - тъжно рече учителят - колко силно е проклятието - и протегна ръце към нея.

Никой никога не разбра какво се случи между тях двамата и когато брат Вилибалд пристигна, за да прегледа раните му, го завари заспал, мъркащ доволно като котка, а Юлва седеше на тъкачния стол и работеше усърдно."
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #32 -: 2005-09-12, 21:26 »
Я се ш**ай бе, Асенчоо  и помежду другото мое и да пуснеш някое цитатче.
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #33 -: 2005-09-14, 01:18 »
Абе това не съм го чел ама май ми се иска да го прочета  Изглежда по- модерно от маркиза, но все пак да предположа него, тъй като не познавам много автори в този жанр...
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #34 -: 2005-09-14, 04:11 »
Ок, да поразсъждаваме логично. Езикът е типичен за епохата на романтизма, дори бих казал викториански, напомнящ за Брем Стоукър или Лъвкрафт, действието почти 100% се развива в Англия или Нова Англия  Мммм...не знам, ужасно ми напомня за "Жюстин", но не е...Дали авторът не е Робърт Хаъурд?
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #35 -: 2005-09-14, 21:13 »
Добре де, не е ли ...как се казваше оная камериерка...Фани Хил?
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #36 -: 2005-09-15, 08:55 »
Съгласен съм с Асен, че никой не ограничава другите да играят в тази тема, освен това и Тех Ноар има един peak  . А Фанатик- бате, как да познаем толко кратък цитат- при това сентенция...  ? Звучи ми като Вергилий примерно  ...или пък Мерилин Менсън
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #37 -: 2005-11-10, 12:34 »
Стивън Кинг - "Сблъсък". А уж толко фенове има из форума    

Последен цитат и който (и ако някой) познае го черпим едно козче  

" Лили завъртя пръста във въздуха, като че ли правеше магия, и каза:
- Хероин, да!
- Наистина ли? Хероин ли е наистина? - попитах аз.
Ужасих се. Роб подготвяше следващата партида, а в главата ми се въртеше: "Тя е джанка, тя е
 джанка, тя е джанка...."
Знаете ги тия истории. Смръкваш само веднъж и това е - ставаш зависим за цял живот и накрая свършваш на улицата, обирайки старите дами и бъркайки в джобовете на старците за някой друг кинт, за да можеш да си платиш следващата доза. Роб подаде станиола на Джема, тя ми се ухили, драсна клечката и хоп - същата работа. Гледах я как изпуска дима от ноздрите си, но, изглежда, не го правеше правилно, защото Роб и Лили скочиха и сърдито се развикаха:
- Не го изпускай, не го изпускай!... - И Джема се спусна да лови изпуснатия дим с уста.
- Това да не ти е цигара - каза Роб.
А аз си мислех: "О, боже господи! О, боже господи!"
После направи една доза и за мен, но аз поклатих глава. Роб се засмя и сам го вдъхна.
- Хей! - разсърди се Лили. - Хей, това е на Тар, какво правиш?
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #38 -: 2005-11-10, 21:38 »
Може да се каже, че е предшественик на "Трейнспотинг"
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #39 -: 2005-11-16, 01:45 »
Както и да е, отговорът е "Хероин" на Мелвин Бърджес, моля следващият да дава цитат.
Caralho Voador

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
« Отговор #40 -: 2005-11-17, 18:28 »
"...
  В тона на Латимър се появи внезапна промяна. Очите му не бяха помръднали, но някак си бе усетил съсредоточеното внимание на другите двама. Спокойно, без да спира да поеме дъх, той промени тембъра на гласа си и заговори по- бавно.
 Теремон зяпна изненадан. Думите звучаха на ръба на познатото. Имаше неуловима промяна в акцента, незначителна промяна в подчертаването на гласните - нищо повече, но Латимър бе станал напулно неразбираем.
  Шийрин се усмихна лукаво.
  - Прехвърли се на някой древноциклов език, вероятно от традиционния им втори цикъл. Това е езикът, на който е била написана "Книга на разкритията" в оригинал, както знаеш.
  - Няма значение; чуд достатъчно. - Теремон отдръпна стола си и прокара през косата си ръце, които вече не тепереха. - Чувствам се много по- добре сега.
  - Наистина ли? - Шийрин бе леко изненадан.
  - Мога да кажа, че да. Преживях много силна уплаха съвсем малко. След като те слушах с твоята гравитация, гледката на започващото затъмнение почти ме довърши. Но това - той махна презрително към жълтобрадия култист, - това е от рода на неща, които някога ми разправяше моята бавачка. Надсмивал съм се над този род небивалици през целия си живот. Нямам намерение да им позволя да не уплашат сега "
Inside all of us there si hope...

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
« Отговор #41 -: 2005-11-19, 17:30 »
Ммм даммм... правилен отговор...
Е че аз съм девойче с вкус де
Inside all of us there si hope...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #42 -: 2005-11-20, 07:45 »
Филип Хосе Фармър - "Шумерската клетва"
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #43 -: 2005-11-23, 11:51 »
"По пътя към летището Гудман отвори плика и прочете напечатаното на листа в него:

СЪВЕТИ КЪМ МЛАДИЯ СЪПРУГ

Току-що сте се оженил и очаквате, разбира се, съпружески живот, изпълнен с блаженство. Това е съвсем правилно, върху щастлиВият брак е осноВа на добрата държава. Но трябва да направите нещо повече, отколкото да си го пожелаете. Добрият брак не ви се полага като Божи дар. За добрия брак трябва да се работи!

Не забравяйте, че съпругата ви е човешко същество. Трябва да й се разрешава известна свобода като нейно неотменно право. Предлагаме ви да я изваждате от стазис поне веднъж седмично. Прекалено дългият престои в стазис е вреден за нейната ориентация. Прекалено много стазис е вреден за цвета на косата й и това ще бъде загуба както за нея, така и за вас.

Прието е от време на Време, например през отпуската или за празниците, да позволявате на жена си да остане извън стазисно то поле за цял ден или дори за два-три. Това няма да и навреди, а новите впечатления ще се отразят положително на душевното й състояние. *

Запомнете тези няколко разумни правила и можете да сте сигурен, че бракът ви ще бъде щастлив.

От Правителството Съвет по брачно дело "
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #44 -: 2005-11-24, 04:21 »
Ako е тва, което си мисля, че си мислиш  , значи не е! Иначе всичко останало е вярно  .
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #45 -: 2005-11-24, 16:34 »
Никога пък не съм знаел, че Шекли се друса с некви химии  . Просто е един от най- забавните автори, които съм чел някога.

А цитатът трябва да е "Вечната война" на Джо Холдеман...?
« Последна редакция: 2005-11-28, 19:05 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #46 -: 2005-11-28, 09:51 »
Цитат от една много любима моя книга:

" - Кво искаш,а? - попита червенокосият главатар с грубиянския си тон. - Кво искаш? Много ми се ще да знам.
- Искам си хвърчилата - отвърна Джо.
  Очите на Рижия Симпсън блеснаха при тая вест. Хвърчилата бяха нещо, от което сам той се нуждаеше.
- Ми тогава ще трябва да се биеш за тех - обяви той.
- Защо да трябва да се бия? - попита възмутено Джо. - Те са си мои. - Което само показа невежеството му по отношение на представите за правото на собственост, господстващи сред населението на Преизподнята.
  Хихикания и подигравки се надигнаха в хор откъм бандата, скупчена зад водача си като глутница вълци.
- Защо трябва да се бия за тях? - повтори Джо.
- Щото аз така искам - отвърна Симпсън. - И квото аз кажа, това става. Ясно ли е?"

Принципно книжката е написана за "юноши"  .
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #47 -: 2006-01-20, 12:12 »
Хмм, тва някакъв трилър ли е или популярна история на Войната в залива от 1990 година, написана от проамерикански автор?
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #48 -: 2007-02-12, 17:40 »
"- О, Господи, ей го, сега наистина умирам, защото вече виждам Рая. О, колко е красиво...
- Какво виждаш, тате?
- Точно като нашия обор е, но съвсем почистен, тук е и Розина... А ето я тази светица, майка ти... Ей, глупачко, сега вече ще ми кажеш къде си скрила лопатата за тор!"

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #49 -: 2007-02-12, 18:10 »
Цитат на: tech_noir
"- О, Господи, ей го, сега наистина умирам, защото вече виждам Рая. О, колко е красиво...
- Какво виждаш, тате?
- Точно като нашия обор е, но съвсем почистен, тук е и Розина... А ето я тази светица, майка ти... Ей, глупачко, сега вече ще ми кажеш къде си скрила лопатата за тор!"
Това съм го чел, по дяволите, но какво ли беше  
Май беше нещо класическо, не Марк Твен, ами по-скоро нещо по-съвременно...Джон Стайнбек?
« Последна редакция: 2007-02-12, 21:17 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Отговор на: Познай цитата! :)
« Отговор #50 -: 2007-09-01, 06:28 »
Абе и на мен ми е странно познато... о0
Напомня ми "Зелената кобила" на марсел Еме, но мисля, че не е тя о0
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #51 -: 2007-11-17, 20:34 »
Петър Първи (на посоки)?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #52 -: 2007-11-18, 02:06 »
Петър Първи (на посоки)?
;)
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #53 -: 2007-11-18, 12:24 »
Давай цитат!
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #54 -: 2007-11-18, 20:33 »
Цитат
  За да се родиш наново - пееше Гавраил Фаришта, падайки от небесата - първо трябва да умреш. Хой! Хой! За да кацнеш върху тази гърдеста земя, първо трябва да полетиш. Тат-та-та. Така-тун! Как да се усмихнеш пак, ако първо не заплачеш? Как да спечелиш любовта на възлюбената, мистър, без да си отронил въздишка? Баба, ако искаш да се родиш отново...
  Точно преди разсъмване в една зимна утрин, през първия ден на новата година или  горе-долу по това време, двама истински, напълно развити живи мъже падаха от голяма височина - двадесет и девет хиляди и два фута, от ясното небе към Ламанша, без да се ползват от предимствата на парашути или криле.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
« Отговор #55 -: 2007-11-18, 20:53 »
Салман Рушди? :o

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #56 -: 2007-11-18, 21:03 »
давай цитат :)

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
« Отговор #57 -: 2007-11-19, 01:02 »
"Продължавам да друсам. Миналата нощ се събудих, защото някой стискаше ръката ми. Беше другата ми ръка."

:)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #58 -: 2007-11-19, 10:29 »
Ървин Уелш?
Caralho Voador

Неактивен Punkass