Автор Тема: Доброто около нас  (Прочетена 3973 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.    

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • Публикации: 7018
  • интернет лумпен
    • Профил
Доброто около нас
« -: 2007-12-04, 13:35 »
Хм... освен неща, от които да ни се повръща, наоколо има и хубави. Създавам тема за тях и за доброто около нас.

Започвам с някой, който определено заслужава внимание и помощ. Някой, в сравнение с когото се чувствам ужасно дребен.

Отец Иван от Нови Хан.

Накратко - свещеник дава обет да направи сиропиталище за всички деца, които няма къде другаде да идат. За отритнатите и безпризорните. Превръща го в мисия на живота си. Без пари и подкрепа, въпреки всичко той дава абсолютно всичко от себе си безкористно за да го направи реалност. Скромно и упорито дава живот и бъдеще на десетки.

За пръв път четох за него покрай бременна малолетна от дом - в домовете за деца секса е тема табу, съответно липсва сексуално възпитание или презервативи. Момиче забременява. Понеже е дом за деца, а не за майки я изхвърлят бременна от там. Понеже е дете, освен майка не може да получава никакви помощи от държавата. Освен дето няма къде да спи, камо ли да се грижи за бебе. Отчето я подслонява и се грижи и за двамата (вече). Както и за десетки други с подобна тежка съдба. Разбира се няма средства за лукс, но всички под крилото му са живи и здрави, не връща никого, ако има къде да го подслони.

Браво на човека, браво! Ей такива хора ми връщат вярата в човечността.

Още за него и дома

Сайт на Дом за сираци Свети Николай
« Последна редакция: 2014-02-09, 13:46 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил

Неактивен Fake

• Listless
  • потребител/ка
  • *
  • Публикации: 23
    • Профил
Отговор на: Доброто около нас
« Отговор #2 -: 2008-09-05, 20:13 »
Има добри хора! И всеки ден ние сре6таме нqкой такъв по улицата,но просто ежедневието ни обсебва. Аз примерно на скоро се заговорих с една непозната жена и не знам какво стана на въпрос, но в мислите ми останаха едни нейни думи "...има добри хора.." .След това нейно изказване се усмихнах и целиq ми ден беше нqкак хубаво. :) имам и мног такива подобни случки – обичам да си говорq снепознати :D
И макар че от кал сме направени, Господи,
аз не искам във кал да прекарам живота си.
И не искам тъй ням да стоя край брега
да очаквам промяна и все да мълча.

Неактивен vizitka

• Baby Freak
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Отговор на: Доброто около нас
« Отговор #3 -: 2009-09-08, 16:37 »
За да бъде животът ни лек, всеки ден трябва да правим по една поне добрина, дори и просто да се усмихнем на някой, който е мрачен. Това за него ще бъде добрина.

Неактивен dilaila1

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
Re:Доброто около нас
« Отговор #4 -: 2010-07-22, 21:02 »
Повече хора като тях трябва да има, за да се промени света, но не трябва да чакаме другите да го направят трябва и ние да усетим, че сме част от него.

Неактивен narcis

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Доброто около нас
« Отговор #5 -: 2010-11-18, 20:19 »
Напълно съм съгласна с горното мнение :) Ако хората осъзнаят, че всяка добрина е 50/50- наполовина за човека, за когото е направена и наполовина за човека, който я прави, току виж им се отпуснали душите и сърцата :)

Неактивен Psych.One

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #6 -: 2012-02-10, 22:08 »
Като бивш вегетарианец, "бивш" по ред причини, се възхищавам на една жена от блока ми. Всеки ден купува котешка храна и я дава на котенцата пред блока, евала  :D Относно доброто около нас, има и ще има, но май взе да става все по-рядко  :)

Неактивен erdbeermund

• шашма
  • FREAK
  • зарибен/а
  • Публикации: 1015
    • Профил
« Отговор #7 -: 2012-05-21, 03:28 »
Тъжно празна тема...
Навсякъде има състрадателни и отзивчиви хора. По ирония на съдбата, обаче, обикновено са най-изстрадалите и препатилите.
Постоянно виждам скитници с по няколко кучета около тях. И постоянно виждам нацупени лъскавеняци, които се гнусят и подритват тия невинни животинки. Гаден контраст. Не знам кои са повече, но много се радвам на едни съседи, които живеят в края на улицата. Събират си ги, гледат си ги, грижат си се за тях. Най-накрая стана и малко по-масово осиновяването на мелези и прибирането на улични животни. Което е хубаво. Добре е, като се вдига повечко шум по тези въпроси. Дали от куртоазия, дали наистина проглеждат хората - не знам. Просто се радвам, че се случва.
Относно добротата на хора към хора... Става сложно и понякога грозно.
Много се втрещих от един сравнително пресен случай. Пресен-пресен... Година има.
Една съседка на майка ми, бездетна, осинови сираче. Но не бебе. Момиченце на 7-8-9 години, нещо такова. Та го взе у тях, явно нещо не й се вписа на интериора и... След месец-два го върна. Беше потресаващо. Кошмар.
За сметка на това пък в групата на майка ми (тя е учителка), има няколко осиновени дечица :) И си ги гледат хората, и им се радват.
Има хубави хора. Но има и лоши. Просто лошите пó се набиват на очи...
Dancing with the devil in the pale moonlight...

Неактивен mariakolarova

• потребител/ка
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #8 -: 2012-12-25, 13:10 »
Определено, има и добри хора и когато ги видим най доброто което можем да направим ако не сме от тях е да започнем да им подръжаваме. Защото пасивното съпричастие е само начален признак на състраданието, без реално действие си остава дълбоко вътре в нас. Винаги ми е било много тежко когато вида хора в недобро положение и не говоря за стари дрехи, нови дрехи а за всякакво отсъствие на отношение към тях. Дрехите, колата, вещите не те правят истински щастлив, щастлив не те прави дори и храната, тези неща просто те поддържат.
Всяка една жена е малко момиче под черупката на своят тоалет прикрит с множество бижута, аксесоари, стилни парфюми и дори грим или козметика от тук. Вътрешната красота на това малко момиче е веч

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #9 -: 2012-12-26, 20:09 »
Днес минахме на гости на братовчед ми. Много ме вдъхновява тоя човек. Бивш 100+ килограмов боксьор, бивш затворник (не вярвам да че го осъдиха за нещо извършено, ама това е друга тема...). В затвора защитавал съкилийника си, който го опознал. После като излезе се ожени за сестра му (много радващо че му даде този шанс).
Осиновиха си детенце. За да има детето куче и простор за игра, братовчед ми продаде апартамента в града и купи голяма къща с двор в близко село. Корено си смениха начина на живот и да, сега всеки ден го кара лично до добро училище в града и обратно. Роди им се още едно дете, раснат заедно, много се обичат и никой не намира разлика в отношението към двамата. На скоро му казали че осиновен и... нищо не се промени, нито имало реакция. Просто се чувства обичан.

Впрочем за началото на темата - периодично ходя до Нови Хан да оставя по нещо. Ако някой от София има какво да даде и иска, но му е сложно да отиде до там, мога да го занеса.

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Последна редакция: 2014-02-09, 13:01 от tech_noir »

Неактивен tech_noir

• администратор
  • зарибен/а
  • интернет лумпен
    • Профил
« Отговор #11 -: 2014-02-09, 13:00 »
Младежи спасиха давещо се куче в Южния парк (галерия)

Цитат
Група младежи от София извадиха от замръзналите води на езеро в Южния парк куче, пропаднало под ледовете. След кратка еуфория, събуване на обувки и чорапи, те преценяват, кой е най-лекият от тях и има най-голям шанс да стигне до кучето без да пропука леда. Малкият герой се справя блестящо, спасявайки без да се замисли за своя живот, нечий чужд... На онзи - невзрачният, мразеният и вечно гонен и пл[/size]ют образ на бездомният, гладен и недолюбван КУЧЕШКИ "ПОМИЯР"...ПОКЛОН ПРЕД ВАС МЛАДЕЖИ, ВИЕ ВЪЗВЪРНАХТЕ НАДЕЖДАТА НА БЪЛГАРИЯ, ЧЕ МЛАДОТО ПОКОЛЕНИЕ ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ИЗГУБЕНО И ХОРА СРЕД НАС, ВСЕ ОЩЕ СЕ НАМИРАТ! ВИЕ ПОКАЗАХТЕ НА ВСИЧКИ, ЧЕ НЕЗНАЧИТЕЛЕН ЖИВОТ НЯМА! КОЛКО МАЛКИ СА ВСИЧКИ ПРЕД ВАС, СЕГА!
Благородните души сред нас винаги остават безименни, те правят своите геройства всеки ден и не търсят слава, не се снимат прегърнали сладки кученца и котенца, не казват имената си - те са просто там когато е нужно, правейки чудеса от храброст!
ОБИЧАМЕ ВИ, ВИЕ СТЕ БЪДЕЩЕТО НА СТРАНАТА НИ!
Всики сниммки са на очевидецът - Васил Копчев /https://www.facebook.com/vasil.kopchev.7/