Автор Тема: сатанизъм и ползите от него  (Прочетена 15559 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен satan666satan

• ANTI 4ALGA FOREVER METAL
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 6
  • SATANIZUM veroizpovedanie ANARHIZUM politi4esko
    • Профил
« Последна редакция: 2007-12-06, 08:59 от Don Dada »
AKO MOJEH BIH PRE4YKAL 4ALGARITE

egoist

• Гост
Та к'во за ползите, че не разбрах?!  ::)

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1863
    • Профил
Та к'во за ползите, че не разбрах?!  ::)

Доколкото разбрах - няма такива!
Идеи становятся силой, когда они овладевают массами!
Владимир Ильич Ленин (Ульянов)

egoist

• Гост
Александр, то и аз така си помислих, но знае ли човек?! ::) Може и в сатанизма нещо полезно да има?  ;D

Неактивен Vicky

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 226
    • Профил
Под заглавието"Сатанизъм и ползите от него" пише "Говори на кирилица"...Явно тва е няква странна полза... :>  :o
After all, what's the point?
Cаuse levitation is possible,
if you're a fly; achieved and gone
Theres time for this and so much more.
It's typical - create a world
A special place of my design
To never cope or never care just use the key.

P.S.:
(\__/) Зайо
(='.'=) FOR THE
('')_('') WIN !!

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
че кво му е на сатанизма? в името на християнството са умряли много повече бройки хора, говорим за разлика от милиони, християнството е най кървата религия, най ненужната религия (както и която и да било друга) и най добре организираната световна секта според мене...
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен FANatic

• Mr. Trise X
  • администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 709
    • Профил
    • http://www.bgfreaks.org
темата е преместена във "философия"
Ain't Nothing But a GoTh ThnG

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
Виж сега, Боги, за християнството съм съгласен - не ми харесва, но не ми харесва защото е религия, разбираш ли - християнството както и други религии според мен са безполезни, отминало им е времето. Въпреки че вече, нещо напоследък не съм много-много сигурен, в много сложно време живеем... но това е друга тема.
Сатанизма, като течение се появил като опозиция на християнството в Средневековието, когато е имало диктат на релиигията, по точно на католиците. Та, в наши дни, когато религията не е налагана със сила (християнството) смисъла от сатанизма се губи. Значи сатанизма остава като едно забавление за типове които си нямат друга работа. Е, щом ги кефи нека се забавляват - всеки си има някакви радости в живота, но да се говори за ползи от сатанизма е малко нелогично. Това е,
Благодаря за вниманието.

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
  • Публикации: 693
    • Профил
Александр, стига си говорил глупости. Първо сатанизма е възниканл много преди християнството (още не е доказано напълно) и второ сатанизма не е религия а философия. С времето след възникването на християнството, вярващите в него са били готови на всичко, само и само да я направят световна философия, която по-късно приема названието религия. И естесвено вярващите в сатанизма се назовават от християните, като грешници, изчадия, извратени хора и темподобни, защото христяните са искали да бъдат единствени. Даже повечето факти говорят, че самото християнство произлиза от сатанизма. От както християнството става религия, потъпква философията на сатанизма, и му навлича имидж, че всички сатанисти са обладани от дявола, карайки ги да убиват, крадър, изнасилват или да пренасят в жертва малки деца. С времето старанието на християните се овеличава и ето, сега повечето хора дори незнаят какво е сатанизъм. А тези, които знаят си мислят, че сатанистите избиват, пият кръв и нещата които споменах. Проблема е, че сега е времето на масово комерсиализиране на всичко. Такава е модата. Да си офца и да следваш простотиите на другите. Масово аматъорските метъл групи, включват в текстовете си убийства и разпорвания на трупове и твърдят, че са със сатанистска наклонност, което още повече допринася за погрешното впечатление на хората за сатанизма. Има и още много неща, които влиаят в тази насока. Изобщо всичко свързано със сатанизма по такъв начин се манипулира, че да излезе едва ли не, като някъква маска зад която се крият всички извратени откачалки.

Неактивен overneathe

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 51
    • Профил
Като опозиция на християните възкникват Антихристите. Сатанистите нямат нищо общо с християнството.
Building an idiot proof machine will only challenge God to make a better idiot.

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
Отговор на: сатанизъм и ползите от него
« Отговор #10 -: 2007-12-07, 21:49 »
Не съм казал, че сатанистите са антихристи. Сатанистите са атеисти. Опирайки се на факта, че "сатана" е дума с халдейски произход, означаваща "ненавист", сатанизмът рязко се отграничава от авраамическите религии в редица отношения от философски характер. Сатанизмът като философия силно набляга върху индивидуализма и върху ненавистта към авраамическите религии, поради тяхната организираност и философското им направление (това да НЕ се бърка с ненавист към хората, които ги изповядват). Сатанизмът няма нищо общо с християнската представа за Сатана. В него липсват и много неща, характерни за религиите въобще и най-вече липсва вярата във висши сили, стоящи над хората. Сатанизмът в началото, а и до ден днешен за някои сатанисти, е индивидуалистичен мироглед. Не случайно се говори, че всеки сатанист има собствен сатанизъм. И действително всеки сатанист си формира свое собствено разбиране за сатанизма, независимо към форма на сатанизъм е избрал за себе си. Съвместното съжителство на сатанизма с християнство и мюсюлманство води до появата на извращения на сатанизма, от които сатанистите се отграничават:
- дяволопоклонничество (претворяване в реалност на християнската пропаганда за злия паднал ангел Сатана).
- шейтанизъм (подобно, отнесено към мюсюлманството).
Днес съществуват най-различни сатанински църкви. Нито една от тях не е сатанинска в действителност, до колкото се отграничава от първоначалната философия на сатанизма, отричаща организираната вяра и следването на лидери.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1108
  • ?????????? ??????
    • Профил
    • http://mario.youaremighty.com/
« Отговор #11 -: 2007-12-09, 23:27 »
Толкова много глупости на едно място не бях чел... Единствените неща, с които съм съгласен, е че т.н. 'сатанизъм' не е религия и че сатанистите са атеисти. Един вид сатанизмът е модерният, метълският начин да се каже, че някой е атеист, 'щото звучи ЯКО.  ::) Загубена работа е всичко това, вярвайте си в нещата, по принцип съм чел част от кнжиката на тоя Ла Вей ли беше, Змей ли, дето ви е идолопоклонника, но това са чиста проба правила за живот, не религия, може би вид философия. И името е безсмислено, предвид липсата на този, който участва в наименованието.
Signature.

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #12 -: 2007-12-10, 10:51 »
В същност аз именно това исках да кажа с "опозиция на християнството" - че сатанистите са били по онуй време атеисти, и хора на науката. Както и да е, за метълския начин на разбирането на сатанизма - изобщо не съм в час, не слушам такива групи, а и не се интересувам от съвременните сатанисти или каквито и да са... Продължавам с твърдението си, че сатанизма, такъв какъвто се е подразбирал до преди 20 години е безсмислен в наши дни. В същност, темата не беше ли за ползата от сатанизма? До сега не съм прочел нито един аргумент който да истъква някаква полза от сатанизма, или грешно съм схванал темата, или всички са съгласни с мен че сатанизма е безсмислен?

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #13 -: 2007-12-10, 11:29 »
В същност, темата не беше ли за ползата от сатанизма? До сега не съм прочел нито един аргумент който да истъква някаква полза от сатанизма, или грешно съм схванал темата, или всички са съгласни с мен че сатанизма е безсмислен?
Предвид нещата, които съм чел (имах познат 'сатанист', който все пак се осъзна и стана просто атеист), правилата на това нещо са примерно 'ако някой ти влезне в къщата без разрешение, убий го', 'ако някой иска да те бие, пребий го' - но в тоя ред на мисли повечето религии и философии пропагандират 'око за око, зъб за зъб' и 'каквото повикало, такова се обадило' - така че смятам всичко за излишно. Заблудените, които се смятат за 'вярващи' в това нещо, могат да се опитат да изкажат някаква полза...
Signature.

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #14 -: 2007-12-10, 13:35 »
NoFeaRInc това за което пишеш е така нареченият модерен сатанизъм (Modern Church of Satan), и идола или там какъвто се пада е тоя Ла Вей. Стария (истиския) сатанизъм е нещо коренно различно от този на Ла Вей

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #15 -: 2007-12-10, 14:24 »
АЗ и тоя Хуй Вей съм го споменал отгоре, разкрий тогава какво проповядва 'истинският' такъв.
Signature.

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #16 -: 2007-12-10, 14:53 »
Днес съществуват най-различни сатанински църкви. Нито една от тях не е сатанинска в действителност, до колкото се отграничава от първоначалната философия на сатанизма, отричаща организираната вяра и следването на лидери.

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #17 -: 2007-12-10, 15:09 »
Явно не съм достатъчно компетентен, да го различа от 'атеизъм', към което насочих още в началото...  ;)
Signature.

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #18 -: 2007-12-10, 15:17 »
Цитат от Български речник :
"Атеист: лице отричащо духовни сили/богове стоящи над него"
Никъде не виждам и лидери (например Хитлер) ???

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #19 -: 2007-12-10, 15:21 »
Атеизъм, индивидуализъм, антропоцентризъм... Кой знае колко по- нормални обяснения има за това. Аз пък никъде не видях къде присъства 'Сатан' в този -изъм. Всъщност точно името ме дразни - идеите са си нормални, не са нищо особено - просто някой е решил да го кръсти така поради някаква безумна причина. Християнин съм, другите религии не ме бъркат, тъй като си имат някакви идеи, правила, порядки и са ми интересни от историческа гледна точка, но това е най- позьорското нещо, което са измисляли някога.
Signature.

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #20 -: 2007-12-10, 15:24 »
Тук вече нещата не опират ли до вкус/гледна точка??

Неактивен NoFeaRInc

• FREAK
  • зарибен/а
  • ?????????? ??????
    • Профил
« Отговор #21 -: 2007-12-10, 15:28 »
Не, дразни ме позьорското отношение към нещата - атеизъм си е от 'атеос' - безбожен, индивидуализъм от самостоятелност, антропоцентризъм - човек в центъра на нещата - и т.н., като прекръстят същата идея с нормално име, ще се съглася! Аман сульо и пульо да са интересни, емо-вска си му работа.

Правилно си мислех да не пиша в темата, да не се нервирам, пак си останах прав за мен си...
Signature.

Неактивен mindless

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 74
    • Профил
« Отговор #22 -: 2007-12-11, 00:01 »
Некой обмислял ли е офертата да създаде нова религия? Кретенизъм? Яко поддръжници ще има, кххх.  ;D

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #23 -: 2007-12-11, 12:05 »
И така, никой ли не вижда ползите от сатанизма? Нали? Все пак, щом никой до тук не изтъкна нито една полза - следователно такива няма? Да смятаме ли темата за приключена?

Неактивен Dead_Inside

• зарибен/а
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #24 -: 2007-12-11, 17:17 »
Да бъдеш самостоятелен?

Неактивен Don Dada

• глобален модератор
  • зарибен/а
  • Публикации: 4483
  • the shaman
    • Профил
« Отговор #25 -: 2007-12-11, 17:52 »
Ползата е, че някой комплексиран дри*льо може да се направи на интересен пред някои други комплексирани и неориентирани дри*льовци и дри*ли, като им каже, че изповядва вярата във Великия Бог Сатана, без да разбира какво всъщност е това. Важното в случая е, че е "анти" т.е. "вредата", която причинява, а не толкова "ползата", която получава. То отхвърлянето на ценностите е типично за пубертета, просто процес от изграждането на личността; личи си, че и автора на темата е в тази проблемна възраст.

Иначе по-сериозно, сатанизмът, ако не се лъжа, е окултна религия, основана сравнително  наскоро (края на 19 век) от известния "маг" Алистър Кроули. Тя се ползва с определено влияние в някои кръгове от обществото дори и днес. Сатана е название на дявола от семитски произход (на арабски примерно е Шейтан, което е почти същото)- както всички, предполагам, знаят, става въпрос за един от помощниците на Бог, небесните ангели, който бил свален от небето и му били отрязани крилата за наказание. В официалните християнски вероизповедания той не е по-силен от Бог, но в някои сектантски вярвания, повлияни от Изтока (напр. богомилството), на него му се приписва властта върху цялата земя и всичко тленно. Култът към Сатана през средновековието е разпространен по-скоро на запад, но не ми е известно да е придобивал чертите на цялостна религиозна система или секта, какъвто има съвременния. Въпреки това днешният сатанизъм черпи вдъхновението си именно от средновековните идеи, ритуали и митове. За щастие на останалите хора (най-вече на християните, ха-ха), днес екстремисти като Варг Викернес са по-скоро изключение, отколкото правило, но през отминалите времена и най-вече през късното средновековие, е имало почитатели на Сатаната, които буквално са проливали реки от кръв. Ержейбет Батори наистина се е къпала в кръв от девици, което е черна магия и елемент от сатанинския култ. Но за това и подобни интересни случаи съм писал достатъчно в други теми...
« Последна редакция: 2007-12-12, 09:35 от Don Dada »
Caralho Voador

Неактивен Александр

• FREAK
  • зарибен/а
    • Профил
« Отговор #26 -: 2007-12-12, 09:27 »
Дада, както винаги, бие право в целта! Ех, историческото образование явно си има предимства!

Неактивен samara

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 39
    • Профил
« Отговор #27 -: 2008-04-06, 21:34 »
"идеите са си нормални, не са нищо особено - просто някой е решил да го кръсти така поради някаква безумна причина"
Като с всички религии,хората са ги измислили за да имат причина да вършат беззумства
I lose all control
When you grab and hold
And you do your trick
I love when you lick

Неактивен MuTaKa

• FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1251
  • Natural born... WINNER!!!
    • Профил
    • phys.uni-sofia.bg
« Отговор #28 -: 2008-04-06, 23:46 »
... Първо сатанизма е възниканл много преди християнството...
...
... Даже повечето факти говорят, че самото християнство произлиза от сатанизма.

Абе, вие сте уникално малоумни сичките малолетни металисти на тая Земя!!!
Моля! Искам да чуя само един исторически извор, в който сатанизма датира от преди Християнството... И моля! Само един от повечето факти, говорещ, че християнството произлиза от сатанизма!
« Последна редакция: 2008-04-06, 23:50 от MuTaKa »
1917 година - Първата световна война. Над 300 000 англичани, французи и сърби атакуват българските позиции на фронта край Дойран. На най-тежкия участък се сражава Девета пехотна плевенска дивизия на ген Владимир Вазов. В решителния момент българите се вдигат в атака на нож... 
... и побеждават.

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
« Отговор #29 -: 2008-04-07, 00:08 »
Защото така каза Скалата ;D ;D ;D

Може би хората имат предвид паганизъм? :o
Dancing with the devil in the pale moonlight...