Анкета

Bихте ли напуснали България ако имахте възможност?

Да
11 (57.9%)
Не
8 (42.1%)
Вече го направих
0 (0%)

Общ брой гласове: 19

Автор Тема: за и против напускането на България  (Прочетена 24613 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

egoist

• Гост
за и против напускането на България
« Отговор #30 -: 2005-11-04, 15:23 »
Не искам, не искам, не искам, не искам!!!
Искам да съм си в България.
Не искам да им робувам!!!
« Последна редакция: 2005-11-15, 23:47 от egoist »

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
« Отговор #31 -: 2005-11-04, 17:36 »
ами да ти кажа честно въпрос на гледна точка....защо да не ти робуват те на теб... както и да е де....ненам защо обаче се изградило като представа че щом напуснеш страната си значи един вид я загърбваш и не вече не си я обичаш и все едно не си българин(в случая)....мнооо тапо....просто казвам че в нашата татковина няма възможност за нормален живот....
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

MaxStorm

• Гост
« Отговор #32 -: 2005-11-15, 00:05 »
Sorry нямах време да прочета всичките постове и не съм много наясно с позициите ви но да си кажа моята.
Та преди може би не ми е правило впечатление или не съм се замислял достатъчно добре но сега съм на мнение че ако искам да живея нормално да съм ценен за това което съм (и за това което съм учил) предпочитам да съм някаде другаде но не и в БГ ...ми....да НЕ ИСКАМ ДА ЖИВЕЯ В БГ..по простата причина че сме доста далече от истината ама откадето и да го погледнеш.
Поне на мен ми се струва че нещо доста куца...Няма да изброявам за повечето неща се сещате и сами.

В момента в Бг най-добре живеят "лъскавите бизнесмени" а ние знаеме колко разбират от бизнес и финанси  
Може би след време бих се върнал да си доживея живота тук , но засега ми се ще да се остановя веднъж за винаги в Австралия      

Добре ми звучи!!!

egoist

• Гост
« Отговор #33 -: 2005-11-18, 13:24 »
Абе то на нас много неща ни звучат добре, но ще си останем само със звуците в главата си...

MaxStorm

• Гост
« Отговор #34 -: 2005-11-22, 19:22 »
Цитат
Абе то на нас много неща ни звучат добре, но ще си останем само със звуците в главата си...

То ако изчезнат звуците в главата значи си мъртъв   
А и не съм съгласен че ще останем само с звуците.
Хората са казали ако човек иска нещо много силно то намира начин да го постигне

А АЗ ИСКАМ ДА СЪМ КОМАНДИР НА А380 И ДА ЖИВЕЯ В АВСТРАЛИЯЯЯЯЯЯЯЯ
И мисля да не оставам положението така...
единственото което искам е ако не ме подкрепяте поне ми пожелайте успех в начинанието   

------>
« Последна редакция: 2010-08-03, 13:58 от tech_noir »

Неактивен FLiNT

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 176
  • ajde sad beremo jabuke. beremo jabuke rekao sam.
    • Профил
    • http://drumandbass.cult.bg
« Отговор #35 -: 2005-12-06, 03:30 »
Разбира се, че ДА!
Както повечето хора които се занимават с това което и аз знаят, че тука няма реализация или поне НЕ докато не си стъпим на краката и не си оправим бумагите дето едни такива хорица наречени от нас "политици" ни направиха. Следовално бих напуснал с ясната идея да осигуря за себе си, за семейството си и за детето си едно ПО-СИГУРНО БЪДЕЩЕ!

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
« Отговор #36 -: 2006-11-28, 21:01 »
Ами аз честно казано съм против   Сестра ми замина да учи там в някъв университет, ама аз твърдо си вися тука! Просто нямам силите да загърбя живота си и може би не съм готова за такава промяна. Не мога да се отделя от всичко-приятели, семейство, навици...само и само за някакъв вид хартийка дето пише колко елитно даскало си завършил. Тъпо е! В повечето случаи /НЕ ВСИЧКИ/, даваш си дипломата, приемат те да бачкаш, зимаш яко кинти, понеже си "страшно интелигентен", а всъщност си мазал всичко възможно за тая диплома, а си достатъчно необразован и неразбрал нищо! Въпроса за парите...ами то, че е трудно-трудно е! Няма спор!!! Но заслужава ли си да се счупиш от мъки, да се принизиш толкова много и да си намериш ужасна работа, и все пак за повече пари, отколкото тук в Отечеството ни любезно...Тук сте прави. Добре им е само на "уредилите се". Ама ние сме си виновни-БЪЛГАРИТЕ!! Ние сме си продънили така държавата. Ние сме тия, които развалят всичко, но и ние сме тея, дето се оплакват от всичко!  Може би вина да сме такива, отново имат политиците. Знам ли... Но знам, че докато свикнеш в чужда държава, ти трябва поне година. В тази година ти си се почувствал 100 пъти по-зле, отколкото тук, в България! Бил си сам, отхвърлен, било ти е трудно, бил си едно голямо НИЩО! И кво? Някой кво го грее тва? Аз за кво го пиша?? Ами, ей за тва! За да се усетят управниците на тази държава да направят нещо! Да спрат да се карат само, да се замесват в интриги, клюки и скандали...защото ние сме бъдещите управници на тая държава. Нека ни задържат с нещо-ТУК!   Пак го подхванах тва...ОК! Казвам само, че е трудно и, че като разбереш и погледнеш отвътре нещата, ще видиш, че и в другите, т.н. "елитни" държави, са на нашето деридже. И те се карат, и те не си управляват държавата, но поне го прикриват...А там парите са такава важна роля в политиката на държавата, че...Е, да, ама в България като няма пари, кво да се прави?! Като сме държава, тържествуващи, в която: лъжа, измама, кражба, егоизъм, себичност, раболепие и подмазване!? И се надявам ние-младото поколение да се справиме с тия идиотщини и всички пичове да си киснат в БГ!

Това е моето мнение, съжалявам, че прозвучах като няква даскалка моралистка, ама се разпалих..  
« Последна редакция: 2006-11-28, 21:04 от time_for_blood »

Неактивен kric

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 116
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kricc
« Отговор #37 -: 2006-12-13, 20:22 »
Бих заминала за някаде но за известно време, колкото да видя нови места, нова култура. Не мога да си представя да оставя приятелите и семейството ми за да замина другаде да живея, макар че ако искам да работя това което уча ще ми е малко трудно в България. Не бих заминала и не мога да си представя как ще живея на непознато място, с 'непознати' за мен хора, с нов език...
Колкото до всичката опастност тук, това насякаде го има, всеки би могъл да убие друг човек... За всичката мизерия и мръсотия сме си виновни ние и тези по-горе, защото тях не ги интересува..
« Последна редакция: 2006-12-13, 20:25 от kric »
"Недей ми разказва за безоблачни дни,
недей ми обещавай лазури и слънче.
Аз си имам сивото на мъглата и дъжда,
аз съм собственик на лошото време."
                                    Богомил Райнов

Неактивен Eva

• зарибен/а
  • Публикации: 450
    • Профил
« Отговор #38 -: 2007-01-22, 12:47 »
Бях мноо против преди, смятам всички са ми чели излиянията колко мразя канада и т.н. аз още не я обичам, дори ся по малко от когато и да било! Обаче братче да се събуждам в неправда цял ден да слушам за неправди и да си лягам научила най абсурдните работи на света за собствената си държава - не е много гот!
предложение, който иска да напусне бг - внимателно да избере къде иска да бъде  и като доскучава да си идва тука 6 месеца там 6 тук или някъв друг вид баланс....
аз ако замина пак (което най-вероятно ще стане в най-скоро време) - вече ще се махна с по друг разсъдък и като ми се дореве за бг ще се сещам за балканските мутри, за грозните мангали, за лайната по улиците, за дупките, за сивотата и за абсолютната непрвда и за всичкия тоя шит на който подлагат обществото ни!  
и на запад не е цвете, ама тук вече имам чувството, че не издържам- а бях голяма патриотка като бях навън!
« Последна редакция: 2007-01-22, 12:49 от Eva »
JOIN US! :) 'CAUSE WE ARE THE BEST !

Неактивен techCandy

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
    • http://
« Отговор #39 -: 2007-02-12, 16:04 »
Няма как да си спестя коментара по темата, просто. Истината е, че мен понякога ме
избива на шовинизъм, но давам всичко от себе си, да бъда обективна...Та, това което исках да кажа е....хм. Бях 2 години в Холандия, това толкова много пъти съм обяснявала, че вече имам чувството, че целия свят трябва да го е разбрал...Бях там, като тръгнах от България съвсем неутрално настроена, към една от западно- европейските държави, с най- висок стандарт. И отидох там, сбъсках се с висша форма на цигания и селяния, сблъсках се с дискриминацията, кофти различна култура (според мен всъщност липсата на такава по- скоро), липсата на истински приятели, ужасната носталгията, бюрокрацията също....хм, да бе, и кво питам аз, като улиците са чисти, а парковете поддържани. Всички дълбоко се заблуждават относно всичко там....Корупцията не излиза на показ, просто защо е на много по- високо ниво, за наркотиците няма въобще да обяснявам... И така, стигнах до момента, в който всяка сутрин, когато се будех ми се ревеше и исках просто да не съм се будила.....Доста злокобен период беше....и най- накрая ми писна....и се върнах, не ща никога повече да излизам от България за повече от месец, 2....Въпреки всичко и всички, България е най- хубавата страна на света, точка.
« Последна редакция: 2007-02-12, 16:05 от techCandy »
“Има осъществими (и обикновено по-добри) алтернативи на това да се употребяват животни за храна, спорт, облекла и експерименти." Moby

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #40 -: 2007-02-13, 10:52 »
Чета тука разни мнения, че в България неможе човек да се реализира, че няма бъдеще за младите, че с удоволствие биха се махнали от тази страна... Хора, ако майка ви е болна и немощна - вие какво ще направите? Ще я изоставите и ще идете да се реализирата в друга къща? Не смятате ли, че това е земя на дедите ви, и че тази земя, заслужава малко повече от това да бъде загърбена и изоставена? Не е ли ви обидно, да напуснете Родината си и да скитате немили недраги из чужбина? Чужденеца на запад винаги ще е втора ръка, и най многото което може да постигне там - това е да си остане слуга или роб, може и добре нахранен да е, но той си остава роб! Жалко,разбира се, за тази страна!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #41 -: 2007-02-15, 13:53 »
Цитат на: Александр
Чета тука разни мнения, че в България неможе човек да се реализира, че няма бъдеще за младите, че с удоволствие биха се махнали от тази страна... Хора, ако майка ви е болна и немощна - вие какво ще направите? Ще я изоставите и ще идете да се реализирата в друга къща? Не смятате ли, че това е земя на дедите ви, и че тази земя, заслужава малко повече от това да бъде загърбена и изоставена? Не е ли ви обидно, да напуснете Родината си и да скитате немили недраги из чужбина? Чужденеца на запад винаги ще е втора ръка, и най многото което може да постигне там - това е да си остане слуга или роб, може и добре нахранен да е, но той си остава роб! Жалко,разбира се, за тази страна!
  ( iYi )

[attachmentid=3300]
« Последна редакция: 2007-02-15, 13:55 от tech_noir »

D?ja vu ?

• Гост
« Отговор #42 -: 2007-02-15, 20:13 »
Цитат на: Александр
...може и добре нахранен да е, но той си остава роб

какво точно имаш предвид ?

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 90
    • Профил
« Отговор #43 -: 2007-05-03, 14:30 »
      Това Вашто (на хората дето биха напуснали България) са пълни лай*а... Извинения... Аз не съм я напуснал и няма да я напускам, защото Бтлгария е най-прекрасната страна! Ако не можеш да се реализираш тук, няма да можеш и извън България... Защо някои хора могат, а други не?! Т'ва вече не е вина на страната а на самите хора... Само се повтарят едни и същи изтъркани клишета... България е страната на неограничените възможности... Който наистина разбира и се интересува от реализация го знае...          
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on
Carries on and on and on and on"

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
« Отговор #44 -: 2007-05-03, 23:34 »
На базата на какво сравнение можеш да твърдиш, че страната ни е най-прекрасната, особено като не си излизал от нея?
Доста народ се образоват извън БГ, и се реализира някъде другаде, щото там "струва" нещо, а тук дори все  още няма среда за такива хора. Напускането на България и израз на воля за живот, свобода и бъдеще.
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #45 -: 2007-05-04, 00:09 »
Животът тук е предизвикателство, а аз обичам предизвикателствата, тези, които напускат Б-я, бягат от трудностите, вместо да ги посрещнат, както си трябва...май ви стана ясно за мнението ми по темата.
« Последна редакция: 2007-05-04, 00:10 от DESOLATOR »
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #46 -: 2007-05-04, 10:22 »
   Казах, че не съм я НАПУСНАЛ, а не че не съм бил извън нея!    Бил съм в повечето страни от Европа и много добре знам за какво става въпрос...
К'ва свобода има извън България бе?! Ти изобщо имаш ли представа за к'во става въпрос там?! Израз на путьовщи*а е напускането на родината... Имах възможност да уча в един от най-реномираните колежи в Англия, но за разлика от теб знам какво представлява животът извън страната и образованието извън България... Никога нямаш свобода, винаги си подложен на съмнение и винаги неоценен.... Оставаш си чужденецът.... Никъде в Европа не се гледа с добро око на хора, които зарязват родината си - това е въпрос на култура.... И само да те информирам, че за реализация в Бъгария е нужно малко усилие и желание (много по-малко отколкото да се опитваш извън странта) ... Защо аз мога на 20г. да съм на път след две година да съм реализирал една от големите си мечти, а другите да не могат?! Дали това няма общо с това, че всеки е развей прах и само се оплаква? И че всеки би предпочел на хубаво слънчево време вместо да се затвори и да учи, да излезе да се напива и да си прави кефа?? Просто като отидеш извън страната нямаш избор, а тука ти е широко около врата...      
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #47 -: 2007-05-04, 11:04 »
Цитат на: nooa
  Казах, че не съм я НАПУСНАЛ, а не че не съм бил извън нея!    Бил съм в повечето страни от Европа и много добре знам за какво става въпрос...
К'ва свобода има извън България бе?! Ти изобщо имаш ли представа за к'во става въпрос там?! Израз на путьовщи*а е напускането на родината... Имах възможност да уча в един от най-реномираните колежи в Англия, но за разлика от теб знам какво представлява животът извън страната и образованието извън България... Никога нямаш свобода, винаги си подложен на съмнение и винаги неоценен.... Оставаш си чужденецът.... Никъде в Европа не се гледа с добро око на хора, които зарязват родината си - това е въпрос на култура.... И само да те информирам, че за реализация в Бъгария е нужно малко усилие и желание (много по-малко отколкото да се опитваш извън странта) ... Защо аз мога на 20г. да съм на път след две година да съм реализирал една от големите си мечти, а другите да не могат?! Дали това няма общо с това, че всеки е развей прах и само се оплаква? И че всеки би предпочел на хубаво слънчево време вместо да се затвори и да учи, да излезе да се напива и да си прави кефа?? Просто като отидеш извън страната нямаш избор, а тука ти е широко около врата...      
Получава се като при наркоманите, темата. Няма как да оборя това, което казваш, защото бая хора споделят това виждане, както и аз. И все пак голяма част от народа (заминалите) са Свободни тем, и реализирани. Явно причината е в държавите!
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
    • Профил
« Отговор #48 -: 2007-05-04, 11:44 »
 Не в държавите, а в държавниците!    
 Между другото Eye-of-every-storm кефиш мъ ш'ти звънна...    Майтапа на страна - верно кефиш...
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #49 -: 2007-05-04, 11:46 »
Някой и мен да заобича  

Spencer

• Гост
« Отговор #50 -: 2007-05-10, 14:39 »
Цитат на: Eye-of-every-storm
Някой и мен да заобича  

Еее стига бре... аз си те обичкам    

Иначе по темата...
Много си обичам държавата, но обстоятелствата в момента са такива, че,
за да може един млад човек да се реализира качествено и бързо в повечето
случай се налага да замине...
Не смятам да живея за постоянно извън България, но ако имам възможност
да замина за известно време не бих му мислила. Такива са и плановете ми -
завършвам си бакалавара тук и после - магистър на вън. Дори вече имам планове
къде точно, а и има, с кой да замина  

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #51 -: 2007-05-10, 15:14 »
Цитат на: DESOLATOR
Животът тук е предизвикателство, а аз обичам предизвикателствата, тези, които напускат Б-я, бягат от трудностите, вместо да ги посрещнат, както си трябва...май ви стана ясно за мнението ми по темата.

Да бе, да, може да си помислиш че в чужбина са намазали със мед...
Тези дето напускат, са по скоро авантюристи... много по лесно се постига нещо в собствената среда, където са ти познатите, връзките и роднините...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #52 -: 2007-05-10, 15:17 »
Цитат на: Spencer
Много си обичам държавата, но обстоятелствата в момента са такива, че,
за да може един млад човек да се реализира качествено и бързо в повечето
случай се налага да замине...
Не смятам да живея за постоянно извън България, но ако имам възможност
да замина за известно време не бих му мислила. Такива са и плановете ми -
завършвам си бакалавара тук и после - магистър на вън. Дори вече имам планове
къде точно, а и има, с кой да замина  

Интересна комнцепция, а като какъв/каква смятате да се реализирате?

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 82
    • Профил
« Отговор #53 -: 2007-05-22, 23:02 »
Еха колко хубаво си го измислил, а от къде ще си платиш скромните такси за обучението а???
 Аз също много обичам България ама повече си обичам живота и искам да си го прекарам възможно най-добре, а от къде да спечеля в България. Я съпоставете само колко Българи в България вземат повече пари месечно от един студент, който бере Ягоди във Великобритания.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #54 -: 2007-06-27, 13:41 »
Цитат на: Gorgi
Еха колко хубаво си го измислил, а от къде ще си платиш скромните такси за обучението а???
 Аз също много обичам България ама повече си обичам живота и искам да си го прекарам възможно най-добре, а от къде да спечеля в България. Я съпоставете само колко Българи в България вземат повече пари месечно от един студент, който бере Ягоди във Великобритания.

парите като пари, уважаеми, са късове зле украсена хартия. Въпроса стои винаги в това какво можеш да си позволиш с тези пари. Не знам колко кинти печели студент дето бере ягоди, ама едва ли живее по добре от един средностатистически чиновник в България, на държавна заплата или работещ в някоя компания. Какво от това че на запад плащат повече? Там и цените, и живота е по скъп, а ако искаш да събереш някой лев, то трябва да живееш при такива условия, така да се лишаваш, че живейки при същите условия в БГ ще събереш равностойна, ако не и по-голяма сума!

egoist

• Гост
« Отговор #55 -: 2007-06-27, 13:49 »
Цитат на: Gorgi
Ако е грамотен, колкото теб... само за бране на ягоди става.

Притискат ме да замина за Канада, но аз се дърпам като магаре на мост. Притеснявам се, че никак няма да е лесно: чужд език, непознати улици, непознати хора... А носталгията, която неминуемо човек изпитва по своята страна? А мъката по близките си хора, които всъщност са толкова далеч?
Аре, нема нужда.
По-добре да ми е гадно, но в България.
« Последна редакция: 2007-06-27, 13:50 от egoist »

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
Ами аз пък бих напуснала България... защото смятам, че в чужбина бих могла да се реализирам много по-успешно отколкото тук...
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Ами аз пък бих напуснала България... защото смятам, че в чужбина бих могла да се реализирам много по-успешно отколкото тук...

Зависи като каква...

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил

Зависи като каква...

Aко имаш предвид като платена компаньонка, то можем да си се реализираме и тук като такива(особено лятото на морето)... Няма нужда да го бием целият този път до гърция(на мен ми е на 45 минути с кола)
та... има доста професии с по-голяма реализация в чужбина... Например ДЕНТИСТ. ;D ;D Та един познат на 30, завършил архитектура в УАСГ учи за "дентист" в САЩ. Не разнася пици, за да се издържа, защото татко му му праща редовно парички...  :-XПредполагам, че като "дентист" тоя пич ще има доста добра реализация, иначе майка си ли търси в Америка?!  :o
имам и леля в англия - мед. сестра... Казва, че няма да се върне тука никога, въпреки че тук е малката й дъщеричка...  Там живее по-добре...
Та хората имат разни причини да ходят в чужбина... Мислят си, че там ще им бъде по-лесно или пък, че ще могат да се реализиратпо-успешно... На някои водят по-добър живот, отколкото са водели тук и се завръщат само за ваканциите да видят роднините, другите пък се завръщат разочаровани..., защото по-хубаво от родното няма...

Аз имах възможност да ида да уча в чужбина, но не го направих, защото не мисля, че мога да се справя сама.  Трябва си голяма смелост, за да направиш такава крачка, за да се отделиш, да поемеш цялата тежест на плещите си, да разчиташ главно на себе си... За момента нямам такава смелост... А и нямам някакви болезнени амбиции да ставам зъболекарка в САЩ, нито каквито и да е други амбиции...

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил

Зависи като каква...

Aко имаш предвид като платена компаньонка, то можем да си се реализираме и тук като такива(особено лятото на морето)... Няма нужда да го бием целият този път до гърция(на мен ми е на 45 минути с кола)

Аз имах възможност да ида да уча в чужбина, но не го направих, защото не мисля, че мога да се справя сама.  Трябва си голяма смелост, за да направиш такава крачка, за да се отделиш, да поемеш цялата тежест на плещите си, да разчиташ главно на себе си... За момента нямам такава смелост... А и нямам някакви болезнени амбиции да ставам зъболекарка в САЩ, нито каквито и да е други амбиции...

Eми честно да ти кажа не ми е особено голяма мечта да стана платена компаньонка... ;)
Ааа относно смелостта....да трябва ти смелост и трябва да си упорит ... амбициозен и да повярваш в себе си...Ииии в крайна сметка няма цял живот да лежа на плещите на мама и на тати... в един момент човек трябва да се откъсне от всичко това... и да поеме живота си в ръце...
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...