Автор Тема: Бъдещето на човечестовто  (Прочетена 8494 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
Много се изписа в този форум за миналото но така и никои не казва нищо за това което предстои на нашата планета...

Как мислите какво ще е бъдещето на човека... Ще се пренесем на друга планета на няколко милиона светлинни години от тук поради изчерпените ресурси на земята, ще създадем роботи които в последствие ще ни избият или заробят или дори по-лошо някои извън земни ще ни ползват като експериментални мишки в някоя космичесака лаборатория, заради кръговрата в природата ще станем пак на мамуни или за тези които имат друга гледна точка по въпроса, всичките планети и тн. ще се съберат отново в центъра на глактиката поради теорията на гигантското яйце, или ще си бъде същото, а може и просто да има 3-та световна и както някои беше казал във форума ...ще мине поредният самолет от него ще полети една боина глава към земята и това ще са последните ни спомени?
« Последна редакция: 2005-08-23, 09:57 от Perk0 »
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #1 -: 2005-08-23, 11:17 »
По склонен съм да подкрепям теорита за трета световна война, мисля си че след края на третата световна човечеството има доста големи шансове да оцелее, но нищо не се знае.
По рано, когато имаше само две свръх държави - войната беше по-малко вероятна, но сега когато свръх държавата е една, но за сметка на това съществува цяла плеяда от държави притежаващи ядерно оръжие и недоволни от американския начин на живот!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Immortality_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 276
    • Профил
    • http://spaces.msn.com/members/lastbreathbeforethedawn
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #2 -: 2005-08-23, 12:22 »
еето ето... аз казах ли ви, 4е 6те мрем от атомна бомба...  

ако продължаваме по съ6тия път, както в момента... кой знае :ninja:

аз пове4е от 50 години не и давам на земята... или поне на по-голямата 4аст от 4ове4еството    то и без това пове4е не заслужаваме...    

.\/,,___( Uu, )___\m/          Peace, Rest In Peace  
Que no me da la gana pasar media vida buscando esta droga que tal vez no exista !!!

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #3 -: 2005-08-23, 12:28 »
Дам за съжаление и аз мисля че собственото ни развитие ще ни доведе до самоунищожение... Неговоря за варянта с роботите защото като човек дето учи Hardware и е учил малко програмиране мисля че това е напълно невъзможно, но за атомните бомби и постоянните конфликти м-у Америка и останалия свят с две думи ще стане лошо...Малко е жалко че всичко се върти около политиката на една държава без истори съсдадена от (с извинение) курви и затворници...много много жалко...
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #4 -: 2005-08-29, 10:16 »
Тази държава в крайна сметка ще си го получи по заслугите, но ще е жалко ако междувременно го отнесе и целия свят...

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #5 -: 2005-08-29, 11:18 »
Цитат
Тази държава в крайна сметка ще си го получи по заслугите, но ще е жалко ако междувременно го отнесе и целия свят...
[div align=\"right\"][snapback]11323[/snapback][/div]

Съмнявам се, но всичко е възможно... Все пак не е проблем Америка да си го отнесе, проблема е от кой и какви последствия ще има това...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #6 -: 2005-08-29, 14:10 »
Америка при всички случаи ще си го отнесе, а последиците ... ами всичко зависи от начина по който ще стане, но последствия ще има

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 82
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #7 -: 2007-05-17, 15:27 »
Може даже да направим залози:
 1:5 - до 50 години трета световна война.
 1:2 - до 100 години ще ни свършат ресурсите или чистата вода и въздух.
 1:100 -  до 100 години ще ни прасне астероид и ще се присъединим към клуба на динозаврите.
 1:Гьотере - извънзаемни ще ни унищожат, ще дойде деня на страшният съд, ще се преселим на друга планета.

Проблема е кой ще раздава печалбите???  

Неактивен target_audience

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 219
    • Профил
    • http://marilynmanson.7.forumer.com/
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #8 -: 2007-05-19, 11:50 »
Значи според куп изследователи и учени 3тата световна война вече е факт.Тя се казва тероризъм и е доста по-силна от каквито и да са бомби там били атомни,водородни и прочие.А колко време ще изкретаме без нужните ни ресурси си е въпрос на еволюция...човека е създаден да свиква на всичко.Има човешки племена,които пият вода по празниците и ядат само ако имат "човешки гости"...Така,че и въздуха да липсва ние пак ще се приспособим.
But I'm just a pitiful anonymous... with diesel power!

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #9 -: 2007-05-19, 13:44 »
Това с тероризма го има от много отдавна, сега просто го раздуват повече от колкото трябва. Цялата работа е политика на САЩ, но както и да е...така че  неможеш да кажеш, че трета световна война е започнала само защото раздуват атентатите по всички световни медии.

D?ja vu ?

• Гост
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #10 -: 2007-05-19, 14:01 »
според календара на древните Маи краят ще е на 21ви/23ти декември 2012. досега с негова помощ са били предсказвани много събития и доколкото знам е доста точен, но свършва на тази дата. вие знаете ли нещо по въпроса

http://www.armageddononline.org/mayan_calendar.php
http://www.greatdreams.com/end-world.htm
http://survive2012.com/why_2012_maya.php
« Последна редакция: 2007-05-19, 14:02 от D?ja vu ? »

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #11 -: 2007-05-19, 17:39 »
Цитат на: D?ja vu ?
според календара на древните Маи краят ще е на 21ви/23ти декември 2012. досега с негова помощ са били предсказвани много събития и доколкото знам е доста точен, но свършва на тази дата. вие знаете ли нещо по въпроса

До колкото знам тези календари са звездни календари и определят перьода на завъртане на звездите спрямо Земята или завършване на един цикъл на движението на слънчевата система в космоса...за нещо такова се отнася.

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #12 -: 2007-05-20, 11:14 »
Цитат на: Gorgi
Това с тероризма го има от много отдавна, сега просто го раздуват повече от колкото трябва. Цялата работа е политика на САЩ, но както и да е...така че  неможеш да кажеш, че трета световна война е започнала само защото раздуват атентатите по всички световни медии.
Аз не съм зад това изказване,просто споделям информация,която получих от световните медии или по-скоро от по-закътаните учени...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #13 -: 2007-05-20, 12:42 »
Цитат на: D駛a vu ?

Интересни линкове  Ми, значи, според древните маи и другите религии на доколумбова Мезоамерика (т.е. Централна Америка) историята върви циклично, а не постъпателно. Доколкото си спомням от "Попол Вух" (свещената книга на гватемалските маи-киче; една от трите запазени ръкописни книги на маите), досега е имало три цикъла, в края на които светът е бил разрушаван и хората са измирали...Може би през 2012 ще е краят на четвъртия  

Цитат на: Target_Audience
Цитат на: Gorgi
Аз не съм зад това изказване,просто споделям информация,която получих от световните медии или по-скоро от по-закътаните учени...
Хаха, добре си! Как може да сравняваш терористичните акции със световните войни?!? Колко имаш по история в училище, а?
« Последна редакция: 2007-05-20, 12:46 от Knight of Outremer »
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #14 -: 2007-05-20, 12:52 »
На мене тва с тероризма ми прилича малко на Втора Студена война само дето тоя път "лошите" не са руснаците а арабския свят...

Неактивен Wizard

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 115
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/FrozWulf
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #15 -: 2007-05-20, 13:13 »
Арабите с калашници които стрелят във въздуха за незнамсикво са също толкова фактор за край на света колкото утре да кацнат летящите чинии и да ни натоварят зелените човечета да копаем в някаква междузвездна мина за сладолед. Просто ще си изчерпаме ресурсите и ще се самообречем на бавна смърт. Кога ще стане това - аз не мога да давам прогнози но дотогава населението на малката ни планета продължава да нараства.
... а на седмия ден Бог създаде и цацата...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #16 -: 2007-05-20, 16:10 »
Това между другото ме подсеща за една фантастика на Пол Андерсън- "Операция Хаос". В нея действието се развиваше в паралелен на Земята свят, където Втората световна война се водеше между "Сарацинския халифат" и "западните сили" . Готина книжка е
Но за да се получи в действителност, на първо време трябва да се създаде Халифат т.е. държава, която да обединява всички мюсюлмани или поне всички араби в света. А изгледи за такова нещо за момента няма...
« Последна редакция: 2007-05-20, 16:19 от Knight of Outremer »
Caralho Voador

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #17 -: 2007-05-20, 19:06 »
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]
Хаха, добре си! Как може да сравняваш терористичните акции със световните войни?!? Колко имаш по история в училище, а?
[/quote]По история винаги съм имал високи оценки,въпреки,че никога не ме е кефила като цяло...Ти явно ще излезеш някакъв виден еродит,но май с четенето си се запъвал,защото аз спецялно допълних(за такива като теб в случая),че това е прочетена от мен информация а не съм си я създал аз.Ако очаквате бомбите и офицялно потвърждение за военно положение,аз нямам нищо против.Както за теб е абсурдно това,така за мен е абсурден факта,че някакви си маи ще решеват кога трябва и кога не трябва да умирам....
« Последна редакция: 2007-05-20, 19:07 от Target_Audience »

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #18 -: 2007-05-20, 20:17 »
http://www.weird-websites.com/justweird/endofworld.htm

Тук пак има събрани разни бози.

Впрочем, като гледам времето навън и световния метеорологичен катаклизъм, възможно е наистина да се задават природни бедствия, които да доведат до пълен геноцид и пречистване на планетата, както е било и при предишни краища на света, както е било и с изтребването на динозаврите например. Както каза Target_Audience, тероризмът си е един перманентен паразит, който яде малко по малко нервите на света и отнема периодично жертви, но истината е, че това не е прецедент и преди въпросното явление е съществувало, но медиите не са били толкова развити и толкова решени да го популяризират.

Катаклизми има много - изчерпването на ресурсите, глобалното затопляне/разрушаването на озоновия слой, притежанието на ядрени оръжия, ако щете и фармацията с нейната финансова изгода за химически тровения, въпреки че има лекарства срещу почти всички 'смъртоносни болести'... Каквото ние си правим и Бог трудно може да ни направи...
Signature.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #19 -: 2007-05-20, 21:10 »
Тероризмът съществува от доста време- специално този, съвременния; самоубийствените атентати, толкова популяризирани от медиите, се заражда през XI век- в сектата на небезизвестните асасини. Според мене в историята е имало и периоди, когато тероризмът е бил, така да се каже, повече "на мода", отколкото в днешно време и е причинявал много повече вреди- напр. множество убийства на държавни глави и монарси от края на XIX и нач. на XX век са дело на терористи; едно такова слага началото на Първата световна война. Мисля, че това, което е чел Target_Audience, са нечии твърде параноични мнения- съвременният тероризъм категорично не може да бъде наречен Трета световна война- най-малкото жертвите от едното са били милиони, а от другото - рядко достигат хилядите. Сравнението с атомните, водородни итн. бомби пък ми се вижда съвсем тъпашко- една такава бомба може да унищожи напр. цяла София. Слава богу, че след Хирошима и Нагасаки все още не се е случвало нещо такова- нещо, което може да надмине и най-лошите ви кошмари   !
Caralho Voador

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #20 -: 2007-05-20, 21:27 »
Цитат на: Knight of Outremer
Сравнението с атомните, водородни итн. бомби пък ми се вижда съвсем тъпашко- една такава бомба може да унищожи напр. цяла София.
По никакъв начин не искам да отричам моща на атомната бомба,просто когато тя е падала японците не са и знаели какво ги очаква.Както и хората които попадат в терористичен акт.Ти отиваш на работа и случайно някой е разсипал антракса в метрото...нямаш време за реакция.Докато в една световна война всеки е на нокти,всеки чака сирените,всеки е освободил място в мазето...има една готовност,която с времето се убива точно от масовият тероризъм.

Неактивен ShaMana

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 18
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #21 -: 2007-06-14, 10:26 »
Аз се обазалагам, че след 200 години човечество няма да има, за щастие и мен няма да ме има за да го видя.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #22 -: 2007-06-14, 10:49 »
Цитат на: ShaMana
Аз се обазалагам, че след 200 години човечество няма да има, за щастие и мен няма да ме има за да го видя.

Божа работа - не се знае, края на човечеството и апокалипсиса са го предсказвали толкова много пъти през вековете и все не се е получавало... Въпреки че ЦИВИЛИЗАЦИЯТА може и да я няма след 200 години, но ЧОВЕЧЕСТВО, мисля че ще има... Е, освен ако не пръснем планетата на парченца - в наши дни, човечеството, а по точно великите сили - притежават тази възможност, въпроса е дали ще го допуснат...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #23 -: 2007-06-14, 11:59 »
Все ще се намери някой да отвори кутията на Пандора...
Caralho Voador

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #24 -: 2007-06-14, 13:05 »
Дано да има някой, който после да разправя как е била отворена таз кутия...

Уф. Много драматизъм в тая тема. Живот и здраве дано нещата се развият по сценария на Родденберри. Е тва ми е мечтата (ам, тва бе за друга тема, ама...)!
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #25 -: 2007-06-14, 14:17 »
Родденберри - е писал телевизионни сериали, трудно биха могли да се развият по негов сценарий действителните неща...

Неактивен SkASk8CkbpT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 113
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #26 -: 2007-06-30, 12:11 »
Не знам за след 300, ама след 500 да кайем добра 4аст от хората ше стqгат куфарите за Марс.
« Последна редакция: 2007-07-06, 11:59 от Knight of Outremer »
Ska-Jazz-Funk all the way!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #27 -: 2007-07-02, 10:36 »
За Марс? Че какво такова има на Марс, дето го нямаме тука?

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #28 -: 2007-07-02, 14:36 »
Железо

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Бъдещето на човечестовто
« Отговор #29 -: 2007-07-02, 15:13 »
Желязо и тука си имаме достатъчно, при това Марс, съдейки по плътноста му не е особенно богат на желязо...