Автор Тема: Волжска България  (Прочетена 8057 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Re: Волжска България
« Отговор #30 -: 2011-09-12, 10:42 »
http://mglishev.blog.bg/lichni-dnevnici/2011/08/29/poznat-siujet.810472  ;D

Забележете последното изречение. В някакъв роман бях срещал тезата, че разселването на българите било плод на грандоманския план за овладяване на Европа и поставянето й под властта на петимата братя от Волга до Италия. Представяте ли си да беше станало?  :)
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #31 -: 2011-09-13, 07:05 »
Мда, някои стабилно попиват морафетлъци от скопските историчари :D

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #32 -: 2011-11-20, 17:16 »
Мда, някои стабилно попиват морафетлъци от скопските историчари :D
Ще си потисна темата с връзка към последната публикация в блога ми, но знаеш ли, че всъщност скопските мурафетлъци са попити от бугарския "враз", който ги подготвя академично през 50-те години на миналия век? Това го чух на една конференция вчера и останах, хм, неприятно изненадан, макар че вече малко неща ме впечатляват.
Caralho Voador

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #33 -: 2011-11-23, 22:01 »
Нещо не се учудвам особено. Познавам един един известен възрастен професор-историк от БАН и нещо доста неприятно ми напомня на "шефе, кажи какво за кого и как да пишем" на повечето от журналистите, университетските преподаватели и военните (знаеш ги - ще се скъсат да се дуят авторитетно пред който възприемат като потенциална конкуренция, но това което всъщност ги интересува е да си вземат заплатките и да продължава да има пред кого да авторитетстват).

Пише понякога пълни измислици (т.е. поне това което и двамата знаем че са такива). "Абе човек, това са глупости и знаеш че са такива бе!" "Трай сега, това са си наши номера, не ги разбираш"  :-\ :-X

Естествено "Волжска България" му е тема табу и се скарахме окончателно като стана дума за бюджета на БАН. Прие го като лична обида милия като му казах че като данъкоплатец предпочитам да инвестирам в нещо с перспектива поне за някакви резултати.
Така де, какво разбира плебей от някаква си частна "Развойна Дейност" като мен.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #34 -: 2014-10-26, 18:57 »

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #35 -: 2014-10-27, 16:30 »
Пак се загледах в татарските...така де, булгарските пичета...много са яки, мамка му! :) А между другото волжките българи май са първите, които поставят търговията със северни кожи на доходоносния пиедестал, който в крайна сметка довежда до завладяването на цял Сибир и до това днешна Русия да е най-голямата държава в света.
Caralho Voador