Автор Тема: Какъв/каква исках да стана, като порасна...  (Прочетена 7864 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
(Тая тема, ако не е за тука, я преместете във верижни.)

Децата мечтаят да имат все хубави професии - художник, певец/певица ;D , лекар, полицай, адвокат, нинджа и т.н.
Веднъж майка ми, не знам как се е сетила да пита точно това, ме погледна в  очите и си зададе въпроса: "Каква искаш да станеш като пораснеш?", а аз чистосърдечно и замечтано, с присъщата детска наивност и голямо въодушевление й отговорих "Сервитьорка." Била съм на 4 или 5. Никога няма да забравя шокът и съжалението й. Не, тя не съжаляваше мен. Тя съжаляваше себе си, че има толкова заблудено отроче. Недоумяваше как мога да имам толкова ниски амбиции. Абе чудеше се как изобщо мога да нямам никакви амбиции: "Ама как?! Има толкоова хубави професии - лекарка, полицайка. Тва сервитьорка е много изтъркана професия вече." Бях разочарована от себе си и от нея. Изпитах срам. И й се обидих. Все още не мога да преглътна жестоката й обида. Та аз имах мечта!

Сега, 15 години по-късно, мога да кажа, че съм много придирчива към обслужването, точно заради тази моя детска мечта. За жалост никога не успях вляза в този занаят. Веднъж помолих една приятелка да ми даде подноса,  та за малко да почувствам атмосферата. Е, малко се разля едно кафе, ама не може без жертви ;)

Та въпросът ми е за  детските ви мечти относно професията и дали са се сбъднали :)
« Последна редакция: 2014-11-11, 18:15 от xxx »

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
Ами.. Аз като малка (първата ми мечтана професия) исках да бъда Батман... Ама.. Колкото и старания да полагам... Май няма да излезе нищо... Сега се занимавам основно с бизнес - част от този на родителите ми и част от този на приятеля ми. Отговарям за поръчки, доставки и сделки до 10 000. 'Щот' повече доверие ни мож' ми сЪ имЪ зЪ с'я... Харесва ми това, с което се занимавам.. Всеки ден ме среща с поне 10 нови човека и самата идея, че трябва да се сработиш с по десет коренни противоположности всеки ден и усояваш, някак си ми вдига самочувствието... Харесва ми...
Иначе сега още цикля над това какво искам да следвам след 12ти клас... Нормално е, че имам максимум 10% щанс да работя по професията си... А и всъщност така или иначе наследявам фирмите на родителите си... Но за мен висшето образование е начин да разшириш още малко мирогледа си... Различна система, различни хора, различен начин на оценяване.. Пък и с каквото и да се занимавам, искам да се подсигуря допълнително. За всеки случай.. Никога не знаеш какво ще ти се случи, след... Примерно 10 години... Вземе някоя фирма да фалира... И всякакви такива материалистични разсъждения са ми обсебили главата...
Много се колебая... От една страна искам да кандидатствам с химия и биология - медицина. От друга - литературата и историята винаги са били предметите, които най-много владея и обичам - безброй възможности за избор... А нашите ме натискат да мина и изпит по математика - било ми заложено... А понеже и да рисувам мога - да съм учела архитектура... И най-накрая... Езици и БЕЛ за филология... Че и там съм силна... По всичко имам отлични оценки и то почти без да се напъвам... Което ми представлява още по-голям проблем в избора на предмет зс кандидатстване... Единствените предмети, от които нищо не разбирам и трябва да седна да уча сериозно, са физика и география... Е, и информатика, де... Френският просто не ми върви... В тоя ш*бан език няма грам логика и затова просто го зарязах... То не, че в английския има, ама поне е лесничък, хеле, като си го учил 10 години,...
 И вече ще съм 11 клас и... седя и цикля... Ако уча медицина, ще бъда 4то поколение лекар - внушително звучи, нали? Пък и на родителите си ще угодя... Обаче предвид факта, че трябва да поемам 'семейния бизнес', 6 години учене и 10 години специализация за нещо, което дори няма да практикувам... Са малко много... Особено при професия, в която кръшкане няма...
Най-големият ми кошмар е, че знам, че няма да се проваля на никой изпит, защото съм започнала подготовката си по всички гореизброени предмети (химия, биология, английски, немски, литература, история) още тази година... И вече правя кандидат-студентски изпити и матури... И под 4,50 в лош момент не изкарвам,... Което си е сериозен проблем, като имаш някаква предтсава какъв аджеба ще станеш като пораснеш, ама трябва да си избереш и нещо още... Направо съм полудЕла.. Пък и май алкохолът тая сутрин нещо ми поразвързва пръстите...
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Зоолог - мнеемм... далече се озовах.

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
О, аз държах да се омъжа за Майкъл Джексън. Това просто ми беше фикс идея ;D Другото, което е, че исках да .. абе не знам как точно се казва тая професия, нещо като портиер ама на бариера. Вкъщи си правех изкуствена бариера и раздавах билетчета...Е няма такъв кеф, да седиш пред тоалетната и да вдигаш една пръчка (моята супер бариера) :D ;) Ама аз още съм малка. Може да се каже, че още важи въпросът "Каква искаш да станеш като порастнеш?". Та сега вече искам да стана художник. Не знам до колко са ми осъществими мечтите, но дори и да стана, предвид доходността на тази..професия, сигурно ще трябва да си имам и друга работа ии тя ще бъде портиер на бариера! ;D ;D

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
 Аз исках да стана гимнастичка до момента, в който започнага да ни бият на тренировки и взех, че се отказах. Тогава вече бях на 12 и мечтаех да стана анимационен герой, по - специално Ариел. И много исках да имам като нейния глас и такава червена коса  :D.
Inside all of us there si hope...

egoist

• Гост
Аз исках да се омъжа за човек, на когото "името" му започва с "мулти". Мултимилиардер например. ;) Ама честно  - такава исках да бъда. Жена на мултимилиардер. Те професии си нямат, ама като гледам каква е тенденцията сигурно щях да си имам модна линия. Следователно съм искала да стана моден дизайнер. Хаххахахах!

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
Исках да бъда някой...

Неактивен Cuddles

• модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1245
  • Trying to touch the sky
    • Профил
Aз общо взето никога не съм знаела какво точно искам да стана.
Като малка много исках да имам множо животни, да се грижа за тях.. От там ми дойде на ум, че искам да стана ветеринар... но не е за мен това - убеждавах се през годините като водих мойто куче на ветеринар.. :) След това започнах да си мисля за други професии, свързани с домашните любимци.. Като идея ми се въртят само хотел за домашни любимци ( даже дипломната работа си направих на тази тема.. но в България с това няма много да преуспееш..) или пък обучаване на домашни любимци, но и това не ми се струва подходящо за нашата държава :)  та, дотук се изчерпват моите идеи за близост с животинките :)
Сега напоследък много ме привлича Счетоводството като идея.(бях една от малкото в класа, които се кефеха и им се отдаваше този предмет :P ) Възамерявам да си направя счетоводна фирма, пък ще видим какво ще стане :)
"Life is too precious to worry about stupid Shit ..!"

Неактивен EAutumn

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 70
  • Some Kind Of Stranger
    • Профил
Аз имах много мечти..мноого и всеки ден исках да стана нещо различно,но винаги съм искала да стана космонавт. 8) Имаше и период,в който исках да стана и сервитьорка. :o

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Войник естествено :)
Caralho Voador

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Офицер. От ВВС или ВМС. То, още си ми е мечта, де. Винаги съм си мечтал да се "навъртам" около и във всякакъв вид кораби, без значение въздухо- или мореплавателни. Е, има време още де...
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен KpaTyHkA

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1684
  • Firebird/Phoenix
    • Профил
    • http://www.myspace.com/kpatyhka
Аз исках да стана певица или писателка.. или да рисувам комикси... ЗА певица се оказа,че нямам глас, за комикси - просто се отказах от рисуването - не,че нямам идеи... а писането май ще си остане мечта... така че нищо не се сбъдна за сега няма и перспективи да стане...
Ще се превърна в пепел и от пепел ще се възродя...

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
На мен също постоянно ми се сменяха идеите. По едно време като бях много, много малка исках да стана "баРеЛина"... май тогава не съм знаела значението на тая дума, просто "барелините" бяха много модерни в детската градина :D После дълго време исках да работя на машина за сладолед или в сладкарница... после исках да стана ветеринар :D После реших че е много гнусно и затова по-добре в зоомагазин (тва лято си търсех такава временна работа да ми се "начеше крастата" ама нямаше никъде) ... сега искам да съм графичен дизайнер :D Ще видим :P

Неактивен hybridtar_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 300
  • Intoxicated
    • Профил
Първо беше доктор. После исках да стана архитект и затова учех в такова училище :-\
Общо взето нищо няма да стане от мене  ;D
Кусам мозък, преживям с плът от стар човек
с кръв и лимфа се изпойвам, водя аз живот не лек
вместо дреа дрипа съм одел
из човал ушита, от починал съм я бил взел...

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
Единственото, което съм искала да стана някоя е певица или вокалистка на рок банда .. :) Още го искам, но от куп други глупости не знам дали ше се реализира.

egoist

• Гост
Аз имах много мечти..мноого и всеки ден исках да стана нещо различно,но винаги съм искала да стана космонавт. 8) Имаше и период,в който исках да стана и сервитьорка. :o
Ooooooooo, пилот на изтребител! И все още искам да бъда!!! :)

Неактивен Morthi

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 13
  • "Hic mors vivos docent"
    • Профил
Аз от мн ранна възраст исках да бъда лекар... все още го искам. Силно се надявам някой ден да бъда Съдебен лекар... това ми е мечтата  8)

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
въпроса е какво не исках да бъда, много неща исках да бъда...

Deinera

• Гост
Az iskam da stana pevica ama HE FOLK PEVICA!Moga da peq ako niakoi moje da mi pomogne za me4tata mi da mi pi6e na e-mail:-        vilmaaa@abv.bg       

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
 :-* принцеса

дори понякога, въпреки че съм пораснала, ми иде да зарежа всичко и да стана такава!
 ;)

ПостСкриптум :   Тая патка, дето е напра'йла темата, да си оправи правописната грешка в заглавието.. :-X

anita

• Гост
pevica
« Отговор #20 -: 2011-11-06, 11:40 »
ZdR :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D AZ SI ANITA

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Caralho Voador

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Хохохо, колко забавно, сега си четох мнението от 11-ти клас ^.^ Жестоката истина е, че непосредствено след бала си набих камшика и избягах в Слънчев бряг, после бачках като барманка, после хостеса, салонен управител и накрая управител, междувременно се начуках да ууча икономика в УНСС, после зарязах всичко, пак почнах да бачкам в името на семейното благо, разката ми се фамилията от нерви, пак си вдигнах чукалата и сега наесен мисля да записвам 2ро висше в НБУ.
Сега мечтая да стана desperate housewife и да стана на ма'алътъ златната клюкарка :)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
That's the deal, baby ;)
Caralho Voador

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
    • Профил

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
^^ аз лично немам против, особено ако е и гола.

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
Аз израснах с книгите и филмите на баща ми, невероятни истории за приключения в мистериозни градове, далечни галактики и фантастични светове. Когато всички момиченца искаха книжки с принцеси, моят най - готин подарък беше луксозно издание на Star Wars с твърди корици.8) Ето защо когато ме питаха каква искам да стана като порастна, отговорът беше ясен, бях твърдо решена, че ще стана като Индиана Джонс, а в свободното си време исках да обикалям света и да откривам нови видове животни заедно с вярна банда приятели.

След като пораснах малко и се разбра, че няма да го бъде реших, че ще ставам дизайнер, обичах да рисувам, освен това беше приемливо за момиче, предишният отговор караше хората да ме гледат като нерудно изкопаемо. Е да, обаче не беше за мен, а и си харесах нещо друго. Именно тогава майка ми завършваше второто си висше - юридическа психология. Това беше най - интересното нещо, за което бях чувала и след като този интерес така и не се промени, реших, че ще бъда психолог.

Не стана от първия път, първото ми образование е различно. Не съжалявам, за което и него си го харесвам, но в крайна сметка се върнах пак там. Сега уча трудова и организационна психология и искам да продължа да се занимавам с това. Имам желание и за една социална по нататък, само и възможност да има.
« Последна редакция: 2014-11-10, 04:52 от Simone »
.....quod me nutrit me destruit.....

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Войник естествено :)
Тука съм забравил да уточня, че не става въпрос за съвременен такъв - много е скучно с модерните оръжия и го осъзнах още като малък. Затова отрано си промених мечтата към писател, но някъде към 11-12-годишен разбрах, че ще е ужас, защото супер малко хора четат книги, а и българският не върви много-много. Впоследствие, събирайки информация от различни източници, проумях, че ще е по-голям ужас, отколкото съм си представял. Но за кво да живее човек освен за мечтите си?
Caralho Voador