Автор Тема: Самоубийството  (Прочетена 49629 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #60 -: 2005-07-23, 15:43 »
Цитат
"you may believe, that nothing is wrong until you're crying,
 you may believe, that live is along until you're dying,
you may believe, that nothing is wrong until you're crying,
 you may believe, that live is along until you're dying, dying on me"

иначе искам да обърна малко темата в друга насока. Знаете ли че човек не може да намери покой след смъртта ако се е самоубил и душите на хората които са се самоубили дълго след това съжаляват че са го направили, защото смъртта идва изведнъж, душата не е подготвена и след това не може да усъзнае че е умряла (това май съм го писал вече), бихте ли се самоубили ако знаехте това и защо хората продължават да се самоубиват въпреки това? Може би защото не вярват 
Много ми хареса онзи цитат 
И да,замисляла съм се над думите ти-че когато някой се самоубие,душата му не почива в мир...За жалост когато хората преживяват някаква ужасна болка,когато искат да се самоубият,трябва толкова да ги боли,че да не могат да мислят за нищо-ощв повече за този факт
« Последна редакция: 2016-08-04, 13:26 от tech_noir »
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Immortality_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 276
    • Профил
    • http://spaces.msn.com/members/lastbreathbeforethedawn
Самоубийството
« Отговор #61 -: 2005-07-23, 23:34 »
аз съм твърде  ЗА за евтаназията... като вид самоубийство...
отностно самоубийстата, свързани с любовта- с истинската любов- аз бих го направила, колкото и глупаво да звучи. ако виждам как любимия чожек умира, бих умряла до него...
малко оффтопиц: двама приятели се хвърлиха от един мост, защото момичето беше болно от рак и и оставаха броени седмици/дни...
а отнотсно това, дали самоубийството е признак на слабост- не мисля... по-скоро на егоизъм...  
но все пак си е личен избор, не сме моглu да избераме дали да се родим или не... но имаме възможност и пълното право да избираме какво да правим с живота си или не...
Que no me da la gana pasar media vida buscando esta droga que tal vez no exista !!!

Неактивен SHEMETNA

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 1611
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #62 -: 2005-07-24, 17:44 »
Наистина тази история с влюбените ми звучи толкова тъжно и в същото време романтично  
Горкото момиче,жалко,че смъртта я е споходила толкова рано.И аз мисля,че  самоубийството донякъде е един вид егоизъм.Забравяш за семейството си,за това,че ще им липсваш и така....мислиш само за това,че искаш да избягаш от този скапан живот....
Днес всяка секунда за тебе е скъпа.
Години изгуби в безпътна омая...
Ти толкова трудно излезе на пътя,
че просто си длъжен да стигнеш до края
(Георги Константинов)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #63 -: 2005-07-25, 10:39 »
Цитат
иначе искам да обърна малко темата в друга насока. Знаете ли че човек не може да намери покой след смъртта ако се е самоубил и душите на хората които са се самоубили дълго след това съжаляват че са го направили, защото смъртта идва изведнъж, душата не е подготвена и след това не може да усъзнае че е умряла (това май съм го писал вече), бихте ли се самоубили ако знаехте това и защо хората продължават да се самоубиват въпреки това? Може би защото не вярват 
Бодика, как може да ми пука за някаква си скапана душа!   Не ставай смешен с тези фантасмагории - ти поне не беше религиозен, нали?
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Самоубийството
« Отговор #64 -: 2005-07-25, 17:00 »
Цитат
Знаете ли че човек не може да намери покой след смъртта ако се е самоубил и душите на хората които са се самоубили дълго след това съжаляват че са го направили, защото смъртта идва изведнъж, душата не е подготвена и след това не може да усъзнае че е умряла[div align=\"right\"]

Боги, братооо такъв смях.. много ми вдигна настроението! И все пак ще уважа гледната ти точка, разбира се... Но по принцип... като си видиш тялото отстрани не е ли достатъчно да осъзнаеш, че си мъртъв...
Цитат
аз съм твърде  ЗА за евтаназията... като вид самоубийство...
отностно
 самоубийстата, свързани с любовта- с истинската любов- аз бих го направила,
.........................................................
не сме моглu да избераме дали да се родим или не... но имаме възможност и пълното право да избираме какво да правим с живота си или не...
Супер! Много ми хареса твоето мнение и го подкрепям напълно!
А ефтаназията не сме я обсъждали досега? Айде да видим- някой против евтаназията има ли? Или всички сме ЗА самоубийството

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 334
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #65 -: 2005-07-26, 02:12 »
Еее,аз не съм се изказала....е правя го и то противввввввввввв  
За мен това си е абсолютнa проява на слабост,то така е най-лесно,макар че не на всички им стиска и в такъв случай какво остава за проблемите им....ми всеки има проблеми и какво дай да мрем.Вярно е,че всеки има право да прави с живота си,каквото си поиска,но не винаги това е решението,да не кажа никога.
« Последна редакция: 2005-07-26, 02:15 от ivi6te »

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Самоубийството
« Отговор #66 -: 2005-07-26, 10:13 »
Добремм Ивче, явно не си изчела всичок по темата... Кажи ми-
1. Не смяташ ли, че ако лежиш на системи и маркучи, пиеш глюокза венозно и дишаш с помпа, чувствайки се като зеленчук, имаш някакво право да искаш да приключиш това мъчение?! Просто се постави в ситуация!
2. Слабост? Да се врежеш със самолета си във врага, за да запасиш семейството ти и родината си е слабост!??
« Последна редакция: 2005-07-26, 10:15 от Metalcho »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #67 -: 2005-07-26, 10:56 »
Цитат
Супер! Много ми хареса твоето мнение и го подкрепям напълно!
А ефтаназията не сме я обсъждали досега? Айде да видим- някой против евтаназията има ли? Или всички сме ЗА самоубийството
Ами лично аз съм за евтаназията. При доста обстоятелства смятам евтаназията за необходима.

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #68 -: 2005-07-26, 14:50 »
Мда,не съм изчела всичко,рядко го правя...от мързел  
Но все пак оше съм си на мойто мнение,което вече споделих.
Не говорим за тазкива случаи,когато си на ситеми,тогава да,защото няма смисъл да се мъчиш
А това да се вреже в самолета на врага...това по-скоро е от дълг,едва ли някой изгаря от желание да умре в името на нещо,с което не се знае какво ще се случи по-нататък!
А и аз говорех специално за самоубийството поради наличието на някакви проблеми.
И като каза това за врязването в самолет,Чеф,да те попитам,ти защо не отидеш в Ирак примерно....или айде не там,ами ако да кажем набират доброволци,които да се борят в името на България,едва ли ще зарежеш всичко и то заради какво...заради държава,която не дава пукната пара за теб!

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Самоубийството
« Отговор #69 -: 2005-07-26, 14:59 »
Защото не съм такъв човек! Но това не означава, че не се прекланям пред хората, ИВ, които са го правили и биха го направили сега! И да- правили са го от желание да умрат в името на родината, не от дълг!

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #70 -: 2005-07-26, 15:42 »
Това пак си е един вид дълг...след като имаш желание,значи има защо да го имаш,по някакъв начин се реваншираш като се жертваш.
А ти защо не си такъв човек?

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #71 -: 2005-07-28, 05:54 »
Цитат
2. Слабост? Да се врежеш със самолета си във врага, за да запасиш семейството ти и родината си е слабост!??

Знаеш ли,много мислих и стигнах до извода,че това да се врежеш със самолета във врага всъщност не е самоубийство!
Самоубийство е,когато не си доволен от живота си и нямаш сили да се бориш с него и да го подобриш,и решаваш да му сложиш край,да теглиш майната на всичко и всички.
А това да отидеш да война,като риск,като факт е самоубийство,но като идея не е,защото ти умираш с мисълта,че се жертваш в името на нещо.на което държиш,не го правиш заради себе си!
Камикадзетата примерно умират заради идеята,заради вярванията си,дали ще са религиозни или някакви други,няма значение,важно е,че не го правят заради самото самоубийство,иначе защо с този акт ще убиват хиляди хора?

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Самоубийството
« Отговор #72 -: 2005-07-28, 15:05 »
Хахахах мило, нека ти напиша и на теб... самоубийство е когато пренебрегнеш инстинкта си за самосъхранение и посегнеш на живота си, успешно, разбира се. "Сам" и "Убивам" са корените на думата и образуват НЕДВУСМИСЛЕНОТО и значение

Неактивен ivi6te

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #73 -: 2005-07-28, 21:15 »
Да,но то е така за теб.
Според мен всичко се гради на възприятетието и на целта с,която го правиш (самоубийството).Едва ли някой би сложил край на живота си ако беше доволен от него.
А тези,които го правят заради някаква кауза,не го правят с мисълта,че ще се пренесат на по-добро място и мъките им ще свършат....друг е въпроса,че е болестно състояние и,че повечето даже са дрогирани.
Явно няма да се убедим един друг,така че не виждам смисъл да продължаваме,но определено не съм съгласна!

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Самоубийството
« Отговор #74 -: 2005-07-29, 10:02 »
Хахаха ето го и моят последен пост по тази тема, поне с тази генерация потребители  Може би...
За самата дума... вече споменах в горния си пост. Това е дума, в която мисля, че трябва да се влага само и единствено прякото й значение. Всякакво филосовстване и пречупване под някакви призми на непрактичното съзнание е напълно излишно  Думата самоубийство изразява осъзнатото желание на някого да сложи край на живота си. Причините не са важни, нито стремежите и каузите, за които го прави. Важен е факта, че човека е решил да сложи край на живота си... да УБИЕ СЕБЕ СИ. Аз обичам да си филосовствам  Но наистина в случая няма смисъл от това.

Според теб всичко се гради на възприятието и на целта, с която го правиш... С която правиш кое? Нали това, за което говориш ТИ не се нарича самоубийство  :unsure: Това, което се гради на изброените от теб неща се нарича причина за самоубийството. Това е нещото, което превръща самоубиеца в герой или в отрепка.

Има хора, които са слагали край на живота си точно поради причината, че са доволни от него, за това, защото искат да останат "на върха", да бъдат запомнени така- велики или преуспяли. Не го удобрявам- но го има!
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]А тези,които го правят заради някаква кауза,не го правят с мисълта,че ще се пренесат на по-добро място и мъките им ще свършат....[/quote]
Само да ми припомниш пак... които правят.. кое? Да не говориш за самоубийството? Защото доколкото разбрах ти не смяташ, че тези хора са самоубийци...

Самоубийството е болестно състояние за тези, които го приемат в някакви рамки... За мен самоубийството може да бъде поради загуба на разсъдък, да, но може да бъде и нещо възвишено... Да прекратиш живота си, защото си нарушил принципите си... Това е велико. Да сложиш край на живота си, за да запазиш нечий друг.. Това е велико! И това е самоубийството, такова, каквото го защитавам, такова, пред което се прекланям!
« Последна редакция: 2005-07-29, 15:07 от Metalcho »

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #75 -: 2005-08-04, 12:33 »
Цитат
Цитат

Знаеш ли,много мислих и стигнах до извода,че това да се врежеш със самолета във врага всъщност не е самоубийство!
Самоубийство е,когато не си доволен от живота си и нямаш сили да се бориш с него и да го подобриш,и решаваш да му сложиш край,да теглиш майната на всичко и всички.
А това да отидеш да война,като риск,като факт е самоубийство,но като идея не е,защото ти умираш с мисълта,че се жертваш в името на нещо.на което държиш,не го правиш заради себе си!
Камикадзетата примерно умират заради идеята,заради вярванията си,дали ще са религиозни или някакви други,няма значение,важно е,че не го правят заради самото самоубийство,иначе защо с този акт ще убиват хиляди хора?

Да склонен съм да се съглася с това мнение, това е поскоро акт на героизм, както и да влезеш да спасяваш семейството си в горяща къща - това се прави от желание за живот, а самоубийството е с противоположен знак!

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
Самоубийството
« Отговор #76 -: 2005-08-08, 21:37 »
Хм.. не можем да се разберем явно, аз лично не разбирам защо героизмът да припокрива самоубийството и защо мислите, че двете неща са взаимно изключващи се...

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #77 -: 2005-08-10, 17:08 »
Цитат
Хм.. не можем да се разберем явно, аз лично не разбирам защо героизмът да припокрива самоубийството и защо мислите, че двете неща са взаимно изключващи се...

Ами поради простата причина, защо например дори и да тръгнеш да се врязваш със самолет във врага - пак има минимален шанс да оцелееш, и доста разчиташ на този шанс! (Ако тръгнете да ми възразявате - веднага ще ви кажа, а след това и докажа че историята познава такива случаи!)
« Последна редакция: 2016-08-04, 13:27 от tech_noir »

Неактивен nishtojestvo

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 15
    • Профил
    • http://
Самоубийството
« Отговор #78 -: 2005-08-28, 04:38 »
Говорейки за самоубииство, ще ви дам да прочетете  едно мое  излияние, писано месец януари 2005...тогава наистина правих и опити за самоубииство..от `стихотворението` по-долу си личи...ще ме извините, че е на  латиница, но това е оригиналът и ако го преведа на кирилица ще си загуби `чара`...искам само да добавя, че тогава бях повече от зле..просто нечовек...но освен, че Бог ми помогна да се избавя от помията, си казах, че няма накъде по-надолу да ходя и или ще се мре или ще си дам шанс, ще си проправя път ...започнах със самозалъгване, казвх на черното бяло..абе много трудно беше докато се отърва от идеята за самоубииство..след това да започна да мисля ако не положително, то поне не толкова песимистично и черногледо..все още се боря, но няма сравнение просто с онези времена..бяха ми нужни месеци - половин година може би постоянни непрекъснати усилия, за да се справя с депресивните състояния и т.н и като че ли още се мъча..но е доста по-добре от януари, когато съм го писала..и странични фактори спомогнаха доста, не само аз..най-вече Бог! Но нека ви покажа `стихотворението` ми...да видите нещата, както аз ги виждах..всяка дума от по-долните редове е истински почувствана...ето..

Самоубийство

Аз искам да умра и ще го направя - да - сега. Сбогом забравете вий за мен, аз живях на дявола във плен, умрях защото тъй си пожелах и на жсичкия този
shit не издържах.Сбогом викам и крещя, но не за да ме спомняте, а тъй като ви мразя! - отивам в моя рай, далеч от вас! -Ччуваш ли бе тъп и шибан педераст! махам се от туй скапано место и от ада пращам ти писмо - да пукнеш ти дано! Да го духа шибания свят и скапаняците дето мъка причиниха ми да мрат.f.ck that f.cking awful world, f.ck шибаната ни планета и всичко по нея що са там ментета! И всичко що пише в моя некролог би било "роди се и умря в своя монолог." Силен или слаб си за да сложиш своя край - не ме интересува - тъй ти знай! За нищо аз не съжалявам, душата си нямама сили да калявам...а сили имах и ги пресушихте - вие бавно постоянно ме горихте. А сега ще си горя в ада, но ще гледам вашето изгнание с наслада. И всичко ще компенсирам само при жалкия ви вид от смях ще се насирам. Отивам си и мразя ви от все сърце, от цялата си същност, с изражението на своето лице. Щастлива съм че днес умирам, защото от отвъдното един по един ще почна аз да ви затривам. Ето ме в казана със самоубийци се намирам и вие ме докарахте дорук - пазете се идвам за вас - боклук до боклук! Да ми дишате праха мръсни скапани лайна. Тялото ми в гроба ще лежи - но душата ми за мен ще отмъсти!
« Последна редакция: 2005-10-26, 15:22 от rock_ur_body »

Неактивен Immortality_

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 276
    • Профил
    • http://spaces.msn.com/members/lastbreathbeforethedawn
Самоубийството
« Отговор #79 -: 2005-08-28, 05:26 »
... няма много да кажа по въпроса.. много ми хареса...  

а по въпроса за евтаназията... точно в сряда си говорех с едно човече по тези въпроси и ме попита дали, ако е на легло и ме помоли да свърша с мъките му, дали ще го направя... доста мислих и му казах, че да... колкото и да ме боли. той е само на 22, но никога не се знае какво ще ни дойде до главата утре...

а вие ще го направите ли за някой много важен човек за вас, ако ви го поиска... ще ви стиска ли да му инжектирате нещо, за да не се мъчи или няма да имате гащи...?

трудна дилема...
Que no me da la gana pasar media vida buscando esta droga que tal vez no exista !!!

egoist

• Гост
Самоубийството
« Отговор #80 -: 2005-09-03, 01:40 »
Мисля ,че ще мога...да го направя...[br
 /]Да не дава Господ да ми се случва!

П.С.Откакто съм в този форум все за Господ говоря!?
Вярваща ли ставам!?!?

Неактивен Lil' L

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1320
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #81 -: 2005-09-03, 05:01 »
[!--quoteo--][div class=\'quotetop\']ЦИТАТ[/div][div class=\'quotemain\'][!--quotec--]... няма много да кажа по въпроса.. много ми хареса...  [/quote]
Не знам как може това да ти хареса....само факта, че наистина ги е мислела тези неща, може да ме разреве...не знам, яко е трогателно и тъжно... :unsure:
« Последна редакция: 2007-10-19, 16:17 от Don Dada »

Неактивен 3m0_Girl <3

• !!!!Не знам добре български!!!!
  • зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 238
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #82 -: 2005-10-19, 09:12 »
Според мен самоубийството е и смелост и слабост....Смелост защото не е лесно да си посегнеш на собствения ти живот....Все пак всеки човек колкото и да му трудно в този живот обича себе си и трудно би се наранил сам...Слабост защото няма воля и сила да продължи д се бори...това показва че е човек със слаб характер който не може да се изправи пред трудности.Всеки си имам проблеми и ако всички мислехме че единственото решение е самоубийството трябваше сега да няма жив човек на земята.Трябва д си сиен за да оцелееш  не слаб и немощтен човек които търси лесня път, защото няма нищо лесно.Също така човек които си посяга н живота е и егоист....не мисли за болката която ше причини на близките му и любими хора а само за него си и как ще се отърве от болката
You're a traitor to my heart <33333
I don't want to kiss anyone,
I don't want to kiss anyone but you
I F**king love you!!!!

Неактивен Stardust

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1094
  • I believe in fairies... I do, I do...
    • Профил
    • http://www.myspace.com/unlock_your_imagination
Самоубийството
« Отговор #83 -: 2005-10-24, 18:32 »
Според мен самобииството е слабост... страх да се изправиш пред проблемите си... страх да продължиш жовита си... никога не трябва да забравяме, че можем да намерим смисъл на живота дори, когато сме изправени пред безнадеждна ситуация, сблъсквайки се със съдба, която не може да бъде променена.
« Последна редакция: 2005-10-30, 19:08 от Sensimilla »
Inside all of us there si hope...

Неактивен Juliq

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
    • http://
Самоубийството
« Отговор #84 -: 2005-11-09, 10:21 »
Само слабия човек може да предпочете самоубийството, а смелите изживяват живота си докрай, колкото и сложен да е той :huh: !
« Последна редакция: 2005-11-09, 10:22 от Juliq »

Неактивен |BLackEnEd|

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 57
    • Профил
    • http://www.ht-arena.com/andjustice4all
Самоубийството
« Отговор #85 -: 2005-11-09, 11:02 »
Цитат
Само
 слабия човек може да предпочете самоубийството, а смелите изживяват живота си докрай, колкото и сложен да е той :huh: !

Не е точно така. За силни и слаби не можем да говорим. Първо не мисля, че трябва да си слаб човек за да посегнеш на себе си. Например аз не бих го направил просто защото не ми стиска. Това са депресирани хора, загубили смисъл да живеят. Но за слаби и силни.. не може да става дума поне според мен. 
« Последна редакция: 2016-08-04, 13:27 от tech_noir »
F**ked the queen, I've F**ked F**k
I've even sucked an old man's c.ck
So what, so what
And I've F**ked a sheep, I've F**ked a goatF**k

Неактивен Bussa

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 221
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #86 -: 2005-11-09, 13:51 »
Според мен самоубийците не са само хората със слаба психика   както каза Juliq въпреки че е права,за да мога да се самоубия ще ми трябва да знам че съм затънал много на дълбоко ,някой шеф на мафията ще ме стреля :vinsent: ,бат Бойко ме преследва,децата ми са истерици  и т.н.    
Понякога правиш грешки за които съжаляваш и не знаеш как да поправиш,
понякога дори не ти пука за тях и се опитваш да се скриеш в сенките.
По-добре късно отколкото никога!

Eva

• Гост
Самоубийството
« Отговор #87 -: 2005-11-09, 17:13 »
been there ...done that...

Неактивен Killbox13

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
Самоубийството
« Отговор #88 -: 2005-11-16, 11:19 »
има нещо вярно,че самоубийството е решение при момент на слабост,но определено се иска голяма смелост да се простиш с живота си така...не мисля,че трябва да си слабак,за да се самоубиеш,но не и да е доказателство за голяма сила...абе *ба ли го..няма скоро да се самопречуквам.

egoist

• Гост
Самоубийството
« Отговор #89 -: 2005-11-16, 12:14 »
Тука се явява май ЗЛАТНА СРЕДА!?