Автор Тема: Коя е любимата ви епоха?  (Прочетена 22045 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Mirovk

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 44
    • Профил
Отговор на: Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #60 -: 2008-05-30, 23:00 »
12-13в турнири ,пиене и секс.......по някое време разходка до Божи гроб...после пак пиене и секс... :-\
Уважавай и защитавай човека до себе си,той е най-ценното нещо което имаш.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #61 -: 2008-06-04, 18:42 »
12-13в турнири ,пиене и секс.......по някое време разходка до Божи гроб...после пак пиене и секс... :-\
Яко млатене с мечове, брадви, копия, боздугани и всичко останало налично бих добавил аз. Особено по време на "разходката' до Божи гроб ;)
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #62 -: 2008-06-19, 15:50 »
просто не се сдържах... пръстите сами си щракат по клавиатурката...
Представяте ли си как са си живели тези пичове: слънце, ядене, спане, секс, спорт (сърф, риболов и др.), изкуство- татуировки, музичка...Общо взето дори и да не си вожд е било готино да живееш там и тогава: просто не се е налагало да се трудиш за прехраната си, защото земята е давала всичко необходимо: по три реколти хлебно дърво на година, кокосови орехи през цялата година, и да не изброявам всички благини, че ше трябва да изпиша поне 1000 думи. Никой не е работел в съвременния смисъл на думата; дори и смислените неща на полинезийците (най- добрите резбари, майстори на сърфове и катамарани, перфектни риболовци и смели воини) са правени за забавление, а не от някаква кой знае каква практическа необходимост...Ееех  !

Пък толко изпълнима мечта да имаш!? Веднага ти давам алтернатива  - Вместо полинезийски вожд - клошар. Можеш ли да си представиш само: слънце, дъжд, ядене, спане, секс, спорт, музичка, татуировки? ... И не е нужно да се трудиш за прехраната си - то в кофите за боклук си има всичко
Цитат
и да не изброявам всички благини, че ше трябва да изпиша поне 1000 думи
. Може два пъти дневно да ги обикаляш, така ще си правиш и сутрешния джогинг и вечерната разходка... Музичка - с другите клошари ше си пеете... Може да те следва цяла глутница кучета - на тях ще се вживяваш като вожд. Пък и секс ш прайш... с клошарките... Е, верно, че миришат, ама няма пълно щастие... Помисли си. Според мене идеята е добра...

Иначе аз искам да живея 17-18  век в Османската империя. Да съм турска кадъна... Да си лежа по цял ден в сараите, да си нижа маниста и да си гледам децата. То няма какво друго да се прави, при положение, че има цели  народи за роби.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #63 -: 2008-06-19, 16:45 »
Ти въобще не се ебаваш, не, закле'ам се! Къде им е спорта, секса и изкуството на клошарите, че не се сещам?!? И най-важното- древните полинезийци са били много хигиенични  ;) И въобще...ноу комент  :-X

Само за турска кадъна си. Те освен всичко друго по принцип са били едни ей такива...хлевоусти (превод за незнаещите= злоезични).
Caralho Voador

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #64 -: 2008-06-19, 16:57 »
Аз искам да съм точно ей такъв, какъвто съм сега, в България, ма в началото на 90-те... леле, леле, леле...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #65 -: 2008-06-19, 16:58 »
Аз искам да съм точно ей такъв, какъвто съм сега, в България, ма в началото на 90-те... леле, леле, леле...
Луда оферта :)
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #66 -: 2008-06-19, 17:01 »
 :P :P :P
Абе, много си тънкообиден, честно...
Човек с две думи и може да те жегне, а ти кат некоя усойница хапеш, за да се защитаваш... ;D ;D ;D

Спорта ти казах къде е - в сутрешния джогинг.  ;D и за секса ти обясних  . виж са, изкуството ше си го измислиш сам. Достатъчно креативна личност си.  ;) Пък и може да се къпеш в реката, щом държиш толкова на личната хигиена... ;D ;D ;D

ама знаех си, че така ше реагираш, затва го написах....

Дада, не се засягай, бъзикам се  ;)

мутра ли щеше да станеш? то аз  друго професионално направление за оня пероид в БГ не виждам.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #67 -: 2008-06-19, 17:06 »
:P :P :P
Абе, много си тънкообиден, честно...
Човек с две думи и може да те жегне, а ти кат некоя усойница хапеш, за да се защитаваш... ;D ;D ;D

Спорта ти казах къде е - в сутрешния джогинг.  ;D и за секса ти обясних  . виж са, изкуството ше си го измислиш сам. Достатъчно креативна личност си.  ;) Пък и може да се къпеш в реката, щом държиш толкова на личната хигиена... ;D ;D ;D

ама знаех си, че така ше реагираш, затва го написах....

Дада, не се засягай, бъзикам се  ;)
Както можеш да видиш от поста ми, ясно ми беше, че се бъзикаш. Ама не знаеш с кво (не с кого ;)). Та Полинезия е мечтаната земя, земния рай (или поне е била)- неслучайно толкова известни европейски художници, писатели и поети са отишли да живеят точно там, а днес някои от островите са сред най-известните световни курорти, макар че са баш на г*за на географията.

На мене лично ми е мечта от малък.

На никой не му е приятно да се подиграват с мечтите му.
Caralho Voador

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #68 -: 2008-06-19, 17:15 »
мутра ли щеше да станеш? то аз  друго професионално направление за оня пероид в БГ не виждам.

Не.. то тва е много банално - сички са мутри тогава! Аз си знам кво щех да направа.. сички мутри щеха да са ми в краката! ;)
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #69 -: 2008-06-19, 17:18 »
Полинезия може да е перъдайз и мечтана дестинация за всички творци, ама, както ти каза, е на гъза на географията... А аз исках да помогна, като ти предложа реална и практична алтернатива, която ти е до гъза, както се казва. Ама на... Пак  съм недооценена...

Неактивен Belizarius

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
« Отговор #70 -: 2008-10-07, 16:23 »
Любимата ми епоха е малко недефинирана но най грубо започва с похода на Хенри V през 1419 и завършва с Виенският Конгрес през 1815г. Ще си позволя да я нарека Ренесанс и Ново Време.

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
« Отговор #71 -: 2008-11-26, 03:07 »
За мен е точно хипарията от 60те :D
Хубава музика, сексуална революция, наркотици... Какво повече :)
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Re: Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #73 -: 2011-01-02, 19:14 »
Ето нещо мое за любимата ми (напоследък на моменти ми се струва и буквално, че живея в нея  :P ) епоха и място - Леванта, XIV век: http://vladislavivanov.blogspot.com/2010/12/1292-1334.html
Caralho Voador

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
Re: Коя е любимата ви епоха?
« Отговор #74 -: 2014-01-05, 21:35 »
При пълна свобода за избор, бих се върнала по временна създаването или разцвета на Александрия. Центърът на човешкото познание за времето си, град създаден за да обедини културите на Древна Гърция и Египет. Това бих искала да видя!
« Последна редакция: 2014-01-05, 21:56 от Simone »
.....quod me nutrit me destruit.....