Автор Тема: Жените - шофьори, провинциалните шофьори и столичните шофьори  (Прочетена 7097 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 226
    • Профил
Забелязах, че хората наоколо се палят по тия въпроси, нормално е, разбира се.
Какво смятате за споменатите в заглавието три видя шофьори - жените, провинциалистите и столичните (разбирай гъзари).
Аз лично за жените шофьори мога да кажа много. Аз самата се считам за добра шофьорка, макар да карам (активно) само от година и нещо. Много пъти съм избягвала катастрофи, благодарение на рефлексите си и липсата на паникьосване. Не мога обаче да паркирам. Т.е. с времето добивам и това умение, но докато се науча на basic паркиране, количката ми отнесе няколко драскотини. Сега вече се справям, но не обичам да се правя на спец и да паркирам по 15 минути на некви ултра-тесни местенца. Не знам дали т'ва се дължи на факта, че на курсовете СКИП-нахме частта с паркирането или заради това, че жените по принцип били по-зле в пространственото ориентиране, но паркирането ми е проблем. На по-голямата част от другите жени обаче, шофирането им е проблем, по дяволите! Много ме дразнят тъпи патици, дето стоят и гледат ококорено когато отнемат предимството на някого и той и свирне или я напсува...или и двете. Защо се паникьосват толкова?! Рядко са мъжете, дето така да се паникьосват и да гледат тъпо и да карат кат с вързани зад главата крака.
Уточнение: От много време никой не ми е свиркал, никога не съм катастрофирала(да чукна на дърво) и имам само една глоба за паркиране, щото не знаех отде да си взема талонче за синя зона, а и бързах. Винаги пускам човек, който дава мигач и иска да се пренареди в платната, защото знам, че другите НЯМА да го пуснат. И се дразня, когато давам мигач и не ме пускат, защо трябва да им се бутна на милиметри пред колата, за да разберат, че ми се налага да мина в тяхното платно?!

Така, вторият вид...провинциалните шофьори (поздрав за Заго,щот той се нерви на темата ;D ). Та, знаем, че провинцията опустява, народът иде у СофЕа, ама ги разбирам. Аз ако живеех извън София, също щях да дойда тук при първа възможност.
НО!
Но станахме твърде много народ, голяма блъсканица в транспорта, голяма блъсканица на Цариградско. Проблемът с провинциалните шофьори въпреки това е друг. Те не са некадърни шофьори, те са свикнали на други условия. Доколкото знам, в много градове, като Бургас и Стара Загора например, с предимство е не този, който излиза от кръговото движение, а този, който ВЛИЗА в кръговото. В столицата това няма как да стане, защото в противен случай ще се получи едно неподвижно задръстване в цялото кръгово. Но просто различния трафик, различните обноски и различните правила в провинцията създават лошото име не провинциалните шофьори. Разбира се, в Перник са изключение  ;D Но пък на повечето места хората са свикнали на не толкова натоварен трафик, на търпение и на ДАВАНЕ на предимство! И все пак тук не е така. Затова докато свикнат, провинциалните шофьори отнасят доста псувни и клаксони. Разбира се, всяко правило си има изключения, но сега говоря за общия изглед на нещата ;)

А сега малко и за прочутите софийски шофьори. Тези с джиповете и по-новите коли са пълни assholes в 90% от случаите. Ако караш с по-малко от 120, задължително ще те изпреварят при шървата възможност, без значение, че отсреща идва автобус. А при изпреварването на автобус са чак смешни. На тесен път не могат да изчакат, докато тръгне автобуса от спирката, не могат да изчакат до другата спирка,където има с 2 платна повече! Мне, изпреварват цялата колона, начело с автобуса,щото са гъзари, след това на идния светофар, ако не са успели да минат в последния момент на жълто, клонящо към червено, колоната все пак ги настига...е,поне той води вече;) О, задължително се кара на дълги светлини вечер, или ако не са дълги, то поне фаровете са едни такива очеВАДЕЩИ(понеже нали хората са гъзари,та са им мноу яки фаровете, че и стоповете), та те заслепяват, дори когато са зад теб - на мен постоянно ми осветяват мозъка, тъй като дори в далечината отзад, светлината от фаровете им, се отразява в огледалата ми и не виждам почти нищо напред!
Иначе едва ли има смисъл да се споменават хилядите нарушение и излишна "форсирания", които въпросните гъзари правят. Държа да отбележа, че 90% от тия шофьори са именно със софийска регистрация.

Туй то, кво мислите вие, съфорумци? Шофирате ли и как? ;)
After all, what's the point?
Cаuse levitation is possible,
if you're a fly; achieved and gone
Theres time for this and so much more.
It's typical - create a world
A special place of my design
To never cope or never care just use the key.

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен Tumbleweed

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 643
    • Профил
    • http://www.vatican.com
Туй за кръговото движение.....Имаше някъде дето с предимство са влизащите, тук ин София.
Може би Руски паметник?
Искам пак 100 слънца от душата изгрели да стоплят теб, макар залязващи в мен! Не искам спомени, жълти и неми, пропити от лудост, че пак не бил съм близо до теб!

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Май във всеки град има едно такова кръгово с объркано предимство. За Руски не съм сигурен, ама за поне по едно в Плевен, Русе и Варна съм.

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Така е на Руски, да.. то си има знаци!
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 251
    • Профил
на руски паметник от скобелев към опълченска има знак B1 иначе от другите три улици си с предимство и на всички като стигнат до дясно стоящата улица дават предимство
Не ме интересува дали ме харесвате или
мразите, важното е, че мислите за мен!!!

Рано или късно всички ще си отидем от този свят

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
Шофьори?! Ах, Боже мой... Не са само три вида, Вики, много са... Нека отделим шофьорите на маршрутки в отделна категория с няколко подвида. Антишофьорите, джигитите, пиратите, пияните, напушените, възрастните, тъпите, ленивите, негримираните, ненаядените, телефонистите, и т.н.

Фактите са си факти - никакво възпитание, никаква толерантност, много, смятащи, че 120 в града е категоричен признак за върховни шофьорски умения, а отнесената спирка само изключение, потвърждаващо невероятните умения на шофьора.

Ежедневно съм на път. Днес, за половин работен ден, съм навъртял около 70 км градско (да не се бърка със столично, явно там е по-различно). Гадове всякви, ама пък аз си ги пускам. Да ходят да си се трепят. Само едно не ми е ясно защо, на всяко следващо кръстовище сме все един до (зад, пред) друг, като джигитите "пробягват" отсечките от кръстовище до кръстовище поне с 80 км/ч?!

Не твърдя, че трябва да се кара с 50 твърдо, и аз рядко карам с толкова. Просто трафика трябва да си се движи и всяка единица от него не трябва да пречи на останалите с тъпи маневри, които нито й биха спестили време, нито гориво.

И табели, мили мои, кажете ми как да няма "типи провинциалисти", когато в големия град София, с натоварените булеварди и многолентово движение няма една табела?! Простете, ама имате ли си на идея що за гадост е да дириш малка уличка в кв. "Ив. Вазов" и никак да не можеш да откриеш квартала?! Кошмар!

Инак мен най-ме е страх от регистрацията PA. Много ме е страх беее! Непредвидими са тез! Страшулище направо!

А до жените: не деля шофьорите по пол. Има и патки с п*тки, и п*тки с патки...

Та тва е... За ся...

P. S. И да живеят съветските стоманолеяри! Москвич, нерядко значи и предимство! :P
« Последна редакция: 2008-03-20, 14:29 от Zago »
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Те не са ли всички маршруткатджии телефонисти, или просто аз все на такива попадам  ???

Много са инервящи като се качиш. Карат така че се чувстваш като топче във флипер (нали са единствените на мека седалка и които знаят какво ще се случи в следващите 5 секунди), нарушават всевъзможни правила. С едната ръка прибират пари и броят ресто, с другата държат телефона (за тях handsfree няма) и познайте с какво карат (не, не всички са истински мъже). Като заслизаш дебнеш пауза да си поемат дъх при говоренето, дано те чуят че искаш да спрат.

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
P. S. И да живеят съветските стоманолеяри! Москвич, нерядко значи и предимство! :P

Не е ли ръждясал още?
Caralho Voador

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Възхищавам ти се, че запазваш самообладание, аз затова не карам шофьорски курсове, знам си се що за стока съм и как ще се паникьосвам да не сгафя нещо. На тоя етап поне не ставам за шофьор. Всяка жаба трябва да си знае гьола, че наистина всякакви се навъдиха зад воланите.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
В момента карам шофьорски курсове и мога да изразя мнение вече от личен опит.
Според мен жените се научават по-бързо с началните манипулации за каране на автомобил. Просто защото са доста съсредоточени и внимателни, дали от страх да не се блъснат или просто шото е няква маниакална женска черта, не знам. А мъжете са по-импулсивни, особено щом става дума за автомобил, шото по принцип мъжкото съсловие се интересува от такива неща. Те се зарибяват като се качат в кола и правят повече грешки от жените /говоря по време на курсовете/. Увеличават скоростта, когато няма нужда от това /особено в градски условия/, зарибени са по пътя напред и доста често не се оглеждат встрани от себе си.Та курсовете минават така. След това настъпва промяната - жените са стигнали до едно ниво по време на курса и остават на него след като си вземат книжката. А мъжете от своя страна са се учили от грешките си и продължават да карат със същия ентусиазъм както и на курса, задобряват още повече и се усъвършенстват. Жените винаги си остават отчайващо внимателни.
Та затова мисля че мъжете са по-добри шофьори от жените ;)
И пак казвам - лични наблюдения покрай шофьорските ми курсове.

Неактивен WhiteWolF

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 251
    • Профил
До една степен си права от гледната си точка.
А мъжете са по-импулсивни, особено щом става дума за автомобил, шото по принцип мъжкото съсловие се интересува от такива неща.
Но не всички са на ти с това,че се интересуват, а и аз пазнавам жена която знае повече от мен на тази тема, а аз много се интересувам от това
Те се зарибяват като се качат в кола и правят повече грешки от жените
Това е от високото самолюбие на човека "Аз имам книжка значи мога да карам като Шумахер" да ама не книжката не кара колата. А отделен е въпроса с гЪзарите които виж ме колко бързо карам
Не ме интересува дали ме харесвате или
мразите, важното е, че мислите за мен!!!

Рано или късно всички ще си отидем от този свят

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Е-е, Вики, не може това да са 3-те вида шофьори. Съгласен съм със Заго, че има 50 вида такива и само 1-2 от тях са безопасни.
Освен това всички столични шофьори карат джипове?  ::) :o >:( Защо тогава 14-ките ми джанти не станат мигновено 19-ки... Това изказване доста ме учуди, аз ги наричам просто 'мутри' и доста често регистрациите са врачански и други подобни, но не само софийски. И, в този ред на мисли, пазя се от жени шофьори, мутри (с коли, които засенчват слънцето до моето голфче), маршруткаджии, градски транспорт (оня ден един рейс щеше да ми сгъне 1/3 от колата на завой), таксиметрови шофьори, регистрации PK, Ъ, КН... Младите турбо гъзари, голфаджии... И, драги колеги форумисти, какво остана на пътя? Останаха 5-6 безопасни коли по целия столичен драйв :) Но пък, да се похваля - днес един перничанин ми направи място да се престроя зад него, т.е. придвижи напред неговия автомобил, за да не заемам две ленти, за което му благодаря, тъй като по принцип аз бях в 'прегрешение' (какво да правиш, маркировка - нет, светофарите - почупени, непознат път със странно престрояване).
Все пак отделните категории:
-жените- шофьори - цъкат ми мигач и почти ме блъскат, бия рязко спирачка, минават пред мен (ако не бия спирачката, просто се ръгват в мен). Спирам до мацката на светофара, отварям прозореца и питам: "И к'во беше това сега?" - "А, 'ми нали ти дадох мигач?".  :o Разбирай, щом жената даде мигач, значи това й дава автоматично предимство, независимо от каквото и да било. И милиони други случаи с неправилно престрояване, пресичане без предимство, минаване на червено... Много тъжно! Пънки, тези неща, за които говориш ти, са интересно Sci-Fi, но ако те доведа и ти дам да погледаш малко, ще видиш доста неща, които са против разбиранията ти :) ДА, има добри жени- шофьори, но моят скромен опит ме е сблъскал с достатъчно камикадзета на пътя - пък и точно от шофьорските курсове съм се вкопчвал за задната седалка с мечта момичето да спре по- скоро :)
-провинциалните - ами, не са виновни в прекия смисъл на думата, но и на мен карането в лятна съботна утрин ми се различава несравнимо от това през зимен работен пиков час например (като през първото доста народ са в провинция/отпуск, а другото е натоварен период с кофти атмосферни условия). А и според изследвания, всичките коли в момента в столицата могат да 'населят' 1/6 от пътната й мрежа - което е зверски много, и напливът на коли отвън е ужасен. Не съм шовинист, но намирам за правилно възпирането на провинциалните автомобили без специални права на границите (при метрото) или някъде другаде, защото в момента паркингът зад входа е пълен с коли КН, РК, ВН, РВ и подобни, а аз живея тук и често нямам къде да паркирам  :( Пътната мрежа не стига за такъв наплив.
-столичните шофьори - тези с регистрация С и СА и нормални автомобили са различни, има и нормални (рядкост). Но тези с автомобили за над 40000 евро са опасност - абсолютно винаги пускам да ме изпреварят (при възможност), за да си нямам проблеми. Пък и ми се е случвало такива да се блъскат на 100-200м пред мен.

Изводът е:
ДА СЕ МЕСТИМ В ПЛАНИНАТА!  :)
Signature.

Неактивен Punkass

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1407
  • Do I Care?
    • Профил
    • www.sick-lullaby.blogspot.com
WhiteWolf, Maрио - говорех от мои лични наблюдения ;)

Просто на мъжете им е заложено да бъдат по-добри шофьори /изключвам добрите жени шофьори/, просто колата е машина, техника - тфа са си точно мъжки занимания ;)

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Всичко е въпрос на концентрация и бърза преценка на обстановката.  :)
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Е-е, Вики, не може това да са 3-те вида шофьори. Съгласен съм със Заго, че има 50 вида такива и само 1-2 от тях са безопасни.
Освен това всички столични шофьори карат джипове?  ::) :o >:( Защо тогава 14-ките ми джанти не станат мигновено 19-ки...
...
Изводът е:
ДА СЕ МЕСТИМ В ПЛАНИНАТА!  :)

Аз под "столични"имах предвид именно гъзарите или псевдо-мутрите(то истински мутри вече няма много), иначе разбира се, че има нормално шофьори с нормално коли. И аз с моето Деу Есперо се считам за такъв :)
Трите вида шофьори ги сложих като "проблемни"- на нормалните, толерантни шофьори кво да им обсъждаме? ;)

Относно извода - аз си живея в планината, така че...си ми е добре, но все пак всеки ден се боря с градската "джунгла".

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
Aз съм жена шофьор. Приятно ми е да се запознаем. вече от година и нещо...
 Прекалено самонадеяна съм. Абсолютно съм сигурна в себе си. Излизам без никакви притеснения с колата, хладнокръвна съм. При стресови ситуации, каквито съм имала няколко пъти, съм имала трезво съзнание и ясна оценка на положението.
на два пъти ми се е искало да смачкам едни кокошки, които ми се влачеха като народна песен пред возилото, мислейки, че пътят е на баща им. Но да натиснеш газ едновременно със съединител върши чудеса... или поне такъв звук издава двигателят, че всичко що се движи и има доказана мозъчна дейност изхвърча от платното за движение от страх да не бъде прегазено.

Мразя истерични викове и после въздишки с облекчение, когато съм се разминавала на косъм с ПТП-та. Тия жени не вдяват ли, че от такъв вик ще ми изскочи сърцето и ше стане ПТП-то.  Такива неуравновесени хора не обичам да возя. Мразя също да ми дават акъл. Пък акъл от хора, които нямат книжки не приемам. Веднъж спрях и дадох ключовете на баба - тя да си кара, като толкова ги разбира нещата.

Мразя някои индивиди от мъжки пол да ми обясняват как не умея да шофирам. На третата дума и спирам, за да слязат. Кат не ги устройва, да ходят пеша.

За протокола съм си взела изпита от първия път.

Резултатът:
една счупена ограда, откачена предна броня и е малко свита дясната предна врата.

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Мразя също да ми дават акъл. Пък акъл от хора, които нямат книжки не приемам.

Аз също се вбесявам кат ми дават акъл, дори хора с книжки,щото го правят,за да изглеждат велики. Кат ми кажат "Ама намали тука,де!" или "Много рязко говзимаш сега тоя завой!" мииде да им кажа:"Ама през тая година и половина,преди ти да ми дадеш акъл, аз да не съм я бутала тая кола из пътищата?!"...но не го казвам...скромна съм...от уважение може би.Или просто щото не обичам излишни скандалии главоболия. Но все пак казвам нещо от сорта на "Знам, че трябва да намаля!".
А баба ми...като почне"Карай внимателно,има лед еди си къде!"..."Ама,бабо, аз по принцип невнимателно ли карам?! То таква опция няма в София,ако искаш да останеш с вървяща кола!".Обаче тя си продължава... У Ж А С !

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил

Уау! Страшна история. Бтв винаги съм се чудел какво би направил именно бъдещия татко с трафика в София... Направо е плашеща идеята да си в задръстване, докато на жена ти й изтичат водите...
Mаршрутка ;)

те закъсняват най-много с минута до две ;D

Мене ми се иска само една уазка тука... Не ме спират ни задръствания, ни светофари; ни автомобили, ни пешеходци ;) Пътя е мой и е само направо
еехх, мечти

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Уазката няма да ти помогне. Бесните голфаджии няма да я пропуснат  ;D

Ей това е по-доброто решение, според мен:
Tatra T815-7 Extreme Product Range Intro (The video's owner prevents external embedding)

T815-7...само цената май ще е по-височка.
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Ти дни една вечер се качвам от Борис III към широката част на околовръстното. Там е тесничко (често малко нагазваш в насрещното даже), напълно неосветено и има доста камиони.
Около бензоностанцията беше спрял някакъв Хюндай Купе с кюстендилски номер и пернишки тунинг - едни LED светлини отпред зад решетката едни "престилки"... спрял си на платното нашия и си лафи. Както и да е, заобиколих го. Качвам си се по нагорнището и по някое време зад мене се залепя въпросното недоразумение с макс два пъти по-малко кончета от моите. Карах си вече с максималната скорост по гърбиците, светна ми едно хубаво с китайските ксенончета "ПАЙСЕ!!!". Като подължих да си карам нервно ме изпревари със свиркане. В насрещното, през двойно непрекъсната, на 20 метра от светофара с камерата с поне 120...

Айде още един дето да обяснява как няма да стъпи повече у Софията, щото там много гадно.

Неактивен justify

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
И аз съм жена шофьор ,вярно и на мен паркирането ми е леко проблемно,но иначе на пътя съм много толерантна,давам предимство,спирам на пешеходци,рядко се изнервям,абе душица :)

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
Хванах цаката на женското паркиране. Дам, и аз мисля че на жените някак като че повече им липсва пространствена ориентация или осъзнаване на колата като продължение на тялото. Или помнене кое къде е, дори да не го виждаш в момента.

Сестра ми също имаше проблем с паркирането. Отидохме на един селски площад с туби за вода (ония кръглите от най-големите). Нещо, което да се смачква вместо колата ;). Разбира се става и със стари автомобилни гуми, ако разполагаш.

Напълнихме тубите на чешмичката и почнах да ги нареждам като на нормалните разстояния бордюр/стена, колчета, други коли. Напред, назад, настрани, успоредно, напречно. 2-3 часа докато постепенно спря да ги мачка. Вече не мисля че има проблеми с паркирането. Предпочита на заден, успоредното не е проблем... абе излекува се. Даже като са с майка се нерви когато тя паркира и сяда да и допаркира както трябва.