Анкета

За или против легализацията на марихуаната в България?

За.
Против.
Нямам мнение.

Автор Тема: Легализация на марихуаната?  (Прочетена 7024 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Border

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте!
Въпросът е поставен пред вас като чиста статистика и ще ви помоля преди да гласувате да прочетете следното, защото то може да има ефект върху вас. Добавих и опцията да си промените мнението поради същата причина.
И така нека започнем с това че сме в България, а не никъде другаде по света. Повярвайте ми това указва страхотно влияние. Всеки трети човек на възраст между 40 и 60 смета че да пушиш трева е същото като до употребяхаш хероин. И точно от тук трябва да започна, от това колко всъщност знаете за тревата. От почти всички тя е смятана за начин да се откъснеш от реалността и да намериш щастието си там, където те отведе. Да пушиш трева за повечето хора значи, че ти си слаб психически и си тръгнал по пътя на наркотиците. Несъмнено ще се устремиш и към по силните наркотици защото тревата няма да ти стига и след време ще започнеш да се целиш с хероин. Колкото и странно да звучи за по-усведимените това наистина е начинът по-който повечето хора разсъждават. За тези хора тревата е дрога и ти се друсаш докато я приемаш, което е доста грешно. Замислете се за думата дрога да превключим на английски drug - лекарство, също се използва и за наименование на наркотици претърпяли химична намеса. Тревата не е един от тях. Не се друсаш с нея а я пушиш, следователно си напушен, а не надрусан. Повярвайте ми има разлика. Митът за преминаването на по твърди наркотици след употребата на трева е абсурден. Наркотиците не представляват цигари с разлино съдържание на никотин и не ги сменяш в зависимост дали си си набавил никотина или не. Наркотиците  са много различни, и ефектът на всеки се различава. Ако не ти стига тревата минаваш на друг сорт трева, а не на анфети.Няма никаква логика ефектите им се различават адски много, за да си кажеш че анфетите са следващата стъпка. Също така тревата е известа с проявата на никаква или слаба толерантност, иначе казано днес пушиш един грам а утре три четвърти от него и е съвсем възможно да те хване повече от колкото те е хванало единият грам.
Така тук е моментът да кажа че аз пуша трева и включително и на мен тези глупости, за които обясних по-горе са ми били набивани в главата.И бях доста учуден когато разбрах каква всъщост е реалността.
-----------------
Сега за положението на тревата в България. С една дума - зле. В България е почти невъзможно да намериш чиста трева. Трябва да си голям късметлия или просто да познаваш хора отглеждащи трева или хора които се снъбдяват от сигурен източник. А тревата която не е чиста я "друсат" с нещо. Прибавят и вещества за да те хваща повече или въобще за да те хване. Ако тепърва започваш да пушиш едно 95% започваш с такова нещо. Пушиш го, става ти нещо и се кефиш... не те интересува какво ти е станало важното е че ти е станало нещо. Ефектите са различни и начините да се "друса" марихуаната са много. Предпочитат се по евтините. Примерно Raid за хлебарки... хлебарките ги убива а теб неможе затова се натравяш с него и готово вече си напушен. Наистина начините са много и кой от кой все по-лош. И пристрастяването започва от тук, не се пристрастяваш към тревата а към това с което я друсат. Ако ти дадът нещо друго може да не ти хареса затова се връщаш при стария си дилър, който те посреща с пликче нискокачествена трева, претърпяла обработка в стил напръскване с raid max. И това е начина да те зарибят. Дори ако ти се даде висококачествена чиста трева ефекта няма да е като този на друсаната трева и затова не ти харесва. В днешно време трева може да стане и от чубрица минала през обработка на близката аптека. Някой дилъри предпочитат да я друсат с кетамини, което е много по-лошо от това да пушиш трева попринцип.
Изводът от цялата ситуация е че в България по-голямата част не пуши трева а най-различни видове наркотици и аптеки.
------
И така сега вече имате информацията нужна да мислите логично. Колкото и странно да звучи легализацията на тревата ще има повече положителни страни от отрицателни. По-страшно ли е да пушиш трева от това да пушиш неща за които не си и подозирал че съществуват? С легализирането на тревата ще започнат кампаний против нея, ще се забрани за лица под 18 или ако ще да е 21 години. Все пак ако се сравни с алкохола тревата е донесла изключително по малко жертви. Марихуаната те успокоява алкохолът е възможно и да те отприщи по много лош начин. Това да нагрубяваш хората които обичаш докато пиеш или да пребиваш жена си или детето си е много по лошо от това да зацикляш на едно място или да се смееш. Немислите ли? При условие, че тревата не е легална тя продължава да се пуши и да има интерес към нея. С легализирането и този интерес няма да изчезне просто ще се забелязва повече. Ако някой е решил че неиска да пуши трева, да ни би легализирането и да го накара. Не просто хората които пушат трева ще пушат трева, а начинаещите няма да се тровят с глупости а поне с чиста марихуана чийто произход е изяснен. Замислете се какво печели човечеството от това че е легализирана и какво губи и помислете кое си заслужава повече. Ще оставите ли така нещата в българия, защото е съвсем възможно някой близък човек да попушва препарат срещу хлебарки и да се трови 10-тки пъти повече?

I have never failed to fail.

Неактивен PooR^CReaTuRe

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 910
  • Your life is over and you're to blame
    • Профил
    • http://www.myspace.com/erm1ne2
Re:Легализация на марихуаната?
« Отговор #1 -: 2009-10-17, 11:05 »
Марихуаната въпреки всичко е наркотик с даден ефект и винаги ще съм твърдо против! А и няма смисъл да се легализира. То дори сега хората си пушат съвсем свободно.

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #2 -: 2009-10-17, 12:47 »
Твърдо против.
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен preyah

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
« Отговор #3 -: 2009-10-27, 10:26 »
Твърдо ЗА!
a trip into reality

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
« Отговор #4 -: 2009-10-27, 10:45 »
Твърдо ЗА!

Нека да позная, ти си около 14-15 години? :D
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен zombie

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 27
    • Профил
« Отговор #5 -: 2009-10-27, 11:17 »
Марихуаната въпреки всичко е наркотик с даден ефект и винаги ще съм твърдо против! А и няма смисъл да се легализира. То дори сега хората си пушат съвсем свободно.

СЪГЛАСНА.. пушила съм ей така да ми стане весело.. но си има и други методи :)
''I'm pAin. I'm HoPe. I'm sUfFer..''

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
« Отговор #6 -: 2009-10-27, 11:28 »
Аз съм против, но...честно казано си мисля, че ако легализират марихуаната, употребата и ще намалее. Вече няма да е толкова яко, защото е законно и всеки може да го прави! Разбира се, ще има и такива, които си пушат, но при повечето и сега няма голям проблем.
Освен това, България ще изкарва луди пари от туризъм! ;D
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен preyah

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
« Отговор #7 -: 2009-10-28, 08:24 »
Твърдо ЗА!

Нека да позная, ти си около 14-15 години? :D

Някак си по документи, да, но, вярвай ми, не това е причината да съм на това мнение. Не ми се спори на тая тема, писнало ми е, всеки следващ е все по-малко и по-малко информиран и все по-настървен да спори и да наложи своето мнение. Не мисля, че от легализацията ще има някакви негативни последици, напротив. По-горе бяха изложени, както, предполагам, си прочел.

Пийс
a trip into reality

Melissa

• Гост
« Отговор #8 -: 2009-12-19, 02:24 »
Не хора, тревата просто няма да я легализират, не заради това, че някой хора я мислят за вид "дрога", а защото с легализацията и доста хора ще загубят... Погледнете картинката отстрани без "Не!"  и "за" и помислете...

Melissa

• Гост
« Отговор #9 -: 2009-12-19, 02:35 »
P.S. Забравих да отбележа че и аз пуша, от годинки, естествено съм за легализацията и не заради това, че може да поскъпне или понамалее цената й,а заради това че ще бъде качеството й като преди години...И това че е нелегално, няма да ме накара да спра да пуша,нито общо приетото хорско мнение."Разни хора, разни идеали!"
Peace

vanra_joint

• Гост
« Отговор #10 -: 2010-03-09, 09:25 »
AZ S1M ZA LEGALIZIRANETO NA MARIHUANATA NE S1M NA 14-15 GODINKI DOSTA POVE4E NO DOKATO E ZABRANENA MALKITE PI6LEMETA OBI4AT DA PREKRA4VAT ZAKONA I DA SI IGRAQT NA KOTKA I MI6KA S KUKITE :) ! LEGALIZE IT !

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #11 -: 2010-03-09, 11:05 »
16? 16 и три месеца? :))
определено основната причина за пушенето на трева е щото е забранена... ::)
Аз само не разбирам...  що ревете за  легализиране, при положение, че тъй или иначе си пафкате ???
и после...  кефи ви да ви си МИСЛИТЕ, че играете на котка и мишка .... с полицаите... които сигурно ви преследват... ;D
oххх!

Неактивен СкручЪ

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 14
  • Защото съм пич ;]
    • Профил
    • below the heaven
« Отговор #12 -: 2010-03-10, 01:11 »
Идеята с преминаването към по-силен наркотик е заради психологическата бариера. Тревата е наркотик и ти като пушиш си със съзнанието, че пробваш наркотик. Нататък ефектът на лавината е напълно възможен
Това дали ще се легализира марихуаната или не има значение за това колко хора пушат. Ти говориш ако някой е решил да не пуши, че няма да пробва. А този, който се колебае?
И дори законът да я легализира, тя пак ще остане забранена, защото родителите ни ще са твърдо против, а това е много по-важно.

Пуша, и то напоследък по-често, отколкото трябва, но въпреки това разсъждавам трезво и съм против
П.П. Точно днес като чаках в На тъмно да дойде продавачката си мислех няма ли да бъде зарибено, но има и по-важни неща от това

drakona

• Гост
Re: Легализация на марихуаната?
« Отговор #13 -: 2010-08-02, 21:59 »
на 16 съм пуша от година и искам да кжа 4е няма няманикаква гонидба между нас и куките поне в моя град (живея в повинцията) и да ас сам твърдо ЗА  легализиранотои защото щеима избор както е в холандия

cocaine

• Гост
« Отговор #14 -: 2010-08-08, 17:35 »
абсолютно ЗА!! няккой хора смятат че като пушат трева и ше умрат ;д;д ей хора по-хубаво е да се напушиш от колкото да се нашиеш и да се таркаляш като наи-долнопробния алкохолик!! нещо нормално е да се смеем и да ни е весело.. мисля че найстина трябва да се легализира,някой хора представа си нямат какво е трева и са против.. аз си оставам с мнението ЗА който каквото си иска да говори!!!

onYx

• Гост
« Отговор #15 -: 2010-11-24, 22:30 »
tvyrdo ZA ... nqma da kazvam prichini zashtoto sami mojete da razberete ako malko se zainteresyvate vmesto po cql den da mi se nalivate sus spirt i da pushite katrani asfalti i tem podobni laina vuv wikipedia pishe podrobno za marihuanata chast ot napisanoto e ot men :)

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
« Отговор #16 -: 2010-11-25, 00:44 »
Сега разбирам защо по-умните хора се отричат от тоя сайт. :D Там как, между другото, ти приеха латиницата? ;D
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен Snuffy

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 34
    • Профил
« Отговор #17 -: 2010-11-30, 19:37 »
Марихуаната е толкова масова, че в момента дали ще се декриминализира (никъде не е легализирана) или не, няма абсолютно никакво значение, освен за контрола. Ако се декриминализира е напълно възможно ефекта да е положителен, защото търговията ще може да бъде контролирана, качеството също, и второ, много по-важно - конопа ще може да се използва в промишлеността и медицината, където е много по-полезен, отколкото в ръцете на люлинските дилърчета.
Но, като цяло, не защитавам позиция по въпроса. Честно казано, каквото и да си говорим, употребата е масова, а ползите и вредите - не съвсем ясни.

Antoan

• Гост
« Отговор #18 -: 2012-03-25, 22:36 »
az sum za legaliziraneto na marihoana! :) :P

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
« Отговор #19 -: 2012-03-26, 22:58 »
и очевадно против елементарното спазване на правописната норма.

kriss

• Гост
« Отговор #20 -: 2012-04-25, 23:20 »
за, леагазиране на марихуаната!!! Ти навярно си прав, че да пушиш е за срам ....

Вен

• Гост
« Отговор #21 -: 2012-06-21, 21:52 »
Аз съм нормален човек . . . пуша и работя ,но това никога не ми е пречило да го правя. . . не я пуша защото е забранена защото съм от страна в която е позволена . . . това е начин на живот , творческа основа не е вредна не е и наркотик стига са ви мили очите медийте ! поинтересувайте се за Обединената църква на канабиса и medical marijuana . . .медицинска е защото е наркотик и се изписва и за астма дори?  . . . Saludos

Неактивен wladimir

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Pcmuzika - electronic music blog
« Отговор #22 -: 2012-06-22, 20:41 »
По-скоро трябва да се легализира. Икономическия ефект за слаба държава като БГ определено би бил осезаем - намалени полицейски разходи и увеличение в туризма. Дори да не се легализира има държави където се толерира (Англия, Русия и др.) тоест не се харчат пари за досъдебни производства и не ти се пише досие ако те хванат с половин фас, а само се налага символична глоба ако това ти е първо провинение.

Адаша

• Гост
« Отговор #23 -: 2012-09-06, 18:14 »
С две ръче ЗА!
http://minchomin.blog.bg/lichni-dnevnici/2011/12/12/quot-marihuana-quot-ili-istinata-za-indiiskiia-konop.865524
Кой колко е информиран... Не се знае. За  промитите мозъци... ПРОЧЕТЕТЕ ЦЯЛАТА ИСТИНА ЗА МАРИХУАНАТА!!!

Неактивен Miroslavv

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 4
  • http://www.gibsonit.eu/
    • Профил
    • gibsonit.eu
« Отговор #24 -: 2013-01-31, 11:16 »
Ако се легализира единствено може да спечели държавата, а и да рухнат фондовете на много "нарко босове"
Нашата фирма е една от водещите фирми за видеонаблюдение  с офиси в цялата страна. Предлагаме камери за наблюдение   , и всички видове аксесоари за наблюдение

Неактивен justify

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
« Отговор #25 -: 2014-02-03, 11:23 »
Така и така и сега всеки си пуши,ако наистина има контрол,аз съм за :)