Анкета

Да се въведе ли религията като предмет

За - има нужда
Против - мене пастора ми препоръча да се отдам на разврат за слава божия!
Против - що да им мътят на децата главичките
Дреме ми...

Автор Тема: Изучаване на религия в училищата  (Прочетена 3193 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Светия Синод и Мюфтииството (!) са за изучаване на религия в училищата (с право на избор коя точно).

Патриарх Максим започва подписка в подкрепа на въвеждане на религията като учебен предмет. Подписи ще се събират в храмовете.

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
А къде ще се събират подписи за "Против"  ???
Мюфтийство! Мамицата им!
По-добре нищо, отколкото 2 религии в една държава! И точно пък мюсюлманската религия... Тия забравиха ли каква "сган" произвежда криворазбраното поднасяне на шибания коран?!?
« Последна редакция: 2008-02-21, 13:08 от Metalcho »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Ми... можеш да започнеш такава ;)

Иначе за корана - одобрявам. Точно като е официално, ще се движат по някаква регламентирана и контролирана програма (впрочем, изрично условие е програмата да е светска и в дух "за обща култура" без проповеди и насаждане на убеждения).
Сега си има неконтролирани и нерегламентирани ислямски религиозни училища-интернати, от които даже мюфтийството се страхува защото изграждат фанатизъм и са спонсорирани от араби. Мислиш ли че е по-добре? За сметка на това християнството пък е на кота нула.

Аз лично ще мина да се подпиша "за" утре на път към летището, че църквата в махалата, все още не е отворена.
« Последна редакция: 2008-02-21, 13:16 от tech_noir »

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
Аз съм за - поне християнството, като официална религия тук. И без това съм се отчаял от влиянието на янките и пълния разврат и поквара в страната, а и все пак ВЯРВАМ, че това ще редуцира донякъде прецедентите с побоища и смъртни случаи сред 14-годишни, напивания на 13- годишни в час и разврат на още навлизащи в тийн възрастта. Религията може да учи на смирение, но това не е непременно лошо ограничение.
Signature.

Неактивен Bovko

• Веселия нърд.
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 42
    • Профил
    • ?? ?? ??????
Аз-против. Това, че се дава избор на религия е от хубаво по-хубаво, но какво да кажат атеистите? Друг е въпроса, че в Историята е заложено достатъчно изучаване на религията, що се отнася до историята и. Не виждам от какъв точно зор ще се въвежда подобен предмет.

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
Това за въвеждане предмет религия е .... направо е.... пълна простотия...