Автор Тема: Развити ли са били древните цивилизации  (Прочетена 35349 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Цитат
Да общо взето и аз мисля така поне що се отнася до варварските племена които отнасят по развити от тях народи с което се губят важни изобретения и открития....Това че отделните народи пазели таините си също е много логично и предполагам вярно, но щом даден народ притежава нещо с което да бъде с
 едни гърди напред така да се каже като гръцкият огън, поне за мен е по-логично вражеските народи да се опитват да поемат контрол над това нещо (в случаят гръзкият огън)... И мисля че едва ли аз съм първият които мисли така, но защо неса го правили според теб?
Разбира се, че варварите са се опитвали...но далеч не във всички случаи. Много често например шаманите са налагали религиозна забрана върху изучаването на подобни неща, т.нар. табу, което всъщност са правели и християнските свещеници в среновековна Европа (нали знаеш, че средновековието е едно от тези "връщания назад" в историята  , когато са изгубени множество изобретения на античните цивилизации. Друг път са се опитвали да ги усвоят, но просто не са разбирали нито принципа, на който действат, нито как да ги поддържат. Сега чета за ацтеките и Кортес- ми индианците са пленили сума ти топове и мускети, но не са стреляли с тях, макар че конквистадорите преди това избили десетки хиляди от тях с тези оръжия. Ми те си мислели, че това е неква нагия на белите, представи си!!! Сражавали се храбро, запушвали с телата си дулата на топовете, но не се сетили да стрелят с тях!
Въпросите, които поставяш са наистина интересни и може много да се говори по тях! Респект  !
« Последна редакция: 2008-03-17, 12:20 от tech_noir »
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 2060
  • Terminal Case
    • Профил
    • http://myspace.com/stsbg
Цитат
Ей, верно че си постнал за същите работи в началото 
Стига с тия атланти! перко, това, за което по принцип говориш, се нарича дифузионистка теория - демек за разпространението на цялата световна култура и цивилизация от един единствен център- примерно Атлантида. Ако беше така, защо културите, пък ако щете и пирамидите са толкова различни- аре сравнете ми примерно тези на маите и в древен Египет! Нищо общо няма, драги ми смехурковци
Хаха гледай Aliens vs. Predator и ше разбереш     

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 154
    • Профил
10х за готините отговори...да ти кажа честно ти си един от малкото хорица в този форум които отговаря на вапросите, а не да се прави на велик или да ни обяснява някакви глупости...Супер готина информация ми(ни) даваш за много неща за което това респект е по-скоро за теб  

Сега като заговори за Ацтеките...ами мисля да направя една тема за разни археологични разкопки или по-точно за откриването и разучаването на различните гробници пирамиди и тн.  Ама първо трябва да попрочета една книжка която се казва Богове Гробници и Учени за да може да давам точна информация пък токувиж някои казал нещо интерестно по темата...но за това по-нататък.

А що се отнася до това че средновековието е връщане назад...ами не го знаех но това все пак обяснява много неща за изгубените открития. Ами някакво обяснение за примерно Назка или Египетските Пирамиди...? Наскоро чух че начинът за вдигани на огромните блокове за построяването на пирамида бил разкрит. Но ще мие интерестно да чуя твоето мнение по въпроса.
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
А що се отнася до Alien vs Predator хубав замисъл но едва ли приложим в реалността... но иначе готини филмче...

А бтв за пирамидите...аммм аве сега се позамислих по въпроса ииии...Don Dada... защо мислиш че няма общо м-у пирамидите...все пак никои незнае примерно египетските за какво същност са строени...от какъв зор ... едвали са направени еи така за спорта... Версията за гробница поне според мен е много далеч от истината ...все пак там е нямало нито един труп, нито една мумия... Някаде бях чел че пирамидите в Gizeh(Гиза)-маи така се пише са построени като трите звезди от съзвездието Орион,а нил пресдставлявал млечният път. Те имали
 отдушници сочещи към съзвездието (Sirius) което е теорията че или ние сме дошли от едно от тези две съзвездия или че извън земни от там са построили пирамидите...Но това е поредната недоказана теория... за пирамидите на Ацтеките доколкото аз знам са направени за жертвопринушения и ритоали...но каква е гаранцията че и Египетските пирамиди неса били построени за тази цел... ами незнам ако измислите някакав отговор дори и да е само предположение...дори и невярно пост-ваите колкото ви душа иска...
In the game that i play there is only one rule...I RULE....so I never lose...i just decide not to win...!!!

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Цитат
А що се отнася до Alien vs Predator хубав замисъл но едва ли приложим в реалността... но иначе готини филмче...
Аз главно заради пирамидите го споменах тва...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Наска- според мен изображенията в пустинята са правени от хора и ЗА хора. Как са ги виждали ли?- Амиии, имали са балони, пълни с горещ въздух. Доказателствата са косвени: Индианската цивилизация, която ги е нарисувала (живели са ок. 300 - 600 г. сл. Хр.), е произвеждала памучни и вълнени тъкани с извънредно високо качество- с по- голяма плътност, отколкото някои съвременни тъкани т.е. могли са с тях да си направят въздушни балони. Първият човек, който в исторически времена е полетял с балон е бил индианец (а не барон Мюнхаузен    )- казвал се е Блас Валера, ако не ме лъже паметта и е бил от Перу. Дошъл е в Испания и там в края на 17 век направил опит и проект за летене с балон, но не мога да си спомня какво го възпрепятствало...май че инквизицията! Балонът му имал формата на обърнат с широката страна нагоре триъгълник, а не на кълбо.

Това ми се струва единственото логично обяснение.

А за пирамидите- мисля че още Херодот в 5 век пр. Хр. е обяснил как са били строени- с помощта на лостове, прости кранове, големи дървени шейни и огромен човешки труд- египтяните са работели с желание, защото според тяхната религия фараонът е посредник м/у тях и боговете т.е. ако му издигнат хубава гробница, то и те ще са добре в задгробния свят. Изобщо в Древен Египет хората твърде много са мислели за живота след смъртта- затова си имат "Книга на мъртвите", безброй мумии и т.н.
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Цитат
незнам какво онзачава маяк
Средство за обозначаване на позиция (в случая вероятно на място за кацане на космически кораби)

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Цитат
А бтв за пирамидите...аммм аве сега се позамислих по въпроса ииии...Don Dada... защо мислиш че няма общо м-у пирамидите...все пак никои незнае примерно египетските за какво същност са строени...от какъв зор ... едвали са направени еи така за спорта... Версията за гробница поне според мен е много далеч от истината ...все пак там е нямало нито един труп, нито една мумия... Някаде бях чел че пирамидите в Gizeh(Гиза)-маи така се пише са построени като трите звезди от съзвездието Орион,а нил пресдставлявал млечният път. Те имали отдушници сочещи към съзвездието (Sirius) което е теорията че или ние сме дошли от едно от тези две съзвездия или че извън земни от там са построили пирамидите...Но това е поредната недоказана теория... за пирамидите на Ацтеките доколкото аз знам са направени за жертвопринушения и ритоали...но каква е гаранцията че и Египетските пирамиди неса били построени за тази цел...
Ама то е имало мумии и съкровища, само че във времена на упадък жреците тайно са ги изнесли от пирамидите, защото не е имало кой да ги охранява и мумиите са щели да бъдат осквернени. После са ги скрили в изкуствени пещери, където колегите и до днес продължават да ги откриват. Вие защо си мислите, че е толкова известен жалкия фараон Тутанкамон, който е управлявал има няма една година. Защото неговата гробница е единствената, която е открита неосквернена т.е. неограбена.
Съвпаденията с "Орион" са напълно случайни- чел съм доста по въпроса и всъщност въобще не съвпадат. Това че отдушниците сочели към Сириус- е и кво, тази звезда е важна част от религията на египтяните, дори и да са вярвали, че някъде там се намира задгробния свят- какво от това?!?

А разликата м/у пирамидите на индианците и египтяните е чисто архитектурна- едните са стъпаловидни, а другите- правилни. И ако има някаква връзка- защо трябва да се отдава на извънземните, а не на някакви древни пътешественици? Аз съм по- склонен да подкрепя това, че финикийците са стигнали до Новия свят, отколкото разни окултно- атлантски- извънземни измишльотини!
Caralho Voador

Неактивен Juréx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Terminal Case
    • Профил
Ми не знам, доколкото аз съм запознат, първи са достигнали Америка (в частност Гренландия) викингите... :huh:

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Цитат
Ми не знам, доколкото аз съм запознат, първи са достигнали Америка (в частност Гренландия) викингите... :huh:
Да, това е сигурен исторически факт, Лейф Ериксон е изпреварил Колумб с около 500 години. Но за да има взаимно влияние между цивилизациите на Египет и маите примерно, контактът трябва да е бил осъществен много по- рано- сложи още 1500 - 2000 години и няма да сбъркаш  А като се пренесем в оная далечна епоха, най- прочутите мореплаватели са били финикийците! Между техните доказани постижения е обикалянето на цяла Африка по море от изток на запад (по "трудния" път- ако го бяха направили наобратно, щяха да го постигнат много по- лесно), редовни плавания из цялото Средиземноморие, на север до Британия и до Ултима Туле (сега се смята че това е било Исландия, макар че аз съм привърженик на теорията за Норвегия). Така че най- вероятно е ако е имало некви пътешествия преди викингите, да са ги извършили те!
Caralho Voador

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Между другото Лейф Ериксон не стига само до Гренландия, ами баш до Америка (т.нар. "Винланд"). В Мейн и на Нюфаундленд са открити викингски предмети, които доказват присъствието им там
Caralho Voador

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Цитат
...аве незнам ти маи вярно не четеш нищо квото съм писал...

Абе човек... ти и***т ли си или мене ме правиш на луд??? Казваш че сме експеримент на атлантите, после казваш че не си казвал такова нещо. После аз ти цитирам постовете в които точно това казваш, а ти ми казваш че не чета какво пишеш... земи се стегни и си прочети сам постовете преди да започнеш да спориш...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат
Цитат
...аве незнам ти маи вярно не четеш нищо квото съм писал...

Абе човек... ти идиот ли си или мене ме правиш на луд??? Казваш че сме експеримент на атлантите, после казваш че не си казвал такова нещо. После аз ти цитирам постовете в които точно това казваш, а ти ми казваш че не чета какво пишеш... земи се стегни и си прочети сам постовете преди да започнеш да спориш...

:huh: ...Без Коментар...

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Амм...ами супер полезна информация за Назка в интерес на истината небях чел обяснение на този въпрос но това изглежда доста добро...

А що се отнася до пирамидите...Незнам човек...просто мсиля че има нещо неказвам че не греша просто де да знам... ...Защо точно с тази форма без значение със или без стъпала...защо не паралелепипед или нещо друго... защо пирамди има и близо до япония и в египет и ...аве и на много места по света... просто съвпадение в избора на фигура или нещо друго... Може пък това да е един вид вавилонска кула

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Според мен пирамидите се строят най- лесно- възможно най- широката и стабилна основа и по- лесно можеш да стигнеш до върха, като ги строиш т.е. да стъпиш на долното стъпало и да строиш горното Според теб защо точно пирамиди?
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Цитат
Цитат
няма интересна тема в този форум, която да не бъде опорочена ...
Това е защото форума е "Загадки & Мистерии"... а според тебе всяка една загадка е абсолютна глупост, защото за нея няма "доказателства" (каквото и да имаш предвид под "доказателства")... ми то ако имаше веществени доказателства, факти, свидетели то сичко щеше да е разгадано и нямаше да има нищо мистериозно, не мислиш ли?
А защо смяташ че има нещо мистериозно някада по света? Света е едно напълно логично и уравновесено място - единствените загадки в него са доста сложни и неинтересни за повечето хора - именно за това се измислят фалшиви загадки, за развлечение на масите.
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат
Амм...ами супер полезна информация за Назка в интерес на истината небях чел обяснение на този въпрос но това изглежда доста добро...

А що се отнася до пирамидите...Незнам човек...просто мсиля че има нещо неказвам че не греша просто де да знам... ...Защо точно с тази форма без значение със или без стъпала...защо не паралелепипед или нещо друго... защо пирамди има и близо до япония и в египет и ...аве и на много места по света... просто съвпадение в избора на фигура или нещо друго... Може пък това да е един вид вавилонска кула
Имам една пирамидка и на бюрото в офиса си - интересно и мистериозно нали? Защо точно в офиса си? Защо точно на бюрото? Защо именно пирамида? Има нещо загадъчно и противоестественно в този факт ... мистерия!!!!
« Последна редакция: 2008-03-17, 12:21 от tech_noir »

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
Цитат
А защо смяташ че има нещо мистериозно някада по света? Света е едно напълно логично и уравновесено място - единствените загадки в него са доста сложни и неинтересни за повечето хора - именно за това се измислят фалшиви загадки, за развлечение на масите.
Аааа... как не се сетих... на тебе сичко ти е ясно...
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Ами...тази
 пирамида в офиса ти е там защото ти си решил така а защо си решил така за мен е загадка и мистерия...също както и защо са строили пирамиди в египет например...бтв Don Dada определено причината за това Тутан да бъде известен не е факта че е оправлявал супер малко и че наи вероятно е бил наи малкият фараон и че същност през това време тои изобщо не е управлявал ами жредците са владеели Египет чрез него...но да не забравяме че и тои не е открит в пирамида...!!!...Наистина те са строили гробници дори за бикове(или крави беше)...макар и да са били смятани за свещенни животни за всички бикове има една гробница(обща) както и за всички фараони има една гробница(обща)... За биковете (за които доколкото аз знам са били полагани грижи почти толкова колкото и за фараона) не са били строени пирамиди, а за фараона са били...защо?...А и защо мислиш че воабще някога в пирамидите е имало фараони или мумии ако щеш...?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Защото така пише по стените на пирамидите, на папирусни свитъци, на клинописни плочки и в историите, писани от древните гърци, а те първо са били обективни и второ са били с 2500 години по- близо до истината от нас  Въпреки това, тези доказателства са косвени, така че съществува и около 10- 15% вероятност да не е имало мумии на фараони в пирамидите.  

Доколкото разбирам ти ми твърдиш, че някой друг е издигнал пирамидите, а египтяните просто са си ги "присвоили", като са дошли там!

Да, ама според колегите археолози, египтяните не са дошли отникъде, а са си автохтонно (демек - местно) население.

Значи е трябвало да знаят кой е истинският строител!

Защо никъде не са го споменали; поне в един от милионите открити надписи, благодарение на които познаваме историята им много по- добре от тази на прабългарите да речем...

Съмнителна ми се вижда твойта теза!
Caralho Voador

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат

Доколкото разбирам ти ми твърдиш, че някой друг е издигнал пирамидите, а египтяните просто са си ги "присвоили", като са дошли там!

Нееее не се съмнявам че те са ги строили...и изобщо немисля че е дело на извънземни просто в предният пост цитирах нещо което съм чел някаде!... просто мисля че са строени със друга цел. Ти казваш че тяхният фараон е бил едва ли не мостът към боговете и отвъдното...Идеята ми беше че щом всички мумии и гробници са намерени в долината на царете... ЗАЩО СЕ СМЯТА ЧЕ ПИРАМИДИТЕ СЪЩО СА СТРОЕНИ ЗА ГРОБНИЦИ?...в древността фараона не е с бил нищо по различнен от свещенните животни(е поне в това отношение де)...чрез тях египтяните са олицетворявали боговете си и са смятали че това е едва ли не божият пратеник на земята...Хнум- е бил овен, Тот е бил ибис, Хор е бил сокол също така се смятало че богинята Нейт била олицетворявана като щит с две кръстосани стрели.... човешките им образи дошли много по късно. Египтяните почитали даденото животно ако то имало определени белези естествено, но все пак е факт, то живеело в двореца и за него били полагани супер голями грижи...когато то умре се погребва с почести бива балсамирано и тн. . Идеята ми беше такава... защо за всяко свещенно животно тогава не са били строени пирамиди...? нали и то е свещенно също както и боговете и фараона...за тях е имало само огромни гробници подобни на тези в долината на царете...имало е ГРОБНИЦА на котките в Бубатис и Бени-Хасан, на крокодили в Омбос, на ибиси в Ашмунен и тн. но гробници а не пирамиди...
Що се отнася до това че пирамидите са нямали общо..... стъпаловидни пирамиди в египет....---->стъпаловидна пирамида на Джосер в Сакара,и на Снофру в Медум...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Цитат
Що се отнася до това че пирамидите са нямали общо..... стъпаловидни пирамиди в египет....---->стъпаловидна пирамида на Джосер в Сакара,и на Снофру в Медум...
Да, най- старата пирамида в Египет (тази на Джосер) е стъпаловидна, а тази на Снофру, доклкото си спомням, имаше формата на пресечен конус. Защо?- Ами в първия случай е било по- лесно да се построи, а във втория- елементарна грешка в изчисленията на архитектите 
Принципно обаче и аз не отричам напълно връзката между пирамидите в Америка и Египет (особено след последните открити пирамиди в Мексико (под застинал пласт от лава), чиято датировка е много стара- това доближава хронологията им до тази на египетските- ок. 2700- 2300 г.пр.Хр.). Може и да е имало някакво велико пътешествие в древността, което е останало неизвестно за нас- да речем, че Имхотеп е изпаднал в немилост пред фараона, построил си е голям кораб от тръстика (тип "Ра" или "Тигрис"), напуснал е Египет и е стигнал до Америка през Атлантика, донасяйки на местните народи множество нови знания, между които и тези за строежа на пирамиди  След смъртта му протомаите (или прототолтеките) го обожествяват като бога Кетцалкоатъл 
Хубава информация за египетските пирамиди има тук
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Мда, много теория много нещо! Пирамидката е на бюрото ми - защото някой (не помня кой) ми я донесе като сувенир (май от Египет, но не съм сигурен) и не ми пречи - така че нека се мотае, а загадки няма!

но щом на вас ви харесва да търсите мистерии и това ви развлича по някакъв начин - заповядайте, забавлявайте се!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Цитат
но щом на вас ви харесва да търсите мистерии и това ви развлича по някакъв начин - заповядайте, забавлявайте се!
Кхм, кхммм, Саша, ти направо уби темата  !
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Мда, може би трябва да се прекръстя на Александр - темоубиец! Наистина - след моя пост, някакво затишие настъпи...

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат
Мда, може би трябва да се прекръстя на Александр - темоубиец! Наистина - след моя пост, някакво затишие настъпи...

Аммм дам сори за затишиетто ама известно време няма да имнам нет...изпуши ми лан картата.... Но плс Дон Дада кажи защо според теб не са били строени пирамиди и за Свещенните животни в които говорех в последният пост

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Според мен не си е заслужавало толко труд за некви си животни, пък били и те уж некви земни въплъщения на боговете  А фараонът си е бил жив владетел от плът и кръв (нали фараоните са си строели приживе гробниците  ) и щат не щат "фелахите" е трябвало да строят. Сигурно е имало и няква друга причина, но аз не я знам...пирамидите и то египетските, честно казано, не са ми между любимите загадки на древността.

Ако някой иска да ме пита нещо друго- да заповяда
Caralho Voador

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Цитат
пирамидите и то египетските, честно казано, не са ми между любимите загадки на древността.

А кое.......кажи да поговорим малко за това .....,че и на мен ми писна от тая тема... вече един месец дъвкаме едно и сащо и се опираме до пирамидите без значение от каква тема сме зпочнали

...бтв малко се отклонявам от темата но някои има ли идея от каде моога да намеря нещо като един вид митология на българите или нещо повече за божествата в които сме вярвали и тн. Просто ми е интерестно защо като се замисля знам за египетските богове за гръцките и тн. но незнам за тези в които са вярвали прадедите ни...! ПЛЗ ХЕЛП

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • the shaman
    • Профил
Цитат
  А кое.......кажи да поговорим малко за това .....,че и на мен ми писна от тая тема... вече един месец дъвкаме едно и сащо и се опираме до пирамидите без значение от каква тема сме зпочнали
...бтв малко се отклонявам от темата но някои има ли идея от каде моога да намеря нещо като един вид митология на българите или нещо повече за божествата в които сме вярвали и тн. Просто ми е интерестно защо като се замисля знам за египетските богове за гръцките и тн. но незнам за тези в които са вярвали прадедите ни...! ПЛЗ ХЕЛП
Кое ли? Ми любими теми са тези за древните мореплаватели, контактите между цивилизациите, маи, инки и тем подобни индиански хорица...общо взето почти всичко като изключим древен Египет  - просто ми е писнал вече.
Митология на българите ли?!? Виж сега- тъй като сме християнизирани от около 1200 години нищо няма в събран вид (като старогръцката митология, "Снора Еда", "Попол Вух" или "Рамаяна")- ние нямаме записан цялостен митологичен епос. Можеш да потърсиш в две насоки- първата е фолклор- но споменатите там митогеми или божества са малко и трудове от сорта на "Древнославянска митология" (аз я имам м/у другото). По принцип най- много се знае за божествата на траките, но най- вече за тези, коиъо са били почитани и от елините. Писмеността при славяните е била донесена от християни, а те са мразели езичеството и са направили всичко възможно да заличат спомена за старите богове. Все пак има доста запазени неща, но предимно във фолклора и старата литература на западните и източните славяни (нашите са спадали към южните  ). Прабългарите са вярвали в Тангра, но подробностите около религията им, да не говорим за митологията, са изключително мизерни - има "изворов недоимък"  .
Caralho Voador

Неактивен Perk0

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Хм.....дам ..много жалко...както и да е ....Ами да сменим темата...зачеркни нещо интерестно за маите инките или примерно как цялата цивилизация на ацтеките погинала за минимален период от време при това не като гърците или римляните демек угаснал с времето ами в разцвета на развитието си... Или да речем какво е станало с Маите...просто нещо за да си поговорим...пък и да обогатя знанията си