Автор Тема: Картина, нарисувана от психично болен  (Прочетена 32799 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 693
    • Профил
Айде още малко? ;D

П.П. Ей сега отнесох псувните

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
И двете прерисувани картини, които е направил са по-контрастни.
Да не го е страх от деня?

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
хахаха ;D
« Последна редакция: 2008-01-03, 15:52 от FANatic »
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Дали Боги е прав или не...не се знае.
Професорът бил "атакуван" от много хора, които задавали въпроси, затова се оттеглил и не изяснил въпроса.
Според едни това е глупост, измислена, за да ни докаже, че можем да изкараме всеки човек луд, но според други наистина тая загадка има разрешение. Ето един друг сайт, който дава теми за размисъл:
http://209.85.135.104/search?q=cache:3mzOb4tmbboJ:finnmetal.com/blog/%3Fp%3D64+maslenitsa+melting+painting&hl=bg&ct=clnk&cd=3&gl=bg

Според някои психично болният се казва A. Kuplin. Показах ви още 1 картина, която е прерисувал. Струва ми се, че е много по-различна от оригинала. Вижте небето, сякаш има едно огромно лице, образувано от пламъци, с щръкнала коса нагоре и зловещ поглед! С Васи видяхме, че долу до лодката има нещо бяло, протегнало едната си ръка към лодката...Прилича ми на снежен човек...Да се върнем пак към лицето в небето. Ако приемем, че то е слънцето, което застрашава снежния човек(във водата). Четох някъде теория, че лудият се имал за снежен човек, страхувал се....да не се разтопи! Затова лицата на хората от Масленица(прерисувания вариант) са по-уплашени от истинския вариант. Не празнуват, а сякаш гледат със страх...
Другото, което е...Вижте 2та снежни човека-оригиналния и прерисувания. Има разлика според мен. Начина, по който децата са застанали. В оригинала те си играят с него, създават го. В прерисувания вариант те стоят настрана и гледат...вероятно как се топи...Не знам, помислете вие, че бъгнах от тая история.
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Четох някъде теория, че лудият се имал за снежен човек, страхувал се....да не се разтопи!

Значи все пак има тероия, че го е страх от деня и по-точно слънцето

Неактивен Simone

• The_black_rose
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 570
    • Профил
Но това са детайли,нали не трябваше да гледаме тях? ???
Сега эабелязах, че и цветовете на прерисуваните картини и оригиналите са различни.Оригиналите са по цветни и шарени, докато на другите са само много ярки или по тъмни.
.....quod me nutrit me destruit.....

ripkata

• Гост
Слънцето на 2-рата ми се струва по-затъмнено и цветовете на доста по-мрачни..особено морето...да не би наистина да се страхува от светлината нещо?Има ли такава фобия?

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
да, наистина във втората картина, която той е прерисувал в оригинала го няма снежния човек, който протяга ръка. И в двете картини има вода...  в едната хората(част от тях) бягат, а във втората се опитват да се спасят. Все едно бягат от страх, че ще се стопи снега и ще се удавят... както и тези във втората- все едно ги чака наводнение- края на света. Май вече и аз не съм много добре. На мен лично от 1-та картина ми лъха на Коледно настроение, а какво е станало на Коледа- родил се е Иисус. На 2-та картина спасяващите се хора плават върху един кръст. Може би него го е било страх от това, че хората губят вярата си и края на света наближава. И той може би го сръвнява това изчезване на вярата у хората с топенето на снега и изчезването на снежният човек. И това обяснява защо и в първата, и във втората картина преобладават жълтия и синия цвят :)
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

Неактивен TheBloodthirstyBunny

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 1182
  • In the middle of Nowhere
    • Профил
    • ???????
Олелееее изчетох цялата тема и галвата ми всеки момент ще гръмне. Не мога дори да си дам предположението, защото четох ли, четох... Блаааххх...
 Някой знае ли ТОЧНИЯТ отговор! Имам чувството,че ако не го науча ще се побъркам...
 В смисъл някой изобщо, не във форума... ( освен оня професор и този, който е познал... )
 Може да е бил верно някой вглъбен във вярата! хах  Ужас!

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Абе тва сичкото е една голяма конспирация...  :-X
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен TheBloodthirstyBunny

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 1182
  • In the middle of Nowhere
    • Профил
    • ???????
Де а знам... ще полудея, ако продъ;жа д аги гелдам сички тея неща...
 Главата ми тотално блокира... и  като се замисля, дори не знам защо искам да знам отговора. Пусто и любопитство, значи!

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
1-во снежния човек е детайл
2-ро трябваше да махнем всички предмети а снежния човек е предмет
3-то болния има ФОБИЯ а не шизофрения, че да се мисли за снежен човек (или там както се пише)
4-то "Какво може да е предшествало сцената изобразена на картината", едва ли е снежния човек или слънцето

Тая теорема за снега и снежния човек не отговаря на нито 1 жокер от доктора и според мен е пълна глупост.
И според мен май лудия е доктора а не пациента му.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
4-то "Какво може да е предшествало сцената изобразена на картината", едва ли е снежния човек или слънцето

Разсъдете така: картината (като нещо нарисувано) е предшествана от бялото платно, обаче зимата (като сюжет на картината) е предшествана от есента. Не е ли по-разумно да се вземе есента, като сцена, предшествана изобразената?
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Добре, де...Аз разбрах, че на тая картина се празнува края на зимата...Демек идването на пролетта. Именно затова тя е изпълнена с ужас, защото този има фобия да не се РАЗТОПИ.

Ето какво намерих:
Per its pagan heritage, Maslenitsa signals the exit of winter and heralds the coming of spring.
« Последна редакция: 2008-01-04, 09:22 от SHEMETNA »
(Георги Константинов)

Неактивен ethereala

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 551
    • Профил
добре и кой е детайла, който показва в картината, че той е психично болен, защото снежният човек и в оригинала си го има?
Голямата любов и големият успех носят със себе си голям риск.

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Да, има го в оригинала, но там погледът към него е различен. Децата си играят с него, изграждат го, всичко е радостно. А в прерисувания вариант децата са отдръпнати, сякаш стават свидетели на неговата смърт, все едно се сбогуват. Някак статично е разположението, някак сковано и тъжно. Аз така си го обяснявам. Виж, че даже не го докосват, тъжни изглеждат децата, а в оригинала си играят с него.
(Георги Константинов)

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
SHEMETNA, ти май не разбра. За да се мисли за снежен човек трябва да е болен от шизофрения.

Неактивен Kallan

• Konoha
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 930
  • Clare
    • Профил
Снежния човек ... колко не детайлно!
'"...Меня зовут Михаил Шустерман. Я в 1998 году учился в Московском Банковском Институте, на 2 курсе Иван Владимирович (? простите, запамятовал отчество) Филин действительно показал эту картину и задал нашей группе (2-ФК-3) вопрос о 100% признаке психического расстройства автора (к слову, нам он сказал, как сейчас помню, что задает ее своим студентам 12 лет). И я действительно назвал ему правильный ответ. Считаю, что мне повезло, поскольку теща моего школьного друга, Володи Матусевича (Володя, спасибо за ссылку!) была главврачом одной психиатрической лечебницы (кстати, Володя, передавай привет ей и Льву Давыдовичу). Она и подкинула в свое время Ивану Владимировичу (когда-то он был ее аспирантом) эту загадку, от нее я узнал ответ. Я даже не знаю, насколько правильным был мой ответ и не уверен, что сам Иван Владимирович знает это (между нами говоря, вполне может статься, что Зинаида Георгиевна над нами всеми подшутила, и никакого 100% признака нет и в помине).
Разгадка заключалась в том, что в ситуации, изображенной на картине, автор ассоциировал себя со снеговиком. Всех моментов я уже не упомню, но основными признаками были общая холодная цветовая гамма картины и отсутствие масленичного костра (горящих веток, бликов на окружающих предметах). Таким образом, автор полностью устранил из картины тему перехода зимы в весну и сопутствующего ему праздника масленицы. При этом он испытывал сильное нервное напряжение, которое передалось всем персонажам картины и также выразилось в попытках упорядочения объектов и деталей на картине. Более того, лица людей словно не дышат - это проекция мировосприятия "неживого" снеговика..."

Човекът имал аутизъм ... хора аутизмът не е рядка болест.
Другото което е .. има фобия от вода ,но няма фобия от разтапяне.
А и още нещо!Онова на което са хората в другата картина с морето е мачта и не е никакъв кръст :)
Значи преди да задавате някакъв въпрос се уверете ,че сте го задали правилно.
« Последна редакция: 2008-01-04, 11:50 от Kallan »
Само в тишината има слово,
Само в мрака - светлина,
Само в смъртта-живот!

Sad but True..

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
SHEMETNA, ти май не разбра. За да се мисли за снежен човек трябва да е болен от шизофрения.
Може и така да е. Не знам, колкото повече гледам картинките, толкова повече ми се вижда, че той се мисли за снежен човек...
(Георги Константинов)

Неактивен STALKER

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 790
  • @higher rpm
    • Профил
    • Trojan_Force
Тоя има фобия от елементите...и по-точно от водата...или страда от тих бяс
M54B30, 182A1.000 и едно 93 килограмово магаре зад волана им :D

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
    • Профил
Снежния човек ... колко не детайлно!
'"...Меня зовут Михаил Шустерман. Я в 1998 году учился в Московском Банковском Институте, на 2 курсе Иван Владимирович (? простите, запамятовал отчество) Филин действительно показал эту картину и задал нашей группе (2-ФК-3) вопрос о 100% признаке психического расстройства автора (к слову, нам он сказал, как сейчас помню, что задает ее своим студентам 12 лет). И я действительно назвал ему правильный ответ. Считаю, что мне повезло, поскольку теща моего школьного друга, Володи Матусевича (Володя, спасибо за ссылку!) была главврачом одной психиатрической лечебницы (кстати, Володя, передавай привет ей и Льву Давыдовичу). Она и подкинула в свое время Ивану Владимировичу (когда-то он был ее аспирантом) эту загадку, от нее я узнал ответ. Я даже не знаю, насколько правильным был мой ответ и не уверен, что сам Иван Владимирович знает это (между нами говоря, вполне может статься, что Зинаида Георгиевна над нами всеми подшутила, и никакого 100% признака нет и в помине).
Разгадка заключалась в том, что в ситуации, изображенной на картине, автор ассоциировал себя со снеговиком. Всех моментов я уже не упомню, но основными признаками были общая холодная цветовая гамма картины и отсутствие масленичного костра (горящих веток, бликов на окружающих предметах). Таким образом, автор полностью устранил из картины тему перехода зимы в весну и сопутствующего ему праздника масленицы. При этом он испытывал сильное нервное напряжение, которое передалось всем персонажам картины и также выразилось в попытках упорядочения объектов и деталей на картине. Более того, лица людей словно не дышат - это проекция мировосприятия "неживого" снеговика..."

Човекът имал аутизъм ... хора аутизмът не е рядка болест.
Другото което е .. има фобия от вода ,но няма фобия от разтапяне.
А и още нещо!Онова на което са хората в другата картина с морето е мачта и не е никакъв кръст :)
Значи преди да задавате някакъв въпрос се уверете ,че сте го задали правилно.
В текта май пише, че наистина страдал от аутизъм и се мислел за снежен човек. Не разбирам руски, но "Разгадка заключалась в том, что в ситуации, изображенной на картине, автор ассоциировал себя со снеговиком" май значи именно, че се имал за снежен човек и по-надолу пише, че Масленитца бележела края на зимата(приближаването на пролетта и евентуалната "смърт" за 1 снежен човек).
(Георги Константинов)

Неактивен Mars

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 857
  • exLYCERIA ex.time_for_blood
    • Профил
Ами, ако е имал фобия от ТОК? На оригинала има нарисувани жици, а на неговата картина няма жици??

egoist

• Гост
И аз това забелязах... Електричество. 'Бах маму!  ::)

Неактивен ZAZO

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1242
    • Профил
Професора при упражнението със студентите изобщо не намесва оригинала. Детайла трябва да се открие без изобщо да се гледат другите боклуци....
Това, че се пъчиш, не значи, че са ти големи циците!!!

Неактивен wild-girl

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 727
  • Her Infernal Majesty
    • Профил
Професора при упражнението със студентите изобщо не намесва оригинала. Детайла трябва да се открие без изобщо да се гледат другите боклуци....

Oфф до сега четохх... прочетох всичко ... ии съм много съгласна със Зазо... професора наитина не намесва оригинала на картината... ами просто прерисуваната картина ... все си мисля че отговора е пред очите ни ... но... от друга странаа... има толкова много ТЕЖКИ ПСИХИЧЕСКИ РАЗСТРОЙСТВА, които не се срещат толкова често... ако имах малко повече време бих седнала да попрочета... за тях ...  да прочета с какво се характеризират...защото специално с рисуването ... едно че може да се определи дадена болест и прави контакта на болния с лекаря... и второ че чрез рисуването може да бъде излекуван пациент....
Неподходящия мъж е като булченска рокля- знаеш, че не е твоята , но това не ти пречи да я пробваш...

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
1.
Цитат
Аутизъм
Генерализирано разстройство на развитието с начало в бебешка или детска възраст, характеризиращо се с изолация на децата, липса на емоционален отговор и на поведенческа промяна според социалния контекст, липса на творчество и фантазия[/b], стереотипни модели на поведение и дейности, езиков дефицит и др.

2. другаде прочетох, че при аутизма няма халюцинации. С тва се различавал от шизофренията.

3.така - аз кат чуя аутизъм и си представям деца на по 13-14  години, клатещи се напред назад и неможещи да фокусират погледа си и да координират движенията си. Поне това съм гледала във филмите и не проумявам как човек с такава болест ще нарисува картина.
от 1, 2, 3 => Този художник не е болен от аутизъм, защото има противоречие с условието(насоките на професора)

второто нещо, което ми направи впечатление е, че се хващате за подробности, а в подсказките от професора пише да не се вземат под внимание точно те, а да се гледа на картината като цяло. Изплашените лица на децата в най-дясната шейна са подробност, както и с какво са облечени. И самотността на снежния човек...

От лошия ми английски и от никаквия ми руски все пак успях да схвана, че отговорът на загадката не е даден, тъй, че всеки може да дава различни мнения  ида си мисли, че е прав... Но никога няма да бъде сигурен, че това е правилният отговор, щото няма кой да потвърди, че това е така. После, никой от нас няма медицинско образование, специализирано в тая "психо" насока, тъй че гаданията са малко некомпетентни.

И накрая - нямам идея що го мъдрим тоя въпрос , ама кат сме почнали да анализираме, нека да дам и мойте симптоми, та да разберем аджеба ква е мойта болест. Може и аз да драсна неква скица...

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
...да разберем аджеба ква е мойта болест. Може и аз да драсна неква скица...
Давай, Машенка, дарагая :-D
Caralho Voador

Неактивен xxx

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1313
    • Профил
...да разберем аджеба ква е мойта болест. Може и аз да драсна неква скица...
Давай, Машенка, дарагая :-D

Не фамилиарничи с мене, ак обичаш!
Много ше станем хората с душевни и психични проблеми проблеми, писали в тая тема...тема... Пък и малко ме е страх от грешно диагностициране...диагностициране...Ма мога да се престраша... евентуално...някой ден... Пък и не съм ли вече освидетелствана?!

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
Много ше станем хората с душевни и психични проблеми проблеми, писали в тая тема..
Психични идва от старогр. "псюхе"="душа" ;) ....т.е. "душевни" и "психични" е едно и също

Не фамилиарничи с мене, ак обичаш!
А ак не обичам?
« Последна редакция: 2008-01-09, 08:50 от Don Dada »
Caralho Voador