Анкета

слушате ли чалга гадовееее :)

Азис на сапун!
26 (56.5%)
Чи аз само тува слушам бье батьеее!
1 (2.2%)
Чaлгарите и уличите кучета и те душа носят, и те имат право на живот!
16 (34.8%)
Това е неизменна част от циганско-турско-българската култура и трябва да се пази и развива!
3 (6.5%)

Общ брой гласове: 43

Автор Тема: За и против чалгата  (Прочетена 66655 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
За и против чалгата
« -: 2005-08-21, 11:22 »
я са да видиме кои са чалгаджиите тука  аз съм твърдо против, тва е едно от малкото  неща които не мога да слушам наистина не мога, става ми неприятно чак

« Последна редакция: 2010-08-21, 15:25 от tech_noir »
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #1 -: 2005-08-21, 12:10 »
Аз също  .
Напоследък всичко живо около мен прослуша чалга, няам представа защо :huh: . Много я мразя тая музика, ама си мисля, че поне като е чалга- да е оригиналната циганска от сорта на Кондьо, Амет  , Тони Стораро и т.н.- А не чалго- естрада- това вече надхвърля всякакви граници на отвратителност  !
Caralho Voador

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #2 -: 2005-08-21, 19:07 »
Хахаха щом настояваш.. виновен сам и сам готов да си понеса последствията... А и да поясня не сам "ЗА" чалгата, не сам и против. За мене тва е най
 обикновен музикален стилл както и всички останали. Вече ми звучи твърде банално да ми казват "не  понасям чалга" или пък да гледам някви тъпи ексцесии от сорта на  "не мога да седя тука щото пускат чалга" тъпо е...  се едно ше ти стане нещо... И накрая освен да ви се извиня че слушам сяква музика...
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #3 -: 2005-08-22, 10:40 »
Абсолютно не понасям чалгата!!!!!!!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
За и против чалгата
« Отговор #4 -: 2005-08-22, 13:11 »
Ами... много зависи... Значи какво разбираме под чалга... от една страна са Сани, Кондьо, Цветелина и други такива простаци, от другата са Анелия, Емилия и т.н... Аз нямам нищо против тъй наречения поп-фолк  Даже с кеф си слушам Анелия, примерно...
« Последна редакция: 2005-08-22, 13:15 от Metalcho »

Diva Orxideia

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #5 -: 2005-08-22, 13:47 »
абсурд е да ме вкараш в заведение в които се слуша такава музика...правила съм опит заради приятели но като влезна само на входа и погледна общата картинка ...отвращава ме...има песни които могат да се слушат но не бих казала че те са стил поп фолк а диско ...

пък и всеки стил музика си изисква настроението ...поне аз музиката така я избирам...каквото ми е кеф за момента  
« Последна редакция: 2005-08-22, 13:50 от Diva Orxideia »

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
За и против чалгата
« Отговор #6 -: 2005-08-22, 19:31 »
Никой от тия дето сте писали тука не разбира от музика  
Чалга като стил не е това дето слушате в "Биат" и "Планета"... Чалгата като стил представлява най-чувствените и романтични мелодии от испанската и португалската музика. Не е и поп-фолк това... щото фолк идва от фолклор.. а това нема и с фолклора нищо общо... това като стил може да бъде определено само като "класически етно-рок"!

От музикална гледна точка от време на време се появяват стойностни парчета... няма как да не се появяват, тъй като продукция се БЪЛВА зверски... и няма как да не нацелят някой път  

Иначе аз лично нямам нищо против чалгата... като съм си в къщи сам не си пускам чалга, ма в кръчмите дето вися нон-стоп се маат гюбеци...

to be continued...
« Последна редакция: 2005-08-26, 20:37 от MuTaKa »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

?????

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #7 -: 2005-08-23, 15:31 »
кефат ме само 2 3 песни от чалгата ! другите съм против ... за тва съм нещо посредата амаа малко повече от полувината на тази среда съм против          

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #8 -: 2005-08-23, 15:57 »
Абе какво имате против чалгата?

?????

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #9 -: 2005-08-23, 17:48 »
Абе аз нямам против , нека си я има  никой не ме задължава да я слушам

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #10 -: 2005-08-24, 14:32 »
Щото аз си държа тука една "Моллотов"-ка на терасата. Питам да вземем да направим едно инвентарче на наличностите и да видим какво може да се постигне с тях.

?????

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #11 -: 2005-08-24, 17:58 »
Тва е друг въпрос ...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #12 -: 2005-08-24, 20:11 »
Аз си признавам,че съм "ЗА"!!!!
Кво толкова лошо има в чалгата?
Важното е,че си има песни,които са хубави!Всяко нещо си има хубави и лоши страни.Абсолютно всеки един стил в музиката си има стойностни и смотани песни,с чалгата също е така,обичам да си слушам баладки или някои други песни,някои ме нервят-да,но има и яки
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #13 -: 2005-08-25, 16:36 »
Цитат
Абе какво имате против чалгата?

Танкове, артилерия, няколко концентрационни лагера и много, много газови камери! Мисля че е само това...
« Последна редакция: 2007-08-14, 19:05 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #14 -: 2005-08-25, 19:22 »
Ми аз поне чалгата я приемам доста лично.
Радвам се че хората скоито работя или си говоря я приемат по същия начин. Радвам се че с колегите въобще не се налага да се координираме за общи действия. И правим тихичко това което можем да изолираме чалгата.

Помните ли билбордите на Азис, които свалиха след 2 дена (за сега единствения случай в България да бъде свалена с полиция нечия реклама - познайте кой го издейства :-) ). Чалгаджии, независимо какво предлагат и колко плащат просто не успяват да влязат в медии, освен собствените си. За собствените си обаче все не намират рекламодатели, стават гафове в печатници, издънки в разпространението... колкото и да са популярни всичките им списаниица и вестничета са на огромна загуба. Не стигат до големите сайтове, никой (освен най-евтините) марки не рекламира в заведенията им.

Тотална блокада и изолация. Никакво промотиране, недопускане на пропагандиране на чалгата. Без значение колко плащат. Достатъчно умни сме да намерим логични аргументи защо именно не ги допускаме или ако все поак се случи да има е ужасно скъпо, неефективно и свързано с много инциденти. И тииихичко да ги натикваме в миша дупка, нищо че нивото на средния българин в момента е ужасно ниско им е добър таргет.

Като е трудно законово да ги натикат в затвора заради кофти "музика", нищо не пречи да изградим затвор около тях.

P.S. Като дойде някоя мазна мутра и пожелее нещо остава много учуден като чуе  "няма да стане". "Ма аз ще си платя колкото кажете...."             :blah:
« Последна редакция: 2009-10-04, 11:47 от tech_noir »

Diva Orxideia

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #15 -: 2005-08-28, 04:11 »
Цитат
Никой от тия дето сте писали тука не разбира от музика 

to be continued...

така е аз претенции че разбирам от музика нямам  ...

аммм обаче чакам продължението 
« Последна редакция: 2008-04-09, 13:26 от tech_noir »

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
За и против чалгата
« Отговор #16 -: 2005-08-28, 10:43 »
Е та то и аз нямам претенциите на музикален критик...
"Сиганкатьааа гащи нямааАааа БаЖанак, БаЖанааак, и да има файда нямааа баЖанак, баЖанак!"
Айде на сиганиятааа!!! Чалга до дупка... тва го чух на морето, изпълнява го тази иначе леко застаряваща чалгаджийка Цветелина и меко казано се погнусих...

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
За и против чалгата
« Отговор #17 -: 2005-08-31, 14:34 »
Ден ли беше,
или пък нощ с луна безкрайна,
ти ми шептеше,
със нежни устни, нежна тайна,
и чух морето, то каза ми че нямаш име,
ще те наричам "мила моя"...

Прикован с окови чувствам се сега,
и забивам нокти в черната земя,
във съня си аз съм друг,
с ято птици пак на юг,
и с парчета от небе,
храня аз сърце...

(припев)
Друго място,
с други хора,
хищни птици,
без умора,
да избягам,
ми се иска,
в миг докрай...

... ше пусна и още.. нали сте романтици, би трябвало да ви харесва:-))
мога да ви зарибя по чалгата, кво   
« Последна редакция: 2009-10-04, 11:43 от tech_noir »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #18 -: 2005-08-31, 14:53 »
Нямам нищо против чалгата,на който не му харесва да не я слуша.Все пак има различни вкусове...
така,че не съм нито `против` нито `за`  

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #19 -: 2005-08-31, 15:56 »
А как да не я слушам - като ида в кварталната кръчма да вечерям и трябва да слушам мангасарска музика, като ходя на делова разпивка и трябва пак да е слушам и да гледам как типове с умствения капацитет на питекантроп лепят кинти по гнусни кючекини ... абе тая държава се скапа...

Ах да, също така съм против високата музика по блоковете - но поне около мен съм намерил начини за борба...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #20 -: 2005-08-31, 16:42 »
Да се замисли човек с какви хора си правиш деловите срещи и разпивки (поне в Motto такива проблеми немаме).

Като малък имах един приятел, дето комшиите му слушаха чалга. Взехем едно от ония специалните полицейски устройства (допираш го до бетонна стена и цялата стена почва да резонира и действа като звукоизлъчвател, баша му беше някакъв полковник в НСБОП). Ефекта е много по-мощен от озвучаването ан концертите, макар и звука да не е съвсем чист. Поставяме едно такова на пода, свързваме го с уредбата, вътре на ченджъра дискографията на Sepultura. И отидохме на лагер (а техните на море). След 2 седмици се прибираме и установяваме че комшиите му отдолу не жиеят вече там      
« Последна редакция: 2005-08-31, 16:52 от tech_noir »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #21 -: 2005-08-31, 17:13 »
С какви хора, ами бизнесмени - те в България все повечето такива! Какво да се прави, нали трябва да се яде ...

rock_ur_body

• Гост
За и против чалгата
« Отговор #22 -: 2005-09-15, 01:41 »
аз слушам чалга но предпочитам да не гледам клиповете...певиците са омазани с толкова много грим че ме плашат чак :ninja:  :blink:

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
За и против чалгата
« Отговор #23 -: 2005-09-15, 09:24 »
Заради самия факт че слушаш тва жалко подобие на музика ми падна в очите страшно много...

Неактивен PooR^CReaTuRe

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 910
  • Your life is over and you're to blame
    • Профил
    • http://www.myspace.com/erm1ne2
За и против чалгата
« Отговор #24 -: 2005-09-15, 11:50 »
"За или против чалгата" . Този въпрос може да се зададе за всеки един стил в музиката , както може да се коментира от всеки един представитвл на даден стил. Ще се опитам да не сравнявам , но в музиката обикновено успяваш само ако я правиш . Едва ли на прием ще ти пуснат Анелия , Ди Ем Екс или Мерилин Менсън .
Чалгата си е музика като всяка друга , но според мен проблема е във феновете . Може да се каже че преди 2-3 години , смятаха за педерас , мъж който се изрусява , който си бръсне краката или се облича почти като жена . Но сред чалгарите това е последният писък на модата . А още по-интересно ми е когато в един момент се "разбиват" от кеф на някоя песен , а в друг - "как ще я слушаме , тази песен е стара и не е хубава" . Но всъщност никога не са се замислили че Преслава например е направила хит и после за да направи още един , взима 60% от елементите на предишния .
Освен че чалгата е комерсиализирана , ме дразни и това че тя е за бедното пропаднало общество . За по-богатите е американската чалга - Бритни Спиърс , Кайли Миноуг , Бийонсе и др. На чалга се въртят гюбеци по кръчмите , където е пълно със пияници .

Но все пак всеки има право на избор . Ако питаш някой чалгар , той ще ти каже , че "метълът е много ужасен , брутален , гаден ,
 гнусен" и тн. Но тук предполагам че повечето са метъли или поне слушат този стил . Както има брутален , гаден и гнусен метъл , така има и нежен , приятен и романтичен . По същият начин е с чалгата . От едната страна стоят "курвите" и "сутеньорите" , а от другата - нежните същества , романтиците и приятните мелодий.

п.п.: Бая си оплесках мнението , но се надявам да го разберете.
п.п. 2 : Лично аз , колкото и да защитавам чалгата , няма да си пусна в нас да я слушам

Неактивен Jussi_69_eyeS

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 35
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #25 -: 2005-10-17, 19:06 »
ПРОТИВ

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 334
    • Профил
За и против чалгата
« Отговор #26 -: 2005-10-17, 19:09 »
Аз не съм нито за нито против.Музика като всяка друга,е някои парчета могат да те съсипят от тъпотия,доста са плоски,ама то това и е готиното на чалгата,че е елементарна...а и предразполага за як купон-кючеци  

Неактивен tedo_davis

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 31
    • Профил
    • http://flirt4e.com/picgallery.php?u=131409
За и против чалгата
« Отговор #27 -: 2005-10-19, 17:56 »
твърдо против - не за това че мразя чалгата ами щото това е бизнес - това не е  музика - всичко е силикон,пластични операции и плейбек ...  

Неактивен Immortality_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 276
    • Профил
    • http://spaces.msn.com/members/lastbreathbeforethedawn
За и против чалгата
« Отговор #28 -: 2005-10-19, 19:28 »
живеем в демокрация...!   нали ?
на мен ми дават да слушам метал...!  нали ?
какво толкова, ако някой иска да слуша чалга...?????????? какво като е комерсиална?
Slipknot, Korn, Metallica, The Beattles, QUEEN... ВСИЧКИТЕ СА КОМЕРСИАЛНИ!!! без значение от кой клон са паднали- всеки се бори да продава дискове. Едни се оперират, за да се набиват в очите(чалгарките), други говорят какво ли не срещу църквата, наричат се сатанисти, а после се женят в нея... не е ли безсмислено ??? всичко е комерс, потънали сме в мизерия и всеки има своята цена.
Hека всеки да слуша това дет му скимне... било то чалга, или хардкор.
Но, едно е свободата, друго е толерантността... и мисля, че точно второтo ни липсва... за жалост
 .
Que no me da la gana pasar media vida buscando esta droga que tal vez no exista !!!

Неактивен Immortality_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 276
    • Профил
    • http://spaces.msn.com/members/lastbreathbeforethedawn
За и против чалгата
« Отговор #29 -: 2005-10-19, 20:02 »
не съм разбрала погрешно...
но не пишех в отговор на предното мнение... давах МОЕТО мнение...
омръзнало ми е едните да плюят другите и те да им отвръщат... омръзнало ме е да ме плюят мен, заради музиката, която слушам. не разбиам защо металите мразят толкова чалгарите и обратното. ако едните си траят и не се месят, другите и те ще си траят...
темата "за или против чалгата" знам от къде идва... от тоя вечен сблъсък на интереси. и вече ми е до гуша от толкова "любов" между двата стила...
« Последна редакция: 2005-10-19, 20:02 от Immortality_ »
Que no me da la gana pasar media vida buscando esta droga que tal vez no exista !!!