Анкета

Четете ли някаква печатна периодика

Определни списания редовно
2 (12.5%)
Определни списания понякога
3 (18.8%)
Някакви списания
0 (0%)
Определни вестници редовно
0 (0%)
Определни вестници понякога
4 (25%)
Някакви вестници
0 (0%)
К'вото падне
5 (31.3%)
Не чета
2 (12.5%)

Общ брой гласове: 9

Автор Тема: Периодика  (Прочетена 1611 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Периодика
« -: 2009-01-03, 21:08 »
Е, четете ли някакви печатни периодични издания

Аз чета редовно L'europeo, Капитал от време на време (ако сайта ме убеди че броя е интересен). И... за момента май е само това.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Re:Периодика
« Отговор #1 -: 2009-01-03, 21:54 »
Печатна периодика спрях да чета редовно преди повече от 3 години. До тогава купувах съвсем редовно (май 4 години нямах пропуснат брой) няколко списания. Спрях да ги чета по ред причини, както и да е сега не ми се разправя. Списанията бяха: "Клуб КРИЛЕ", "Клуб ОКЕАН", придатъците им с монографии "Ретросалон", "Библиотека клуб Криле" и "Библиотека клуб ОКЕАН". А бе в общи линии бая списанийца се понасъбраха. По-голяма част даже съм я и каталогизирал по статии, ама... Ех, добрите ми детски години... Както и да е, от бая време ги гледам с носталгия по киоските, сърцето ми се къса, ама бойкота си е бойкот.

Преса, като ежедневници не чета. Много се дразня на простотии. А пресата ни е препълнена с тях. Последно време хващам и "Капитал" в издънки, при все, че повечето му статии са наистина различаващи се на фона на останалите.

От IT-пресата редовно NYTimes, НГ, НВО, FT...

Ако става въпрос за новини, то преди всичко информагенциите.
« Последна редакция: 2009-01-03, 21:58 от Zago »
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
Отговор на: Периодика
« Отговор #2 -: 2009-01-03, 22:09 »
Вестник КУЛТУРА, събирам го от много отдавна..То си е някаква традиция в нашето семейство, и откакто почина дядо ми никой не си го купуваше, веднъж разгледах някакъв стар брой и ми се стори интересен и така.
Списание Про-рок, защото е единственото свестно списание за музиката, която харесвам, пък и познавам някои от авторите и ми е интересно. А и има хубави интервюта!
И ако това, което тръгна това лято за Великите Художници се брои и него си го събирам, макар че има "издънки" и в него. Принципно си имам книжки за тези майстори, но в поредицата включват и някои не толкова известни произведения, което хваща окото.
Списание №1..вярно е, че даваш 5 лева за половин тон реклами, но само в него има някои неща, които ги няма никъде другаде.
Та като цяло нищо сериозно :)

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
Re: Периодика
« Отговор #3 -: 2014-02-07, 00:43 »
Редовно следях списание Max откакто Георги Тошев му стана главен редактор, май през 2010 или 2011, но от лятото няма нов брой или каквото и да е информация дали ще го бъде, така че започнах да го отписвам. Беше нещо различно от повечето списания, които сега са основно рекламни брошурки. Качеството и стилът на материалите бяха много добри, имаше живец и беше написано на много добър български. :D

Като част от един проект имахме за задача да следим използването на чужди думи и чужд словоред в различни печатни издания и други видове медии, резултатите бяха плашеши и сега това много ме дразни.

От време на време си взимам L'europeo и National Geographic, само те ми останаха... Интернет винаги е на една ръка разстояние, но пък и мирисът на мастило ми липсва.
« Последна редакция: 2014-02-07, 02:54 от Simone »
.....quod me nutrit me destruit.....