Автор Тема: АКО бяхме безсмъртни  (Прочетена 18435 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен |BLackEnEd|

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 57
    • Профил
    • http://www.ht-arena.com/andjustice4all
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #30 -: 2006-05-25, 01:16 »
Еми ако бяхме безсмъртни, най-вероятно тази тема щеше да се казва "ако бяхме смъртни"       ..или нещо от сорта
F**ked the queen, I've F**ked F**k
I've even sucked an old man's c.ck
So what, so what
And I've F**ked a sheep, I've F**ked a goatF**k

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #31 -: 2006-05-25, 01:25 »
Цитат на: anastacia
Но ако бяхме безсмъртни едва ли щеше да ни е толкова хубаво.Защото проблемите щяха да са повече.

Интересно ми е къде щяха да са тия "повече проблеми"... така и така няма да можежш да умреш няма да се интересуваш толкова от това да се нахраниш и така нататък.... няма да се притесняваш"ох дебела съм... кога ще отслабна", защото ще имаш цялата вечност пред себе си... само щеше да е малко скучно и нямаше да има място за всички хора на тая малка планетка  ама тогава сигурно щяхме да се размножаваме много по-ограничено или по-ското по-бавно щяха да стават нещата със съзряването и бременността.... природата си знае работата... за да сме безсмъртни трябва да имаме по-устойчиви и неизносващи се тела... или още по-добре без тела- идеята за разум, живот без
'обвивка" винаги ми е харесвала... безплътността си има бонуси... щехме да сме просто концентрирана енергия с възобновяеми ресурси - силата ма мисълта...
Знам, знам много Азимов чета май    
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Pepita

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 23
    • Профил
    • http://
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #32 -: 2007-01-31, 21:44 »
Ако бяхме безсмъртни нямаше да е по-различно,просто щяхме да изживеем повече неща.Спред мен един 70 годишен живот е напълно достатъчен,за да усетиш ритъма на живота ...не ни трябва тфа безсмъртие  Добре сме си и така , пък и това че ще гледаш как любимите ти хора умират наистина е по-лошо от всичко ... Пък и гадостите са си достатаъчно в един нормален живот ,че да искаме още и още от тях ..да няма край тоя ад .. няма смисъл
Life is a nightmare...am I still sleeping?

Неактивен RIoT

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 566
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #33 -: 2007-02-04, 21:59 »
Ако бях безсмъртен стях да ска4ам от самолет без парашут и 6тях да летя необезпокояван от нищо а накрая като ве4е съм се размазал на земята щях да стана,да се изтупам и пак да пробвам.
Щя да се гмуркам в морето с дни да не излизам   .
Но щом условието е 4е мога да умра като нормален 4овек хмм тогава е някак безсмислено
изобщо за какво ще да ми е това безсмъртие като гледам как вси4ко се руши как всеки,който познавам умира тогава бих сложил карай на вси4ко макар и угризенията 4е съм се самоубил (е винаги може да отидеш при някоя мутра да му набиеш тупаник да го нахраниш едно хубаво и да те заведат на Витоша (пък и в рая имаш шамс да отидеш  )
в смисал за какво ми е ве4ността, като няма с кой да я споделя
« Последна редакция: 2007-02-04, 21:59 от hellloo »
Listen its like poker you can play your best
But you got to know when to fold your cards and take a rest
And know when to hold your cards and hold your breath
And hope that nobody else is stacking the deck because
I dont need to tell you that life isnt fair.

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 174
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #34 -: 2007-02-05, 15:56 »
да си безсмъртен означава да умираш всеки миг....
A wordless thing a thingless word...
Lightborn malformation......

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #35 -: 2007-02-06, 21:51 »
мисълта за везкраен живот е толкова стряскаща, колкот и мисълта, че можеш да умреш всеки момент, особено и ако всички хора около теб са смъртни, а това значи постоянно да губиш хората които обичаш.
« Последна редакция: 2007-02-06, 21:53 от ethereala »
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

Неактивен nooa

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 90
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #36 -: 2007-02-07, 00:10 »
Има една страхотна книга по този въпрос... Мисля, че се казваше нещо от рода "Интервю с вечността" или нещо такова... ще Ви излъжа... та в тази книга се разказваше за един безсмъртен... и той отговаряше на смъртните въпроси...
на въпросът : "Какво мислите за безсмъртието?"
отговори: "Безсмъртието е проклятие... Безкрайна скука... гледаш хората около теб да правят едни и същи глупости под различен предтекст..."

Според мен... Безсмъртието е точно това -> ПРОКЛЯТИЕ!...  
"So hard to move on
Still loving what's gone
They say life carries on
Carries on and on and on and on"

Неактивен techCandy

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
    • http://
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #37 -: 2007-02-07, 15:51 »
Mисля си, че дори да имах тая привилегия, не бих се възползвала от нея, знам ли.
Понеже не съм сигурна, дали пък за тия 1000 години няма да изкуфея...все пак това не е малко време. А и честно казано се страхувам от това, в което ще се превърна след толкова много време, най- вероятно ще стана безскруполна наемна убиица, всъщност звучи яко.... Както и да е, идеята е, че най- вероятно за толкова много време ще се вледеня (духом)...А това не е една добра опция, определено   [/size]
[/b]
“Има осъществими (и обикновено по-добри) алтернативи на това да се употребяват животни за храна, спорт, облекла и експерименти." Moby

Неактивен Georgi Petkov

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 82
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #38 -: 2007-05-27, 01:24 »
Какво ще остане от всеки един от нас ако живее още 200 години? Дали ще си спомня какво е бил преди 200 години, а дали ще го интересува? Дали ще се занимава пак със същото нещо или ще има същите приятели - сигурно не. Е какво излиза, че през това цялото време една личност си е отишла и се е появила нова на нейното място. Нима това не е същото като смъртта? Май да само дето тялото е същото.

Неактивен ionicle

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 174
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #39 -: 2007-06-15, 00:50 »
от логична гледна точка, ако бяхме безсмъртни, щяхме ли да ЖИВЕЕМ изобщо?
« Последна редакция: 2007-06-15, 00:50 от gyzi »
A wordless thing a thingless word...
Lightborn malformation......

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #40 -: 2007-06-15, 10:21 »
Aaaa, не, мерси! Да съм безсмъртен и да чекам в ужас некой да доде да ми клъцне тиквичката... Мерси!

Инак идеята за безсмъртието за мен е нелогична. Вижте, да живеем по около 100 - 150 годинки (и да стареем пропорционално де) е друго нещо.

Ако погледнем така: цялото земно население е безсмъртно - УЖАС! Скука и хаос. Никакъв прогрес, секса ще е безцелен (а и вероятно забранен), поради пренаселване & etc.

Ако погледнем така: само аз съм безсмъртен - Ужас! Ще управлявам света, след 10000 - 15000 годинки ще ми писне и ще го унищожа, после ще си създам по собствен вид и подобие нов... После пак ще си го срутя... Май ще си зацикля така в безвремието.
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #41 -: 2007-06-15, 11:26 »
Цитат на: Zago
Aaaa, не, мерси! Да съм безсмъртен и да чекам в ужас некой да доде да ми клъцне тиквичката... Мерси!

Инак идеята за безсмъртието за мен е нелогична. Вижте, да живеем по около 100 - 150 годинки (и да стареем пропорционално де) е друго нещо.

Ако погледнем така: цялото земно население е безсмъртно - УЖАС! Скука и хаос. Никакъв прогрес, секса ще е безцелен (а и вероятно забранен), поради пренаселване & etc.

Ако погледнем така: само аз съм безсмъртен - Ужас! Ще управлявам света, след 10000 - 15000 годинки ще ми писне и ще го унищожа, после ще си създам по собствен вид и подобие нов... После пак ще си го срутя... Май ще си зацикля така в безвремието.

Интересното в дадения аспект е факта, че човешкия мозък е с ограничен капацитет. Искам да кажа, че след определен период от време - 1000 или 1500 години впечатленията, спомените и изживените чувства ще започнат да се наслагват едно върху друго, което, най вероятно ще доведе до безумие в една или друга форма, но тый като индивида е безсмъртен - безумието ще напредва без шанс да бъде излекувано, мозъка по някое време няма да издържи и безсмъртния пациент ще загуби тотално разсъдака си - в смисъл, няма да може да говори, поведението му и рефлексите ще се сведат до прости функции - глад, жажда, болка. Ще се превърне в животно. Ако приемем че индивида е тотално безсмърте - не се нуждае от вода, храна и въздух, то чувствата му за глад, болка и жажда ще се притъпят след време, а вградената ентропия на организма ще го накара да се откаже и от движенията - ще се превърне в жив труп, който ще е условно жив, но няма да мърда, да диша и да мисли - ето това ще стане.
Благодаря за вниманието.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Alexi$

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 457
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #42 -: 2007-06-26, 21:15 »
щеше да е малко глупавичко,щото мъките ти ще бъдат безкрайни!

Неактивен *cinderella*

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 455
  • ...hopeless romantic...
    • Профил
    • http://www.last.fm/user/Alice_89
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #43 -: 2007-06-27, 20:17 »
Щеше да е много скучно ..    
...Докато те открия...

Неактивен tedito

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 51
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #44 -: 2007-06-28, 22:51 »
Първите 1000 годинки щеше да ми е интересно да видя всичко, но после ще ми е скучно.
Ама щеше да е много яко след няколко хиляди години да присъстваш на археологическите разкопки на къщата на родителите си или на комшията.И да слушаш какви заключения правят учените за вас.
Never trust anyone sober. ;D

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 693
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #45 -: 2007-07-06, 16:21 »
Всяко нещо в природата си има начало и край. Ние също трябва да имаме.

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #46 -: 2007-07-06, 16:24 »
Всичко е въпрос на ДНК - крокодилите как живеят по 150-200 години а дърветата по 500-1000

Неактивен x_it

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 42
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #47 -: 2007-08-07, 00:02 »
Цитат на: Metalcho
Трудно въпросче.. По-скоро мисля, че ще съм доволен до едно време... ако ми омръзне- ще прекратя
И аз мисля така.Ще поживея 100-200 години и после ще ми писне и ще си срежа вените или ще се фърля от някъде

Неактивен Elly

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1229
  • twisted trophy hunter
    • Профил
    • http://www.myspace.com/halfheartedd_
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #48 -: 2007-08-07, 00:07 »
Цитат на: Hell H0und
Цитат на: Metalcho
Трудно въпросче.. По-скоро мисля, че ще съм доволен до едно време... ако ми омръзне- ще прекратя
И аз мисля така.Ще поживея 100-200 години и после ще ми писне и ще си срежа вените или ще се фърля от някъде

Е нали си безсмъртна    Раните на вените ти ще заздравеят, а като се метнеш и се приземиш ще станеш и ще си тръгнеш    Като вампирите ве  
Пробвай с рязане на глава  

Неактивен relax

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 57
    • Профил
АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #49 -: 2007-08-07, 08:17 »
Не мисля, че е много добра идея това.
Ще гледаш как всичко около теб умира, а ти дори не може да се самоубиеш, защото си безсмъртен.
(евентуално някой да ти отреже главата  ).
Ще поживееш 100-200 години и после какво?
Ще сменяш жена си на всеки 10-20 години.. защото като ти си на постоянни 30
тя ще си става на годиники...
и така до кога....
Или ще ги погребваш една след друга....
Поне ще можеш да си взимаш лизинг за 100 години да кажем (сори, на такава вълна съм в момента  )

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 555
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
Отговор на: АКО бяхме безсмъртни
« Отговор #50 -: 2007-10-23, 18:33 »
Не това не е добра идея то си писва ,а ако пък всички сме безсмъртни няма ли да стане пренаселано?
'Cause all these things we do it don't matter when I'm coming home to you.I reach toward the sky I've said my goodbyes.My heard'salways with YOU now.

hipodil4o

• Гост
« Отговор #51 -: 2007-10-23, 19:30 »
Смъртта в много от случей се явява като стимул .Казваш си живота е твърде малак, за да пропилявам.Ако бехме безсмъртни щехме да умрем от скука. ;D

Неактивен elms

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 166
    • Профил
« Отговор #52 -: 2007-10-31, 14:28 »
Не бих искала такова нещо.
Най-малкото не съм много впечатлена от идеята, да гледам още 1000 години как разрушаваме всичко, което би трябвало да ценим.
Човекът е най-голямото животно...за това ни е даден толкова живот.
Да бъдем хора докато науката не е открила, че сме нещо друго

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #53 -: 2007-10-31, 15:26 »
Странно, чета си тук и повечето младежи не искат да са безсмъртни ... хм, а знаете ли, при определени условия - аз не бих отказал вечен живот... А тука на всички, някак си им се не живее - не гледа им се ни ще им се - баси! А на мен ми се живее - искам още! А ако можеше безсмъртие + вечна младост - тува е супер, не бих отказал за нищо на света, продавам си душата и каквото още се иска веднагически!

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
« Отговор #54 -: 2007-10-31, 15:42 »
Сигорно е така, но ще си писне рано или късно .Все пак няма никакви близка до теб и го няма любимият човек, не мерси искам да съм най-близките ми хора през целия ми живот колкото и кратък да е.
'Cause all these things we do it don't matter when I'm coming home to you.I reach toward the sky I've said my goodbyes.My heard'salways with YOU now.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #55 -: 2007-10-31, 16:29 »
помисли, за 10 - 20 години ще се появят нови близки!

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
« Отговор #56 -: 2007-10-31, 17:32 »
помисли, за 10 - 20 години ще се появят нови близки!
Да ама няма да е същото.Ако си останеш сам?И всички близки  ги гледащ как умират пак и пак колко болка е това ,честно аз няма да издържа и ще се самоубия.

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
« Отговор #57 -: 2007-10-31, 19:08 »
Да но пък ако всички сме безсмъртни и близките ти също  ;)
 И аз не бих отказала безсмъртие + вечна младост ;)
Inside all of us there si hope...

Неактивен DeVilKisS

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Fight Of Your Life!
    • Профил
« Отговор #58 -: 2007-10-31, 22:13 »
Добре или бих искала да се самоубия.Просто на съм се изразила точно!!!

egoist

• Гост
« Отговор #59 -: 2007-10-31, 23:00 »
Ако бях безсмъртна, щях да правя постоянни (естествено жалки!) опити да се самоубия.  ::) Щеше да ми втръсне да живея...  :'(