Автор Тема: Какво научихте от живота  (Прочетена 18937 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Какво научихте от живота
« Отговор #30 -: 2006-04-29, 00:53 »
Аххахаха кефиш ме когато си гадняр.. обикновено не взимам страна при такива разправии но тука не мого да пропусна да те похваля      

Цитат на: Vrashkov
7. Няма такова нещо като вечен приятел, има вечни отношения приличащи на това при положение ,че има изгода и за двете страни.
И ако ми позволиш да перефразирам....: Няма вечни приятелства, има вечни интереси.  :cool:
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Какво научихте от живота
« Отговор #31 -: 2006-04-29, 00:55 »
1. Квото и да правиш ,все си крив на някого.
4. Хората се делят на толерантни, комплексари, себеуважаващи се и тъпи по рождение.
5. Жените са змии
9. Ревността не е добродетел и този, който ревнува си хабе нервите за глупости
11. Този, който ревнува адски много и само за това мисли е глупав.
12. Хората не се ебат с други хора , когато имат връзка с теб, асвен ако не си загубеняк.
14. Мъжете често съжаряват за това,че са се правили на мъже когато е трябвало да мълчат. Въпреки това повтарят тази грешка постоянно.
17. Жените също не знаят кога да млъкнат. Полсе и те съжаляват.
18. Жените злословят и се сърдят , ако някоя получи това , което другата е искала.
21. Врачките лъжат.
22. Където си нежелан се буташ най - много.
23. Ако нещо те дразни или го оставяш за да спре , или го спираш.
23. Никой не ти е виновен за собствената ти простотия. Ако си го помислиш, значи наистина си прост.
24. На всичко му идва времето. Принципно интересни неща се случват в най-неочакван момент. И лоши , и добри.
27. И последно - Винаги можеш да направиш едно нещо още по - неприятно. Аз в частност - доста

Напълно съгласна с тези точки  
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Lucifer

• Гост
Какво научихте от живота
« Отговор #32 -: 2006-04-29, 03:44 »
Две са нещата от всичко което съм научил които имат най-голямо значение :

1 Разчитай само на себе си и не очаквай някой да ти подаде ръка...ако го направи - добре дошло...ако не - и без това не си го очаквал.

2 Каквото и да правиш , където и да си , колкото и приятели , познати , близки да имаш , винаги имай някой до себе си който да те обича и ти да обичаш . Всичко друго рано или късно ще те изостави но дори и да е около теб пак чувстваш празнина и самота. А самотата за мен е извора на всички гадни чувства.

Тва е важното за мен . Всичко останало са просто цветове в цялата картинка.

egoist

• Гост
Какво научихте от живота
« Отговор #33 -: 2006-04-30, 17:10 »
Научих, че хората са много прости същества...
Съжалявам, че съм част от цялата тази...простота.

Неактивен SkASk8CkbpT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 113
    • Профил
Какво научихте от живота
« Отговор #34 -: 2006-05-01, 00:11 »
"Хората са уфце" го повтарям бая честичко за щяло и нещяло, за съжаление ни заливат малоумници
Ska-Jazz-Funk all the way!

Arha

• Гост
Какво научихте от живота
« Отговор #35 -: 2006-05-11, 14:09 »
-не трябва да си позволяваме да затънем в тъжни спомени защото животът е тук и сега, а миналото не може да бъде променено
-ако наистина обичаме някого трябва да сме честни с него защото веднъж излъжем ли го той никога няма отново да ни се довери напълно
-не трябва да ти пука за хората, на които не им пука за теб
-не търси признание от другите защото единствен ти можеш да оцениш постигнатото
-не бъркай приятелството с любовта, подкрепата на някого с изгодата му от теб
-не казвай "Обичам те" само защото другия го очаква от теб
-не съжалявай за минали грешки, а се опитай да не ги повтаряш в бъдеще
-бъди себе си без да ти пука какво мислят другите защото винаги ще се намери някой, който да не те харесва
-не изкарвай другите виновни за собствените ти грешки

Мъжете често съжаряват за това,че са се правили на мъже когато е трябвало да мълчат. Въпреки това повтарят тази грешка постоянно.
     О колко си прав за това... и най-тъпото е че никога не биха си го признали  

Цитат на: hellloo
след първия път може да има втори но след втория винаги има трети

определено  

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Какво научихте от живота
« Отговор #36 -: 2006-05-11, 18:01 »
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]-ако наистина обичаме някого трябва да сме честни с него защото веднъж излъжем ли го той никога няма отново да ни се довери напълно[/quote]

много точно казано...

- Никога не се отказвай от целите си
- Никога не позволявай на другите да ти вземат твоето....
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Arha

• Гост
Какво научихте от живота
« Отговор #37 -: 2006-05-11, 18:11 »
И твоите думи са много точни    
-Ако не се борим за това, което искаме, някой друг ще по получи
« Последна редакция: 2006-05-11, 18:13 от Arha »

OMFG_VG

• Гост
Отговор на: Какво научихте от живота
« Отговор #38 -: 2007-10-13, 14:03 »
Аз научих от живота че истинските приятели остават за цял живот.И най важното:Неможеш да бъдеш приятел със всички! ;)

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 555
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
« Отговор #39 -: 2007-10-13, 15:06 »
Научих от живота,че е гаден.И,че не можеш да имаш вяра на всеки.
'Cause all these things we do it don't matter when I'm coming home to you.I reach toward the sky I've said my goodbyes.My heard'salways with YOU now.

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
« Отговор #40 -: 2007-10-13, 15:29 »
Научих че Метъл RuLzZzZz между друуто!

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
« Отговор #41 -: 2007-10-13, 19:38 »
ти па го все едно за цял живот едно нещо ще научиш ;)
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен LORD VADER

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 97
    • Профил
« Отговор #42 -: 2008-04-28, 23:23 »
Какво научих от живота? Много неща. И то тези неща трябваше да ги уча много набързо и по трудния начин. Човек се учи докато е жив и то точно живота го учи. Той е най-добрият и най-строгият учител. Научих, че в тези времена, когато човек за човека е звяр не е добре да си добър. Не е добре да показваш на хората истинското си лице, а това което обноските и възпитанието са ти дали. Живота учи човек да оцелява и ако не разбере тези уроци, ако не се бори с изпитанията, ако не съумее да използва емоциите си в своя полза, човек става роб на живота си и на себе си.
ONCE MORE THE SITH WILL RULE THE GALAXY, AND WE SHALL HAVE PEACE...

Неактивен Blondelle

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 55
    • Профил
    • http://myspace.com/gadprokleta
« Отговор #43 -: 2008-09-04, 18:49 »
Напоследък научавам, че от многото мислене ме боли глава!
Сто души атакуват вакуума, сто идиота си подават ръка, сто миража потъват в бездната, а някакъв тип си мели кайма.

Неактивен EAutumn

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 70
  • Some Kind Of Stranger
    • Профил
« Отговор #44 -: 2008-09-04, 19:58 »
Хм... не че имам много голям житейски опит,но до сега съм научила да не правя копромис със себе си за хора,които не заслужават и да не бъда толкова добра, защото повечето се възползват от това за своите цели.

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
« Отговор #45 -: 2008-09-04, 23:39 »
Научих, че животът е прекрасен и не си струва за нищо на света да го губя. Научих, че щастието се крие в най-най-най-малките неща. Научих, че всъщност дълбоко в себе си съм била алтруист през цялото време, но от страх да не бъда наранена съм се затворила в черупка. Научих, че не боли чак толкова много, ако си сринал всички стени. Научих, че най-голямата грешка в живота на всекиго е, да се вземе насериозно. Научих, че трябва да се радвам на всичко, което имам, вместо да забивам погледа си в това, което нямам, а искам. Научих, че всичко в живота е безкрайно лесно - просто трябва да поискаш и ще ти се даде. Научих, че мога да реализирам всяка своя мечта, ако повярвам. Научих, че вярвам... Научих, че най-пркрасните неща наистина се случват неочаквано, като гръм от ясно небе. Научих, че утре-то не е гарантирано за никого и трябва всеки ден да бъде изживян като за последно (защото все някога ще бъде). Научих, че всичко рано или късно си идва на мястото. Научих, че няма нищо на света, което да е случайност. Научих милион неща за себе си. Научих и много за другите... В последната година научих толкова много...
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен Gekkou

• MoonLight
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 76
  • Natural assassin
    • Профил
« Отговор #46 -: 2008-09-05, 14:15 »
...

Изпозлваш ли антидепресанти ? Сериозно (no offence)

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #47 -: 2008-09-05, 14:50 »
Абе, тая тема що не я преместиме във "философия"? Някой я е сложил в "междуполови взаимоотношения" като явно е имал нещо предвид! Кви са тия размисли и страсти, дето са се отдали сички...

Аз научих, че това, което казва една жена, това което мисли, това което иска и това което прави, са четири НАПЪЛНО различни неща, обикновено без никаква връзка между тях!

Научих, че да слушаш съвети от жени, относно жени е абсолютно грешно! (пряко свързано е с горното!)

Научих, че "да бъдеш себе си", "да бъдеш естествен" и други подобни - това е НАЙ-ГОЛЯМАТА глупост, която можеш да свършиш!

Научих, че за да имаш определено момиче, трябва да си сложиш маска и да бъдеш такъв мъж, какъвто тя иска!
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #48 -: 2008-09-05, 14:54 »

Съвсем се вписва с моите наблюдения и прозрения за живота...
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #49 -: 2008-09-05, 15:09 »
Имам въпрос относно тва:
Научих, че за да имаш определено момиче, трябва да си сложиш маска и да бъдеш такъв мъж, какъвто тя иска!
а и за нещата преди откъса, който съм цитирала:

Струва ли си?!

Явно вскички мислите така, но докога продължава това. Тия преструвки(само така мога да ги нарека) колко време продължават. И целта каква им е? Щото ако е до едното еб@не, убедена съм, че няма нужда от подобно театралничене. Ако пък целта е по-сериозни отношения, тая маска няма ли да падне по някое време?!  ;)

С'а кат' се замисля, май и жените се правим на такива, каквито не сме. Примерно естественият цвят на ноктите ми не е син.(което ми напомня да изтрия тоя малоумен лак.)

« Последна редакция: 2008-09-05, 15:23 от ???? »

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #50 -: 2008-09-05, 15:36 »
Имам въпрос относно тва:

Струва ли си?!

Еми.. щото при мъжете е малко по-различен механизма на съблазняване! ;D  Аз, примерно, ако ей сега видя една жена, към която имам интерес, отида при нея и се държа естествено... тя, вероятно, ше открие огън! Не казвам, че трябва да се правиш на какъвто не си пред любовта на живота ти.. но това няма как да го разбереш от първата, втората или 20тата среща.. когато един ден тя те опознае и маската падне - или те приемат какъвто си и вече няма нужда да се правиш на клоун или се разделяте.. голяма работа, хората се събират и разделят постоянно!

Много е хубаво, когато двама души са се намерили, харесали и взели, влюбени са и сичко им е наред... обаче на мене такива случаи са ми известни... колко.. за съжеление се броят на пръстите на едната ми ръка! (освен това не съм сигурен дали случаите са такива!)

Ако някой е решил да чака "идеалната", която ще го хареса такъв, какъвто е - чувствителен и раним, болен романтик - тогава добре, но има огромна вероятност да си остане с чакането... същото се отнася и за жените.. рус със сини Очи, на бЕл кон... ако ме разбирате.. скоро не съм засичал по улиците!

А, да... дори и да се появи някоя заблудена, която ме приема максимално естествен... ква е гаранцията, че аз ше харесам нея? Или да грабвам квото ми е отредила съдбата, без много, много претенции...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #51 -: 2008-09-05, 16:01 »

Явно вскички мислите така, но докога продължава това. Тия преструвки(само така мога да ги нарека) колко време продължават. И целта каква им е? Щото ако е до едното еб@не, убедена съм, че няма нужда от подобно театралничене. Ако пък целта е по-сериозни отношения, тая маска няма ли да падне по някое време?!  ;)

С'а кат' се замисля, май и жените се правим на такива, каквито не сме. Примерно естественият цвят на ноктите ми не е син.(което ми напомня да изтрия тоя малоумен лак.)

Мимок, нека не принизяваме нещата до "едното еб@не". Факт е, че казвайки едно вършите в масата случаи друго и ако мъжа не си сложи маска ще се подпалят завивките. Под "слагане на маски" лично разбирам притъпяване на импулси и емоции, които биха навредили на положението, а не налузване на овче руно връз вълча особа. Признай си и това, че редовно и абсолютно преднамерено се правите на непоносими с цел изучаване и провокиране на мужика срещу вас. Ако той е открит, прям и агресивен (демек без маска) по-напред би ви (ти) станал скучен за нула време и по-после бихте си издрали (ти на него) очите и избили (той на тебе) зъбите.

Дипломатичността във взаимоотношенията е точка номер едно в предпоставките за съществуването на взаимоотношения според мен. А първо приближение на "дипломатичност" е лицемерие.

На мен може да ми е абсолютно тъпо да съм на вечеря с вашите, но ще дойда, за да ти доставя удоволствие, даже ще ти се усмихна и ще ти кажа, че супата на майка ти бе прекрасна и плуващите домати в нея никак не ми приличаха на вече ядени. - е? Как би реагирала, ако ти се изрепча "А бе мани, не ми се ходи във ваще, тъпо е, а супата на майка ти вече я е ял някой."? Нима не излицемерничех в първия случай и си спестих скандал, и ти доставих удоволствие?

Хайде, хайде, откровенността е прекрасно качество, но такта също. Все пак ако искаш някого да го обидиш спести му грозната истина, а ако искаш да ти стане враг, кажи му я!
« Последна редакция: 2008-09-05, 16:06 от Zago »
Control is an illusion.

Неактивен Gekkou

• MoonLight
  • потребител/ка
  • *
  • Natural assassin
    • Профил
« Отговор #52 -: 2008-09-05, 16:05 »
Имам въпрос относно тва:

Струва ли си?!

Еми.. щото при мъжете е малко по-различен механизма на съблазняване! ;D  Аз, примерно, ако ей сега видя една жена, към която имам интерес, отида при нея и се държа естествено... тя, вероятно, ше открие огън! Не казвам, че трябва да се правиш на какъвто не си пред любовта на живота ти.. но това няма как да го разбереш от първата, втората или 20тата среща.. когато един ден тя те опознае и маската падне - или те приемат какъвто си и вече няма нужда да се правиш на клоун или се разделяте.. голяма работа, хората се събират и разделят постоянно!

Много е хубаво, когато двама души са се намерили, харесали и взели, влюбени са и сичко им е наред... обаче на мене такива случаи са ми известни... колко.. за съжеление се броят на пръстите на едната ми ръка! (освен това не съм сигурен дали случаите са такива!)

Ако някой е решил да чака "идеалната", която ще го хареса такъв, какъвто е - чувствителен и раним, болен романтик - тогава добре, но има огромна вероятност да си остане с чакането... същото се отнася и за жените.. рус със сини Очи, на бЕл кон... ако ме разбирате.. скоро не съм засичал по улиците!

А, да... дори и да се появи някоя заблудена, която ме приема максимално естествен... ква е гаранцията, че аз ше харесам нея? Или да грабвам квото ми е отредила съдбата, без много, много претенции...

Колко си прав

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #53 -: 2008-09-05, 16:19 »
вие конни състезания не гледате ли, бе?! ;D  Поне по телевизията?!  :-\ Аз следя редовно евроспорта... Там има и руси и чернокоси мъже и всичките са на коне! Очите нещо не мога да ги видя...

Ако всички правеха това, което вие казвате, то въобще нямаше да има раздели! Всички щяхме да си живеем щастливо завинаги. Щото къв е смисълът да го сменям, ако е такъв, какъвто аз искам и винаги ми спестява неприятните истини!?

Идеята наистина е добра! Че аз направо за такъв мъж съм си мечтала всеки ден - да ме лъже, че съм умна и да харесва супите на мама - мечта :D! Ама нещо все не улучвам... :(

Имам едно единствено изискване - да е с мерцедес. Ако няма, да се преструва, че има!

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #54 -: 2008-09-05, 16:29 »
Ай ся от едната крайност, в другата. Изобщо не това имах в предвид и ти е напълно ясно! Саркастичка такава, онакава...  :P :P :P
Control is an illusion.

Неактивен Gekkou

• MoonLight
  • потребител/ка
  • *
  • Natural assassin
    • Профил
« Отговор #55 -: 2008-09-05, 16:50 »
<-- намерих големите варианти... (офтопик) :)

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #56 -: 2008-09-05, 17:23 »
Малко да се отделя от темата за Мъжете и жените, че не ми понася...

за двайсетте си години съм научила няколко неща:

1. От живота научих да НЕ вярвам на никого. Дори на себе си. Лъжата е лесна за изричане и ... върши работа!
2. Научих да НЕ се доверявам на никого, дори на най-близкя, защото не мога да знам какво ще му хрумне в следващия момент.
3. Да очаквам по-малко от реалното. Така избягвам разочарованието от непредвидени загуби, както и си осигурявам радостта от постигнатото в повече
4. Да НЕ влагам излишни чувства.
5. Да НЕ надценявам чуждите постижения.
6. Да НЕ се вземам насериозно, щото ставам смешна отстрани.
7. Да НЕ се примирявам.
8. Научих че си заслужавам всичко, което ми се е случило - и добро, и лошо.
9. Научих, че животът е хубав, само ако ти си го направиш такъв. Хората са добри, ако и ти си добър с тях.
 И все пак
10. Няма нищо сигурно на тоя свят!
11. научих и за другите емотиконки

Общо взето животът ме научи на много неща все по трудния път. обаче за да разбера кое е правилно, е трябвало да се опаря сама. А колко още ще трябва да науча!

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
« Отговор #57 -: 2008-09-10, 13:44 »
Поста ми е специално отнасящ се за Маша.

Таа с повечето неща, които си написала съм съгласна, но ми направи впечатление -
 "1. От живота научих да НЕ вярвам на никого. Дори на себе си. Лъжата е лесна за изричане и ... върши работа!
2. Научих да НЕ се доверявам на никого, дори на най-близкя, защото не мога да знам какво ще му хрумне в следващия момент."

Разочарованието си е част от естествения ход на нещата (поне според мен) и със слагане на етикетчета "потенциално разочарование" на хората в обкръжението ти едва ли ще се предпазиш от него.Човек не губи човешките си емоции, нито пък ги скрива, просто не си ги признава пред себе си като си мисли, че и другите не ги виждат.На твое място бих се доверявала повече на близките си - едва ли целта им е да те разочароват.
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен Zombie Doll

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
« Отговор #58 -: 2009-06-13, 23:43 »
Ооо Фаак.
Все едно е свършил. Та аз уча още  :o
Zombie sl.t f.ck Doll!!!

Неактивен elza1308

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
« Отговор #59 -: 2009-06-15, 19:47 »
nai-novoto koeto nau4ih ili po to4no razbrah e 4e, vsi4ki na toq svqt sme sami kolkoto i da se zablujdavame 4e imame nqkogo!!!!!!