Анкета

слушате ли чалга гадовееее :)

Азис на сапун!
26 (56.5%)
Чи аз само тува слушам бье батьеее!
1 (2.2%)
Чaлгарите и уличите кучета и те душа носят, и те имат право на живот!
16 (34.8%)
Това е неизменна част от циганско-турско-българската култура и трябва да се пази и развива!
3 (6.5%)

Общ брой гласове: 43

Автор Тема: За и против чалгата  (Прочетена 66580 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен ????????????

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 53
  • ???????,?? ?? ????????...
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #60 -: 2006-09-29, 14:39 »
не съм ПРОТИВ.аз съм отворена за всякакъв вид музика.във всеки стил може да се открие свястно парче.
Кръв по острието има
Любовта в душата й погина
Погледа й от омраза замъглен е
Вече чувства няма
Вместо сърце-празна яма
Очите й са две парченца лед
Погледа й празен
Тялото й в рани
Дрехите раздрани
Няма ли кой да я спре?
Сърце да й даде...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #61 -: 2006-09-29, 16:16 »
Цитат на: NoFeaRInc
Чалгата убива мозъчни клетки... Особено баш' чалгата, в която всяка следваща дума няма абсолютно нищо общо с предходната... За съжаление това е най- комерсиалната музика в България, а на българина му дай комерсиализъм, и ако ще и блъскане по главата да е, важното е да е модерно.
Не мога да слушам чалга (практически), но около мен май само това се слуша и когато съм забравил или нямам възможност да взема MP3 плейъра, се налага да понасям разни простотии от съседските апартаменти. Всеки, на който не му понася, чудесно разбира как се чувствам...

напълно съм съгласен!      

Чалгата е отвратителна азиатщина и простотия, която показва България на света от най лошата и страна! Хората които слушат чалга - извършват интелектуално самоубийство! господи, какъв интелект трябва да имаш та да слушаш ТАКАВА простотия? Оринтелски ритми, безсмислени текстове - ако Ботев и Левски можеха да видят до къде е стигнала България - щяха ... сигурно щяха да се отрекат от тази страна!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Nightfreak

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
    • http://
За и против чалгата
« Отговор #62 -: 2006-10-12, 14:12 »
Твърдо протиФ .Като започнат да пускат кючеци   .....иначе на купони се пуска    ....ама протиФ .Като се започне с прекрасни текстове и се завърши с още по-прекрасна "музика".  
« Последна редакция: 2006-10-12, 14:14 от Nightfreak »
I'm winning, you're losing
I'm falling, your agony
Lower than Lower before
Your forgotten memory

Неактивен Blinda

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
    • http://www.myspace.com/blinda0
За и против чалгата
« Отговор #63 -: 2006-10-16, 21:31 »
Много ясно, че съм против! Това е позор! Чалгата е единствената музика, която найстина НЕ мога да слушам.
Метъл аз да се наричам,
първа радост е за мене!
« Последна редакция: 2008-05-08, 21:00 от tech_noir »
If you don't live for something, you will die for nothing!

Неактивен amyto

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 51
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #64 -: 2006-11-10, 20:24 »
Чалгата SuxXxXXxxx !!!Осъзнайте се ве хора не го слушайте тфаааааааа  

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #65 -: 2006-11-11, 10:36 »
Емииии, то всеки си има избор, обаче аз съм твърдо ПРОТИВ   супер ме дразнят чалгарките сичките еднакви там кви са Къпини алла бала Азиски,  а до феновете им.... Предимно еднакви напарфюмирани каки с тон грим и без блузи, да им се види силикона   Ми не ме кефят   и чалгата не ме кефи  

Неактивен Rip Curl

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 736
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #66 -: 2006-11-14, 22:18 »
попринцип съм простив чалгата тип-камеЛИА,анеЛИА,глорИА и тн...може да не си чувал нито една тяхна песен,но когато тая изграчи първите две думи(любов,пари)после ти е ясно за кво се пее(как някой я е зарязал,как тя е най нещастаната...) а са без някой кючек не може на купон примерно Амет и други такива
~Всё не так плохо, как Вы думаете. На самом деле всё гораздо хуже!~

Неактивен dreamer

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 106
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #67 -: 2006-11-15, 01:00 »
^^

КОНДЬО БЕ!
хах
На Кондьо имам спомени с изродите у нас...ама все едно.

Не я харесвам,не я слушам.
Който си се радва-да си я ползва.
И все пак използвам определението "Чалга е" и отбелязвам някоЯ гнуснА или някоЙ гнусЕн като мине от време на време=).

За масовия случай няма да говоря.

А това че има големи идиотчета(положително),които слушат чалгийца си е така.(Говоря за разни от класа ми да речем)

Въпрос на усещане или на липса на всякакво 8)!
но във всеки случай е едно от двете (=
« Последна редакция: 2006-11-15, 01:04 от dreamer »
I knew the moment had arrived
for killing the past and coming back to life.

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #68 -: 2006-12-03, 17:24 »
OMG
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Nina

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #69 -: 2006-12-03, 18:17 »
добре, че не каза, че е Българин  

Неактивен Desss

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #70 -: 2007-01-04, 15:24 »
Аз съм твърдо ПРОТИВ това подобие на музика...
Не ми понася...
Много им се чудя на тези, които я слушат и даже се кефят...
Отврат!!! То това не е музика бе хора!!! Т'ва е некъв бърз и лесен начин да зарибиш стадото и да направиш пари от него!
Мелодиите са съвсем елементарни, текстовете възможно най-опростени и дори често лишени от смисъл... Може би това е причината да се слуша така масово...
Незнам, просто никога няма да я одобря тази "музика"...
Close Your Eyes, Just Take Me Into Your World Of Dreams...
Don?t Think Of This World! 
See Through Your Soul... Where are you?!
Image Of My Life...
Just A Frame In My Memory!!!

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #71 -: 2007-01-04, 15:32 »
Цитат на: Desss
Мелодиите са съвсем елементарни, текстовете възможно най-опростени и дори често лишени от смисъл...
Е тва е хора! Добре че влезе един експерт за да ни обясни кооолкооо са елементарни мелодиите и кооолкооо са прости текстовете!!!
ЕВАЛА на всичките експерти, за тва че сте така добри да ни отваряте очите! На нас, простите стада!  
« Последна редакция: 2007-01-04, 15:33 от ZAZO »

Неактивен Desss

• потребител/ка
  • *
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #72 -: 2007-01-04, 18:50 »
Цитат на: ZAZO
Мелодиите са съвсем елементарни, текстовете възможно най-опростени и дори често лишени от смисъл...
Е тва е хора! Добре че влезе един експерт за да ни обясни кооолкооо са елементарни мелодиите и кооолкооо са прости текстовете!!!
ЕВАЛА на всичките експерти, за тва че сте така добри да ни отваряте очите! На нас, простите стада!  

Ако поне малко се замислиш ще разбереш, че е така... И не е необходимо да си експерт, за да забележиш очевидното!
Image Of My Life...

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #73 -: 2007-01-04, 19:04 »
Ако поне малко се замислиш ще разбереш, че е така... И не е необходимо да си експерт, за да забележиш очевидното!
Мм знаеш ли, мислил съм достатъчно... и изглежда не разбирам, "че е така". О да може би съм тъп и за тва не ми се получава номера. Ма така е като слушам чалга.

Неактивен Desss

• потребител/ка
  • *
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #74 -: 2007-01-04, 19:14 »
Мм знаеш ли, мислил съм достатъчно... и изглежда не разбирам, "че е така". О да може би съм тъп и за тва не ми се получава номера. Ма така е като слушам чалга.

Нямам намерение да влизам в спорове... Щом ти харесва, слушай си чалгия... Не съм аз човека, който да ти казва какво да правиш и какво не, просто изказах мнението си и причините за него...
Image Of My Life...

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
За и против чалгата
« Отговор #75 -: 2007-01-04, 19:53 »
Ти па кога стана турбофолк  

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #76 -: 2007-01-05, 00:17 »
Ами ифакт не съм турбофолк.  Никога не съм се определял като такъв, нито като чалгар, нито като рапър, рокер, метъл, пънкар, етсетъра... Нищо че слушам от всичките тея стилове.
Много ограничено ми се струва асоциирането на чалгата с безсмислени текстове и прости мелодии. Вярно има и такива песни, но нима в другите стилове няма??? Къв е тоя зор да плюете само? Забелязвам че сред слушателите на чалга е станало модерно да плюят метъла, ама май сред тея дет слушат по тежка музика е още по модерно да плюят чалгата. "Аргх виж ме къв сам хард, мразим чалга!" "Ма аз съм метъл, не може да харесвам чалга"! Браво, много интелектуално извисено! Че кво му е на поп-фолка? Да не би да хвванете някаква болест като го чуете?
И в крайна сметка какво като слушам и такава музика? Нещо по-малко от вас ли съм? АйКю-то по-ниско ли ми е? Не мога да разбера?

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #77 -: 2007-01-05, 11:25 »
Не знам, може и да доста странно, но на мен не ми харесва нито чалгата инто метъла нито други подобни изгъзици! Чалгата е смятам за велика простотия с нейните ориенталски ритми, аз не се смятам за ориенталиц и никога не съм я могъл да е разбера, метъла също не мога да го схвана - някакви крясъци и шумотевици, според мен, колкото и да е странно, музиката трябва да бъде музикална, харесвам класиката (определената крласика), духовата музика също много ми харесва, при купон (разпивка му викам) смятам че музиката трябва да бъде тиха и ненатрапчива, човек да може да си чуе приказката, а като ида на някое от популярните просташки кръчми или пък дискотека, то не само приказката не мога да си чуя, ами и мислите ми се разбягат из главата. За танци, харесвам тангата и блусовете от `60. Абе не ми обръщайте внимание, аз много от нещата сега не мога да разбера и не съм съгласен с тях.
А това че някой слуша чалга а друг метъл или рок-енд-рол не би трябвало да е пречка, стига да не пречат един на друг, за това е по добре да се посещават неурални заведения като пияно барове или заведения въобще без музика (тези са ми от любимите).

Неактивен Za10

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #78 -: 2007-01-15, 03:41 »
Против! с двете ръце!

????

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #79 -: 2007-02-01, 18:41 »
Ми кво да ви кажа, аз слушам всичко и не мога да разбера защо всички хора се нахвърлят върху чалгата.
1.   има си краиности и в всички случаи на мен не са ми приятни нито турбо чалгарите нито други . Кво ще кажете че метали  дълги сплъстени коси блъскащи се като животни са много интелигентна маса(ша знаиш), и да ви кажа от куфеенето умират много повече мозъчни клетки отколкото от чалгата. Или пък друга картина някви бесни трансове и типовете се надрусали така че и майка си не могат да познаят и са зациклили за световно или пък малките рапърчета  с кърпи на главата дето се мислят за Мишо Шамара, аре моля ви се.

2. Не ме убеждавайте че чалгарите са тъпи, не отричам има много тупи но аз лично познавам няколко за които съм сигурен, че едва ли много хора в тоя форум им стигат и половината IQ и обща култура.

3. Има си музика за всяко настроение и чалгата е весела, дори мега просташките текстове ако  погледнеш с леко насмешка и не ги зимаш на сериозно са си супер забавни и за разпивка и добро настроение са си супер .

аре пиис от мен

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #80 -: 2007-02-05, 11:20 »
Цитат
Ми кво да ви кажа, аз слушам всичко и не мога да разбера защо всички хора се нахвърлят върху чалгата.

Аз, би могло да се каже, че не слушам нищо или почти нищо, но се нахвърлям именно върху чалгата и хип-хопа, защото и двата стила музика са характерни за разни чернилки - единия (чалгата) популизира циганията и благодарения на тази музика се провежда геноцид срещу моя народ, опитват се да претопят българите и да ги интегрират в циганията и циганския начин на жоивот! Другият стил, хип-хопа е характерен за най големите боклуци на този свят - това са американските ниггери, то не че африканските са много по свестни, ама американските са си направо отайката на този свят.

Това е, благодаря за вниманието!
« Последна редакция: 2008-05-08, 21:01 от tech_noir »

Неактивен rosskata

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 27
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #81 -: 2007-02-05, 18:26 »
Цитат на: rosi:)
попринцип съм простив чалгата тип-камеЛИА,анеЛИА,глорИА и тн...може да не си чувал нито една тяхна песен,но когато тая изграчи първите две думи(любов,пари)после ти е ясно за кво се пее(как някой я е зарязал,как тя е най нещастаната...) а са без някой кючек не може на купон примерно Амет и други такива

Mного съм съгласна... Разни анелии, камелии, десислави и т.н... Боли ма душата, боли маааа...   Не ме кефят.  
НО виж някой гаденм мазен грозен кючек след 5-6 водки... Много ясно...

Нямам на компа си нито една песен- чалга. Просто не слушам...
Но не ме дразни и нямам нищо против тези, които слушат... В интерес на истината 99% от близките ми познати слушат чалга... На купони- чалга. Но не от онази гадната... А от онази- върл;о просташката, която си признава, че е върло просташка...   И си простееш спокойно...
Но това е като съм пийнала.   Иначе и те не ме кефят.
You know kids, I wish every mom and dad would make a speech to their teenagers and say kids, be free,  be whatever you are, do whatever you want to do, just so long as you don't hurt anybody...
And remember kids,
I am your friend. [img]http://bgfreaks.org/style_emoticons

Неактивен Gal

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 35
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #82 -: 2007-02-05, 20:52 »
Цитат на: Роската
В интерес на истината 99% от близките ми познати слушат чалга... [/b]
С гордост съобщавам,че именно аз изпълвам тоя 1% от неслушащи чалга приятелчета на Роската!:)
Иначе си признавам, че съм имала моменти на умопомрачение преди известно време, когато слушах и чалга, ама вече ми мина! Определено съм против изплагиатстваните и абсолютно еднакви парчета на всякаквите ия-подобни същества (Мария, Анелия, Камелия, Глория и т.н. и т.н.).
 Но когато си пийнал порядъчно един мазен, долнопробен и просташки кючек си идва точно на мястото!

"Ще отворя малка скоба -
музиката сръбска в гроба .
Тя добра е за сърцето,
но кога си до шишето."

Цитат на: Александр
...и двата стила музика са характерни за разни чернилки - единия (чалгата) популизира циганията и благодарения на тази музика се провежда геноцид срещу моя народ, опитват се да претопят българите и да ги интегрират в циганията и циганския начин на жоивот! Другият стил, хип-хопа е характерен за най големите боклуци на този свят - това са американските ниггери, то не че африканските са много по свестни, ама американските са си направо отайката на този свят.

Мдааааааааа! Да живее толерантността!      
When the Hell is full, the dead will walk the earth!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #83 -: 2007-02-15, 13:36 »
Мхм, сама по себе си чалгата не е страшна, все пак въпрос на вкус, среда и т.н.
Проблем са по-скоро последствията

« Последна редакция: 2007-02-15, 14:07 от tech_noir »

D?ja vu ?

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #84 -: 2007-02-15, 13:51 »
xaxaxaxxaxaxaxaxaxaxxaaaxaxaxa    

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #85 -: 2007-02-15, 14:30 »
Цитат на: Gal

Мдааааааааа! Да живее толерантността!      

Аз не съм толерантен и не смятам че трябва да бъда! Ще добавя, аз съм расист и фашист!

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #86 -: 2007-02-15, 19:46 »
Не съм против чалгата, а против прекалената и популярност.
Най-добре ще е ако успеем да я сведем до нивото на Веселин Маринов, Гьорги Христов и другите бг поп  певци.
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #87 -: 2007-02-16, 13:43 »
Нека си го слушат - но да не го налагат на другите, нали?

Неактивен tadivitan

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 30
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #88 -: 2007-04-03, 22:56 »
Ми за  
даже в момента някои песни са много на мода на компютъра ми за съжаление  
My battery is low...I gotta go!

Неактивен Wizard

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 115
    • Профил
    • http://vampirefreaks.com/FrozWulf
За и против чалгата
« Отговор #89 -: 2007-04-12, 15:59 »
Накъде без чалгата е  
... а на седмия ден Бог създаде и цацата...