Автор Тема: Котка и плъх?  (Прочетена 1788 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Котка и плъх?
« -: 2010-08-21, 13:54 »
Поредния хамстер тихо и кротко се спомина и сега мисля за нов гризач. Желателно е да не е много темерутест и евентуално да може да се милва, дресира донякъде и да свиква с хората.

Морко свинче или чинчила - не
Пор/феретка - суперсладки са, ама много късогледи бе - имаме огромна тераса на високо. Ще се утрепе някой ден.

Мисля си за плъх. Чел съм много мили неща за домашните плъхове. Проблема е че има опашка и не знам коктката как ще реагира. С хамстерите нямаше проблем, ама сепритеснявам за живота и зравето на плъха като го изваждаме. Дали има шанс да свикне и да го възприеме като приятелче (като беше с хамстерите)?  :-\

Имате ли наблюдения или познати, които да отглеждат тази комбинация?

Rat loves cat!
« Последна редакция: 2010-08-21, 16:42 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Re: Котка и плъх?
« Отговор #1 -: 2010-09-20, 13:02 »
За протокола - от месец вече си имаме плъхче. Сега го социализираме усърдно - разходки, това-онова. никакви прблеми с котката (игнорират се като с хамстерите)

По-странна е реакцията на хората "Плъх?! Защо плъх? Ама наистина ли? Мислех че се бъзикате и сте си взели нещо плъхоподобно. Ама истински плъх ли ::) ?" После като го видят "Ау, какво е сладкооо  :-* "

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #2 -: 2010-09-20, 23:31 »
Силно се надявам данямате проблеми!

Обаче... има вероятност.

моят Мартин в живота си не беше виждал мишка. Не обича и сурово месо- просто не го яде... Супер флегматичен, спокоен и гальовен е...
Но един ден на вилата, както си лежах в хола и зяпах телевизия, той ми докара в краката мишка! насред хола почна да я умъртвява, като си играеше с нея, накрая я отведе в кухнята, сложи си я в паничката  и си я изяде. следващите няколко дни излови някъде към дузина полски мишлета, някои от тях бая големи, а малката котка му ги взимаше...
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs624.snc4/58450_1582230885371_1523676336_31459017_5660369_n.jpg

инстинктът е мноооого силен...
« Последна редакция: 2010-09-20, 23:33 от Скарлет »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #3 -: 2010-09-21, 09:07 »
Тя си знае че това си  НАШАТА мишка  :) .
Реагира с хладно пренебрежение. С хамстерите направо я теоризирахме като и ги слагахме в леглото докато ги пускахме да се разхождат из къщи. Ще вдим де, засега положението е същото.
Странно, но гризачите също реагират по-скоро с любопитство.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #4 -: 2011-11-26, 14:21 »
Подарих плъхче и на сестра ми и сега тя си има куче, котка и плъх - и там никакви проблеми. Пътува си с всичките животни, разхожда каракачанката с плъхче,увито около врата и учи с котката в леглото и плъхката на рамото.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #5 -: 2014-11-13, 09:38 »