Автор Тема: Любовни цитати  (Прочетена 83085 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Любовни цитати
« -: 2005-08-08, 08:24 »
Хайде тук да пишем любими стихотворения,цитати,мисли за ЛЮБОВТА.Знам,че има тема за любими цитати,но тук всички трябва да бъдат само на любовна тематика.Дано да ви хареса все пак темата
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #1 -: 2005-08-08, 09:44 »
"Ревността е страх от превъзходството на другия."
"Човек е щастлив, когато притежава това, което сам обича, а не това което другите харесват."
"Живеят само влюбените, останалите просто съществуват."
Уилям Шекспир "Ромео и жулиета"
"Да обичаш, когато те обичат е човешко! Да мразиш, когато те обичат е жестоко! Да обичаш, когато те мразят е Велико!"
"Има един път към рая и на земята този път се нарича любoв."
Аня Пенчева "Шоуто на Слави"
"Красиво е това, което обичаме."
"По-добре да си обичал и да си загубил, отколкото никога да не си обичал."
Свети Августин  
"Любовта е да раздаваш душата си без жал и мигом да забравяш кому какво си дал."
Надежда Захариева
"Любовта не се състои в това двама души да се вторачат един в друг, а в това те да гледат в една посока."
"Ако обичаш някого напиши името му в кръг, вместо в сърце, защото сърцата биват разбити, но кръговете се въртят вечно."
"Ако можех да свалям по една звезда всеки път, когато си ме карала да се усмихна, цялото вечерно небе щеше да е в ръката ми."
Трябва да си търпелив. Любовта не винаги е идеална. Тя си е просто любов"
"Сватбеният агент
"Страхуваш ли се, че никой не те обича? Защото майка ми казваше, че хората наистина се обичат. Те просто се притесняват понякога и забравят как да си го кажат."
Франсин Паскал  
"Достигни до истината отвъд разума. Любовта е мостът."
Стивън Левайн
 "Обичайте се и ще бъдете щастливи. Толкова е просто и толкова трудно."
Майкъл Люниг  
"Да обичаш значи да намериш в щастието на друг своето собствено щастие."
Готфрид Вилхелм Лайбниц  
 "Да обичаш дълбоко значи да забравиш себе си."
Жан-Жак Русо
"Любовта идва, когато най-малко я очакваме, когато не я търсим. Търсенето на любов никога не ни довежда до подходящ партньор. То само създава копнеж и нещастие. Любовта никога не е вън от нас, ние я носим в себе си."
Заспиваше ли? Майче те сабудих. Прости ми че доидох при теб сега. Душата ми се стяга до полуда в прегрътките на своята тъга. Самичка съм, а тъй ми се говори. Устата ми залепна да мълча. Не ме пъди аз ще си отида скоро, аз дойдох тук с на бурята плача. Ще седна до главата ти ей тука и ще ти разкажа приказка една, в която е заложил зла поука един мъдрец от стари времена....
Един разбоиник цял живот все скитал и нивга не се връщал у дома. Вместо сърце, под ризата си скрито, той носел зла и кървава кама. Предварвал той замръкнали кервани и само денем криел своя нож, а ножът му от кръв ражда не хващал. Човекът от дявола бил по-лош!
Ала един ден от умора под слънцето на кръстопът заспал. Подритвали го бързащите хора и никой до главата му не спрял. И само малко дрипаво момче лицето му покрило с листо. Заплакъл той рзбойникьт. Обичан заплакал той разбойникът, Защо? Какво стоплило туй сарце кораво, нестоплено в живота никой път? Една ръка по-топла от огнище, на главореза дала онова, което той не би откупил с нищо, ни с обир скъп, ни с рязана глава.....
Но ти заспа, а тъй ми е студено! Туй приказно момче къде е то, то стоплило разбоиника, а мене – мен няма кои да стопли тъй.....
ЗАЩО???
Обичам те

Обичам те когато идваш,
когато сядаш тихичко до мен.
Обичам те когато си отиваш
и те търся ден след ден.
Обичам те когато ми говориш,
когато свенливо ме галиш с очи.
Обичам те когато те сънувам,
когато изгарям от страст и
над тебе търся власт.
Обичам те когато другуте те мразят
и когато плачеш до зори.
Обичам те когато ти се смееш
и когато ме мразиш дори.
(Георги Константинов)

egoist

• Гост
Любовни цитати
« Отговор #2 -: 2005-08-09, 03:21 »
Липсваш ми!
Луната простира сребърната си лунна пътека върху морето и ме кани да тръгна по нея. По нея разстоянията се загубвали и сама ме носела до теб. Страх те е да вървиш по тази измамна пътека - не знаеш на къде те води - нагоре към щастието или надолу към дъното на морето..

Мразя те!
Мразя те затова ,че ограбваш сънищата ми, че ме караш да се въртя неспокойно нощем, бленувайки далечния ти образ.

Трудно ми е без теб!
Телефонът ми мълчи, а твоят весело ме поздравява с безкрайните си сигнали "свободно".В е-мейла викът ми се губи между купищата служебна поща, но писмата ти се губят някъде...

Плаче ми се!
Проблемите и тревогите товарят раменете ми, но ме
 галят само хладните лъчи на луната, а не нежните ти длани...

Ревнувам те!
Ревнувам те от всички, които имат щастието да те виждат и докосват всекидневно. Ревнувам те от одеалото, с което се завиваш вечер, защото то гали тялото ти, от възглавницата, на която си лягаш, защото заспиваш на нея наместо на моята ръка.

Изгарям по теб!
А всъщост треперя от студ. Ярките лъчи на слънцето изгарят лицето ми, но не стоплят душата ми. Черните очила спират погледите и не позволяват на хората да видят тъжните ми очи, които замечтано гледат там някъде далеч, през гори, през морето и години, през мечти и копнежи, там където правиш хората щастливи с присъствието си...

Diva Orxideia

• Гост
Любовни цитати
« Отговор #3 -: 2005-08-11, 15:39 »
"Любовта е една от злините които немогат да се скрият
една дума , един нескромен поглед дори мълчанието я издават." П. Абелар

"Често силната потребност от любов се взема за самата любов, ако се попадне на обект , към който тя може да се насочи
препятствията я превръщат в страст , а осъществяването я унищожава." В.Г.Белински

"Не е престъпление да обичаш няколко пъти в живота си и не е заслуга да обичаш само веднъж : да се упрекваш за първото и да се хвалиш с второто е еднакво нелепо." В.Г.Белински

Неактивен kokendar

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 78
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #4 -: 2005-08-12, 00:08 »
Не ме допускай толкоз близо ти
до себе си, щом искаш да съм влюбен!
Е, вярно е, далечното гнети,
но затова пък близкото погубва...
Щом искаш да съм твой далеч ме дръж!
Далечното е всъщност ореола.
Една мечта изчезва изведнъж
разбулиш ли я, видиш ли я гола...
Дори Земята - таз' околовръст,
която отдалеч е рай вълшебен
отблизо ти се вижда буца пръст...
Пръст, в която ний ще легнем с тебе...

Дамян Дамянов
АКО ГЛУПОСТТА МОЖЕШЕ ДА ЛЕТИ, НЯКОИ ОТ НАС ЩЯХА ДА БЪДАТ СВРЪХЗВУКОВИ САМОЛЕТИ.

Неактивен Immortality_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 276
    • Профил
    • http://spaces.msn.com/members/lastbreathbeforethedawn
Любовни цитати
« Отговор #5 -: 2005-08-12, 02:14 »
тази е може би една от най- красивите български песни... поне за мен де  

Васил Найденов> Сбогом моя любов

Ти тръгваш със дъжда‚
пуст е с теб дома,
аз не плача.

Ти болка и тъга
в мене остани, в моя живот.
Към пропаст сякаш вървя
и нежна смърт от любов зова ...

Сбогом моя любов
чуй викам след теб.
Сбогом моя любов
аз не плача.

Вече нямам сълзи‚
пада само дъжда‚
сбогом моя любов‚
аз не плача ...

Сбогом моя любов единствена.
В моя живот
към пропаст сякаш вървя
и нежна смърт от любов зова ...

Сбогом моя любов‚
чуй ме викам след теб‚
сбогом моя любов
аз не плача.

Вече нямам сълзи‚
пада само дъжда‚
сбогом моя любов‚
аз не плача ...

Que no me da la gana pasar media vida buscando esta droga que tal vez no exista !!!

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #6 -: 2005-08-13, 18:32 »
Хората са ангели с по едно крило. За да полетят трябва само да се прегърнат.
*

Аз просто искам да те докосвам, когато сънуваш, да те целувам, когато се събуждаш и да правим любов през цялото останало време, а то да е вечноста!  
*
Любовта не е в другия, тя е в самите нас; ние я събуждаме. Но за да я събудим, се нуждаем от другия. Вселената придобива смисъл, само когато намерим някого, с когото да споделим нашите емоции."

Пауло Коелю
*
Любовта - това е желание да живееш.
(Георги Константинов)

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Любовни цитати
« Отговор #7 -: 2005-08-17, 12:43 »
"Любовта е био-химичен еквивалент на яденето на шоколад в големи количества!"

Ал Пачино, "Адвокат на дявола"
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Lucifer

• Гост
Любовни цитати
« Отговор #8 -: 2005-08-17, 21:34 »
"Единственото неприемливо нещо в секса е липсата на такъв"

Дядо Фройд

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #9 -: 2005-08-19, 23:55 »
Eми, аз давам copy/paste на тва разказче, защото яко ме израдва и реших да го има и тук  Ако все пак решите, че е излишно го изтрийте.....

Как чувствата си играли на криеница

Разказват, че веднъж в едно ъгълче на земята се събрал
и заедно всички човешки чувства и качества. Когато СКУКАТА се прозяла за трети път, ЛУДОСТТА предложила:
— Хайде да играем на криеница, а!?

ИНТРИГАТА повдигнала вежди:
— Криеница? Що за игра е това?

Тогава ЛУДОСТТА обяснила, че един от тях , например тя, започва - затваря си очите и брои до милион, а в същото време всички останали се крият. Последният, когото открият, започва да брои следващата игра и така нататък.

ЕНТУСИАЗМЪТ затанцувал с ЕУФОРИЯТА, РАДОСТТА заподскачала така, че успяла да убеди СЪМНЕНИЕТО, само АПАТИЯТА, която никога от нищо не се интересувала, отказала да участва в играта. ИСТИНАТА предпочела да не се крие, защото в края на краищата, винаги я откриват, ГОРДОСТТА казала, че това е абсолютно глупава игра (нищо друго не я вълнувало освен нея самата), СТРАХЛИВОСТТА не искала да рискува много-много.

— Едно, две, три, ... - започнала да брои ЛУДОСТТА.

Пръв се скрил МЪРЗЕЛЪТ. Скрил се той зад най-близкия камък край пътя, ВЯРАТА се издигнала в небесата, а ЗАВИСТТА се скрила в сянката на ТРИУМФА, който със собствени сили се изхитрил да се изкатери до върха на най-високото дърво. БЛАГОРОДСТВОТО много дълго не можело да се скрие, тъй като всяко място, което то си намирало, се оказвало идеално за неговите приятели: Кристално чистото езеро - за КРАСОТАТА. Хралупата в едно дърво - ами че това е за СТРАХА. Крилото на пеперудата - за СЛАДОСТРАСТИЕТО. Полъхът на вятъра - той е за СВОБОДАТА! И така, то се замаскирало в слънчевия лъч. ЕГОИЗМЪТ, напротив, намерил си едно топло и уютно местенце само за себе си. ЛЪЖАТА се скрила дълбоко в океана (а в действителност тя се скрила в дъгата), а СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се спотаили в гърлото на вулкана. ЗАБРАВАТА, дори не помня къде се скрила, но това не е важно.

Когато ЛУДОСТТА преброила до 999999, ЛЮБОВТА все още търсела къде да се скрие, но вече всичко било заето. И изведнъж тя видяла прекрасен розов храст и решила да се скрие между цветовете му.

— Един милион, - изброила ЛУДОСТТА и се заела с търсенето.

Разбира се, най-напред намерила МЪРЗЕЛА. После чула как ВЯРАТА спори с Бога, а за СТРАСТТА и ЖЕЛАНИЕТО се сетила по това как трепери вулканът, след това ЛУДОСТТА видяла ЗАВИСТТА и се досетила къде се крие ТРИУМФЪТ. Нямало нужда да търси ЕГОИЗМА, защото мястото, където той се бил скрил, се оказал пчелен кошер, а пчелите решили да изгонят неканения гост. Търсейки, ЛУДОСТТА се приближила до ручея и видяла КРАСОТАТА. СЪМНЕНИЕТО седяло до оградата, чудейки се от коя страна да се скрие.

И ето че всички били намерени: ТАЛАНТА - в дъхавата и сочна трева, ТЪГАТА - в тъмната пещера, ЛЪЖАТА - в дъгата (за да сме честни, тя се криела на дъното на океана).

Не могли да намерят само ЛЮБОВТА.

ЛУДОСТТА поглеждала зад всяко дърво, във всяко поточе, на върха на всяка планина и най-накрая, тя решила да погледне в розовите храсти, започнала да разтваря клоните и чула вик. Острите шипове на розата наранили очите на ЛЮБОВТА. ЛУДОСТТА не знаела какво да прави, започнала да се извинява, плакала, молила за прошка и за да изкупи вината си, обещала на ЛЮБОВТА да стане неин водач.

И ето, от онова време, когато за първи път на земята играли на криеница, ЛЮБОВТА е сляпа и ЛУДОСТТА я води за ръка...

Неактивен blackhearted

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1093
  • Blood Junkie
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #10 -: 2005-08-24, 23:46 »
Любовта е силна когато те кара да страдаш
Любовта се поражда от нищо и умира от всичко
Ревнуваш ме дори от тихите звезди , които зад пердето ми надничат.Тази ревност любовта руши.Ревнивите не могат да обичат
За човека който съм обичала бих направила всичко,но не и да го обичам втори път
В любовта губи този който обича повече
Най-голямото невежество е да отблъснеш нещо което въобще не познаваш
Сърцето прави неща които разумът не може да разбере.
Когато ти си тръгна изпусна нещо.Наведох се да го взема,това беше твоята обич.Но съжалявам чужди вещи не пребирам.

« Последна редакция: 2005-08-24, 23:50 от Fr0m_h3LL »

Diva Orxideia

• Гост
Любовни цитати
« Отговор #11 -: 2005-08-25, 00:08 »
Цитат
Работи, сякаш не ти трябват пари! Танцувай, сякаш никой не те гледа! Обичай, сякаш никога не си бил нараняван

много ми харесва 
« Последна редакция: 2012-12-22, 10:21 от tech_noir »

Неактивен kokendar

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 78
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #12 -: 2005-08-27, 00:20 »
А това обикновено върви като SMS по GSM-те:
Казват, че секунди преди човек да умре, вижда най-красивите мигове в своя живот. Кажи ми, трябва ли да се самоубия, за да те видя?..
АКО ГЛУПОСТТА МОЖЕШЕ ДА ЛЕТИ, НЯКОИ ОТ НАС ЩЯХА ДА БЪДАТ СВРЪХЗВУКОВИ САМОЛЕТИ.

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Любовни цитати
« Отговор #13 -: 2005-10-29, 16:36 »
"Но любовта, и тя е страшно нещо:
любов-жестока ласка, нежен яд,от хаоса новосъздаден свят,пух тежък, леден пламък, болно здраве, невярваща си вяра, сън наяве."
Шекспир-"Ромео и Жулиета"
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #14 -: 2005-12-11, 02:19 »
Целувай ме, така сякаш
е за последно!
Целувай ме под капките дъжд
стекли се по моето лице.
Целувай ме по устните
желаещи само теб.
Целувай ме под дъжда
валящ навсякъде по света.
Целувай ме и гледай
очите ми, в които си само ти.

Целувай ме, така сякаш
е за последно!
Целувай ме макар
и да крещя, че те мразя.
Целувай ме макар
и да знаеш, че думите ми са лъжи.
Целувай ме, макар
и да вали.
Целувай ме макар
и да те боли.

Целувай ме, така сякаш
е за последно.
Целувай ме дори
да знаеш, че вече не вали.
Целувай ме, дори
да нямаш вече сълзи.
Целувай ме, дори
да нямаш сили.
Целувай ме,
дори да свърши света .

Целувай ме, така сякаш
е за последно.
Целувай ме, без сълзи.
Целувай ме, без да вали.
Целувай ме, без да те боли.
Целувай ме, без да имаш сили.
Целувай ме,
Целувай ме,
Целувай ме,
Целувай ме…

~~Не се чувствах добре.Отидох на лекар.Не знаеха какво ми има.Направиха ми ренгенова снимка.Не бяха виждали такова неща преди-на сърцето ми беше изписано твоето име! ~
(Георги Константинов)

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #15 -: 2005-12-11, 22:00 »
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]~~Не се чувствах добре.Отидох на лекар.Не знаеха какво ми има.Направиха ми ренгенова снимка.Не бяха виждали такова неща преди-на сърцето ми беше изписано твоето име! ~ [/quote]
Хитро

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Любовни цитати
« Отговор #16 -: 2005-12-12, 19:16 »
Любовта е нещо взаимно... Избираш един човек и оставаш с него, а не скачаш от легло в легло при по- добра оферта....
« Последна редакция: 2006-01-16, 19:07 от ???? ? »
Inside all of us there si hope...

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #17 -: 2006-04-13, 20:04 »
"...някъде сред пясъците едно момиче ме очаква.
Затова трябва да се превърна във вятър."
Паулу Коелю
~~~~~

Има любов, която не забелязваш, защото тя толкова леко докосва студенината на ежедневието, че не би могла да го

промени ако някой не и подаде ръка.

Има любов, която връхлита като торнадо и след нея остават само разбити мечти и остатъци съществуване.

Има любов, която чакаш с дни, месеци, седмици и години, а тя все не идва и не идва, обречена на несъществуване...

Има любов, която се колебае дали да премине прага на настоящето и понякога го прави, а друг път просто си остава в

бъдещето... много често завинаги...
Има обаче такава любов,

която независимо дали ще се случи или не,

променя съзнания,

срива стени,

върши чудо след чудо.

Тази любов

понякога адски боли, а друг път те задъхва от щастие,

понякога те води, а друг път е сляпа,

понякога те убива за да те възкреси или да те погуби завинаги.

Такава любов не можеш да предизвикаш, нито пък да търсиш или пренебрегнеш.

Не можеш да я пропуснеш край себе си незабелязано...

Когато се случи ти просто знаеш, че това е ТЯ...

знаеш, че животът ти тръгва в нов коловоз

знаеш, че нищо няма да е както преди...

знаеш, че дори самият ти няма да си вече точно същия...

Това е ИСТИНСКАТА любов

- тази която остава дори евентуално да си отиде някой ден

- остава в някои от пукнатините на сърцето и напомня за себе си с меланхоличния си ревматизъм.

Остава в погледа и влагата в очите,

остава в сънищата и спомените

- остава едновременно в миналото и бъдещето...

Защото само тя умее това...
За тази любов си струва

всяка саможертва,

всяка възможна или невъзможна цена,

всеки миг и всеки дъх от краткото ни и чупливо съществуване.

Дори ако тази любов опустоши сърцата ни завинаги...

Тази любов идва за да остане и за да ни промени и от нас зависи дали ще ни възвиси или погуби.

Идва в косите на едно момиче и очите на едно момче, в сплетените им ръце, в една прегръдка или едни докоснати устни...

Аз търся тези коси, които могат да ме накарат да забравя слънцето, вятъра, себе си и да копнея докосването им.

Търся това истинско усещане, което може да ме накара да живея истински. То може да е трудно, да изглежда невъзможно, да боли, но аз знам, че си струва, защото да избягаш от това е непростимо. Може да го чакам дълго, да го преследвам седмици и месеци, да ме обливат съмнения и колебания... може дори да боли непоносимо, но... аз знам, че това е ТЯ - усмивката на Любовта.

И вярвам, че любовта ражда любов...

Ще чакам онзи ден, в който ТЯ - ИСТИНСКАТА ЛЮБОВ ще се сгуши до мен и... ще остане...

Не зная къде и кога ще бъде това, не зная колко път ще сме извървели заедно или отделно.

Не зная дали ще мога да и се порадвам толкова, колкото ненаситната ми жажда за нежност и щастие би искала, но стига това да се случи преди последното ми издихание, значи е имало смисъл и не съм изживял живота си напразно.

Дори ако този последен дъх е цената, която трябва да платя за да го заслужа...
(Георги Константинов)

Diva Orxideia

• Гост
Любовни цитати
« Отговор #18 -: 2006-04-13, 23:25 »
Цитат на: SHEMETNA

И вярвам, че любовта ражда любов...

Ще чакам онзи ден, в който ТЯ - ИСТИНСКАТА ЛЮБОВ ще се сгуши до мен и... ще остане...

Не зная къде и кога ще бъде това, не зная колко път ще сме извървели заедно или отделно.

Не зная дали ще мога да и се порадвам толкова, колкото ненаситната ми жажда за нежност и щастие би искала, но стига това да се случи преди последното ми издихание, значи е имало смисъл и не съм изживял живота си напразно.

Дори ако този последен дъх е цената, която трябва да платя за да го заслужа...

нямам думи...
« Последна редакция: 2012-12-02, 21:00 от tech_noir »

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #19 -: 2006-04-14, 15:39 »
Това е от филма "Като Рицарите" :

" Не мога да приема мисълта, че не съм те виждал цял месец.
Видях новата луна, но все още не съм видял теб. Видях изгреви и залези, но не и прекрасното ти лице. Парчетата от разбитото ми сърце биха минали през иглено ухо.Липсваш ми така, както цветето липсва на слънцето в дълбините не зимния студ. Няма красота, към която да насоча светлината си и сърцето ми се вледенява от твоето отсъствие. Ако теб те няма студът на самотата ми ще продължи.
   Надеждата ме води. тя ме крепи през деня и особено през нощта. Надеждата, че когато се разделяме, това е само прелюдия към новата ни среща."
« Последна редакция: 2006-04-14, 15:40 от KpaTyHkA »

Неактивен Strang3r

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 29
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #20 -: 2006-05-29, 10:23 »
28 Октомври 05, 14:32 / Автор: ENIGMA

На Юли

Студено е,
очите ми, замръзнали
в кафявото на твоите треперят
студено е,
косите ми са вързани
разделят ме, от тебе ме разделят.

Мълчиш,
не знаеш , че и думите,
най-чаканите думи - твоите,
заседнали от мислите към устните
по пътя си те вече са ме срещнали,
не вярвам в твоето далече,
не никога ти няма да си сам!
Гневът ти - огнено човече
катери се по мокрото на сълзите,
потекли след припадъка на вярата,
но обичта ми, тя е храм
и никакви оръжия на времето
и болката, и думите не могат
да угасят милиардите свещи
в сърцето ми, от теб запалени...
и срещнеш ли ме истински бъди,
не искам шумни многоточия,
дори по-много да боли
кажи ми сбогом...

или...

ме гушни.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

19 Октомври 05, 13:07 / Автор: ENIGMA

Как искам да ти завещая ...

( На Юли )

Как искам да ти завещая себе си
след бляскавата смърт на болката,
на болката, ограбила очите ми,
след празничния марш на ужаси,
венчани нощем със мечтите ми .

Как искам да ти завещая себе си,
най-пролетна и светла, недолюбена,
крилете си към твойте да протегна,
а ти да ме докоснеш, недокосната,
а ти да ме целунеш, нецелуната
и с бялата ръка на спомена
най-тъмното страдание да хвърлим
във гроба на отминали уроци..
a ужаса, плачa и болката
с въже от обич да обесим
на клона на забравени пороци
и после да се преродим
пречистени
и пак да се усмихваме
но искрено..
как искам да ти завещая себе си
и слънцето, и
 вярата, и силата,
които ти ми подари
в най-тъмните ми
мъртви дни.

в пожара на запалени желания
запалени от пламъка в душата ти
душата ти-безкрайно обещание
за щастие,
изписано по устните,
по пръстите ти,
дланите
очите ти

как искам
как си истински!
и колко защитена
съм сега

във утро, несломено от тъга
във утро, преоблечено със нов
по-топъл изгрев..

как искам
да те оцветя..
в любов.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Стихове написани от единственото момиче, което ще обичам винаги ...Как ще обичам !? И аз не знам....

Неактивен s_girl

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 24
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #21 -: 2006-12-02, 20:52 »
Когато нещо си отиде, когато с нещо се простиш, разбираш, колко ти е скъпо и започваш да тъжиш.Разбираш, че няма да се върне вече и празното местенце ще боли. Дори света на долу да обърнеш, не ще го върнеш ти. Защо изгуби вяра в живота, защо изгуби вяра в любовта? Нима света е пълен с идиоти, желаещи еднинствено плътта?!?!?!

В полумрака догаря цигара,а по бузите капят сълзи.В мрака ти си отиваш без да погледнеш в страни как лицето обляно е цяло в горещи сълзи.В мрака паля цигара,димът обгръща мойте ръце и виждам теб в изневяра и как кърви мойто сърце.

Не обичам да пия, а пия за теб. Не обичам да плача, а плача за теб. Не обичам живота, а живея за теб. Не обичам себе си а ТЕБ!

Аз тръгвам ти свиваш рамене!Уверен си че ще се върна!Напразно!!!Те всичко ми отне дори силата да се обърна!

Не казвай че ме обечаш докато не стане истина,защото може да направя нещо глупаво и да ти повярвам!

Не ИсКаМ Да ОсТаНа На ЗеМяТа СлЕд вСиЧкО кОеТо ПрЕжИвЯх,А ИсКаМ Да ОтИдА В РаЯ,ЗаЩоТо В АдА ТвЪрДе ДъЛгО БяХ !!!

Простих аз пурвата ти грешка и втората ти я простих.Аз се научих да прощавам, а ти се научи да грешиш

Когато гледам другия виждам теб, когато прегръщам другия прегръщам теб, когато целувам другия целувам теб. Когато забравям, забравям него-не теб

Един човек може всичко да ти даде и всичко винги да ти отнеме

Обичаш ли ще бъдеш изоставена
игра такава има в любовта
един за влюбен се признава,
а победен излиза след това.
Затуй на безразлична се предструвай
без чувства,като камъка бъди
обичай го,но първа не признавай,
че победената ще бъдеш ти!!!
живей сега защото после няма да те има,
часовникът одавна ще е спрял,
живота винаги ще взема онова което ни е дал,
едно незнаех но разбрах че всяко щастие голямо
се заплаща винаги с тъгa

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #22 -: 2006-12-03, 01:37 »
Най-голямата пречка за любовта е страха от неуспеха. ( не съм сигурна,че беше точно така цитата,но е от Пабло Куелю )    

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Любовни цитати
« Отговор #23 -: 2006-12-03, 11:16 »
Кой Коелю?
« Последна редакция: 2006-12-03, 11:19 от MuTaKa »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #24 -: 2006-12-03, 11:58 »
Цитат на: MuTaKa
Кой Коелю?

Еми не знам.. май така се казваше    Абе цитираха го в един филм и мн ми хареса    Извинявам се ако съм му объркала името  

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Любовни цитати
« Отговор #25 -: 2006-12-04, 18:14 »
Ми писателя е Пауло.. А има един Пабло Коелю, който обаче едва ли би казал такова нещо  
... и побеждават.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #26 -: 2007-02-11, 12:01 »
Андро Стубел

Из 30 сонети

Тихо е.Толкова тихо.
Чувам - сърцето ми стене.
Пълна тетрадка със стихове.
Празно леглото до мене.
Тъжно е. Толкова тъжно.
Гледам стените студени.
Вече почти не издържам.
Пак си далече от мене.
Тъмно е. Толкова тъмно.
Толкова съм уморен.
Вече години не съмва.
Няма ли ден и за мен?

Чакам те, чакам те, чакам,
за да ме вземеш от мрака.

В съня ми идваш и целуваш,
лицето ми целуваш бавно.
Години вече те сънувам,
сега си вече по - реална.
Сега си вече въплътена -
ранима, земна и възможна.
Стоиш пред мен, поглеждаш в мене
и казваш да не се тревожа.
И аз наистина преставам
в Апокалипсис да живея.
Със мисълта за тебе ставам,
а вечер лягям пак със нея

И вече само ти, любима,
единствена в света ме имаш.

Очите ти гледам,очите ти гледам...
Не мога, не мога да спра!
Какво да направя? Защо те преследвам?
Ще мога ли да разбера?
Усмивката бавно сега се промъква
по твоето тъжно лице.
Не искам да вярвам, че някаква мъка
тежи върху твойто сърце.
И само очите ти - топли и тъмни,
очите ти виждам безспир.
И тиха,дълбока любов ме изпълва
и щастие, радост и мир.

И ето, че вече разбирам нещата -
без теб съм се чувствал нещастен.

Сергей Есенин.....  

Ти не ме обичаш, не ме жалиш,
може би съм малко некрасив ?
И от страст примряла, ти ме галиш,
свела погледа си мълчалив.

Аз към теб не съм ни груб, ни нежен,
скъпа моя, с чувствено сърце.
Разкажи ми за мъжете предни.
Колко устни помниш ? И ръце ?

Знам, това са сенки, отлетели,
без да те възпламенят поне.
Много колене са те люлели,
а сега - и мойте колене.

Нека някой друг да търсят вечно
тез очи, замрежени от страст,
а потънал в скъпата далечност,
всъщност малко те обичам аз...

Тая връзка, лека и нетрайна,
не зове съдба за теб и мен.
Както срещата ни бе случайна,
тъй ще си отида някой ден.

И по своя път нелек и мрачен
ще поемеш пак, но помни -
нецелуваните не закачай,
необичалите не мами.

И когато в уличката нощна
за любов друг някой ти шепти,
може там и аз да се разхождам
и тогава ще ме видиш ти.

Скрила се зад неговото рамо,
с лек поклон във тоя късен час
"Добър вечер !" - ще ми кажеш само
"Добър вечер, мис!"- ще кажа аз.

И не ще ме нищо в теб привлича,
и не ще се натъжа дори.
Който е обичал - не обича,
който е угаснал - не гори.
(Георги Константинов)

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #27 -: 2007-03-01, 21:54 »
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]Аристофан разказва, че някога, в далечни времена, имало три рода- мъжки, женски и съчетание между тях-андрогини.
Андрогиние имали 4 ръце, 4 крака, 4 уши, 2 лица, гледащи в различни посоки. Те били страшни и силни, посегнали на боговете, за което били наказани. Разделили ги на две.
От раздвоената природа половините копнеели една по друга, прегръщали се, стремейки се да се срастнат и така загивали от глад и бездействие, защото не искали да се разделят.
Попадне ли човек на половинката си, двамата ги обхваща чудно приятелство, близост, любов.
Жаждата и стремежът да се възстанови цялостта се нарича любов. [/quote]
« Последна редакция: 2007-03-01, 21:55 от KpaTyHkA »

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 90
    • Профил
Любовни цитати
« Отговор #28 -: 2007-03-04, 17:26 »
"не ме винете със крапризно чувство
че моят стих е извор на тъга
 за мене най-великото изкуство
остава любовта и до сега

тя любовта от слънцето по-ясна
(този ред не го помня, но завършва на "лежи")
 за нея плаче даже и Петрарка
и Данте в пръста зарит тъжи..."

Из "След хиляда години раздяла" на Марко Недялков
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on
Carries on and on and on and on"

Zarina68

• Гост
Любовни цитати
« Отговор #29 -: 2007-03-06, 10:02 »
Цитат на: nooa