Автор Тема: Самоубийството  (Прочетена 49630 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен Forgotten Hopes

• I'm falling stone in a world of glass. I'm ticking bomb with a smiling mask.
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
    • http://www.myspace.com/xroyksoppx
Отговор на: Самоубийството
« Отговор #180 -: 2008-05-15, 22:36 »
Преди време бих казала, че самоубийството е изход за страхливите хора, които нямат никакво самочувствие. Да, ама не...

Не бих се вписала в тази група, но ако стана, примерно, инвалид - точно това бих направила. И не защото съм страхлива, а защото съм твърде горда и не бих позволила да бъде в тежест - да бъда зависима от някого до края на живота си. Когато си говорих с една приятелка на тази тема, тя каза "Тези, които обичаме, ще ценим факта, че си жива". Но за хора като мен, които трудно се приспособяват, това няма да е живот, а просто някакво (мизерно) съществуване.. И това е нещото, което няма да успея да приема. Също и онези погледи изпълнение със съжаление, и тях няма да мога да превъзмогна.

« Последна редакция: 2008-05-16, 17:50 от tech_noir »
The city feels clean this time of night. Just empty streets and me walking home to clear my head. It's the quiet time before the dawn and I'm half past making sense of it, was I wrong? Should I claim to give it all... In a world where not much ever seems to last long. 

Неактивен Mirovk

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 44
    • Профил
« Отговор #181 -: 2008-05-30, 21:14 »
Самоубийството е най-лошото и безсмислено нещо което може да направи човек....сега друг е въпроса от какво е подтикнат към такава крайна съпка.Има различен тип подбуди и те зависят както от ценностната система на индивида кореспондиращи с тези на обществото, така и от ситуацията,битието и психическото състояние в момента на взимане на решението.
Самоубийството според мен е напразно прахосване на човешкия живот и непростимо от теологична гледна точка.
Уважавай и защитавай човека до себе си,той е най-ценното нещо което имаш.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
« Отговор #182 -: 2008-05-30, 21:39 »
Ай сега! Теологията няма нужда да я намесваме! Зависи как и кой се самоубива, в смисъл когато го прави млад, здрав човек - това е недопостимо, защото живота поднася изненади, а инак...
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

Неактивен Mirovk

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 44
    • Профил
« Отговор #183 -: 2008-05-30, 22:50 »
Ай сега! Теологията няма нужда да я намесваме! Зависи как и кой се самоубива, в смисъл когато го прави млад, здрав човек - това е недопостимо, защото живота поднася изненади, а инак...
Да де ама в нашето общество не е прието ,докато при комунистите, и японците е висша форма на патриотизъм...само дето не са самоубийци , а камикадзета и герои с молотов хвърлящисе под танковете...
Това казвам че трябва да се прави разлика в понятието, защото в дадена ситуация,религия или общество тълкуванието е различно.
Уважавай и защитавай човека до себе си,той е най-ценното нещо което имаш.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #184 -: 2008-05-30, 23:18 »
С молотов и аз бих се хвърлил под танка - въпрос на възпитание и на ценностна система! До ден днешен смятам че няма нищо по висше от идеалите, човек без идеали е мъртъв, духовно мъртъв!

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #185 -: 2008-05-31, 11:15 »
само дето не са самоубийци , а камикадзета и герои с молотов
Демек искаш да кажеш, че тези хора не са самоубийци... Тва е все едно зелената чушка да не е чушка

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #186 -: 2008-05-31, 11:32 »
само дето не са самоубийци , а камикадзета и герои с молотов
Демек искаш да кажеш, че тези хора не са самоубийци... Тва е все едно зелената чушка да не е чушка
Ама, братле, все пак едно е да се жертваш в името на останалите и друго да си сложиш край на живота ей така, щото ти е писнало...
Caralho Voador

Неактивен Metalcho

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 2015
  • ??????? ?????????
    • Профил
    • Hyundai Coupe Club
« Отговор #187 -: 2008-05-31, 11:33 »
Да, едното е самоубийство, което заслужава презрение, другто е самоубийство, което заслужава почит и уважение.. Ма са все самоубийства, тва ми е мисълта...

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #188 -: 2008-05-31, 14:55 »
Аз уважавам акта на саможертва в името на другите, но за мене си остава и признак на сериозна глупост и психични проблеми.
По-полезно, отколкото да си режеш вените, ама същия ефект почти винаги можеш да го постигнеш и иначе ако пробваш да се замислиш преди това. Нещо повече - оставайки жив, получаваш шанс да го го повториш ;).

Редки са случаите, когато наистина няма друг вариант точно тогава да постигнеш нещо иначе (като случая със Списаревски)

Камикадзетата (и японските въздушни и италианските подводни) са можели да катапултуират на метри от сблъсъка, траекторията е нямало да се промени фатално, а биха имали някакъв шанс.
За молотовците без кометар. Сигурно мините са били скъпи, ОК, ама на другия карай на фронта в градки или горски условия мятат лепкави торбички с експлозив в колелата, партизани сипват по шепа пясък в цистерната гориво или масло. Толкова пък никой да не се сети че има и по-лесни начини за по-голям ефект, без безмислената загуба на жива сила...

В днешно време кой ги прави тия работи - най-неграмотните, прости, и фанатизирани араби и афганци.

Неактивен Zago

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1184
  • Простак - чревоугодник
    • Профил
« Отговор #189 -: 2008-06-01, 02:56 »
Аз уважавам акта на саможертва в името на другите, но за мене си остава и признак на сериозна глупост и психични проблеми.
По-полезно, отколкото да си режеш вените, ама същия ефект почти винаги можеш да го постигнеш и иначе ако пробваш да се замислиш преди това. Нещо повече - оставайки жив, получаваш шанс да го го повториш ;).

Редки са случаите, когато наистина няма друг вариант точно тогава да постигнеш нещо иначе (като случая със Списаревски)

Камикадзетата (и японските въздушни и италианските подводни) са можели да катапултуират на метри от сблъсъка, траекторията е нямало да се промени фатално, а биха имали някакъв шанс.

Не е така, Тех, и тенически, и тактически, и логически (ако погледнем от циничната страна на нещата). Нито камикадзе, или по-точно отряди за специални атаки "Симпу" (един и същи йероглиф, четен като симпу и камикадзе), нито кайтен (човекоуправляемите торпеда), нито пилотите на "Ока" или "Мару-ни" или "Синьо" са имали някакъв шанс за оцеляване (е, от катерите "Мару-ни" и "Синьо" е имала някаква теоретична възможност да умреш не от взрив, а от удавяне или акула, ама...). При скорост на пике от порядъка на 250-300 kn за никакво напускане на самолет не може и дума да става, а за реактивните човекоуправляеми снаряди е абсурд. Проблема с кайтен го подминавам, защото едва ли има нужда да упоменавам как налягането, създадено от взрива смачква всеки организъм в близост... Единствено отрядите на X флотилия MAS с техните майеле е имала някакъв шанс...

В редиците на Луфтваффе, към края на войната е имало специални полкове и дивизии за таранни удари по съюзническите бомбардировъчни съединения. Шансовете за оцеляване след таран във вражеска летяща крепост на височина 10000 метра са от никакви до нулеви.

Спомнете си широко тиражираната атака на RN стещу Тирпиц във фиордите на Норвегия с миджетите.

Нека не се заблуждаваме и не кривим. Животът е еднакво скъп и нищожен.

Ето една теория: Към 1944-та година военновъздушните сили на флота и на армията на Япония търпят поражение, след поражение. Получава се такова нещо, че от 80 до 100% от изпратените на мисия самолети не се завръщат. Превъзходството в сила, количество и качество на техниката е изцяло на страната на ВВС на US NAVY. От друга страна ефектът от тези мисии е почти нулев. Да не говорим, че качествените японски пилоти са оставили отдавна костите си по разни екзотични места, като Маршаловите острови, Гуам и  т.н. Точно в такова време са създадени камикадзе токкотай ей (корпус за специални атаки).

Главният довод на апологетите на самоубийствените атаки в Япония е този: така и така момчетата нямат шанс, така и така ще бъдат свалени (във въздуха) или потопени (положението във флота не е по-розово от това във ВВС) - така поне има някакъв ефект и не загиват напразно.

Предполагам със същите тези доводи могат да се обяснят и тези актове на саможертва и във въоръжените сили на другите държави. Самоубийствените атаки са оръжие на безизходицата. Факт.

И в този ред на мисли нека не подминаваме поручик (посмъртно капитан) Димитър Списаревски. Съвсем адекватно, преднамерено и доброволно тарани "Либерейтър" 1944-та година. Нима можете да го наречете луд? Е, вярно  можете...
« Последна редакция: 2008-06-01, 03:01 от Zago »
Life is chaos, chaos is life.
Control is an illusion.
Only thing You can control are Your own intentions.
If You start with good intention, You have better chances ending up with good.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #190 -: 2008-06-01, 11:03 »
И в този ред на мисли нека не подминаваме поручик (посмъртно капитан) Димитър Списаревски. Съвсем адекватно, преднамерено и доброволно тарани "Либерейтър" 1944-та година. Нима можете да го наречете луд? Е, вярно  можете...
Сакън...

Инфо

Wikipedia

Някой има ли представа, дали все още не се споменава даже в учебниците за средно образование?

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #191 -: 2008-06-01, 17:59 »

Онези стари трошки, които са управлавали не са имали катапулт, пилота за да напусне самолета е трябвало да откопчее предпазните колани, да отвори блистера на кабината, който се отварял доста мудно и да напусне борда на самолета, при пикиране напускането на самолета, при ОНАЗИ техника е било абсурдно.

За "молотовия" коктейл. Верига танкове настъпва към две, три картечни гнезда в полето, танковете ще минат, при всички положения, единствения изход и начин да бъдат спрени, това е или "молотов", ако го има или връзка тежки гранати, взривена ПОД дъното на танка. Предложения? Тогава един се жертва за да спаси останалите, е Вие може да му предложите по рационалното решение - със бърз спринт да обиколи танковете и да им сипе по малко захар в резервуарите, или просто да зарежат позициите и весело да отстъпят, само че в крайна сметка може да се окаже че няма вече на къде да се отстъпва ... е тогава съществува друго рационално решение, да се присъединиш към врага и да почваш да храниш неговата армия!

Неактивен different

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 71
    • Профил
« Отговор #192 -: 2008-08-19, 10:34 »
Самоубийството не е признак на слабост, а на избор.

Неактивен Someonewlse

• Danny The Dog
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
    • Death Note BG Forum
« Отговор #193 -: 2008-11-12, 23:40 »
Оооо, каквото и да ми разправят, каквито и аргументи за 'великата скръб' да изтъкват - за мене самоубийците си остават идиоти.
И моя живот е гаден, но поне се опитвам да го подобря!
Що за исиотско решение на проблемите е да се самоубиеш?!
Сега е ясно, че всички ще се изредят да ме укоряват и да разправят, че нищо не разбирам.
Ваш проблем, това няма да направи самоубийците по-малко идиоти.
May be the Universe is not supposed to be understood?

Неактивен jmoclio

• Животът е такъв какъвто си го направиш!!!!!
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 21
  • ???????? ?? ?? ???? ????????? ? ?? ????? :) :)
    • Профил
« Отговор #194 -: 2009-01-17, 11:30 »
Преди две години най-добрата ми приятелка ама най най се самоуби няколко месеца слеед аби. и бал... Беше уникална красавица, уникално умна абе всичко и беше уникално.Живота и тепърва започваше планове имахме голями .... и на един купон нз какво е станало така и не разбрах гаджето й я намерил обесена в едната стая....дали е самоубииство или убииство не знам .... мн жалка е цялата работа... Родителите и и брат и който е колкото мене ги виждам всеки ден (съседи сме) и ги гледам как се промениха колко гаден им стана живота....аз съм на същото мнение че в какъвто и труден момент да си самоубийство никога не трябва да ти минава през главата защото има още толкова прекрасни моменти които те очакват .... офф даже не знам и какво да кажа по въпроса единственото което се сещам в момента е че живота е елементарен само ние си го правиме по-труден.....

Неактивен Dark_

• Билкарка
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
    • блог
Re: Самоубийството
« Отговор #195 -: 2012-10-21, 21:47 »
Аз съм за самоубийството.. Примерно ако съм някакъв чувствителен, трудно приемащ промените и (очевидно) имащ проблеми с психичното здраве индивид или ако съм инвалид (имам голямо его и гордост, няма да понеса съжалението в погледите на хората и това да съм в тежест на някой, както се изрази някой преди мен). Или пък напр. цениш само едно нещо в живота си и то вземе, че изчезне.. Или в болница на системи без шанс за възстановяване - това за мен си е чисто хабене на пространство и средства. Лично мнение.
I'm the ghost with the most, babe

Неактивен justify

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Самоубийството
« Отговор #196 -: 2014-02-03, 10:48 »
Егоистично е,да,но пък всеки има право да избере как да умре..и кога :(